Obrana domu při přestřelce

Technika, taktika, ale i vybavení domu a bytu.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Ibex
VIP
Příspěvky: 784
Registrován: 20.11.2015 8:48
Pohlaví: muž
Bydliště: Jihočech

Re: Obrana domu při přestřelce

Příspěvek od Ibex »

štek píše:
Kapo píše:Ty budeš to ten dáky velký hrdina :lol:
Pokud máš konstruktivní kritiku poslouchám. Jinak mě polib rektum.
Jen klid, ono kdyby utocnici zacali rajtovat po zahrade, tak by mel kazdy sevrenou zadnici tak, ze by precvak osmicku kulatinu..
A myslim, ze kazdy z nas co ma doma caparty..
Jeste se nestalo, aby to nejak nedopadlo..
Heike
VIP
Příspěvky: 527
Registrován: 25.06.2013 11:07
Pohlaví: muž

Re: Obrana domu při přestřelce

Příspěvek od Heike »

Zajímavý zvrat diskuze. to mi připomíná debatu o obdobné situaci, kdy mi dotyčný argumentoval, že by se podělal a já taky, tohle zažít. Takže jsem to logicky zažít nemohl, připravené propriety, které jsem použil, mě usvědčily ze lži, že se vlatně bojím, příprava je znakem posranosti. Jsou bytovky, kde se sousedi nezdraví, a jsou ty, kde mají společnou pergolu s pípou, domluví se na ledasčem.
štek
Příspěvky: 150
Registrován: 03.01.2016 1:04
Pohlaví: muž

Re: Obrana domu při přestřelce

Příspěvek od štek »

Přiznám se že já se opravdu bojím toho jak se bude situace vyvíjet.

Se sousedy máme vztah ala bečka pod pergolou ale ne se všema. I tak je těžké je přesvědčit že se to může i když nemusí škaredě pokazit.
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Obrana domu při přestřelce

Příspěvek od Bill Masen »

Desouza píše: jističe 3 x 63A to jistí ;) .
A už víš kolik za ten jistič budeš od příštího roku platit? http://www.novatarifnistruktura.cz/nn.php?typ=doma
Heike
VIP
Příspěvky: 527
Registrován: 25.06.2013 11:07
Pohlaví: muž

Re: Obrana domu při přestřelce

Příspěvek od Heike »

Taky se bojím. A taky budu hrdina. Ono nic jiného nezbývá, pro rodinu. Myslím, že většina lidí tady uvažuje racionálně, ne v mantinelech střílečky, a právě pro jejich vztah k blízkým to tak dopadne. Nevím jak ostatní, ale já mám primární strach z paragrafů. Nebojím se bránit rodinu jakkoliv, ale pakliže stát shledá obranu před třemi... občany jako nepřiměřenou, a půjdu se napravovat na pět let, za to že jsem se nenechal zabít a rodinu napospas, kdo je ochrání?
Uživatelský avatar
Desouza
Příspěvky: 813
Registrován: 02.08.2012 19:07
Pohlaví: muž
Bydliště: Za koncem světa

Re: Obrana domu při přestřelce

Příspěvek od Desouza »

@ Bill Masen

Ono je to vlastně prosté , všichni mají na faktůře od distributora spoustu položek jako ,obnovitelné zdroje , distribuce a podobné kraviny . A platí je každý . Co když se o tyto kraviny lidé podělí , například 3 rodiny . ( čistě teoreticky samozřejmě :lol: )

Takže budu platit více ,ale zas tak mi to nevadí . ;)

jsme ale OT takže z5 k tématu .
Vincit omnia veritas .
dr78
Příspěvky: 294
Registrován: 13.01.2016 19:14
Pohlaví: muž
Bydliště: Středočeský kraj

Re: Obrana domu při přestřelce

Příspěvek od dr78 »

Desouza píše:@ Bill Masen
Ono je to vlastně prosté , všichni mají na faktůře od distributora spoustu položek jako ,obnovitelné zdroje , distribuce a podobné kraviny . A platí je každý . Co když se o tyto kraviny lidé podělí , například 3 rodiny . ( čistě teoreticky samozřejmě :lol: )
Myslím si, že se tyto ceny odvíjí od spotřebované energie.Takže ikdyž budete 3 rodiny, tak je zaplatíte stejně
a je jedno, jestli jedete přes společný přívod nebo nebo ne. Tedy například zaplatíte za obn. zdroje cca 3x více než Franta, co má přípojku jen sám. Ale raději se kouknu na vyúčtování, jestli nekecám. Ušetřit by se dalo jen jestli se něco platí paušálem za přípojné místo....
krvfx
VIP
Příspěvky: 1617
Registrován: 15.08.2013 9:25
Pohlaví: muž

Re: Obrana domu při přestřelce

Příspěvek od krvfx »

Mluví se tu o nových tarifech od roku 2017 - tam je podstatně zvednutá část za přípojku. Tady je to OT, téma bylo založeno nedávno zde: http://rozpad.cz/forum/viewtopic.php?f=34&t=4865
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Obrana domu při přestřelce

Příspěvek od Bill Masen »

Jasně, že to je OT, napadlo mě to když v rádiu lidi brečeli, že budou na chatě s jističem 3 x 32 A platit o 127 % víc, tedy dvou a čtvrt násobek. Vracím to tedy z5 na koleje.

@Desouza, předpokládám, že si to bral tak, že pustíš proud do plotu? a nedá se lehce vyhodit proud v celé ulici, nebo čtvrti? To by byla asi jedna z prvních věcí co bych udělal, kdybych měl obléhat.

@dr78 poslední příspěvek se necituje.
štek
Příspěvky: 150
Registrován: 03.01.2016 1:04
Pohlaví: muž

Re: Obrana domu při přestřelce

Příspěvek od štek »

Proud jde vyhodit jednoduše, obzvlášt když je vedení nad zemí. Upravit elektrický ohradník na vyšší výkon lze taktéž celkem snadno...stejně tak napájet ho akumulátorem či generátorem. Nenápadně odizolovaný žiletkový drát na vršku plotu už jsem viděl i v reálu. Ale to je spíš proti náhodným zlodějům. I plot pod napětím jde prostříhat nebo povalit.
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3469
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: Obrana domu při přestřelce

Příspěvek od Hohepa »

Moderně řešené elektrické ohradníky pro dobytek nejsou pod napětím trvale.
Řídící jednotka měří ( zjednodušeně ) omický odpor mezi drátem a zemí a teprve pokud dojde k jeho změně , pustí do drátu napětí podobné jako u el. paralyzéru , tedy velmi vysoké tisíce volů ale s omezením proudu na pár miliampér. To se dle dobytku liší. Díky tomu v ohradníku vydrží baterie bez problémů celou sezónu.

Jinak přes plot s horním drátem pod napětím stačí hodit kovový řetěz, lanko drát atd . a je po problémech.
Netřeba hned shazovat celou přenosovou soustavu . ;) Elektřina jde vždy cestou nejmenšího odporu.
Uživatelský avatar
Count
VIP
Příspěvky: 875
Registrován: 20.05.2015 19:11
Pohlaví: muž

Re: Obrana domu při přestřelce

Příspěvek od Count »

Jsem teď v Alpách a tady mají napájení ohradníků řešené přenosnými akumulátory, které mají ve vzdálených oblastech solární dobíjení. Dnes jsem na to hleděl dobrých deset minut. Škoda že ten chlap byl na opačné straně pastviny. Nechal bych si to ukázat.
Lepší hrůzný konec, než hrůza bez konce.
Uživatelský avatar
Kapo
Příspěvky: 1298
Registrován: 10.04.2012 12:35
Bydliště: na samote u lesa

Re: Obrana domu při přestřelce

Příspěvek od Kapo »

Nič sa neboj, civilizácia a pokrok dorazila aj tam, kde domof tvúj. :mrgreen: Len nevím, prečo sa riešia el. ohradníky v tejto téme.

http://www.kamir.cz/solarni-panely-pro- ... -ohradniky
Kto nepozná prístav, do ktorého pláva, tomu žiaden vietor nie je dosť dobrý.
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Obrana domu při přestřelce

Příspěvek od dracekvo »

Jo jo, klasika. Vemu úplně obyčejnou věc. Např takový 20W solární panel v ceně 500Kč. Dám mu nějaký přívlastek. Třeba speciálně určen pro ohradníky a prodávám za desetinásobek ceny :D

Jinak podle mě je ohradník na ochranu domu blbost. Člověk se tak maximálně lekne pokud o to zavadí, ale stačí na to šlápnout botou s pořádnou podrážkou a je po problému nebo to prostě jinak přerušit. Jedinou využitelnou vlastnost vidím v tom, že by šel napojit na nějaký hlásič, který by signalizoval chod nebo přerušení ohradníku a tím pádem informaci o tom, že se v okolí asi něco pohybuje.
štek
Příspěvky: 150
Registrován: 03.01.2016 1:04
Pohlaví: muž

Re: Obrana domu při přestřelce

Příspěvek od štek »

Posílený ohradník napnutý nad plotem by mohl odradit bežné lapky. Náklady nejsou velké a nějakou práci odvedou. Jako na primární obranu pozemku bych se na to ale nespoléhal. Pořádný elektrický je zase horší na provoz po VP. Pořád je ale lepší mít tam ohradník než nic.
- Plot kolem zahrady budu realizovat letos, na vrch přijde žiletkový drát. Elektrifikaci dělat nebudu...lozí mi tam sousedovic kočka a v rámci dobrých vztahů by nedělalo dobrotu kdybych mu ji přinesl upečenou.

-Jojo specialita je "survival" výbava. aneb jak logo BG a jiné zdvojnásobí cenu a "zdesetinásobí" kvalitu bežného výrobku.
Uživatelský avatar
kregan
VIP
Příspěvky: 2206
Registrován: 28.11.2013 8:43

Re: Obrana domu při přestřelce

Příspěvek od kregan »

Zvuk střelby se blíží. Nevíte, zda byste s rodinou měli uprchnout, nebo se radši ukrýt. Správná volba je otázkou života a smrti. Nový film (animace) Správná volba (The Right Choice) vás prostřednictvím virtuální reality přenese k syrské rodině uvězněné v městské válce. Film vznikl ve spolupráci Mezinárodního výboru Červeného kříže, projektu společnosti Coogle Daydream Impact a kreativní agenturou Do not Panic London za podpory společnosti Stoked Films. Simulace zážitků dává lidem možnost porozumět válce vedené v městském prostředí a jejím dopadům na reálný život. Správná volba byla natočena v Libanonu pod vedením a za podpory pracovníků MVČK v Sýrii. Divák zažije možnost volby tváří v tvář útoku. Nakonec však žádná z možností nepovede ke kladnému výsledku, ukazuje se, že válka nedává civilistům jiné, než špatné
možnosti…
https://cervenykriz.eu/cz/482/TACK221018.pdf

Nemám teď čas to stahovat. Nechcete se někdo podívat a napsat recenzi?
Čím víc víš, tím míň neseš.
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Obrana domu při přestřelce

Příspěvek od Bill Masen »

Kdo si a co si udělal s Kreganem???
Ne, to v žádném případě stahovat nebudu a vůbec mě to nezajímá, protože to bude úplně stejná sračka, jako tenhle zkurvenej uprchlickej komiks :moon :moon :moon
Uživatelský avatar
kregan
VIP
Příspěvky: 2206
Registrován: 28.11.2013 8:43

Re: Obrana domu při přestřelce

Příspěvek od kregan »

Jasně, že to bude propaganda. Spíš mě zajímalo, jak moc je to realistický a jestli to má přínos pro tvorbu vlastních strategií.
Čím víc víš, tím míň neseš.
Tknmv19
Příspěvky: 43
Registrován: 15.01.2019 17:50

Re: Obrana domu při přestřelce

Příspěvek od Tknmv19 »

Majitel domu v Texasu se bránil lupičům. Tři zastřelil, dva zranil

https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/ ... KZkJGG-4JM

https://abc13.com/5-shot-and-3-dead-aft ... n/5097015/




v pripade obrance slo pravdepodobne o preppera..(AK47) nebo ruskeho emigranta ...
krvfx
VIP
Příspěvky: 1617
Registrován: 15.08.2013 9:25
Pohlaví: muž

Re: Obrana domu při přestřelce

Příspěvek od krvfx »

Tak jsem byl o víkendu na kurzu Home defense (pokud admin dovolí, pak uvedu kde). Docela mi to otevřelo oči. Ze čtyř simulovaných scénářů bych si 2 x odnesl trest za vraždu a 2 x bych umřel...

Tenhle konkrétní kurz můžu doporučit všem, stálo to opravdu za to a zastřílel jsem si ze Simunition Glocka. Probíraly se nějaké základy CQB, jak prohledávat místnosti, jak pracovat s rodinou - obojí při cestě zvenku dovnitř a naopak. Odnesl jsem si spoustu námětů na přemýšlení. Opravdu nejlepší ale byly ty simulované scénáře s figuranty, zejména špatňák byl fakt profík a dostal skoro každého (mě 4 x:). Byl to tuším druhý běh, tak určitě ještě trochu zapracují na připomínkách, co jsme měli.

Docela mě překvapilo, že střelba do chlapa na pár metrů bez míření je fakt docela intuitivní, víc než bych čekal. Vždycky to dostal přímo doprostřed těla, i když byl zrovna nevinný:)

Admin dovolí. Fab
Odpovědět