Nezbytné náklady přechodu do apokalypticko/krizového režimu

Technika, taktika, ale i vybavení domu a bytu.
Uživatelský avatar
malajizva
Příspěvky: 854
Registrován: 14.10.2014 20:46

Re: Nezbytné náklady přechodu do apokalypticko/krizového rež

Příspěvek od malajizva »

myslíš, že sprcha 2x denně je moc???? :lol: :lol:
Foedum inceptu, foedum exitu.
Quis autem custodiat ipsos custodes?
Uživatelský avatar
herman
Příspěvky: 1881
Registrován: 26.12.2013 17:51
Pohlaví: muž
Bydliště: Ostrava

Re: Nezbytné náklady přechodu do apokalypticko/krizového rež

Příspěvek od herman »

Ono se nic nemá přehánět. Ona ta naprostá čistota snižuje imunitu. Tímto nechci říkat, že by se člověk neměl koupat, před jídlem si oplachovat ruce a třeba pravidelně čistit zuby. Ale každý by měl dodržovat nějaký ten zdravý limit. Jako drobný příklad uvedu, že jsem někde, opravdu už nevím kde a kdy - takže bez záruky, četl, že když malé děti jedí šušně z nosu, vlastně provádějí primitivní očkování.
Je to stejné, jako když se dnes pravidelně seče tráva: děti nemají šanci se od mala stýkat se semeny rostlin, tím si nedokážou vytvořit imunitu a trpí alergiemi. Za mého dětství, když se děcko přejedlo jahod a "osypalo" se, se holt řeklo, že má kopřivku, za dva dny si dalo další jahody a nebylo mu nic. Dnes se odvede k lékaři, ten je pošle na alergologii, tam mu předepíší léky a na dosmrti má s jahodami utrum.
Až v pekle nebude volného místa, pak mrtví budou bloudit po zemi.
Doc
Příspěvky: 148
Registrován: 16.07.2014 20:20
Pohlaví: muž

Re: Nezbytné náklady přechodu do apokalypticko/krizového rež

Příspěvek od Doc »

Souhlasím, že nic se nemá přehánět, ale s hygienou a častějším sprchováním se bych "nešetřil". Pravidelná hygiena (myslím tím hlavně sprcha, umýt si ruce po toaletě apod. je samozřejmostí) je prevencí před infekcema kůže a různýma svinstvama na ní. Sprcha 2x denně je dle mě fine. Něco jinýho je pak sprchovat se 5x... :D
Butch
Příspěvky: 780
Registrován: 28.11.2014 19:21

Re: Nezbytné náklady přechodu do apokalypticko/krizového rež

Příspěvek od Butch »

Doc píše:Sprcha 2x denně je dle mě fine.
Jasně, to beru, obzvlášť teď v létě, jenže za klidového stavu to není problém ( mimochodem jsem dnes jel kolem přehrady Šance která zásobuje ostravsko a byla dost na dně).

Ale co v případě dlouhodobého problému, neřeším tehnické provedení (lavor, závěsná sprcha). Myslím že člověk na to použije víc vody než na pití a mýt se pitnou vodou je dost luxus. Kde je ta hranice kdy je to ještě ku prospěchu a kdy naopak už ke škodě? Nějaký horský potok bude asi fajn, ale stojatá, nebo pomalu tekoucí voda, nemůže to způsobit víc problémů?
Uživatelský avatar
Baca
VIP
Příspěvky: 1499
Registrován: 19.03.2014 19:42
Pohlaví: muž

Re: Nezbytné náklady přechodu do apokalypticko/krizového rež

Příspěvek od Baca »

Beduini sa vraj dokazu dokladne ocistit cajnikom plnym vody. Cize okolo 2 - 3 litre. :)
Prežiť !!!
Uživatelský avatar
Kapo
Příspěvky: 1298
Registrován: 10.04.2012 12:35
Bydliště: na samote u lesa

Re: Nezbytné náklady přechodu do apokalypticko/krizového rež

Příspěvek od Kapo »

U nás expandujú len naozajstný rozpadlíci. Vonačky v PA sú druh na vymretie. :chuckle
Ale sme už trochu mimo. Inak my máme samospádový vodovod, /a plus dve studne/ čo nepotrebuje elektrinu, a vodu zohrejem aj drevom, takže asi skoro vymrieme. ;)
Přílohy
romsky-projekt-1.jpg
romsky-projekt-1.jpg (127.59 KiB) Zobrazeno 8668 x
Kto nepozná prístav, do ktorého pláva, tomu žiaden vietor nie je dosť dobrý.
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3473
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: Nezbytné náklady přechodu do apokalypticko/krizového rež

Příspěvek od Hohepa »

Na základce jsem měl spolužáka co bydlel s mámou v "garzonce" v činžáku z první republiky.
Byt byl bez koupelny a jediný kohoutek s vodou a jen studenou byl v kuchyni nad dřezem.
( a tedy měli ještě splachovací záchod , velmi pravděpodobně dodělávaný )
Každodenní hygošku prováděl v lavoru a do "sprchy" chodil jednou týdně do městských lázní.....
Vyrůstal tak od malička a vůbec mu to nepřišlo divný.

Jo tohle byl standart hygieny ještě v první polovině dvacáteho století.
Zkuste se na to soustředit při sledování filmů pro pamětníky ;)
Např Menšík vs splachovací záchod ve filmu " Láska mezi kapkami deště"
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Nezbytné náklady přechodu do apokalypticko/krizového rež

Příspěvek od dracekvo »

Tyhle činžáky měli hajzlík společný pro několik bytů. Jestli splachovací nebo suchý je jedno.
A s koupelnou to nebylo taky tak? Myslel sem, že tam byla taky nějaká jedna malá společná s prádelnou.
Naposledy upravil(a) dracekvo dne 31.08.2015 12:13, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Dagobert
Příspěvky: 581
Registrován: 28.05.2014 12:21
Pohlaví: muž

Re: Nezbytné náklady přechodu do apokalypticko/krizového rež

Příspěvek od Dagobert »

V popisovaných podmínkách jednoho kohoutku s výlevkou a dodělávaném záchodě žila moje babička, vyrůstali moji rodiče a nebylo to nic k nepřežití, sám jsem tam na prázdniny jezdil.
Jinak klasický pavlačák neměl vodu v bytech vůbec. Na pavlači byl jeden záchod a jeden kohoutek s vodou a výlevkou společný pro celé patro pavlače. Lidi se myli v lavorech nebo koupali v neckách, pod postelemi byly nočníky. Tekoucí voda a fungující kanalizace jsou obrovský pokrok v hygienických podmínkách, koupelna z vanou a sprchou s teplou vodou je fantastický luxus, který považujeme za samozřejmost. Ale dá se přežít i bez trubek, jak ví každý vandrovník a táborník koupající se v polních podmínkách, jen je s tím mnohem víc práce a sežere to hafo času ve srovnání s pouhým otočením kohoutku s teplou vodou ve sprše.
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3473
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: Nezbytné náklady přechodu do apokalypticko/krizového rež

Příspěvek od Hohepa »

"Koupelna" byl lavor & džbán s vodou ,
scéna z výšše citovaného filmu, kdy si mladý Hrušínský (Pepan) myje "nádobíčko" po návštěvě prostitutky :lol:
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3473
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: Nezbytné náklady přechodu do apokalypticko/krizového rež

Příspěvek od Hohepa »

a Dagobert mě předběhl a doplnil :D
a ano souhlasím , je s tím mnohem víc práce a sežere to hafo času ve srovnání s pouhým otočením kohoutku s teplou vodou ve sprše, ale na běžnou očist stačí džbán cca max 3 litry, jen tam člověk nesmí napřed strčit ruce , pak prdel a nakonec kloktat pusu , jak je to v tom ftipu o jeptiškách a Svatém Petru :rofl
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Nezbytné náklady přechodu do apokalypticko/krizového rež

Příspěvek od dracekvo »

Já bych do těhle podmínek co měli znovu nešel.
I kdybych se měl sprchovat venku nad kanálkem pomocí nějaké samodomo sprchy z plastového sudu.
Jsem rák, že sem na vesnici. Vody všude habaděj, v kuchyni sporák na tuhá paliva. Vždy se na vesnici žilo líp jak ve městě.
Uživatelský avatar
Václaf
VIP
Příspěvky: 1315
Registrován: 24.01.2013 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Dolní Přím 82

Re: Nezbytné náklady přechodu do apokalypticko/krizového rež

Příspěvek od Václaf »

My měli vedle ve starým baráku sucháč hodně dlouho,manželka říkala,že to je slušnej středověk když jsme sem jezdili. Ve 2004 jsem začal stavět a dotáhl jsem kanalizaci i mámě do starého baráku a udělal ji sprcháč a splachovací záchod. Sestřenice,která vlastní druhou půlku starého baráku si takticky počkala až natáhnu a samo zaplatím kanalizaci,cca 50mb a pak přišla s prosíkem o připojení,jim stačilo jen asi 7mb do mých trubek. No nic,ale ten sucháč v mrazu,to bylo něco,ještě když fičel vítr od západu a hajzlpapír lítal ven :rofl :rofl :rofl :beer
Čechy čechům !!!!!
Uživatelský avatar
Count
VIP
Příspěvky: 875
Registrován: 20.05.2015 19:11
Pohlaví: muž

Re: Nezbytné náklady přechodu do apokalypticko/krizového rež

Příspěvek od Count »

Středověk, nestředověk. Taky jsem zažil suchý záchod na několika místech přechodného pobytu. Ale hlavně, pokud klekne na delší čas elektřina, ti co mají ČOV budou muset kopat suchý záchod, jinak nám potečou hovna do baráku. Proto jsem si nechal vedle kompostu v rohu pozemku volné místo. :mrgreen:
Lepší hrůzný konec, než hrůza bez konce.
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Nezbytné náklady přechodu do apokalypticko/krizového rež

Příspěvek od viktor »

se vratim k tematu..
naklady spojene s porizenim zazemi ktere neni zavisle na hromadnych zdrojich...
napr chalupa na male vsi dale od mestskych aglomeraci.. voda ve studni, suche wc, male policko..
neni to mrtva investice ale i rekreace a svym zpusobem trening..
viktor
ps. nejsou ani drahe
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
Odpovědět