Magnetický držák zbraně - geniální!

Obranné spreje, pasti, improvizace, atd. Ale také vše o ukládání zbraní, netradičních zbraních a všeobecně o zbraních.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8795
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Magnetický držák zbraně - geniální!

Příspěvek od Fabulous »

Na jednom zahraničním fóru jsem našel jednoduchý návod na výrobu praktického magnetického držáku pistole. Hned jsem si jeden vyrobil, je to opravdu snadné!

Návod je třeba zde:
http://sharedsurvivalknowledge.com/2011 ... c-holster/
nebo zde:
http://www.youtube.com/watch?v=d9mPlW6a ... r_embedded#!

A zde je můj výrobek. Použil jsem dva neodymové magnety, které mají neuvěřitelnou sílu. Proto jsou tam jen dva docela malé (20x20x5). Glocka to udrží perfektně a odtrhová síla je přiměřená. Magnety jsem přilepil vteřiňákem k hliníkové liště a postupně zatavil do dvou vrstev smršťovačky. Magnety jsem koupil na magsy.cz.
obrázek 2.JPG
Uživatelský avatar
Karlos
Rozpadlík
Příspěvky: 4681
Registrován: 21.12.2010 19:31
Bydliště: Velká Morava

Re: Magnetický držák zbraně - geniální!

Příspěvek od Karlos »

Asi je to blbost ale nemuze mit magnet negativni vliv na nektere typy zbrani (treba zmagnetovani nejake pidipáčky apod.)?
Uživatelský avatar
Pepe
VIP
Příspěvky: 792
Registrován: 22.12.2010 14:14

Re: Magnetický držák zbraně - geniální!

Příspěvek od Pepe »

admin: napadlo mě to stejné, vychílení pružinek při dlouhodobém "skladování" atd. Jinak samozřejmě bezva nápad, u dlouhých je to vklidu, ta se přichytne hlavní.
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8795
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Magnetický držák zbraně - geniální!

Příspěvek od Fabulous »

Taky jsem o tom přemýšlel a snad to vliv mít nebude. Normální ocele jsou magneticky měkké, takže to snad bude bez následků :-)
Uživatelský avatar
Josef
Rozpadlík
Příspěvky: 1727
Registrován: 10.03.2011 7:20

Re: Magnetický držák zbraně - geniální!

Příspěvek od Josef »

Dobrý fór, jak si mají připevnit bouchačku pod pultem prodavačky na benzínce pro případ, že je tam přijde oloupit zfetovaný blbeček s plynovkou ;)
Technicky je to myslím zcela bezproblémové. Ve zbrani jsou u mechanismů "onačejší" síly než to, co způsobí vcelku bezvýznamné zmagnetování od takového držáku. Spíš bych měl obavu, že se na hranách mírně zmagnetovaného závěru mohou časem nachytat drobné ocelové pilinky a jiné mikroskopické magnetické abrazivní svinstvo - a (čistě teoreticky) zapříčinit nějaké nechtěné zadírání. Protože je však magnetický držák shora, měli by se případné pilinky "ježit" nanejvýš tak na hranách mířidel, uvnitř závěru je podle mého názoru určitý "magnetický stín".
Uživatelský avatar
Terminated Account
Příspěvky: 3761
Registrován: 19.08.2011 9:42

Re: Magnetický držák zbraně - geniální!

Příspěvek od Terminated Account »

V ikea mají magnetickou lištu na nože. 2 ks za 249 Kč. Magnety jsou velmi silné a na zbraň se to dá klidně použít. Pouze bych držák potáhl/polepil nějakým vhodným měkkým materiálem. Na nože mi to slouží už dlouho a zatím jsem nepřišel na lepší způsob uskladnění kuchyňských nožů.

http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/products/00110353/
michal
VIP
Příspěvky: 142
Registrován: 17.02.2013 18:18

Re: Magnetický držák zbraně - geniální!

Příspěvek od michal »

Nebo se tu prodávají magnetické držáky (dovezené z Polska) na svařování (drží např. vingly v úhlu).Je to velké cca 20 x 10 cm, velice silný magnet,chtějí za to cca 150,-kč.Věřím, že by to udrželo kosu (např. pod deskou stolu).
bluesting
Příspěvky: 18
Registrován: 26.10.2012 19:40
Pohlaví: muž
Bydliště: Hlupákovo

Re: Magnetický držák zbraně - geniální!

Příspěvek od bluesting »

Ahojte, noo, napad je to sqwely, kamos to uz pouziva cele roky, ma taky pancierovy bazmeg, akoze trezor, no a na vnutornych stenach ma magnety z hard diskov, ma na tom zavesene nejake bublifuky, dokonca to udrzi kosu, za ten cas co sa pozname to puziva a vplyv na zbrane nepostrehol ziadny, takze myslim ze veselo mozme nase bublifuky magnetizovat...:-)teda aspon myslim... :lol:
Uživatelský avatar
Fenring
Příspěvky: 135
Registrován: 14.01.2012 11:33

Re: Magnetický držák zbraně - geniální!

Příspěvek od Fenring »

Napsal jsem dotaz na oficiální stránky CZUB a magnety nemají žádný vliv na zbraně. Takže hurá kupovat magnety :mrgreen:
Uživatelský avatar
hangys
Příspěvky: 202
Registrován: 04.01.2013 19:38
Pohlaví: muž
Bydliště: Východní Čechy

Re: Magnetický držák zbraně - geniální!

Příspěvek od hangys »

Diky za tip. Technicka - jak silny magnet? Tiha je 9,81N / kg, takze aby to tak akorat viselo neni slozite odvodit. Pistole bude drzena na svisle vnitrni strane dveri trezoru. Jakou rezervu pripocist, aby to nepadalo pri bezne manipulaci s dvermi, pripadne pri nejakem tom nesikovnem drcnuti a zaroven aby se jeden nemusel zapirat nohou pri odtrzeni ... 2 kg, 3 kg, 8 kg? Ma nekdo zkusenost?
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8795
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Magnetický držák zbraně - geniální!

Příspěvek od Fabulous »

Vždyť máš rozměr magnetů již v prvním postu... Naprosto bezpečně to drží v horní (stropní) montáži. Aby se ti to nešoupalo při svislé montáži, tak bych tomu osobně domontoval nějaké "odpočívadlo" s filcem. Zesílit magnety není moc dobrá cesta, protože to pak neurveš ;)
Uživatelský avatar
hangys
Příspěvky: 202
Registrován: 04.01.2013 19:38
Pohlaví: muž
Bydliště: Východní Čechy

Re: Magnetický držák zbraně - geniální!

Příspěvek od hangys »

No prave ze to tam je. Na postnutych strankach jsem si nasel, ze dva magnety tehle veikosti udrzi cca 15 kg. Ty tam Fabiku vesis Glocka o vaze treba 0,9 kg a pises, ze trhaci sila je primerena ... What?! ... Copak jsem Fristensky? Takze jaky magnet pro normalni lidi? :D
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8795
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Magnetický držák zbraně - geniální!

Příspěvek od Fabulous »

Neboj, odtrhova sila je tak akorat. Mezi magnety a kovem jsou dve vrstvy smrstovacky, coz silu adekvatne snizi.
peteres
Příspěvky: 267
Registrován: 13.06.2011 10:06

Re: Magnetický držák zbraně - geniální!

Příspěvek od peteres »

Magnetická lišta dlouhá asi půl metru je teď k mání v Lidlu za stovku.
maglista.jpg
Uživatelský avatar
Fenring
Příspěvky: 135
Registrován: 14.01.2012 11:33

Re: Magnetický držák zbraně - geniální!

Příspěvek od Fenring »

peteres píše:Magnetická lišta dlouhá asi půl metru je teď k mání v Lidlu za stovku.
Tak už mám doma dvě. Zásobníky drží pořádně, i sa61 udrží.
Koniáš
Příspěvky: 705
Registrován: 27.11.2012 21:28
Pohlaví: muž

Re: Magnetický držák zbraně - geniální!

Příspěvek od Koniáš »

Také jsem si vzal.

Koniáš
Odpovědět