Volby 2017

Diskuze o všem možném, tedy kavárnička, hospůdka, jak kdo chcete, jedinou podmínkou je dodržení pravidel fóra.
Odpovědět
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Volby 2017

Příspěvek od dracekvo »

Pokud mám dobré informace v roce 2017 budou opět volby do poslanecké sněmovny.
Já sem jeden z těch co dřív nevolil, protože sem byl mladej a nezajímalo mě to. Pak jsem volil jen tak podle xichtu a toho co sem náhodou zaslechl ve zprávách a pak poslední 3 roky opět nevolím, protože to většinou tak vyšlo, že sem byl mimo ČR.
Ale teď bych se chtěl zůčastnit. Je mi jasné, že jeden hlas je jen výkřit do tmy a nic moc toho nezmění. Idea je taková, že by jsme se všichni ochotní do toho jít po nějaké diskuzi schodli komu dát svůj hlas a hlasovali prostě hromadně. Není nás tu zase tak málo a když by jsme táhli za jeden provaz, možná by se malinko dokázalo i něco změnit.

Já sám osobně politiku nesleduju, nemám takový přehled o lidech kteří figurují v různých stranách, tak se spíše přidám k věčině. Nejde mi ani tak o program stran jako o minulost a vazby lidí které v té straně figurují.

Výsledek by měl být takový co nejvíce pomoci nějaké menší straně s rozumným programem v které figurují lidi s rozumnejma názorama a jsou co nejméně napojení na různé malé domu a dotační machinace.
Hlavně co nejvíce uškodit stranám typu ČSSD, ODS, SKČM které stále dokola volí zmatené ovce, protože jim vždy před volbama něco slíbí.

Tímto otevírám diskuzi, zda by něco takového mělo smysl.
Uživatelský avatar
Ibex
VIP
Příspěvky: 784
Registrován: 20.11.2015 8:48
Pohlaví: muž
Bydliště: Jihočech

Re: Volby 2017

Příspěvek od Ibex »

ono to nejde se tady domluvit na té nej správňácké straně. To komu dám svůj hlas záleží na mnoha zkušenostech a i chybných rozhodnutích. Takže každý z nás bude hlasovat, dle svého svědomí, ať ten říká to nebo ono.
Jinak těch stran, co si zaslouží můj/náš hlas zase tolik není :-)
Za mě Svobodní :yes
Jeste se nestalo, aby to nejak nedopadlo..
Uživatelský avatar
Jihlavak
Příspěvky: 99
Registrován: 29.11.2012 13:17
Pohlaví: muž

Re: Volby 2017

Příspěvek od Jihlavak »

Nápad je to hezkej, ale na špatným místě. Zrovna tady bude málo lidí, kterým je jejich hlas natolik šumák, že by ho hodili někomu, s kým třeba až tak nesouhlasí, ale šli by prostě s davem...

Zrovna ke Svobodným mám celkem výhrady, léta jsem je aktivně podporoval, ale dokud si nevyřeší tři věci, tak jim to nehodím.
1. Jejich přeopatrnej/laxní přístup k migrantům
2. ztratil jsem důvěru, že reálně dokážou něco změnit
3. zakládající člen a člen ReVu Martin Pánek a jeho proimigrantskej přístup

V krajských jsem to teď hodil SPD+SPO, k těm se dá taky najít spousta proti, takže stejně skončíme u toho, že každej bude volit podle sebe - a tak to má být.
Protože člověk nemůže stíhat číst všechno, rád si tady počtu proč je ze zdejšího pohledu ta či ona strana lepší/horší.
Štěstí přeje připraveným ...
Uživatelský avatar
kregan
VIP
Příspěvky: 2206
Registrován: 28.11.2013 8:43

Re: Volby 2017

Příspěvek od kregan »

Je úplně bezpředmětný bavit se kterou stranu volit. Úplně v každý se najdou blbci, zloději i lidi, kterejm budoucnost země není ukradená. Volte konkrétní lidi, kterejm věříte.
Čím víc víš, tím míň neseš.
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Volby 2017

Příspěvek od dracekvo »

Byla to jen taková myšlenka, jak netříštit síly a hromadně podpořit konkrétní stranu/osobu. V jednotě je síla. Ale když teda nebude zájem, tak se nic nestane. Jen mě to tak napadlo.

Ale každopádně jak sem psal, politiku a konkrétní lidi moc nesleduju. Takže bych klidně uvítal, když by někdo napsal své pohnutky proč volit a toho a toho a naopak třeba protiargumentaci někoho jiného proč toho a toho nevolit.
Pak bych si z dostupných informací někoho zvolil.

Ale mělo mít nějakou rozumnou úroveň, aby se to nestrhlo v hospodskou hádku. Rád bych si přečetl nějaké ucelené informace od lidí co se o politiku zajímají více.
Uživatelský avatar
kregan
VIP
Příspěvky: 2206
Registrován: 28.11.2013 8:43

Re: Volby 2017

Příspěvek od kregan »

V tuto chvíli ještě nejsou sestaveny kandidátky do PS, takže zatím je to IMHO předčasné.
Čím víc víš, tím míň neseš.
zedik
Příspěvky: 987
Registrován: 29.03.2016 20:41
Pohlaví: muž

Re: Volby 2017

Příspěvek od zedik »

ja mám jasno,u mě SPD . ne že bych okamurovi(i když zas je to aktivní střelec takže plus ) věřil ale referenda obecně je jedinej systém kde nejde jednoduše lidi ojebávat.druhej zcela jasnej důvod - je to jediná strana ,která jde dlouhodobě proti EU a věřím že mít možnost tak do exitu půjdou.nadstandartní vztahy s Le Penevou a Hofferem vidím taky jako plus.
bohužel i kdyby SPD dostala hlasů dost problém je v současném volebním systému kdy se zbytek starých stran spojí a stejně vyšachujou ostatní.navíc mě vytáčí,že zcela bez debat mají totální bojkot ve všech televizích narozdíl třeba od ksindla kalouska který má prostor stále někde i když měli horší volební výsledek než SPD.
uvítal bych změnu volebního systému něco na způsob přímé volby konkretních kandidátů z ruzných stran
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3473
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: Volby 2017

Příspěvek od Hohepa »

zedik píše:uvítal bych změnu volebního systému něco na způsob přímé volby konkretních kandidátů z ruzných stran
Proč se vážeš na Strany ? Nestačí přímé volby konkrétních kandidátů ?
Tedy zrušit Posraneckou sněmovnu a o to víc si jako voliči "hýčkat" Senát a jeho členy ?
danny1691
Příspěvky: 254
Registrován: 02.03.2015 13:28
Pohlaví: muž

Re: Volby 2017

Příspěvek od danny1691 »

Voliť stranu skorumpovaných hajzlov len preto, že si zakrúžkujem pár statočných, je ako jesť hovno, lebo v ňom ostali hrozienka" (Samo Trnka)
zedik
Příspěvky: 987
Registrován: 29.03.2016 20:41
Pohlaví: muž

Re: Volby 2017

Příspěvek od zedik »

Hohepa píše:
zedik píše:uvítal bych změnu volebního systému něco na způsob přímé volby konkretních kandidátů z ruzných stran
Proč se vážeš na Strany ? Nestačí přímé volby konkrétních kandidátů ?
Tedy zrušit Posraneckou sněmovnu a o to víc si jako voliči "hýčkat" Senát a jeho členy ?
hele v podstatě principielně tak jsem to myslel,akorát pro sněmovnu.senát bych zrušil úplně a zavedl možnost nějakým způsobem politika odvolat protože rezignace z hlediska morálky jak je tomu ve světě je u nás scifi ať udělá sebevětší prasárnu .. pro SPD jsem kvůli myšlence přímé demokracie.nějakou dobu jsem pracoval ve švýcarsku a bydlel u švýcarů a zažil i dvě jejich referenda a je to jediná správná cesta.a SPD je té myšlence u nás nejblíže.napovědět by i mohlo to,že ostatní napříč spektrem jsou svorně proti ní - nakonec jde to i proti myšlence současné EU . kde to jsme aby snad mohli skutečně rozhodovat občané a případně politika který jde proti slibům za které byl zvolen odvolat..
Uživatelský avatar
bacil
Příspěvky: 2925
Registrován: 29.10.2013 15:56

Re: Volby 2017

Příspěvek od bacil »

Odvolatelnost politiků, přímá demokracie... To tady hlásá už přes jednu generaci Petr Cibulka, ale problém je, že je pod vlivem, aniž by o tom věděl, obklopil se hajzly, kterým věří a ti s ním neuvěřitelně manipulují.
Levná dezinfekce: viewtopic.php?p=217870#p217870
Ozon 2,5ppm/30min: https://rozpad.cz/viewtopic.php?p=216273#p216273
UVC 60J/m2, peroxid 1 minuta 0,5-6% roušky, 0,5% na všechno
Uživatelský avatar
kregan
VIP
Příspěvky: 2206
Registrován: 28.11.2013 8:43

Re: Volby 2017

Příspěvek od kregan »

S tou odvolatelností politiků bych byl opatrnej. Volební období má svuj důvod. Každej, kdo už se snažil něčeho úředně dosáhnout mi musí dát za pravdu, že je to mraky běhání, papírování a trvá to neskutečně dlouho. Administrativní zátěž všech úkonů v tomhle státě je nepředstavitelná. I politik je svázán tisíci předpisy, vyhláškami, nařízeními a směrnicemi. Rozhýbat smysluplný projekt pak trvá poměrně dlouho. A v naší mediokracii by se odvolávalo každou chvíli, podle toho, co by zrovna vypustil bulvár. Nikdo by za krátký období nic neprosadil a skončili by sme na mrtvym bodě. Případně by se ani nic převratnýho nepokoušeli prosadit, aby tím masu nepopudili a vydrželi tak ve funkci co nejdýl. A takový taky nepotřebujem.
Čím víc víš, tím míň neseš.
zedik
Příspěvky: 987
Registrován: 29.03.2016 20:41
Pohlaví: muž

Re: Volby 2017

Příspěvek od zedik »

kregane na jednu stranu máš pravdu,na stranu druhou příklad čssd která poslední volby vyhrála na slibu zrušení církevních restitucí - jak to dopadlo víme všichni.teď ctyři roky v prd*li jak se zpívá v jedný písničce. a o tom jak jdou socani celé své období vyloženě proti přáním lidí svou migrační a EU politikou taky netřeba debatovat.mandát na to vzali kde ?
ano,můžeme vydržet ctyři roky a pak čssd nevolit - ALE - oni stejně třeba 10% dostanou a když se takové strany spojí dvě tři čtyři tak je jedno kdo vyhrál protože ho vyšachují a opět další ctyři roky v prd*li.nakonec volby do krajů je dobrej příklad.

jak z toho tedy ven ? kdyby byla možnost politiky odvolat od koryta třeba by si rozmysleli své chování v průběhu mandátu.takhle si jedou čtyři roky svou a nikdo na ně nemůže
Michal S.
Příspěvky: 144
Registrován: 12.02.2013 16:28
Bydliště: Zapadákov

Re: Volby 2017

Příspěvek od Michal S. »

Dám to sem, páč to s volbama 2017 PMN souvisí:
Vyjádření nejen některých politiků k novele ústavního zákona o obraně ČR:
http://www.ceskatelevize.cz/ct24/domaci ... hranu-zeme

a dnešní reakce chytrolína z práv UK:
http://www.ceskatelevize.cz/ct24/nazory ... nik-kysela
Uživatelský avatar
El Carlos
Komerční
Příspěvky: 21
Registrován: 20.07.2017 22:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Volby 2017

Příspěvek od El Carlos »

No nevím... na fóru je k dnešnímu dni 3.886 registrovaných členů. V minulých volbách (2013) bylo celkem 4 969 984 platných hlasů. Tedy pokud by úplně všichni z fóra šli volit jednu stranu, přidáme jí asi 0,08 % :?
zedik píše:jak z toho tedy ven ? kdyby byla možnost politiky odvolat od koryta třeba by si rozmysleli své chování v průběhu mandátu.takhle si jedou čtyři roky svou a nikdo na ně nemůže
Dříve jsme uměli politiky odvolávat formou defenestrace. Myslím, že nebýt TV, internetu a různých možností zábavy, už dávno bychom tento starý zvyk znovu zavedli. Dokud lidé mají nějakou zábavu, tak toho dav moc neudělá.
Co všechno jsme již lyofilizovali - http://1url.cz/@lyofilizace
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4366
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Volby 2017

Příspěvek od bivoj »

El Carlos píše:Dokud lidé mají nějakou zábavu, tak toho dav moc neudělá.
Panem et circenses - Chléb a hry.

Dokud mají lidi (tím myslím onu valnou část gaussovy křivky z populace) co žrát a možnost nějak se bavit, tak jakákoliv forma většího veřejného odporu je nepravděpodobná. Toho si byli dobře vědomi i vládci Římské říše v dobách jejího úpadku.

A tak, jak je teď ve stejném úpadku Evropa (resp celý "vyspělý" svět), kterou/ý čeká osud stejný jako Řimskou říši, tak se úplně stejně uplatňuje onen model vládnutí "Chléb a hry".

A než mi budete někdo oponovat tak si uvědomte, že každý z nás má v současné době plně zajištěné obě součásti.

Chléb - neznám opravdu NIKOHO, kdo by v ČR či Evropě opravdu trpěl hladem. Nikoho.

Hry - každý si může najít libovolného koníčka a sledovat co mu vyhovuje, byť by to bylo třeba sledování tohoto fóra...
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Uživatelský avatar
Zarozak
Příspěvky: 758
Registrován: 07.05.2017 12:29
Bydliště: Za Rohem

Re: Volby 2017

Příspěvek od Zarozak »

Na výběr toho moc není,ale pevně doufám,že alespoň všichni střelci v čr vč. mě půjdou nějakou z těch pár cest nejmenšího zla a hodí to někomu,kdo je striktně pro vystoupení z EU.Jde o budoucnost naši i našich milovaných koníčků a v tomto si myslím,že budou tyto volby rozhodující.I když nevěřím,že by se to v nějakých bližších letech podařilo dotáhnout do zdárného konce,alespoň ta kapka naděje by tam byla.
Taky mě ale děsí vize tupé masmediálně zmanipulované ovčárny,jak tomu bylo doposud :puke
Odpovědět