Zařízení bytu

Diskuze o všem možném, tedy kavárnička, hospůdka, jak kdo chcete, jedinou podmínkou je dodržení pravidel fóra.
JirkaK
Příspěvky: 411
Registrován: 23.12.2013 20:14
Pohlaví: muž
Bydliště: Jihomoravský kraj

Re: Zařízení bytu

Příspěvek od JirkaK »

Mohu také potvrdit, že zásuvek není nikdo dost.
Dělám po 20 letech rekonstrukci domu a v každé místnosti jsem cca zdvojnásobil počet zásuvek.
Když jsem dříve postavil, tak jsem udělal zásuvku skoro v každém rohu. Po vybavení domu, jsem zjistil, že půlka zásuvek je něčím zastavěná a kde ji potřebuji, tak ji nemám a používám prodlužku.
Při rekonstrukci mám výhodu, že vesměs vím, kde co bude a k tomu jsem přihlížel.
Samozřejmě také záleží na počtu členů rodiny.

Takže moje rada, zásuvek není nikdy dost.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5389
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Zařízení bytu

Příspěvek od Rafael »

Nevím co je to poslední roky za snahy nebo módu, ale všímám si, že čím modernější a novější spotřebič tím má kratší přívodní šňůru. A tak se nám všude povalují nejrůznější prodlužovačky, rozdvojky apod. Taky převážně podřádné kvality u nichž brzy ohoří kontakty.
Nejraději bych u všech těch spotřebičů hned po koupi ty šňůry vyměnil. Ale kdo se má trápit s těmi atypickými šroubky, pokud tam vůbec nějaké jsou, a zničit si tím záruku když ty výrobky málokdy vydrží dobu delší než krátkou.
(Vždy se s ženou hádáme kdo co půjde koupit aby to pak nebylo na něj kdo ten šmejd přitáhl domů....).
*
Čím vice zásuvek všude tím lépe!
(Jak jsem dělal elektroinstalaci v dílně velikosti větší garáže, nacpal jsem tam šest zásuvek třifázových a deset jednofázových. Otec byl z toho zpočátku zděšen, ale jak se to pak osvědčilo...).
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Odpovědět