Ochrana před šílenci, kterým nezáleží na vlastním životě

Technika, taktika, ale i vybavení domu a bytu.
Odpovědět
Hagen
Příspěvky: 1350
Registrován: 19.05.2022 15:36

Re: Ochrana před šílenci, kterým nezáleží na vlastním životě

Příspěvek od Hagen »

Beru zpět. Modlit se umí každý, a těch pár vteřin před explozí se vždy najde ;) .
Vše ostatní je zbytečné, a ztráta času.
Napíšu to ještě jednou.
Kdysi jsem četl nějakého "odborníka" na terorismus, nebo sebeobranu, už ani nevím.
A ten radil (konkrétně šlo o jedoucí metro, které nelze opustit, a metr od tebe je terorista hulákající Allah Akbar, a chystající se odpálit bombu.) že pokud to nejde jinak, nemáš střelnou zbraň kterou bys mu udělal tunel do lebky, tak je tu možnost chytit ho za ruce, a prostě ho zakousnout.
Pamatuju si to, protože mi to přišlo celkem vtipné, a celkem nerealistické.
Měl jsem to dát asi do vtipů, abychom si ušetřili tyto zbytečné rozbory, na které v tu chvíli stejně nezbývá čas.
Pokud bych takovou situaci zažil, nejspíš bych na nic nečekal, a vrhnul se na něj s cílem ho zabít, znehybnit,...
Nic jiného se totiž dělat asi nedá. Šance 50 na 50? Možná menší. Možná jedna ku deseti, ale šance by byla.
Uživatelský avatar
bacil
Příspěvky: 2925
Registrován: 29.10.2013 15:56

Re: Ochrana před šílenci, kterým nezáleží na vlastním životě

Příspěvek od bacil »

Takže tady máme zfetovanou řidičku, která zabila policajta a soud řeší, jestli byl připoutanej. Teď si toto extrapolujte na situaci, kdy máte šílenýho střelce, co bude následovat, když mu uděláte bebinko.
https://cnn.iprima.cz/posilnila-se-alko ... -let-33991
Levná dezinfekce: viewtopic.php?p=217870#p217870
Ozon 2,5ppm/30min: https://rozpad.cz/viewtopic.php?p=216273#p216273
UVC 60J/m2, peroxid 1 minuta 0,5-6% roušky, 0,5% na všechno
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: Ochrana před šílenci, kterým nezáleží na vlastním životě

Příspěvek od Matěj »

Smutné. Pokud je mi známo a nic se nezměnilo, tak pro vozidla bezpečnostních sborů,ozbrojených sil atd. (tzn. vč. policie) platí výjimka a při plnění služebních povinností být připoutaní být nemusí. Takže pokud byli ve službě, tak je irelevantní, zda byli připoutaní nebo ne. Takže zde to nebude asi úplně dobrý příklad.
Hagen
Příspěvky: 1350
Registrován: 19.05.2022 15:36

Re: Ochrana před šílenci, kterým nezáleží na vlastním životě

Příspěvek od Hagen »

bacil píše: 30.06.2022 18:52 Takže tady máme zfetovanou řidičku, která zabila policajta a soud řeší, jestli byl připoutanej. Teď si toto extrapolujte na situaci, kdy máte šílenýho střelce, co bude následovat, když mu uděláte bebinko.
https://cnn.iprima.cz/posilnila-se-alko ... -let-33991
Je to jen titulek, který má přilákat pozornost čtenářů.
Novináři rádi zveličují a dramatizují, a soud musí řešit a zjišťovat každou maličkost, aby se nějaký právník na kdejaké banalitě "netočil."
Novinářům se pak taková banalita, která nemá absolutně žádný vliv na prokázání viny, nebo výši trestu "hodí do krámu", aby tím šokovali veřejnost. Nedělal bych z toho vůbec žádnou senzaci ;) .
A tak mě napadá. Pokud by se člověk dostal do situace kdy "odstřelí" nějakého šíleného střelce, měl by se na takové mediální propírání připravit. To je celkem jistá věc.
cipis
Příspěvky: 4842
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Ochrana před šílenci, kterým nezáleží na vlastním životě

Příspěvek od cipis »

To asi jo.
Jinak z toho také vychází, že netřeba se poutat, když je tam napsáno, že to na to nemělo vliv : „I když zesnulý nebyl připoutaný, k čemuž znalecký ústav dospěl, nemělo to vůbec žádný vliv na jeho smrt,“.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5346
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Ochrana před šílenci, kterým nezáleží na vlastním životě

Příspěvek od Rafael »

:D
:D Jo, ano. Policista jedoucí k zásahu by měl být připoután. A neměl by počas jízdy telefonovat, používat vysílačku a služební zbraň by měl mít zamčenou v kufru auta, v nějaké schránce chráněnou proti nezodpovědnému otevření nějakým kódem který mu na požádaní sdělí centrála...
:D
Už nevím kde jsem něco podobného četl nebo viděl..
:D
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Hagen
Příspěvky: 1350
Registrován: 19.05.2022 15:36

Re: Ochrana před šílenci, kterým nezáleží na vlastním životě

Příspěvek od Hagen »

cipis píše: 30.06.2022 19:52 To asi jo.
Jinak z toho také vychází, že netřeba se poutat, když je tam napsáno, že to na to nemělo vliv : „I když zesnulý nebyl připoutaný, k čemuž znalecký ústav dospěl, nemělo to vůbec žádný vliv na jeho smrt,“.
Cipis ;) , z toho vychází, že v tomto konkrétním případě nemělo připoutání/nepřipoutání vliv na jeho smrt.
Když to ve dvoustovce napálím do stromu, tak na mou smrt taky nebude mít žádný vliv nepřipoutání, nefunkční airbagy,...
Ve většině případů připoutání samozřejmě zmírňuje následky nehody, někdy to holt nehraje žádný vliv, a v malém množství případů naopak použití pásů způsobuje následky horší.
Tak se hezky poutej :hand .
cipis
Příspěvky: 4842
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Ochrana před šílenci, kterým nezáleží na vlastním životě

Příspěvek od cipis »

To víš, že se poutám. A zejména na takových popojížděčkách po areálu nebo na parkovišti atd., kdy to má největší vliv na život/zdraví. Není mi líno se připoutat i na těch 10 metrů ... Horší je to s brýlema, tam je ten airbag poněkud kontraproduktivní.
Jen mě to prostě zaujalo, že to tam takto formulovali.

Jinak když vyměníme zbraň za auto, tak se v drtivé většině případů situace rázem změní ... A přitom to v principu je jedno, jestli hajzla rozstřílím nebo srazím tím autem. Takže pokud by byla možnost vybrat si, jestli střílet nebo ho přejet, tak bude "bezpečnější" pro budoucí právní následky ho přejet.
Hagen
Příspěvky: 1350
Registrován: 19.05.2022 15:36

Re: Ochrana před šílenci, kterým nezáleží na vlastním životě

Příspěvek od Hagen »

Asi by to bylo právně schůdnější, ale tahej s sebou auto do obchoďáku, restaurace, doma do ložnice,... :lol:
Jak někoho kdo tě bude ohrožovat nejbezpečněji (z právního hlediska) "sejmout"?
Velkej silnej frustrovanej pes :lol: . Nebo celá smečka.
Na druhou stranu živ tolik potvor ;) .
cipis
Příspěvky: 4842
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Ochrana před šílenci, kterým nezáleží na vlastním životě

Příspěvek od cipis »

Tak pozor na to, jestli tvůj pes někoho zraní/zabije, tak si to též škaredě odskáčeš. Pes = pistole. To to spletení brzdy s plynem je bezpečnější :D Ale máš pravdu, rozjezdit si ložnici a pak měnit ten nasáklý koberec a znovu malovat, no ... :D
Hagen
Příspěvky: 1350
Registrován: 19.05.2022 15:36

Re: Ochrana před šílenci, kterým nezáleží na vlastním životě

Příspěvek od Hagen »

Co tak pozoruju jak jsou souzeni majitelé psů za to když jejich pes zraní či zabije někoho i nevinného...
Většinou podmínka, maximálně pár let. Řekl bych, že pachatelé dopravních nehod jsou na tom hůř.
Jednou jsem si pohrával s myšlenkou (jen abych měl lepší náladu, nikoliv vážně) že pozvu svou bývalku na návštěvu, až se hezky uvelebí na gauči, tak si odskočím na záchod, a než zavřu dveře do obýváku tiše pronesu "syčák".
(Musel bych si ale sehnat nějakého agresivního, nejlépe týraného a frustrovaného psa (ještě lépe dva)).
Docela by mě zajímalo, jak bych u soudu za tuto naplánovanou vraždu dopadl ;).
Podotýkám pro ty, kteří by mě chtěli "kamenovat", byli to jen příjemné představy, a ta dotyčná mi dělala léta ze života peklo :lol:
Ale koukám, že jsme se dostali k "úplně jinému sportu", a jsem dost O.T. Tak sorry.
NoobsRush
Příspěvky: 119
Registrován: 17.01.2021 12:44

Re: Ochrana před šílenci, kterým nezáleží na vlastním životě

Příspěvek od NoobsRush »

Tak, po všech těch akčních hrdinech tu máme doslova ukázkovou modelovou situaci
https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/ ... nicni_jadv
A můžeme klidně rozjet rozbor.
Jen bych rád dodal že v dánsku neexistuje představa nošení ani držení pro osobní obranu.
Hagen
Příspěvky: 1350
Registrován: 19.05.2022 15:36

Re: Ochrana před šílenci, kterým nezáleží na vlastním životě

Příspěvek od Hagen »

Já tam z těch "informací" doslova ukázkovou modelovou situaci nikde nevidím.
Ano, mohlo jít o šíleného střelce, a mohlo jít o loupežné přepadení.
Mohlo jít o roztržku mezi ochrankou a zlodějem (zloději).
Mohlo jít o soukromé vyřizování účtů,... mohlo jít o cokoliv.
Na rozbor je trochu brzy ;) .
JOBU
Příspěvky: 1820
Registrován: 14.07.2016 16:38

Re: Ochrana před šílenci, kterým nezáleží na vlastním životě

Příspěvek od JOBU »

Asi tak...
Uživatelský avatar
Koso
Příspěvky: 186
Registrován: 06.01.2021 18:18
Pohlaví: muž

Re: Ochrana před šílenci, kterým nezáleží na vlastním životě

Příspěvek od Koso »

Ja tam vidím akurát streľbu :? Nič konkrétne som sa nedočítal
NoobsRush
Příspěvky: 119
Registrován: 17.01.2021 12:44

Re: Ochrana před šílenci, kterým nezáleží na vlastním životě

Příspěvek od NoobsRush »

Na twitteru kde jsou původní videa převažuje názor že se jednalo o "22 let starýho kulturně obohacujícího skorodána" který byl členem gangu vyznávajícího radikální islám
+ jenom bych rád dodal ještě jednu věc. Sledujte tu paniku kdy dav utíká -> tím mířím především na miculeky kteří tu píšou názory ve stylu že by střelce v tomhle bordelu dali na první dobrou. Jedná se už o situaci kdy ke střelbě došlo a jsou i zranění
https://twitter.com/MArizanti/status/15 ... 9614040074
Hagen
Příspěvky: 1350
Registrován: 19.05.2022 15:36

Re: Ochrana před šílenci, kterým nezáleží na vlastním životě

Příspěvek od Hagen »

Tady ale nikdo nepsal, že by toho střelce dal na první dobrou :head .
A ta panika kdy lidi utíkají je přeci uplně standartní běžná situace.
Popravdě vůbec netuším co na tom chceš rozebírat.
FMJ
VIP
Příspěvky: 806
Registrován: 30.09.2012 18:54

Re: Ochrana před šílenci, kterým nezáleží na vlastním životě

Příspěvek od FMJ »

Na Twitteru uvádějí, že "suspect is a 22-year-old ethnic Dane", tedy že podezřelý je 22-tiletý etnický Dán (tedy žádný imigrant), v odkaze pod tím, že se jednalo o "Danish white man, and that he targeted people of color." tedy doslova "Dánského bělocha, jehož cílem byli barevní." Vcelku mě překvapila slovní "nekorektnost" na sociální síti....
FMJ
VIP
Příspěvky: 806
Registrován: 30.09.2012 18:54

Re: Ochrana před šílenci, kterým nezáleží na vlastním životě

Příspěvek od FMJ »

Aktivní střelec v Dánsku byl tedy 22-tiletý Dán, policii prý byl částečně "znám", prý užíval léky, nimiž se léčí mimo jiné shizofrenie - neověřeno, na YT videích, která už byla mezitím zmizena, si k hlavě přikládal hlaveň, během incidentu použitá zbraň Sig Sauer 200 STR (klika).
Hagen
Příspěvky: 1350
Registrován: 19.05.2022 15:36

Re: Ochrana před šílenci, kterým nezáleží na vlastním životě

Příspěvek od Hagen »

STŘELBA V NÁKUPNÍM CENTRU v Americké Indianě
Střelec přišel v neděli večer do nákupního centra ve městě Greenwood s puškou a několika zásobníky. Spustil střelbu, načež ho téměř ihned co spustil palbu zastřelil ozbrojený civilista.
Halelujá,.... toť odpověď na předešlou debatu :D .
Odpovědět