Nákupní povolení - důvod žádosti.

Obranné spreje, pasti, improvizace, atd. Ale také vše o ukládání zbraní, netradičních zbraních a všeobecně o zbraních.
cipis
Příspěvky: 4849
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Nákupní povolení - důvod žádosti.

Příspěvek od cipis »

Zase trochu vedle. NP je už "spotřebováno", on pravděpodobně mluví jen o kartičce. Tj. měl NP, koupil zbraň, donesl se šedivákem na pčr a neudělali mu průkaz zbraně na počkání, že si má třeba za dva týdny přijít. A on to asi nestíhá nebo tak něco, tak se ptá, jak dlouho to tam může nechat válet. Já si myslím, že tam žádný termín není ...
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4512
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Nákupní povolení - důvod žádosti.

Příspěvek od Serža »

problém ale je, že má zbraň a nemá k ní průkaz...
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Uživatelský avatar
Václaf
VIP
Příspěvky: 1315
Registrován: 24.01.2013 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Dolní Přím 82

Re: Nákupní povolení - důvod žádosti.

Příspěvek od Václaf »

Ale pokud ji nevytáhne z trezoru? Tak je to fuck ne? Trochu mimo zbraně,ale šiml stejný,4.9. jsem koupil novější dodáfku,do 10-dnů nutno přihlásit,ale volný termín na doprafce byl až 27.9. tak co,měl jsem jezdit z Hradce Králové do Semil na stavbu vlakem? Kdepak,autem pouze na kupní smlouvu,jaká je pravděpodobnost silniční kontroli? Jinak k těm zbraním,onehdá jsem si koupil za pár kaček (6.600,-) v ZS Zastavu M70B1 a byl jsem tak nadrženej,že jsem ji vzal na střelnici ještě před vydáním průkazu zbraně. Nejspíš by to byl jen přestupek,ale opět statisticky jak často dojde ke kontrole? I když na moji obhajobu,kupní smlouvu jsem na té střelnici měl sebou :hand
Čechy čechům !!!!!
Trace
Příspěvky: 768
Registrován: 21.01.2016 22:17

Re: Nákupní povolení - důvod žádosti.

Příspěvek od Trace »

Přesně, jak pravil cipis.
Nemám čas si pro to zaběhnout a rozhodně do té doby nebudu železo tahat z trezoru.
F-35 je neviditelne letadlo a proto ho cinske, ruske a iranske radary nemohou videt. Kdo tvrdi opak, je dezolat.
Cep
Příspěvky: 1707
Registrován: 09.04.2015 11:22
Pohlaví: muž

Re: Nákupní povolení - důvod žádosti.

Příspěvek od Cep »

Václaf píše:Jinak k těm zbraním,onehdá jsem si koupil za pár kaček (6.600,-) v ZS Zastavu M70B1 a byl jsem tak nadrženej,že jsem ji vzal na střelnici ještě před vydáním průkazu zbraně. Nejspíš by to byl jen přestupek,ale opět statisticky jak často dojde ke kontrole? I když na moji obhajobu,kupní smlouvu jsem na té střelnici měl sebou :hand
Tak tedy mně na střelnici průkaz zbraně kontrolují...
vrbodol
Příspěvky: 633
Registrován: 14.07.2012 21:08

Re: Nákupní povolení - důvod žádosti.

Příspěvek od vrbodol »

V životě cca 22let střílení jsem na střelnicich nezažil kontrolu.Na určitejch střelnicich si mě začátkem roku zapíšou a pak už jen platim,nebo si při příchodu zapíšou jednu zbraň a pak už střílim čim chci.
Cep
Příspěvky: 1707
Registrován: 09.04.2015 11:22
Pohlaví: muž

Re: Nákupní povolení - důvod žádosti.

Příspěvek od Cep »

Tak leda tak. Já chodím s jednou a tu si zapisují.
Uživatelský avatar
Nicotinick
Příspěvky: 2799
Registrován: 14.03.2014 10:38

Re: Nákupní povolení - důvod žádosti.

Příspěvek od Nicotinick »

Václaf píše:v ZS Zastavu M70B1 a byl jsem tak nadrženej,že jsem ji vzal na střelnici ještě před vydáním průkazu zbraně. Nejspíš by to byl jen přestupek,ale opět statisticky jak často dojde ke kontrole? I když na moji obhajobu,kupní smlouvu jsem na té střelnici měl sebou :hand
Kupní smlouva a NP by ti v tu chvíli byly k ničemu, jsou to doklady opravňující k nabytí.
Zákonodárce to myslel tak, aby PČR nejprve zbraň zkontrolovala, zda skutečně prošla zkušebnou a majiteli nehrozí nižádné nebezpečí při jejím použití.
Je to jedna z ..čovin ve stávajícím zákoně, kterou by bylo rozumné v budoucnu vyhodit. Jen to výrazně komplikuje život a zvyšuje náklady a administrativu při případné reklamaci zbraně u prodejce.

U zbraní které již byly zaregistrované, tedy byl vydán PZ, se střelbou těsně po koupi, tedy před vydáním nového PZ, se nový majitel ničeho nedopouští.
"Konspirátoři jsou největšími optimisty. Nepřestávají věřit tomu, že ten bordel opravdu někdo řídí."
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: Nákupní povolení - důvod žádosti.

Příspěvek od Matěj »

vrbodol píše:V životě cca 22let střílení jsem na střelnicich nezažil kontrolu.Na určitejch střelnicich si mě začátkem roku zapíšou a pak už jen platim,nebo si při příchodu zapíšou jednu zbraň a pak už střílim čim chci.

To já zažil kontrolu i na neveřejné střelnici s omezeným přístupem, takže asi tak, nespolehal bych na to.
Uživatelský avatar
Václaf
VIP
Příspěvky: 1315
Registrován: 24.01.2013 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Dolní Přím 82

Re: Nákupní povolení - důvod žádosti.

Příspěvek od Václaf »

U nás si zapíšou zbrojní průkaz a jestli mám v tašce tank už nikdo neřeší. Jo byl jsem nedávno svědkem vyhoštění ze střelnice za střelbu dáfkou,ale vždy jen hlásím,,puška/pistole,, v mém případě teda převážně puška,ale nikdo neřeší jaká :hand :beer
Čechy čechům !!!!!
Odpovědět