Obrana domu při přestřelce

Technika, taktika, ale i vybavení domu a bytu.
Odpovědět
čimango
Příspěvky: 393
Registrován: 04.11.2012 15:05
Pohlaví: muž

Re: Obrana domu při přestřelce

Příspěvek od čimango »

Maskování vojenských bunkrů ve Švýcarsku - naprosto luxusní :D .

http://www.reflex.cz/galerie/foto/59243/?foto=14
pracintl
Příspěvky: 435
Registrován: 28.11.2013 9:37
Pohlaví: muž
Bydliště: okolí Prahy

Re: Obrana domu při přestřelce

Příspěvek od pracintl »

Na poslední chvíli jsem v Praze navštívil Legionářský vlak (http://legiovlak.cz), než odjel do Pardubic. Z hlediska rozpadu mne tam zaujalo provedení "pancéřovaného" vagonu.
vagon.jpg
vagon.jpg (171.76 KiB) Zobrazeno 14894 x
pancir.jpg
Pancéřování bylo řešeno asi 20-25 cm drobného štěrku mezi stěnou vagónu a dřevěnými fošnami. Docela bych řekl, že by to mohlo fungovat jako snadné "opevnění" domu, nebo jeho části. Mám chuť to vyzkoušet na střelnici.
Uživatelský avatar
kregan
VIP
Příspěvky: 2206
Registrován: 28.11.2013 8:43

Re: Obrana domu při přestřelce

Příspěvek od kregan »

Čím víc víš, tím míň neseš.
cipis
Příspěvky: 4846
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Obrana domu při přestřelce

Příspěvek od cipis »

Existuje moderní varianta, někde to bylo na youtube, stěna plná kuliček.
Písek by byl lepší, ale ten by se dírama vysypal ...
pracintl
Příspěvky: 435
Registrován: 28.11.2013 9:37
Pohlaví: muž
Bydliště: okolí Prahy

Re: Obrana domu při přestřelce

Příspěvek od pracintl »

2 Kregan: ne, byl jsem tam ve středu, v poslední hodině před odjezdem. A vůbec, co s medailema :lol:

2 Cipis: myslím, že písek lepší nebude. Kameny kuli zdeformují a tak nebude pronikat do hloubky. Písek to neudělá.
Uživatelský avatar
malajizva
Příspěvky: 853
Registrován: 14.10.2014 20:46

Re: Obrana domu při přestřelce

Příspěvek od malajizva »

Mám v plánu "až to prdne" (to budu bez práce a bude čas) před zdi domu postavit gabiony - hromada šutrů a složené kari sítě teď u baráku nikomu nevadí...
Zkoušeli jste někdo odolnost? Myslím, že není mnoho ráží, které by prošly 50 cm gabionovou zídkou
Foedum inceptu, foedum exitu.
Quis autem custodiat ipsos custodes?
Uživatelský avatar
the.marek
VIP
Příspěvky: 1702
Registrován: 07.04.2013 13:35
Pohlaví: muž

Re: Obrana domu při přestřelce

Příspěvek od the.marek »

Nechci ti kazit iluze, ale řekl bych, že až to prdne, tak budeš mít jiný plány, než hodiny/dny/týdny skládat šutry do kelce, pokud tím nechceš zabavit děti, aby daly pokoj a ty se tak mohl věnovat něčemu důležitému :-D

Jinak gabiony podle mě nejlepší běžná (čti nemilitantně, civilně vyhlížející) zálažitost, co může být. Pokaždé, když jdu kolem nějakého, tak si říkám, že bych tím chtěl mít obehnaný barák, bohužel je to u větších pozemků dost problematické a hlavně finančně náročné. Mám v plánu s nimi oddělit formou příček alespoň nějaké prostory okolo domu, sezení, pergola apod. v době průseru mohou sloužit právě jako zdroj ochrany. Nevýho da je, že bohužel i pro nepřítele, který bude "obléhat" váš dům. Každopádně gabiony a kamenná zeď je to, co chcete mít okolo baráku ;-).
Nikdy nenaser šest chlapů, když máš jen pětiranný revolver ...
Uživatelský avatar
jirka911
Příspěvky: 127
Registrován: 14.12.2014 17:48
Pohlaví: muž
Bydliště: Pardubický kraj

Re: Obrana domu při přestřelce

Příspěvek od jirka911 »

Tady je odkaz na tu stěnu plnou kuliček :-)
https://www.youtube.com/watch?v=OuQOmOBayBA
beduin z pouste
Příspěvky: 18
Registrován: 26.08.2015 9:49
Pohlaví: muž
Bydliště: Velká Praha

Re: Obrana domu při přestřelce

Příspěvek od beduin z pouste »

Nedávno (cca. 5 dní ) dávali na Prima zoom dokument o ženistech, měli tam takové "panely" snad s pískem, používají to místo klasických pytlů, velikost zhruba 2x3x1 metrů... Bohužel netuším, jak se to jmenovalo...
Jinak, možná by mohly posloužit takové ty klecové konstrukce proti pádu kamenných stěn, jak vídáme třeba u silnic...
S přípravou na PA jsem začal poměrně nedávno, poté, co se mi podařilo dát "pod střechu" jeden velký projekt... Proto tolik příspěvků s formulacemi jako: "plánuji", "v horizontu dvou let" atd....
donovanstangiano
Příspěvky: 293
Registrován: 11.11.2013 9:47
Pohlaví: muž

Re: Obrana domu při přestřelce

Příspěvek od donovanstangiano »

Ale o tom se tu celou dobu bavíme Plho :lol:

https://www.google.cz/search?q=gabion&b ... SpyIuCM%3D
"Vždycky se najde někdo, kdo vám zkazí aspoň den, když ne celý život." Ch. Bukowski
beduin z pouste
Příspěvky: 18
Registrován: 26.08.2015 9:49
Pohlaví: muž
Bydliště: Velká Praha

Re: Obrana domu při přestřelce

Příspěvek od beduin z pouste »

Sorry, já nevěděl, že se to jmenuje gabion, tak nic... Nicméně, at' to není jen spam, zkusím dát i obrázek na téma: Jak z domu udělat pevnost. Zdůrazn'uji původu vojenského, tudíž by se v kompletně upraveném domě asi nejlíp nežilo...
Edit: Omylem odesláno bez obrázku. Během chvíle odešlu znovu s obrázkem...
Edit2: Obrázek vložen: http://prntscr.com/8bbxzb http://prntscr.com/8bby4h
S přípravou na PA jsem začal poměrně nedávno, poté, co se mi podařilo dát "pod střechu" jeden velký projekt... Proto tolik příspěvků s formulacemi jako: "plánuji", "v horizontu dvou let" atd....
Uživatelský avatar
nabu
Příspěvky: 102
Registrován: 07.02.2012 11:38
Bydliště: Praha

Re: Obrana domu při přestřelce

Příspěvek od nabu »

Bohužel, i když budou naše pevnosti sebelepší, nezvítězíme, protože na to nemáme morál.
Když čistě hypoteticky přivedou obléhající "isti" před Vaši barikádu pár dětí svázaných provazem a politých benzínem s tím, že je zapálí pokud se nevzdáte, vzdají se všichni...a ti co se nevzdají, tak se zastřelí, až ty děti budou hořet a křičet.
A když se vzdají, shoří obránci i s těmi dětmi. To je něco co mozky evropanů nepoberou. My takhle totiž nefungujeme.
Budeme řešit střílny, barikády, neprůstřelnost, strategii...Ale takovým tématům se na přemýšlení vyhneme.
A ať bude komunita jakkoli soudržná, když budou obléhatelé veřejně zabíjet jednu obět (co nejbrutálněji) za druhou, s tím, že nepřestanou, protože hledají původce atentátu XY, nějaký Čurda Vás "istům" určitě v dobrém napráší.
Dostatečně brutální obléhatel nás prostě oblehne a nastaví systém vzájemné sebekontroly.
Uživatelský avatar
Dagobert
Příspěvky: 581
Registrován: 28.05.2014 12:21
Pohlaví: muž

Re: Obrana domu při přestřelce

Příspěvek od Dagobert »

Něco podobného se tuším probíralo v tématu http://rozpad.cz/forum/viewtopic.php?f=24&t=1890 Morální stránka jednání v PA době.
Co popisuješ je strašlivá představa. Nicméně stačí nepřistoupit na citové vydírání a špinavou hru, kdy zmetek na tebe lživě hází vinu za smrt těch co zavraždil on. Ty nejsi ten, kdo je svázal, polil benzínem a použil jako živý štít. Ten parchant a zločinec byl on. Tudíž je to jeho vina a ne tvoje.
Lehce se to píše a doufám, že mně nikdy nikdo před takovou volbu nepostaví, protože netuším, co bych dělal.
Uživatelský avatar
herman
Příspěvky: 1881
Registrován: 26.12.2013 17:51
Pohlaví: muž
Bydliště: Ostrava

Re: Obrana domu při přestřelce

Příspěvek od herman »

Něco podobného se popisovalo v trilogii Ďábelská garda. http://blisty.cz/art/41425.html Tedy konkrétně v prvním díle, z Vietnamu. Kdy bojovníci Viet Minhu přivedli před francouzkou pevnost zajatého mladého francouzského poručíka a pomalu jej brutálně mučili. Neustále vyzývali obránce, aby se vzdali, že je ušetří. Načež "autorova" jednotka dovlekla za vietnamské postavení rodinné příslušníky obléhajících a začala je mučit ještě hůř. Vietnamci pobili své velitele a utekli.
Prostě, člověk se musí rozhodnout, zda-li je pro něj důležitější morální kredit, či zdraví a životy jeho nejbližších. Ale to zde asi nevyřešíme, protože něco jiného je diskutovat po netu a něco scela jiného je, nedej bože, reálná situace.
Až v pekle nebude volného místa, pak mrtví budou bloudit po zemi.
Uživatelský avatar
nabu
Příspěvky: 102
Registrován: 07.02.2012 11:38
Bydliště: Praha

Re: Obrana domu při přestřelce

Příspěvek od nabu »

já chtěl jen ukázat, že to není jen o obrněnosti domu. takové věci se děly a dít budou.
Nikdo neví jak by se zachoval, ale jak znám evropany, couvli by. To je obecně náš dnešní nešvar.
On je to vlastně chyták. Obě možnosti řešení v té situaci jsou totiž špatné.
Něco jako, "když padne orel, tak jsme vyhrál já, když padne pana, tak jsi prohrál ty".

Ale plyne z toho, že je třeba tomu předejít vlastní aktivitou dřív, než jste zatlačeni do pasivity a do té situace se pokud možno nedostat. Pokud hrozí, že se dostaneme do bezvýchodné situace, je třeba jí předejít.
Preventivní protiútok podniknout proti hrozícímu nebezpečí dřív než dorazí před Vaše vrata.
A to chce rozhodnutou komunitu, rychlost a organizaci.
Lépe je rozstřílet nepřítelský konvoj mezi poli, než se bránit střílením ze svého okna.
Rozkaz zněl jasně. Ta Toyota Hilux s navařeným kulometem nesmí do naší vesničky dojet...
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4364
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Obrana domu při přestřelce

Příspěvek od bivoj »

nabu píše:Bohužel, i když budou naše pevnosti sebelepší, nezvítězíme, protože na to nemáme morál...
Právě že přežijí a zvítězí ti, co budou umět dělat i špatná rozhodnutí - a tím myslím výběr z možností spatné vs horší. Potom to už bude jen na jejich naturelu a osobní odvaze, aby si takovéto rozhodnutí obhájili nejen před ostatními, ale především sami před sebou. Z historie je známo dost příkladů, kdy rodiče zabili i své vlastní děti, aby je uchránili osudu "horšího než smrt".
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
mahatma
Příspěvky: 11
Registrován: 19.09.2015 13:16

Re: Obrana domu při přestřelce

Příspěvek od mahatma »

kedysi sme ako chlapci (ešte za socíku) používali pomerne bezpečný a účinný spôsob ako ohlásiť príchod neželaných "hostí". klasický poplašák start 6mm sme napichli cez zalisovanú špičku pripínačkou, namočili do včelieho vosku aby sa to nerozpadlo a nenavlholo to a položili na zem. stačilo úplne zľahka stúpiť a poplašák oznámil návštevu... okolo bunkru to v tráve fungovalo bez problémov aj po roku...
dnes sa už vyrábajú nábojky start 6mm inou technológiou, na napichnutie v strede nereagujú (majú okrajový zápal). existuje niečo podobne lacné a rovnako účinné (hlasné a trvanlivé) ako to čo sme robili ako chlapci?
alebo čo vy plánujete použiť na ohlásenie votrelcov?
Berchmans-II
Příspěvky: 8
Registrován: 29.07.2015 9:45

Re: Obrana domu při přestřelce

Příspěvek od Berchmans-II »

Jen tak mimochodem, on v podobné pasti samozřejmě nemusí být poplašňák, ale i celý náboj, který pak zespoda vystřelí na toho, kdo našlápne. Prosté, ale účinné. Anglicky se tomu říká cartridge trap, docela hojně se to využívalo ve Vietnamu.

Obrázek
mahatma
Příspěvky: 11
Registrován: 19.09.2015 13:16

Re: Obrana domu při přestřelce

Příspěvek od mahatma »

díky moc, poplašňák som uvažoval využiť v prípade potreby aj ako iniciátor... vyskúšam, či sa dá náboj iniciovať iba iba tlakom 60 kg... ak áno, mám problém vyriešený
akešte existujú podobné jednoduché nástrahy budem veľmi rád ak sa znalejší veci o ne podelia...
Naposledy upravil(a) mahatma dne 19.09.2015 20:36, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
K4cer
VIP
Příspěvky: 1686
Registrován: 30.03.2014 20:37
Pohlaví: muž

Re: Obrana domu při přestřelce

Příspěvek od K4cer »

Nástražný systémy probíráme samozřejmě jen k vzdělávacím ůčelům, ano? :mrgreen:

Na velmi podobným principu pracují cvrčci
Naposledy upravil(a) K4cer dne 19.09.2015 20:02, celkem upraveno 1 x.
Můžeš bejt osel, ale musíš si umět poradit :>
Odpovědět