Obrana před útočícím psem

Technika, taktika, ale i vybavení domu a bytu.
Odpovědět
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Obrana před útočícím psem

Příspěvek od devlop »

pravda, jsme už dost OT, pes byl v tomto případě jen jako němý svědek událostí :)
tty123
Příspěvky: 54
Registrován: 11.01.2015 14:48
Pohlaví: muž

Re: Obrana před útočícím psem

Příspěvek od tty123 »

Pes zabil (podle Blesku jednoroční) malé dítě.
https://zpravy.idnes.cz/pes-utok-mrtve- ... _krimi_bse
JirkaK
Příspěvky: 411
Registrován: 23.12.2013 20:14
Pohlaví: muž
Bydliště: Jihomoravský kraj

Re: Obrana před útočícím psem

Příspěvek od JirkaK »

Je to smutné, ale když vidím kolik lidí chová v panelovém bytě psa rasy pitbull, německý ovčák, labradora atd. tak se není čemu divit.
Uživatelský avatar
the.marek
VIP
Příspěvky: 1702
Registrován: 07.04.2013 13:35
Pohlaví: muž

Re: Obrana před útočícím psem

Příspěvek od the.marek »

Hmm, Pitbull, Něm. ovčák v bytě, tomu říkám pravdu problém, to se asi rovná, že pes bude zabiják... :-D :-D

Tady je to fakt samej odborník na slovo vzatý napříč vlákny koukám... :roll:
Nikdy nenaser šest chlapů, když máš jen pětiranný revolver ...
Uživatelský avatar
Josef
Rozpadlík
Příspěvky: 1727
Registrován: 10.03.2011 7:20

Re: Obrana před útočícím psem

Příspěvek od Josef »

Titulek... V přerovském bytě pes napadl malé dítě, které na následky zranění zemřelo ...je zavádějící.
Správně by měl znít... V přerovském bytě malé dítě napadlo psa, ten se bránil a dítě na následky zranění zemřelo

Podle informací, které mám, totiž dítě bodalo psa do oka. Bodnutí do oka splňuje kvalifikaci "týrání zvířete". Pokud dítě konalo to, co konalo, pak má první otázka zní - jak to, že rodič nechal své dítě týrat zvíře a nezakročil? Teprve pak se můžeme ptát, proč pes napadl a kousl dítě. Nicméně, žádné zvíře na světě není povinné strpět bodání do oka (ani jiný úkon ohrožující jeho život a zdraví). Takže i když pes následně napadl chlapce (který mu způsoboval bolest), stále by měla být plná vina na rodiči, který nezabránil svému dítěti v konání a neměl by být vinen ani pes, ani jeho majitel.
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Obrana před útočícím psem

Příspěvek od devlop »

no to snad nééé Josefe, "Podle informací, které mám" - to o nějakém bodání prstem do oka od ROČNÍHO dítěte, říkala asi 80letá sousedka do kamery TV ZHOVNA, doufám tedy, že to nebudeme tady na tomto fóru brát jako 100% pravdivý fakt, že ne, to by už byl fakt úlet :D Ale souhlasím s tebou, roční dítě totiž ví o světě ještě úplné hovno, nemá ponětí co se může stát a co která věc dělá, to je schopno strčit prst do dírky zásuvky 230V, nebo do mlýnku na maso. Od toho jsou rodiče, aby jej hlídali a především, nedopustili to, že bude samo s cizím psem. Tady se však ukázala v celé své kráse jedna věc - nikdy, nikdy si nemůžete být jisti tím, že zrovna to vaše vychované, hodné, naprosto dokonalé, ťuťu ňuťu, krásná srst a ocásek psisko nenapadne cizí dítě. Nikdy totiž nevíte, jak bude váš pes reagovat na to, co zrovna toto dítě vašemu psu udělá. Může ho vyprovokovat cokoliv, nepříjemný, hlasitý zvuk, které dítě uělá, to že před ním bude ze strachu utíkat, že ho ostrou hračkou píchne do slabin, nebo jen třeba to, že jej z neopatrnosti sobě vlastnímu u ROČNÍHO dítětě píchne prstem do oka. Tož asi tak, a teď se do mě zdejší pejskaři pusťte :lol:
Uživatelský avatar
Josef
Rozpadlík
Příspěvky: 1727
Registrován: 10.03.2011 7:20

Re: Obrana před útočícím psem

Příspěvek od Josef »

Nikdo z nás tam nebyl, takže můžeme pracovat jen s informacemi z médií. Ale nehovořila o tom jen jedna z TV stanic. Zmiňují se o tom i různí přispěvatelé na různých fórech (nemyslím zrovna tohle fórum) a s různým časovým předstihem. Nemusíme to brát jako 100% pravdu, to určitě ne. Ale pokud připustím jako jednu z možností scénář, že by tomu tak teoreticky mohlo být, pak prostě psa jako hlavního viníka rozhodně nevidím. Pokud se časem dozvíme, že si dítě psa nevšímalo a ten zaútočil, je to něco jiného. Bohužel to nic neubírá na tragičnosti situace, kdy ve výsledku zemřelo dítě a nedá se to už vrátit zpět.

Smutné je, že čím dál více okolo sebe vidím situace, kdy rodiče nechají dítě bez povšimnutí dělat nebezpečné věci (které ohrožují buď přímo jejich dítě nebo jiné děti) a vůbec jim to nevadí. Hlavně když mají od dítěte chvíli klid. Ale to nejde, tak to nefunguje. Dítě je dvacetičtyřhodinový úvazek, až do jeho 18-ti let. I když jsem vždy měl psy, které jsem považoval za mimořádně spolehlivé, když byly děti malé, nikdy s nimi nezůstaly bez dozoru. To se prostě risknout nedá, děti mají občas blbé nápady (a psi konec konců někdy taky)...
Angelus
Příspěvky: 37
Registrován: 27.05.2017 15:43
Pohlaví: muž

Re: Obrana před útočícím psem

Příspěvek od Angelus »

Můj osobní názor - lidi jsou zdegenerovaný. Chápu, že pro rodiče to je strašný, ale pořád umřelo mládě nejvíc přemnoženýho druhu na této planetě. Prostě Darwin. Můžou za to rodiče - jednoznačně ano. Může za to pes, možná ano, možná ne. Samozřejmě rodičům bych to do očí neřekl, protože je to netaktní a nevhodné. Pokud bych je znal, vyjádřil bych účast. Přesto z pohledu společnosti a lidí, kterých se to netýká nechápu proč se o to někdo stará. Z nedostatků informací je mi spíše líto toho psa, protože ať to byla jeho vina nebo ne, nemá nárok na obhajobu a odnese to zcela jistě, jen proto, že většina lidí má pomýlený názor, že jsou nadřazeni jakémukoliv jinému druhu na planetě.
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8795
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Obrana před útočícím psem

Příspěvek od Fabulous »

OT!!!
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3473
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: Obrana před útočícím psem

Příspěvek od Hohepa »

http://www.blesk.cz/clanek/zpravy-krimi ... telku.html
Otec zabitého Vlastíka (†1) z Přerova: Ten pes byl magor, útočil i na majitelku
Uživatelský avatar
Patrol
Příspěvky: 1175
Registrován: 24.08.2015 14:38

Re: Obrana před útočícím psem

Příspěvek od Patrol »

Lidi jsou nepoučitelní a naivní. Takhle malé dítě bych nenechal bez dozoru ani u bernardýna, nebo jiného klidného plemene, natož u Brazilské dogy, či co to je. Pokud je pes šlechtěn k tomu, aby byl rychlej a nekompromisní zabiják, tak z něho sice můžete vychovat mazlíčka, ale vše v rámci dodržování pravidel. Ročnímu dítěti taková pravidla nevysvětlíte. 100% je to vina rodiče, který to dopustil! Na kanisterapii se používají jiní psi. :head
Tchán má mnoho let útulek a jen jednou narazil na psa, kterej byl takovej hajzl, že mu nešlo dát pomalu ani nažrat. I tak mu ale našli využití v bezpečnostní ohradě a krmili ho z dálky. Jednou ho zkoušel nějakej krotitel zlomit, ale vydrželo mu to tak asi dva dny, než zase začal útočit i na ocelovou tyč.
Je to jak s ohněm, pes skvělej pomocník i společník, ale člověk musí mít stále respekt k tomu, že je to jinej druh a původem šelma.
Jen mrtvé ryby plavou s proudem.
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Obrana před útočícím psem

Příspěvek od devlop »

výpověď matky je zcela odlišná od otce, vlastně to hodila na své mrtvé roční dítě, že psa vyprovokovalo (pro bezdětné jen připomenu, že roční dítě teprve začíná poznávat své okolí a sebe samo, neumí mluvit a chápání vět a slov ostatních lidí je teprve na počátku, o nějaké účelné provokaci psa nemůže být tedy řeč):

„Já jsem věděla, že není agresivní, že by v životě nezaútočil. Vždyť on mezi dětmi vyrůstal, byl s nimi pořád. Malej prostě musel toho psa vyprovokovat. My jsme se nějak otočili, šli jsme do obýváku. Pes se ohnal, ale to byla taková vteřina, že my jsme nikdo nic nepostřehl,“ popsala s tím, že kříženec vzhledem odpovídající argentinské doze zasáhl dítě do krční tepny, to poté upadlo do šoku. Psovi své sestry podle svých slov věřila."

https://olomouc.idnes.cz/utok-pes-smrt- ... zpravy_stk

mám takový dojem, že takovou výpověď ji poradil právník, protože podle mne by se tato událost dala kvalifikovat jako usmrcení z nedbalosti. Jinak, diskuze pod článkem byla po cca jednom dni zrušena, asi je jasné proč :)

Abych však nebyl úplně OT a aspoň částečně dodržel téma tohoto vlákna, oživil bych jeden odkaz na video, bylo to tady cca před 4 roky, tak pro nově příchozí ;)

https://www.youtube.com/watch?v=vl1FTaLRIIM
o obraně před psem od cca 42minuty
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4512
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Obrana před útočícím psem

Příspěvek od Serža »

tady je pěkné video z reálné situace:
https://youtu.be/Udlw2xLXqEQ
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Samotář
Příspěvky: 358
Registrován: 07.07.2016 10:58
Pohlaví: muž

Re: Obrana před útočícím psem

Příspěvek od Samotář »

Mladého Rusa roztrhala smečka divokých psů, když zachraňoval ženu, na kterou se vrhli.
https://www.novinky.cz/zahranicni/evrop ... vrhli.html

Byl mladý, měl hůl, šli mu na pomoc a stejně se neubránil.
JOBU
Příspěvky: 1829
Registrován: 14.07.2016 16:38

Re: Obrana před útočícím psem

Příspěvek od JOBU »

Nedá mi,ale musím: Asi ich neukecal,a nerozumel im :lol:
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4512
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Obrana před útočícím psem

Příspěvek od Serža »

jj....vlídné slovo, plátek šunky...to znám z jiného diskuzního serveru :rofl
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
JirkaK
Příspěvky: 411
Registrován: 23.12.2013 20:14
Pohlaví: muž
Bydliště: Jihomoravský kraj

Re: Obrana před útočícím psem

Příspěvek od JirkaK »

Pes v německém Hannoveru zabil svou paní a jejího syna.

https://www.novinky.cz/zahranicni/evrop ... -syna.html

Přitom v Německu si musí majitelé psů bojového plemena opatřit průkaz osvědčující jejich teoretickou průpravu a absolvování praktických zkoušek pro chování psa. I tak se to stane. Osobně bych do rodiny a k dětem některé rasy zakázal, už těch neštěstí bylo dost.
Asi se mnou bude víc lidí nesouhlasit, ale je to můj názor.
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Obrana před útočícím psem

Příspěvek od devlop »

Naštěstí to odnesli jen jeho majitelé, kteří si mermomocí museli pořídit do městského bytu tohle ťuťu ňuňu plemeno, mimochodem toto plemeno (nebo jeho křížená variace) je podle mne velmi oblíbené u smažek, tedy alespoň co za poslední rok vídávám v Praze se tak v cca 7 z 10 případů tenhle typ čokla ve skupinkách smažek na ulici objevuje.

abych tu jen neplácal dojmy a pojmy, tak zde "technický popis" pejsánka
https://www.pesweb.cz/cz/americky-stafordsirsky-terier

"Toto plemeno není příliš vhodné pro lidi, kteří nemají žádné zkušenosti se psy. Nevychovaný a dominantní pes může být velmi nebezpečný a mívá sklon k agresivitě, někdy může reagovat i na malé podněty útokem. Pokud je vydrážděn, zaútočí velmi tvrdě."

Otázkou je, zda tedy onen zákon, který nutí si před pořízením psa obstarat něco jako "zbrojní průkaz" k něčemu je. Podle mne ano, protože:
- na pořízení psa se vyserou kokoti s malým IQ, kteří si "ostrým psem" chtějí zvýšit své ego, protože v koutku duše ví, že jim to moc nezapaluje, tak alespoň ať z nich lidi mají strach a respekt; něco se učit a nechat se zkoušet je nad jejich mentální možnosti
- vyserou se na to smažky, protože na nějaké testy a zkoušky nemají prachy a hlavně, je to přece fašistické se někde registrovat a nechat se vláčet po úředech že ano.
Vyselektuje se tedy jedna množina lidí a procento možných "nehod" se reálně zmenší. Toto je podle mne fajn, protože u nás může mít tuhle rasu (pitbull, stafordšírský teriér, argentinská doga, what ever...) každý kdo má do prdele díru a to i ti, co nejsou schopni vyměnit piliny v kleci od křečka, bo není čas a nálada pičo, což podle mne není dobře.

Ale realita je taková, že případy kdy:
- na zkoušky a povolení se lidi vykašlou a psa si prostě pořídí (obdoba nelegálně držené zbraně). Netuším, jaké mají v DE za toto postihy, ale nemyslím si, že to bude něco drakonického. Smažka, která nic nemá tak pokutu nezaplatí, pokud jim psa odeberou, pořídí si jiného. Kdo prachy na pokutu má, zaplatí a pejsánek žije u majitele dál.
- zkouškami projdou a povolení dostanou ale pak se na výchovu psa vykašlou, až už vědomě nebo z nedostatku času. A toto je myslím onen případ, který se bohužel stal. Tohle prostě žádný zákon, příkaz, rozkaz nedokáže podchytit. Prostě i ten, kdo získá po úspěšném složení zkoušek ZP a okamžikem jeho získáním začne na nějakou bezpečnou manipulaci a tréning ve střelbě srát, tak dříve nebo pozdějí postřelí/zabije sebe nebo někoho na střelnici...
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Obrana před útočícím psem

Příspěvek od štaflík »

Kecy.
Za prvé nepoznáš amstaffa od křížence labradora s boxerem. Za druhé amstaff je extrémně klidný pes a pokud by si smažky vybíraly kokršpaněly, bude těch pokousaných mnohem víc. Jenže novináři jim udělali reklamu a smažky a lidi, co věří novinářům tomu věří. Kruh se uzavírá. Jak říká Eco, napiš si historii a ona se stane. Kolem první světové války to byl nejčastější americký rodiný pes, mazel. Kdybyste T. Rooseweltovi, Fredu Astairovi či CH. Chaplinovi líčili, jaký je to zabiják, koukali by na váš jak na magora. Tenkrát to byl takový labrador.
Němci jsou kokoti ve všech směrech. Nevadí jim, že německý ovčák zabije a zraní v německu mnohem více lidí, než amstaff, pitbull apod. Je to přeci der brave Junge, německý věrný parťák z koncetráků, a ne pitbul, kterého mívaly na čumáku americká letadla, obracející Říši v prach. Takže přijali drakonické zákony, plynovali psi, viděl jsem fotky vozíků plných mrtvých psů, dost to připomínalo fotky z koncentráků...Zahrnuli tam i psy jako ablický staffordširský bullteriér, u kterého nenajdete zmínku, že by na člověka byť jen zavrčel.
A všichni tito "bojoví psi" jsou jen naprostý a neškodný čajíček vedle kavkazáků, středoasiatů, jihorusáků, akbashů... a další nesrovnatelně tvrdších a ostřejích plemen. Na nějakého křížence kavkazáka s akbashem vám nikdy žádný zákon nedosáhne. Bude vypadat nepředvídatelně, bude roztomilý a pitbuly si bude dávat ke svačině a zajídat je rotvajlery. A na rozdíl od pitbula nebude vidět rozdíl mezi člověkem a psem. Ale požadujte rasové psí zákony. Mají přesně stejnou logiku a skupinu fanoušků, jako zákony zaměřené proti držitelům zbraní. Fandí jim stejná skupina zamindrákovaných jednodušších jedinců.
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Obrana před útočícím psem

Příspěvek od devlop »

ajajaj, štaflíku, "Jenže novináři jim udělali reklamu a smažky a lidi, co věří novinářům tomu věří." Já na názory novinářu z vysoka mrdám a seru, chčiju a kdovíco ještě. Věřím jen prostě tomu, co denně vidím, tečka. Najdi mi alespoň dva články, kde novinář píše, že smažky "chovají" převážně amstaff a pitbuly. Nenajdeš, věř mi. To spíše najdeš články o tom, že černé BMW samo od sebe usmrtilo tohle a tamhleto, hlavně že to bylo černé a bylo to BMW a písmena BMW najdeš v článku minimálně 10X :D (btw, jezdím v černém BMW s manželkou a dvěma děckama, takže na články o BMW jsem asi stejně alergický, jako ty na články o "bojových plemenech") :hand

Já se chci prostě bavit obecně, kašlu na to, jak se která rasa jmenuje, jde mi hlavně o její povahové vlastnosti. Jak sám píšeš, některé jsou ostřejší a některé méně. Mělo by se podle tebe regulovat to, že vlastnění "kavkazáků, středoasiatů, jihorusáků, akbashů" by mělo být regulováno alespoň tím, že člověk před nákupem této zbraně, pardon, pejsánka, by měl před nějakou komisí ukázat svoji schopnost tohoto psa vést a vychovávat? (i když jak píšu výše, každá regulce postihne jen část situací, stejně tak jako regulace držení zbraní)
Odpovědět