Covidové ZOMBIE se valí!

Diskuze o všem možném, tedy kavárnička, hospůdka, jak kdo chcete, jedinou podmínkou je dodržení pravidel fóra.
Odpovědět
drigon
VIP
Příspěvky: 2963
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od drigon »

drigon píše: 21.03.2024 23:56 Pan Metuzalém během jedné bouřlivé diskuse pronesl: "Pravda může být různá. Úplná, částečná, absolutní, relativní, velká, malá, sprostá, uhlazená, krutá i milosrdná. Avšak každý má tu svoji".
Což je dáno jedinečným osobnostním nastavením každého z nás, osobními zkušenostmi, vnímáním i okolnostmi a informacemi které nás v daný okamžik provázejí.
To, co se nám dnes jeví jako lež či dezinformace se může časem ve světle jiných okolností a zpráv stát pravdou, tak jako se pravda může stát lží. Úplně i částečně. Úmyslně i neúmyslně.
K tomu ještě dodávám, že jako člověk normálně vidící vidí všechny barvy a člověk barvoslepý jen některé. Tak jako člověk otevřený vidí všechny informace. Kdežto zaslepený jen některé.
Tak to je. Je to v nás. Nedá se s tím mnoho dělat. Avšak dá se s tím žít. A je třeba si uvědomit, že tam kde začnou vzduchem létat nálepky (emoce) končí věcná diskuse. Protože jen málo lidí se dokáže nad nálepku povznést a bez emocí pokračovat v diskuzi dál. A nebo pokud už to nejde jinak se vztyčenou hlavou odejít středem.
Po chvíli pan Metuzalém pokračoval: vaše dohady i spousta nedorozumění vzniká z toho, že si lidé pletou dva pojmy: svobodu projevu (slova) a svobodu konání.
Zatímco svoboda projevu (slova) musí být maximální už jenom z toho důvodu aby bylo lidem umožněno diskutovat o problémech a nalézat jejich řešení je to se svobodou konání jinak. Zde platí že člověk může dělat to, co není přímo zakázáno, což jsou například trestné činy, přestupky a podobně s tím že případně dělá to, na čem se s ostatními dohodl (kupř: "jezdit budeš támhle po té cestě").

Jaký to má význam? Ptal se kdosi v sále.

Pan Metuzalém: to vám nejlépe ukáži na příkladu: když nebudeme rozlišovat svobodu projevu a svobodu konání ad absurdum tak pokud vás bude někdo chtít zabít a taky vás zabije tak pokud se odvolá na svobodu projevu bude v podstatě nepotrestatelný. Kdežto pokud tyto dva pojmy oddělíme bude sice moci prohlašovat: "mělo by se s ním něco udělat". Ale pokud přistoupí od slov k činům bude potrestán. To samé platí pokud si dotyčný vraždu objedná či ji nařídí. Na to se pohlíží jako by ji sám provedl jako hlava organizované skupiny.

Pan Balzagette: konec konců pro příklad nemusíme chodit daleko. Jak asi všichni víte došlo před časem k poškození elektrického vedení vedoucího do továrny na výrobu olověných baterií. Měla to na svědomí skupinka tří mladíků, které k tomu navedl jeden pán mající dlouhodobé spory s továrnou. Co bylo příčinou sporu nevím, ale skončilo to týdenní odstávkou provozu. Mladíky odchytili členové Občanské hlídky kteří dostali echo že se s vedením něco děje (vedení bylo rozděleno na úseky s tím, že ztráta tahu lan v úseku spustila poplach na velínu). Členové Občanské hlídky vyslání na místo zpozorovali trojici jak jde po cestě od vedení a ti při výzvě začali utíkat. Poté, co jeden z nich chytil kulku se ostatně zastavili a v batozích měli nástroje. Při výslechu se přiznali a řekli kdo si je objednal . Pán se oháněl svobodou projevu, avšak mu bylo vysvětleno že mluvit a jednat (objednat) jsou dvě rozdílné věci. Nakonec byli všichni čtyři odsouzeni za ohrožení provozu veřejně prospěšného zařízení a jeho poškození, s tím že podle soudu mohli být rádi že to neposoudili jako terorismus. Tam by hrozily tresty v řádu desetiletí až trest smrti.

Lidé v sále se o problematice začali bavit.

Edit: citace kvůli navázání děje (jiná stránka).
Koukej tak, aby jsi viděl.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5352
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od Rafael »

Nebudu psát kdo to udělal, komu patří to prádlo a co kdo tím myslel.
Velké prádlo.jpg
Jisté, ale je, že vztahy mezi ing. Chemikem a palírníkem se opět vyhrotily. Ostatně oni už v minulosti se neměli moc rádi
Ale asi to vše teď znovu vzniklo po jejich debatách o nitračních kyselinách, destilacích, zkoncentrování akumulátorové sírovky ze starých aut a autobaterií, o peroxidu vodíku, výrobě chlorečnanů apod.
*
P.S. Foto nekvalitní. Proč?
Takže na tom triku je:
"Pyrotechnik. Pokud mě uvidíte utíkat, snažte se mě předběhnout!"

Z Kroniky Mlýna
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5352
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od Rafael »

Fero:
- "Měli jste pravdu, ta stvůra co se tady objevila s tím Mengelem není žádný živý tvor. A pes už vůbec.
I když tak vypadá a i já jako velmi zkušený kynolog jsem ho považoval za dobrmana. I když poněkud přerostlého. Ale i s takovými jsem se už ve své praxi setkal. Ale o něčem takovém jsem nikdy ani neslyšel. Natož abych to zažil.
Nechal se zavřít do kotce, byl neobyčejně krotký a tvářil se jako by mu to vůbec nevadilo. Přišlo mi, dokonce, že je na nějakou klec i zvyklý a těší se do ni.
Mimochodem tvrdilo se, že i Mengele v tom svém paralelním světě ho tak našel a osvobodil ho z ni. A že mu tam trvalo i jistou dobu se s ním skamárádit '. Že prý zpočátku se stále měl snahu vrácet se do té své klece poblíž výtahu a schodiště odkud ho prý osvobodil.
No já, aniž bych se tím chtěl nějak chlubit, jsem si ho hned ochočil. S takovým velkým a poslušným psem jsem se ještě nikdy nesetkal. Až mě to děsilo. Ten pes už dopředu nějak věděl co po něm chci a poslušně to dělal. I do kotce se nechal bez problému zavřít a bez problémů a nějakého štěkání a vytí ho snášel.
Jediný problém byl s jeho krmením. Odmítal mnou vyrobené speciální psí granule kteří ostatní přímo milovali, nechtěl ani maso, misku s vodou převrátil a ničeho se ani nedotknul.
A mám i podezření, že ty granule a kusy masa vyházel přes mříže do sousedních kotců sousedním psům. I když před tím většinou psy nesnášel.
A upadl do úplné letargie. Ležel a vypadal jako kdyby spal. Ale oči měl pořád otevřené a vypadal, že je pořád ve střehu a že na něco čeká. Myslel jsem si, že smutí po Mengelem".

Náčelník a několik členů MBS:
- "Fero, to je dlouhá a bláznivá historka plná domněnek a nesmyslů. A neuraž se prosím, ale vy cikáni to tak už nějak máte v povaze. Pořád se se na něco vymlouvat a svalovat vinu na někoho jiného. Kuwaa, vyklop kde je ten pes? Co jsi s ním udělal?"

- " Ano řeknu, ale až vy mi řeknete, co jste provedli s Mengelem. Kde je a proč si pro něho ještě nepřišel. Myslíte si o mě myslite, že jsem jen nějaký blbý bango car nebo co?
Ale psům rozumím. I takovému možná kyborgovi. A taky vás teď nechápu. Ten váš ton a ty gadžovské urážky".

- "Fero, tak se omlouváme. Došlo k nějakému vzájemnému nepochopení. Kvůli nějakému blbému psovi se přece nemůžeme tak rozhádat! Že ne?"

- "Ano Náčelníku. Taky se omlouvám. Ale měli jste se zeptat hned přímo a ne napadat mě.
Takže, jak byla včera ta velká jarní bouřka, ty hromy a bouřky, však víte, že jeden blesk udeřil i do té velké lípy u třetího milíře, že?
No a v tu dobu ten pes nečekaně neskutečně ožil, začal v tom kotci neskutečně řádit, překousal mříže a utekl. Kde nevím".

- "Fero, jak mohl nějaký pes překousat 10-20mm roxorové síťové mříže a utéct?"

- "No, to si vysvětlít neumím. Doopravdy ne. Podobně jako to kde se vám ztratil po tom zázračném uzdravení Mengele. Nebo snad ho snad z nějakých důvodů skrýváte nebo jste se ho už zabili? A ještě dodám, že při tom svém útěku mi tady rozkousal veškeré mé elektrické rozvody a kabely.
Moc tomu nerozumím, ale myslím si, že si potřeboval nabít energii. A že pokud jste nějak ublížili Mengelemu, a pokud ho živého nenajde tak s ním budete mít velký problém".

Z Kroniky Mlýna
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
drigon
VIP
Příspěvky: 2963
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od drigon »

My měli kdysi jezevčíka, pokračoval jeden. A on nám zmetek rozkousal snad všechno co našel. Jednou jsem vysával ložnici a vysavač jsem měl připojený prodlužovací šnůrou z kuchyně. Najednou mi vysavač začal blbnout. Šel, nešel, vynechával. Říkám si co blbne a mačkal jsem vypínač. Přitom jsem slyšel nějaké vrčení, vytí a štěkot. Jdu se podívat co se to děje a on mi zmetek kousal do prodlužky. V hubě se mu jiskřilo, jak dostal pecku zavyl, naježil se a se zuřivým vrčením a štěkotem se do prodlužky zakousl znovu. Kdyby nakonec nevypadly pojistky tak nám nakonec asi vyškubal i dráty ze zdi, jak ho rány elektřinou rozzuřovaly.
Koukej tak, aby jsi viděl.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5352
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od Rafael »

Fero:
- "To někteří psi dělají. Hlavně ti agresivní. Zpočátku si jen tak hrají, ale pak už to berou jako boj. Jak jednou začnou tak nechtějí skončit a každá další rána jen podpoří jejich zuřivost. Ale ten dobrman, ten je, nebo byl něco jiného. Ten potřebuje elektrickou energii k životu. On byl tak netečný protože byl vybitý".

- "Ha, haa, ha.. Tím chceš říct, že je to pes na baterky a že v hlavě má čipy a v břiše zašitý akumulátor?"

- "A co jiného si mám myslet. Říkám vám a to mi doopravdy můžete věřit, to skutečně není žádný pes, ale stroj. Jen si vzpomeňte čím se v té budově, v té kleci, živil. Chlemtal tam prý nějaký živný roztok. Něco jako aeroponie či spíš hydroponie. A že ta tekutina obsahovala nějaké elektricky nabité částice. Co jiného by tam taky žral, že?"

- "Fero, ty jsi se úplně pomátl. Proč by žral nějakou tekutou elektřinu jak ty tvrdíš, když té normální, že to tak musím říct, tam prý bylo dost?"

- "No asi mu v takové formě víc chutnala. A víte co vám ještě řeknu? Že Mengele, co ten tam žral, čím se tam takovou dobu živil? Prý taky tím roztokem! Takže ten Mengele není žádný Mengele jak jsme ho kdysi znali, ale stroj. Robot, kyborg nebo něco takového".

Sova:
- Náčelníku, myslíš, že by farář byl ochotný se nějakou dobu zase starat o psinec? On tam kdysi ty potvory celkem zvládal. Byl bych rád aby si Fero na nějakou dobu pod odborným dohledem odpočinul. Viděl bych to na nějakou vypolštářovanou celu".

Fenič:
- "Taky jsem toho názoru. I když musím připustit, že ten pes se mi vůbec nezdál a chtěl jsem ho zrengenovat. Nebo ho prohnat nějakou magnetickou rezonanci nebo CTéčkem. Ale to s tím Mengelem, to Fero doopravdy přehnal. To jako já nebo tady kolega bysme nepoznali, že se nejedná o člověka? Anebo ve Studních?"

Fero:
- "A jak mi vysvětlíte, že doktor se neumí ani pořádně zastřelit? A jak mohl tak dlouho žít s kulkou v hlavě?"
*
*
*
"Pozor utíká, zešílel, je to blázen! Hoďte na něj síť a dejte ho do svěrací kazajky!"


Z Kroniky Mlýna
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
drigon
VIP
Příspěvky: 2963
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od drigon »

Martin se účastnil zasedání Velké sedmy ve Studních. Přijel o den později, přišel domů kde ho přivítala Daniela a ve dveřích se políbili.

Daniela: tak už jsi konečně tady. To vám to ale dalo, než jste to všechno odhlasovali.

Martin: nakonec jsem svůj návrh protlačil. Ale až napotřetí. No, dalo mi to než jsem o smysluplnosti svého návrhu přesvědčil ostatní členy Velké sedmy (šlo o to, že hlasování probíhalo tak, že muselo odhlasovat všech sedm členů Velké sedmy. Prostě se sedělo v hlasovací místnosti tak dlouho než ano či ne zmáčkl poslední z nich. A během hlasování se nesmělo mluvil, smělo se jít jen na WC za plentou a byla možnost se napít čisté vody. O daném tématu se smělo hlasovat jen jednou denně a maximálně třikrát za sebou. Pokud návrh neprošel a člen Velké sedmy o něm chtěl hlasovat dál musel počkat na další zasedání Velké sedmy).

Daniela: vy jste hlasovali o cizinecké legii. Viď?

Martin: máš pravdu. Hlasovali jsme o založení cizinecké legie pro obyvatele Zakázané čtvrti. Protože to, co se tam děje překonává všechny naše představy a je fakt že to s bojem má máloco společného.

Daniela: já to taky slyšela. To je hrozné jak je tam nahánějí.

Martin: Umožnili pomocníkům Severního kříže vstoupit do jejich ozbrojených a bezpečnostních sil a řekli jim, že pokud neseženou dost masa do mlýnku na sekanou půjdou do mlýnku sami.
Tak oni nahánějí kde koho aby splnili normu a nemuseli tam jít sami.

Daniela: co jsem slyšela prý vzali i důchodce.

Martin: naši zajmuli už tři chlapy nad 70 let, jednoho osmdesátníka a několik desítek mladých lidí pod 18 let. Vypověděli nám, že když je na ulici sebrali a zjistili že jsou mimo věkový limit jim doklady sebrali a komisi řekli že prý žádné doklady neměli. A tak je komise vzala.
Do toho je spousta dalších lidí v produktivním věku kteří u nás skončili. Ať jako uprchlíci, nebo zajatci. A ti jsou na to co se tam děje naštvaní. A navíc už to začíná vadit i Kocourům a ostatním složkám Spřátelených území. Jak někteří řekli: to není boj, ale jatka.
Proto jsem navrhl cizineckou legii. Některým se to ze začátku nelíbilo, ale nakonec mi dali za pravdu. Je vidět, že se mi to studium pramenů vyplatilo.

Daniela: to bylo, jak jsi se zavřel v kuchyni a studoval jsi ty knihy když jsem natírala střechu na garáži?

Martin: tak, tak.
Koukej tak, aby jsi viděl.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5352
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od Rafael »

Metuzálem na přednášce které se zpočátku nechtěl zúčastnit a na takové věci vzpomínat.
Aneb
Další střípek vedoucí k Martinské katastrofě v tehdejší České republice:

Ale nebyli jsme v tom sami. Většina, nebo spíš všechny ty tzv. Evropské liberální demokracie se v té době rychle změnily v chalifáty. Díky hlasovacím právům pro nelegální a agresivní přístěhovalce. A navíc jak jim byla umožněna i služba v bezpečtnostních složkách včetně armády.

A my jako ČR jsme se tomu celoevropskému trendu museli taky přízpůsobit. Začalo to jako vždy. Salámovou metodou:
Návrh zákona, přibližně z roku 2024 kterým by se měnil zákon č. 361/2003 Sb., o služebním poměru příslušníků bezpečnostních sborů, ve znění pozdějších předpisů, a zákon č. 273/2008 Sb., o Policii České republiky, ve znění pozdějších předpisů.

Ono je to už teď úplně jedno a navíc to vidíme i v Městě a jemu podobných oblastech jak to tam teď vypadá.
*
Ale jeden rozdíl tehdy mezi námi a tehdejším politicky vyspělým a liberálním západem přece jenom byl.
A to v otázce Ukrajinců. Jak se tam začali chovat jako doma, určovat podmínky a všelijak bojovat za své zájmy byli rychle zpacifikování. Hlavně tamní muslimskou komunitou která je viděla jako ohrožení svých zájmů. Neuspěli. Hlavně v Germanistánu, Frankostánu, ale nejen tam.

A tak se začali houfně stahovat do východoevropského prostoru kde neměli takovou konkurenci a ty země, hlavně ČR, byly už v té době úplně pod ukrajinským vlivem.
Upozorňování na nebezpečí této nové komunity, jako páté kolony, bylo všemožně zlehčováno a posléze i všelijak trestáno.
Všichni byli označování jako hrozba národní bezpečnosti, podporovatelé Ruska a Číny, dezoláty, bezzubé magory placené Kremlem... apod.

Všechny opoziční strany i uskupení od toho nakonec daly ruce pryč protože už to tehdy neměli šanci to jakkoliv změnit. A navíc se nedokázaly spolu nijak spojit, nedokázaly se domluvit a spokojily se jen v nějaké stafáži a příspěvky od státu pokud překročily 5% volitelnosti.
To jim stačilo.
A několik tehdejších masových demonstrací byly tehdejší vládní klice která obsadila všechny důležité posty jen pro smích.
A ani zemědělci díky své rozpolcenosti neměli tehdy žádnou šanci a jejich protesty žádnou váhu.
A úplná absurdita byla v té době tato z doby koncem března roku 2024:
" SebeStředula byl opět zvolen šéfem ČMKOS. Kozel byl znovu dosazen do funkce zahradníka, sice to nebylo žádné drtivé vítězství, ale bylo nadpoloviční, takže to stačilo. Do funkce nebyl dosazen ani Fialou ani Aspenem… odboráři si ho zvolili sami a zcela dobrovolně..."

Takže v období toho všeobecného masochismu, fanatismu je těžko se něčemu z té doby divit.

Vypuklo i několik bouří a incidentů ze strany cikánů. Ale i ty byly rychle zpacifikovány a bohužel taky se jim nedostalo větší podpory.
Byli napadení slovy typu, že Ukrajincům závidí jejich dávky a všemožnou podporu...
A že by velmi potřebovali aby jim někdo podřezal krky, vypálil dům a znásilnil všechny příbuzné bez rozdílu pohlaví...

Z Kroniky Mlýna
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5352
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od Rafael »

Hlášení drážního rozhlasu:
Vlak ze stanice Depo směrem na Černou Perlu, Mlýn, jedoucí i přes Lom, Pískovnu a přilehlé oblasti směrem na Studny odjíždí za deset minut. Ale upozorňujeme cestující, že nemůžeme zajistit dopravu dál po plánované trase podle normálního grafikonu a vlak mimořádně skončí ve Studních.
Nastala tam za nima mimořádná situace, rozpoutaly se tam prudké boje a situace je mimořádně nepřehlédná a nebyli bysme schopní zajistit tam vaši bezpečnost.
Jízdné pro dotčené cestující bude vráceno.

Dále ještě připomínáme, že stále můžete využít slevu na jízdném podle ceníku na nástupišti vyvěšeného.
Černé uhlí, koks, dřevěné uhlí, tvrdé dřevo, měkké dřevo a vůbec vše co hoří. Slevovové kupóny u mašinfíry a průvodči u lokomotivního tendru můžete zpětně uplatnit u pokladny. A to kdykoliv, třeba i u příští jízdy.
*
*
Takhle po rychlém zaučení začala první služba Aničky. Ale bylo ještě hůř:

- "Jízdenky prosím. A chci vás poprosit abyste tady nehlučeli, chovali se slušně a nenechávali tady po vagonech volně pobíhat zvířata. Tím myslím hlavně ta selata, slepice, husy, kachny a dokonce, co to je.. dokonce i tele a hříbě?!
Tady není žádný dobytčák!!!
Ale pokud byl zájem, podejte žádost a příště bude připojen i vagon pro přepravu dobytka!"

- "Ty mrcho, ty mlýnská čubko, ty zlatokopko, já tě znám. Ty jsi ve Městě hnusným způsobem zavraždila Jizvu a vymlátila a ukradla jsi mu i zlaté zuby!"

- "Jízdenku prosím pane".

- "Vyliž si ty mrcho...!"
*
Anička neudržela emoce a po pár chvatech vyhodila toho týpka z jedoucího vlaku z otevřeného okna ven. Ve vagóně pak nastalo mrazivé ticho. To přerušila Anička slovy:
"Neměl jízdenku!"
*
A pak nastal v tom vagónu mezi cestujícími kteří se rozdělili na dvě skupiny velmi silný ruch.
Ta první začala horečně mávat nad hlavami svými jízdenkami a ta druhá začala rychle chytat svou drůbež a selata a strkat je do pytlů. Jen ti dva se se svými mladými dobytčaty snažili opustit vagón a skrýt se na WC nebo na uličce nebo mezi vagóny.

Z Kroniky Mlýna
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5352
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od Rafael »

"Tak tady vidíte výsledek těch vašich veřejných "přednášek"
rozohnil se jeden známý rýpal.
(Nechci ho přímo jmenovat, tak zatím jen p. Rýpal).

- "Fero zřejmě zešílel, někam utekl, o psy se nemá kdo starat a ti už zřejmě asi úplně zdivočeli. Při krmení, zdůrazňuji, při krmení, už dost těžce pokousali dva psovody. Psovody, ty kteří s nimi chodívali do strážních služeb. Takže jsou nepoužitelní.
A co s tím mají společného ty veřejné debaty?
A proč se o ně nestará ten farář který je kdysi bravurně zvládal?
Odpovím si sám - protože jste tady s těmi vašimi blbými kecy a hypotézámi všechny zblbli!" Hlavně Balgazette, Metuzálém a jim podobní pošuci".

+
- "Ano máte pravdu p. Rýpale. Fero skutečně zřejmě zešílel a je na útěku. Podobně jako dr. Mengele a i ten zjevně robotický dobrman. Ale intenzivně po nich pátráme a jejich dopadení je jen otázkou času. Bohužel celou akci trochu brzdí nemožnost použití našich psů. Ti jsou teď bohužel díky jejich zvláštnímu a podivnému zdivočení absolutně nepoužitelní. Ale o tom jste se zmínil už vy. O tom vážném pokousání těch dvou psovodů.
K tomu můžu jen dodat, že pokud by neproběhla veřejná debata o tom dobrmanovi z paralelního prostoru určitě by z jeho strany k ovlivnění chování těch služebních psů určitě nedošlo. A za to se já osobně omlouvám, že jsem něco takového připustil. Nicméně stalo se a omlouvám se za to.
A abych takovou chybu už nezopakoval po těch třech uprchlých nebudou pátrat Kocouři a ani MBS, ale Amazonky spolu s SPSP pod vedením mladého Petra a nikdo ze zainteresovaných se jim do toho nebude plést. Zvlášť takoví jako třeba já, p. Balgazette a podobní.

A proč farář odmítl starat se o psy?
Jednoduchá odpověď. Nemůže. Je nemocný. A dost vážně.
Byla u něho dr. Sovou zjištěná horečka dengue, černý kašel, zárděnky a černé neštovice.
A dr. Fenič vyslovil i podezření na rakovinu děložního čípku a malárii.
Snad jsem vás touto odpovědi dostatečně uspokojil, osvětlil vám vše a vy jste snad pochopil co jsem vám tímto chtěl říct..."

Z Kroniky Mlýna
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
drigon
VIP
Příspěvky: 2963
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od drigon »

Vedení Kocourů.

Martin: je vidět, že staré heslo "čiň čertu dobře a peklem se ti odmění" našlo svého uplatnění.

1. zástupce: to je fakt, takový úlovek jsme nečekali.

Martin: jo, synáček jednoho z představitelů Zakázané čtvrti. Panáček horoval pro nasazení pomocníků Severního kříže v bezpečnostních sborech a jak dopadl. Synáčka mu sebrali na ulici, pořádně neznajíce latinku nevěděli koho lapili, doklady mu sebrali a synáček už mašíroval. Do zákopu. S puškou a deseti náboji. Naši ho tam našli zalezlého v koutě, vzdal se jim a skončil v zajateckém táboře.

1 zástupce: když naši zpravodajci zjistili o koho se jedná si ho hned vytáhli ven.

Martin: prý projevil snahu jít do cizinecké legie. Ale zpravodajci mu vzhledem k jeho rodině a toho plynoucího rizika false flag operace vstup zakázali. Místo toho doporučili hlídané pracoviště.

1 zástupce: na kovárně vydržel s oběma rukama levýma rovné dva dny. Chlapi ho málem zabili. Tak ho přeřadili. Skončil dole v dole na čelbě se sbíječkou pro leváky. Tak uvidíme jak se předvede.
Koukej tak, aby jsi viděl.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5352
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od Rafael »

Amazonky a SPSP.
Petr:

- "Asi všichni víte co se stalo a co se nás trochu týká. Že včera v noci, skoro až nad ránem se na nějaké schůzi řešil Mengele, Fero a ten dobrman".

- "Ani moc ne. Jen to, že Fero zešílel a utekl protože ho chtěli hospitalizovat. A prý za vše může Mengele a hlavně ten jeho dobrman. Celý psinec se prý vzteknul a pobláznil a Fero to asi chytil od těch psů".

- "Asi tak nějak. A náčelník tam prý měl takovou divnou řeč. Psal o tom kronikář a já to četl. Říkal, že Kocouři po nich pátrat nebudou a že tím pověří nás. A pak taky vedl nějaké divné řeči o farářovi a dostal se do sporu s nějakým p. Rýpalem. Farář prý údajně trpí větším množstvím podivných nemocí, o psy se nemá kdo starat a staly se z nich krvežíznivé bestie nezpůsobilé k jakékoliv službě. O čemž svědčí i několik pokousaných Kocouřích psovodů při jejich krmení. A tak ať se předvedeme my a zkusíme je vypátrat. Ať taky jednou uděláme něco užitečného".

Amazonka:
- "Holky já nevím jak vy, ale já do toho nejdu. Nejsem žádný čichací pes. Vlastně fena. A s Ferem, Mengelem a nějakým robopsem nechci mít nic společného!"

Petr:
- "Moje řeč. Mi se do toho taky nechce, ale pokud by byl zájem, nebudu v tom nikomu bránit. Kdo chce, tak ať si je klidně hledá a pátrá po nich. Ale beze mě. Ale taky nezapomeňte, jak všechny naše aktivity vždy dopadly! Já mám teď jiného koníčka. A vlastně je nás víc. V Depu, v jedné hale, teď stavíme modelovou železnici. A díky knihovně a jejímu archive.org jsme objevili toto:
Vystřihovánka-nádráží.jpg
Takové slepovací výstřihovanky. Super zábava.

Amazonka:
- "Aha, tak ty si tam hraješ s vláčky, jo? A my jsme si myslely, že tam dolézáš za Aničkou.
A co se teď s ní stane bys mohl vědět když jsi v tom Depu tak často? Údajně během své první služby jako průvodčí zabila nějakého člověka vyhozením z okna jedoucího vlaku".

Z Kroniky Mlýna
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5352
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od Rafael »

Amazonka:
No já ten zápis v té Kronice taky četla. A je datován, ta schůze se odehrála, teda její začátek, byl 28.03.2024 v 2:48hod.
Trochu divný čas, nezdá se vám?
A jak znám chlapy... museli tam být v té době všichni ožralí jak psi.
Takže já bych bych vůbec nic z toho nebrala vážně. Myslím si, že ožralí tam byli úplně všichni. Včetně kronikáře".

- "A myslíš, že i Martin, náčelník?"

- "Myslím, že vše tomu nasvědčuje".

Z Kroniky Mlýna
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
drigon
VIP
Příspěvky: 2963
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od drigon »

Nastala noc ze soboty na neděli. Velikonoční. Avšak ručičky hodinek, budíků, kostelních hodin, digitály v digitálkách a ostatní časomíry mohly být v klidu. Už nebyl nikdo, kdo by je ve dvě hodiny v noci nutil zakroužit okolo ciferníku a zaujmout polohu "tři hodiny ráno". Střídání času skončilo před několika lety poté co byla založena Spřátelená území. Debata jestli čas letní či zimní byla uzavřena s tím, že přirozený a biorytmům bližší je čas středoevropský. Neboli zimní. Kdy je poledne v poledne.
Čas letní, přidaný se tak odebral na smetiště dějin.
Čas se tak stal svým pánem a ne sluhou v rukách politiků.
Koukej tak, aby jsi viděl.
drigon
VIP
Příspěvky: 2963
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od drigon »

Pan Balzagette pronesl: někteří z vás se nás ptali proč pořádáme tyto přednášky a v některých případech někteří mluvili o dávných věštbách. Proto jsme se s pánem Metuzalémem rozhodli uspořádat tuto přednášku. Kde nejprve začneme trochu mysticky, poté přejdeme k důvodům proč jsme zde a nakonec nám vyplyne ponaučení do budoucna.

Začneme o věštbě, která předpovídala bratrovražedný boj mezi slovanskými národy a mluvila též o žlutém nebezpečí hrozícímu Evropě. Poté postoupíme k věštbě o hořících evropských městech a posléze se dostaneme k Blanickým rytířům.
Posaďte se, naše exkurze začíná.

...
V dávných dobách jedná věštkyně vyslovila věštbu o bratrovražedném boji mezi slovanskými národy. Tato věštba se podle našeho názoru týkala Rusko- Ukrajinské války, která je bojem mezi slovanskými národy a trvá již deset let. Někteří mluví i o době delší, od roku 2014. Ale my se přidržíme roku 2022. V tu dobu tento konflikt postoupil do své horké fáze. Těch osm let budeme brát jako předehru.
Během které se začala připravovat předehra k druhé věštbě, to jest hořícím evropským městům. V roce 2015 vypukla migrační krize, kdy se do Evropy začaly valit miliony nekompatibilních ekonomických migrantů. Tito se přisáli na štědrý struk Evropy a začali z něj odsávat sladkou smetanu naší práce. Zároveň vytvářeli vlastní struktury, vytvořili no go zóny a o těchto problémech bylo v zemích staré Evropy zakázáno mluvit. Posléze začaly fungovat různé krycí strategie jako lgbtx, gender, lepiči a podobní "herci" tvořící "křoví" kryjící skutečné zájmy.
Tímto zájmem byla likvidace Evropy jako globálního hráče. Příprava na tuto akci začala již v 70 letech 20 století akcí nazvanou dlouhý pochod institucemi, kdy se do řídících funkcí začali dostávat levicoví ideologové. Ti postupně obsadili školství, což jim zajistilo výchovu následovníků, kulturu, čímž dostali možnost útočit na city a ve finále i politické a úřední řídící funkce. Aby nebyli odpovědní za své činy zavedli neodpovědnost z úřední práce.
Tito lidé se dostali do vrchních řídících struktur EU, s sebou si vzali své následovníky a tito rozjeli akci Zelený úder. Akci, která se tvářila jako ochrana životního prostředí, ale ve finále šlo o způsob jak s pomocí drahých energií, nestabilních dodávek, emisních odpustků a přeregulovanosti ochromit zdejší průmysl.

Pan Metuzalém: zde si dovolím malou odbočku. Když firmu přirovnán k živému organismu se tato stejně jako živý organismus bude buď snažit nepříznivé podmínky vydržet, což buď zvládne, nebo zanikne. A nebo emigruje za lepšími podmínkami. Což mnoho firem udělalo. Odešly do Asie, USA, i jinam. A nebo zanikly a ukončily výrobu. A tady se dostáváme k meritu věci. Tímto došlo k poklesu lokálních emisí, což bylo deklarováno jako cíl Zeleného úderu. To, že se ve finále planetární emise zhoršily, neboť jinde se vyrábělo horšími metodami a k emisím z výroby se přidaly emise z dopravy ponechme stranou. Protože důležité je něco jiného. A to, že úřední kádry v Bruseli, naprosto odtržené od běžného života a žijící si svůj power pointový život ve skleněných věžích viděly vše jen v tabulkách. Tito lidé dostávali data od svých podřízených už upravená a dále je upravovali tak, aby co nejvíce vyhovovala jejich ideologii. Oni viděli pokles emisí. A chtěli ještě víc. S jídlem rostla chuť. Oni viděli lokální pokles. Neviděli však že se nejedná o výsledek zlepšujících se technologií. Avšak o výsledek přenosu výroby jinam. Šlo o čísla, která lze v tabulce interpretovat různými způsoby.

Pan Balzagette: toto vám nejlépe ukáží na příkladu: do jedné firmy, kde jsem po "plyšáku" pracoval nastoupil mladý manažer. Chlubil se titulem MBA. Co to znamená je teď jedno, my mu říkali mladý, blbý, aktivní. Řekli mu ať sníží náklady na údržbu. On zavedl opatření, v jejihž důsledku odešli staří praktici, kteří dokázali držet stroje v chodu a kvalitu výroby na výši ať se dělo co se dělo. Místo nich nabral levnou pracovní sílu z agentury. Tato levná síla dělala mnoho zmetků, což se nelíbilo odběratelům a ti odešli jinam. Během půl roku poklesla vyroba o třetinu. Stejně tak náklady na údržbu. On se v tabulkách chlubil poklesem nákladů na údržbu i mzdy. Dostal za to prémie a ještě přitvrdil. Z firmy odešli další lidé se slovy že se nemohou dívat na to co se s řemeslem děje. A že jim čest nedovolí práci takhle kur,it.
Majitelé z jiné země od něj dostávali krásné grafy, kterými je tahal za nos. A když zjistili co se děje bylo už pozdě. Zkušení lidé byli pryč. Odběratelé též. A agentura chtěla prachy. Nakonec firmu zachránili. Ale stálo je to spoustu úsilí, času i peněz.

Pan Metuzalém: tak to bylo i v Bruseli. Dostávali krásné grafy. A dokud byl za okny skleněných věží klid vůbec netušili co se děje.
Jediné co je zajímalo byly emise, peníze a moc. Jak se prodrat nahoru.
V zimě roku 24 jim do toho hodili vidle zemědělci. Kteří začali demonstrovat a srozumitelně lidem vysvětlili o co se jedná a zajistili si tak jejich podporu. Došlo sice k nějakým ústupkům, ale jak se zemědělci vrátili na pole a začal klid se vše vrátilo do starých kolejí. Vypadalo to, že bude klid. Ale bylo to jen ticho před bouří... .
Koukej tak, aby jsi viděl.
drigon
VIP
Příspěvky: 2963
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od drigon »

Bouře vypukla poté, co EU zkusila embargovat Čínu. Čínu která se držela politiky chytré opice a kam odešla značná část evropského průmyslu. A odkud byla i velká většina elektroniky. Mající v sobě "zadní dvířka". Kdy tato elektronika musí od určitého datumu odesílat data do Číny. Výsledkem otevření zadních dvířek byl gasout. Následně blackout. Po blackoutu a vyčerpání gravitačních vodojemů waterout. A společný jmenovatel byl compout. Neboli kolaps řídících systémů, na kterých byla naše civilizace závislá.
Toto způsobilo kolaps zásobování, emigranti, kteří nedostali svoje dávky a nejen oni a ani domácí se neměli čeho najíst se vzbouřili a vypuklo rabování. Nejen v super hyper cosi, ale i mezi lidmi. Kdy se zabíjelo a vraždilo kvůli pár rohlíkům a piksle paštiky. Na "Západě" kde byly miliony migrantů se tito vzbouřili, vypukly mohutné požáry a tito dokázali na části území tam převzít moc. To byla ta hořící města z věštby.
U nás nebyla situace tak dramatická. Neboť naši lidé jsou přizpůsobiví a umí improvizovat. A taky zde nebyli ve větším množství migráčci, kteří by se věrní jednomu náboženství pokusili převzít moc. Tak se nakonec podařilo situaci vyřešit. Byť bez problémů to nebylo a nějaká ta krev taky protekla. A několik super hyper cosi též padlo "na oltář compoutu".
Posléze se u nás situace stabilizovala a začalo se makat na odstranění škod a na stabilizaci situace. Avšak v zahraničí to bylo jiné. Chalifaty pokukovaly po nových územích a otrocích. Obsadili místa v Bruseli a nakonec došlo k Martinské katastrofě. Útoku na naše území vedeném hlavně za pomoci dronů. Část armády se nás snažila bránit, ale bohužel neměli dostatečné množství toho hlavního - dronů. Do té doby se sice řešil nákup nových stíhaček, avšak na postřeh některých armádních kruhů, a to ten že je třeba pořídit drony ve velkém množství nebyl brán velký zřetel. Neboť politici měli v hlavách stíhačky. Z ciziny. Za miliardy. A přitom drony bychom mohli mít vlastní... . Co je doma to se počítá. Z ciziny to musí nejprve přijet. A to není jisté... .


Pan Metuzalém: tady se nám nabízí příměr s dobou těsně před a po začátku WW2. Tehdy admirálové věřili že páteří loďstva jsou těžce obrněné bitevní lodě. Nevěřili, že je letadla z letadlových lodí mohou odsunout na vedlejší kolej. Pak přišel útok na Pearl Harbor 7.12 41 a vzápětí na Britský svaz Z 10.12.41. Bitevní lodě jak v přístavu tak i na volném moři byly bez problémů potopeny. Tyto dvě akce během několika dní dokázaly otočit mínění admirálů jako nic jiného. Královnami moří se staly lodě letadlové a lodě bitevní byly degradovány do role bodyguardů a bombardovacích jednotek při vylodění. Jak je vidět, teprve až pořádná facka probrala zodpovědné osoby.

Pan Balzagette: a stíhačky při dronovém útoku dopadly zrovna tak.
Po Martinské katastrofě začali noví vládci na našem území zavádět vpravdě okupační metody. Avšak tito noví vládci neměli podporu domácích obyvatel, což mělo za následek vznik malých skupin odporu. Prve izolovaných, posléze více či méně spolupracujících. Na našem území se je podařilo vyhnat po útoku na jejich vlak a jeho následném zničení. Postupně vzde vznikla fungující komunita expandující do okolí. Kde když lidé viděli že "to jde" se přidali (efekt sněhové koule). Kam jsme posléze přišli i my. Staří praktici a historici. Se zájmem o příčiny toho, co nás do této situace dovedlo.
A zároveň řešící fungování naší společnosti která se vývojově propadla o několik desetiletí zpět. Formulující strategie a taktiky fungující za změněných podmínek mající vliv na náš úspěch a naše přežití. Strategie a taktiky někdy nazývané NEW START.
Koukej tak, aby jsi viděl.
drigon
VIP
Příspěvky: 2963
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od drigon »

Základem této strategie je to, že je každý zodpovědný za své činy. Tudíž i úředník. Zde jsme se do určité míry vrátili k systému z první republiky kdy měli úředníci svoje školy a řešily se důležité věci.

Pan Balzagette: jako příklad uvedu stavební povolení. Před rozpadem jste museli dokládat spoustu dokladů, vyjádření, přípojky elektřiny atd. A byl to leckdy běh na dlouhou trať.
A dnes? Doložíte že je pozemek váš a dodáte plánky domu včetně TZB. Pokud plánky splňují normu máte stavební povolení v kapse. Úředník na to má 30 dní, ale v praxi to bývá hotové během několika dní, leckdy i ten den. Připojení na energetickou síť a vodovod stavební úřad neřeší. Je to čistě jen váš problém.
Tohle jsme převzali odjinud a funguje to v pohodě. Aneb proč vymýšlet hranaté kolo když jinde mají kulaté a ono jim jezdí. Tak to stačí okopírovat a případně upravit na naše podmínky. A funguje to zrovna tak.
Koukej tak, aby jsi viděl.
drigon
VIP
Příspěvky: 2963
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od drigon »

Celý Zelený úder byl spolu s jeho podpůrnými složkami jako bylo například ESG perfektní příležitostí pro jisté kruhy k maximalizaci zisku a uchvácení majetku, který poté mohli "sdílet", neboli pronajímat. Díky čemuž si vytvořili zdroj obnovitelných příjmů. Tyto kruhy začaly podporovat strategii "módní je nic nemít". K tomu jim pomohlo vytvoření umělého nedostatku s následným zvýšením ceny. Toto bylo vidět například u bytové otázky, kde legislativní překážky provázející vydání stavebního povolení, leckdy nesmyslné a lobizované stavební předpisy prodražovaly výstavbu. To spolu s přehnanou ochranou práv "nájemníků", kdy poté někteří majitelé bytů odmítali své volné byty pronajímat vedlo ke zvyšování cen nájmů i nových bytů a domů. Ve výsledku se tak ekonomika z tržního režimu "dostatek za rozumnou cenu" překlápěla do režimu nedostatkové ekonomiky "málo a za draho". To zhoršovalo dostupnost pro běžné občany, avšak bylo výhodné pro jisté kruhy, kterým se takto zvýšil výnos z prodané/pronajmuté jednotky.
Takto se postupně z demokracie stala lobokracie, kdy o řízení nerozhodují občané pomocí volených zástupců. Ale jisté kruhy pomocí lobbistů a jezdců na zlatých prasatech.
Posléze došlo z jistých kruhů k ovlivnění voleb pomocí koncentrátorů a ředičů volebních hlasů. Jak to celé funguje si povíme po přestávce.
Koukej tak, aby jsi viděl.
drigon
VIP
Příspěvky: 2963
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od drigon »

Pan Balzagette pokračoval: pokud proti sobě postavíme dva hlavní kandidáty a bude mezi nimi volit určitý počet voličů dostanou oba kandidáti počet hlasů odpovídající jejich preferencím. V našem případě uvažujeme pro jednoduché počítání padesát hlasů.
V našem případě stejná barva značí stejnou politickou orientaci kandidátů.
IMG_20240403_212026.jpg
Při variantě A, kdy proti sobě stojí dva kandidáti dojde k rozdělení hlasů mezi ně podle preferencí voličů. Červený (hlavní) kandidát dostane 20 hlasů, modrý 30. Vyhraje tedy modrý (opoziční) kandidát.

Při variantě B proti sobě stojí jeden červený kandidát a tři modří. Voliči červeného kandidáta dají hlasy jen červenému kandidátovi. Avšak modří voliči své hlasy rozdělí mezi modré kandidáty podle svých preferencí. V tomto případě vyhraje červený, neboť své hlasy zkoncentrovat na sebe a modří, byť je volí většina voličů prohrají. Protože ani jeden z nich nepřekročí počet hlasů pro červeného. Tento problém nastává pokud je mnoho malých opozičních stran s různými kandidáty. Dojde tak k rozředění hlasů pro opozici.

Při variantě C proti sobě stojí jeden hlavní (červený) a jeden opoziční (modrý)kandidát. Avšak hlavní kandidát do voleb pošle dva "trojské koně". Ti se tváří jako opoziční kandidáti, čímž na sebe strhnou část opozičních hlasů. To opět způsobí naředění hlasů pro opozici (modré)a výhru hlavního (červeného) kandidáta. Byť pro něj ve skutečnosti hlasovalo méně voličů.

Poté následuje varianta D - čertovo kopýtko.
Zde dochází k tomu, že hlavní kandidát vzhledem ke své politice vidí že to ve volbách "projede". Pověří tedy své spolustraníky, kteří do poloviny až dvou třetin volebního období táhnou s ním aby převlékli kabáty. Tito spolustraníci naoko změní svoji politickou orientaci, ať už potichu či s "cirkusem" založí svojí stranu/strany a tváří se jako největší opozičníci. Část lidí volící opozici jim ve volbách dá hlas a oni se po volbách spolčí s hlavním kandidátem. Tím dojde k odhození kabátů, lidé kteří tyto "opozičníky" volili tak ve skutečnosti dali hlas hlavnímu kandidátu. Pokud se tento "kabátoklam" povede se může u vešla udržet i značně neoblíbený politik či strana. Zde je jediným řešením hlídat jak se daný kandidát či strana chovají hlavně v prvních dvou třetinách mandátu kdy ještě nemusí myslet na volby. A mohou jednat dle svého přesvědčení, mecenášů či loutkovodičů.
A zároveň je dobré si všímat kdo jim přispěl na kampaň, jak zde již bylo probíráno.
Je toho hodně, čeho si musí člověk kterému jde o jeho rodinu práci , majetek a směřování státu a společnosti všímat. Ti, kdož chtějí dělat levárny toto vědí a snaží se běžné občany otrávit politickým hnojem, to jest kydáním špíny na protikandidáty (vytváří tak dojem žumpy do které slušný člověk ani nos nestrčí). Protože ví, že jejich podporovatelé, kteří z jejich vládnutí mají leckdy prospěch či jsou obluzení je volit půjdou.
Koukej tak, aby jsi viděl.
drigon
VIP
Příspěvky: 2963
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od drigon »

Zakázaná čtvrť, základní škola, druhý stupeň. 8A.

Ráno po zazvonění předstoupila před třídu třídní učitelka.
"Dnes jdeme na exkurzi do lesa. Ničeho se tam nedotýkejte, na nic nesahejte a držte se v zástupu na cestě".
Třída třiceti děcek se vydala na cestu. Prošli okolo pole plného lebedy a bodláčí, načež stanuli u brány na kraji lesa. Zazvonili a za půl hodiny přišel pán v zeleném livreji. Otevřel bránu a třídu vpustil do lesa. Všichni se museli seřadit za sebe, ruce položit na ramena spolužáka před sebou, první dostal do rukou rozporku na provaze a vydali se po cestě. Nalevo rostly mladé smrčky, vlevo byl starší les. Na zemi ležely vršky stromů s větvemi, okolo kterých bylo vidět rojení brouka. Bystrý Leoš si všiml podobného rojení i u starších stromů a zeptal se na to učitelky.

A dostalo se mu odpovědi: ten brouk se živí lýkem stromů. Strom poté uhyne a jeho dřevo se vrátí do přírody. A vyroste z něj nový strom.

Leoš: mně děda říkal, že se napadené dřevo broukem musí z lesa odstranit, odkornit a nepoužitelné spálit. Jinak se prý brouk po lese rozšíří a zničí ho.

Učitelka: tvůj děda je zpátečník. Protože dnes je pánem lesa brouk. A teď se podíváme na palouček kde byla dříve studánka Bublalka.

Po dvou kilometrech, kdy už celou třídu bolely natažené ruce došli na palouček. Jenže palouček tam nebyl. Místo něj tam byla mýtina plná hlubokých bahnitých kolejí. Po krásném vzrostlém lese nebylo ani památky. Po zemi tekla zakalená voda a učitelka se s třídou vydala pryč. Leoš si ještě všiml jak vzadu strká nakladač klády do kontejneru.
Třída poté došla k bráně na kraji lesa. Všichni už měli ruce v křeči a Leoš se panáka v zeleném livreji zeptal: mohu si vzít klacek na památku?

Panák v zeleném livreji: brát si cokoliv z lesa je přísně zakázáno. Vše je majetkem Ahmeda Von Herberka.
...
Po škole se Leoš vydal za dědečkem. Chtěl mu říci kde byl a co slyšel. Ale dědeček nebyl doma. Jen pootevřené dveře vrzaly v průvanu.
A to si Leoš nevšiml, že na mýtině za houštinou měli lesní dělníci nastartovanou elektrocentrálu která vyráběla elektřinu pro elektrický gril. Na němž si lesní dělníci opékali sójové špekáčky.
Koukej tak, aby jsi viděl.
drigon
VIP
Příspěvky: 2963
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Covidové ZOMBIE se valí!

Příspěvek od drigon »

drigon píše: 01.04.2024 23:00 Základem této strategie je to, že je každý zodpovědný za své činy. Tudíž i úředník. Zde jsme se do určité míry vrátili k systému z první republiky kdy měli úředníci svoje školy a řešily se důležité věci.

Pan Balzagette: jako příklad uvedu stavební povolení. Před rozpadem jste museli dokládat spoustu dokladů, vyjádření, přípojky elektřiny atd. A byl to leckdy běh na dlouhou trať.
A dnes? Doložíte že je pozemek váš a dodáte plánky domu včetně TZB. Pokud plánky splňují normu máte stavební povolení v kapse. Úředník na to má 30 dní, ale v praxi to bývá hotové během několika dní, leckdy i ten den. Připojení na energetickou síť a vodovod stavební úřad neřeší. Je to čistě jen váš problém.
Tohle jsme převzali odjinud a funguje to v pohodě. Aneb proč vymýšlet hranaté kolo když jinde mají kulaté a ono jim jezdí. Tak to stačí okopírovat a případně upravit na naše podmínky. A funguje to zrovna tak.
Zavedení osobní zodpovědnosti pro úředníky a zjednodušení spolu se zpřehledněním legislativy byly jedním z mnoha kroků vedoucím k ozdravení společnosti. Další krok souvisel se svobodou slova a projevu. V reakci na to, jak levicoví progresivisté v rámci dlouhého pochodu institucemi zneužili svobodu slova k prosazení svých zájmů a k omezení svobody slova pro své oponenty (zakazování vystupovat, mazání, sociální vaporizace,... . Aneb my si můžeme dělat co chceme a ty můžeš jen poslouchat.) bylo řečeno, že svoboda slova a projevu musí být maximální. To z toho důvodu, aby se k dané problematice mohli vyjádřit úplně všichni. Protože jen tak se dá zabránit ukradení svobody slova a projevu jen pro někoho. Pro někoho kdo se bude svobodou slova a projevu ohánět. Ale ve skutečnosti bude své oponenty pronásledovat a bránit jim říci svůj názor.
Avšak bylo zároveň řečeno, že je důležité rozlišovat svobodu konání, kde je každý přímo zodpovědný za to co dělá. O čemž tady byla minulá přednáška, pronesl pan Balzagette.
Koukej tak, aby jsi viděl.
Odpovědět