Laser Ammo Surestrike

Obranné spreje, pasti, improvizace, atd. Ale také vše o ukládání zbraní, netradičních zbraních a všeobecně o zbraních.
Odpovědět
krvfx
VIP
Příspěvky: 1617
Registrován: 15.08.2013 9:25
Pohlaví: muž

Laser Ammo Surestrike

Příspěvek od krvfx »

Při brouzdání internetem jsem narazil na různé systémy pro nácvik ovládání spouště za pomoci laserového náboje. Dlouho jsem četl různé recenze, sjížděl youtube a nakonec neodolal a pořídil si tyhle dva produkty od Laser Ammo.

https://www.youtube.com/watch?v=tnaXVNfWE0A a https://www.youtube.com/watch?v=0hwEQNno3Uo

Mimo jiné i proto, že se dají koupit i přímo v ČR, což jsem se dozvěděl v reakci od výrobce během několika málo hodin na můj e-mail, což bylo velmi sympatické. Zatím jsem si s tím hrál jenom chvíli, ale musím říct, že je to opravdu super vychytávka na domácí trénink.

Zaprvé, je to totálně bezpečné a za druhé je legrace střílet po všem možném, tečka je vidět dobře v podstatě na čemkoliv, na přiložených terčích je vidět velmi dobře. Rozhodně doporučuju si pořídit i ten elektronický terčík - sice by si podobný jednoduchý terč schopný bastlíř vyrobil za jedno odpoledne a pár korun v součástkách, ale než bych se k tomu dokopal, tak bych si moc nezatrénoval. Navíc, pokud by měl mít ten timer a počítadlo, tak to zase tak jednoduché není a musel bych programovat, toho mám dost v práci.

Do budoucna bych si chtěl pořídit i nějaký sofistikovanější terč na bázi software - buď free http://homeless-eng.webnode.com/ nebo originál https://www.youtube.com/watch?v=fF15w2XXqcw, cena je také celkem OK.

Pokud to vyjde, tak si ještě pořídím adaptéry na .223, 12 gauge a 38Sp/357M a budu ve sklepě cvakat jako o život.

Takže za mě rozhodně palec nahoru :yes
Uživatelský avatar
Lachtan
Příspěvky: 264
Registrován: 29.04.2013 23:15

Re: Laser Ammo Surestrike

Příspěvek od Lachtan »

Hele, to je ale opravdu zajímavé :yes

Uvítám tvé další zkušenosti ;)
Uživatelský avatar
goral
Příspěvky: 1410
Registrován: 01.07.2011 23:53
Bydliště: Morava!

Re: Laser Ammo Surestrike

Příspěvek od goral »

No nez jsem se podival na cenu, premyslel jsem nad tim, jako nad dobrym napadem :)
Cenove je to jak 2000 naboju a navstevy strelnice...
A hlavne uci to prvni ranu, ale uz moc ne zvladani zpetneho razu a dalsi rany- takze nevim.
Vazne je to tak dobry?
krvfx
VIP
Příspěvky: 1617
Registrován: 15.08.2013 9:25
Pohlaví: muž

Re: Laser Ammo Surestrike

Příspěvek od krvfx »

Já za tuhle sadu zaplatil cca 7500 Kč v akci. Když to spočítám, tak za tuhle cenu dva tisíce lugerů plus odpovídající počet hodin na střelnici + cesty autem nemám, moje výpočty byly zhruba okolo 1500 nábojů a cca 7 návštěv střelnice po dvou hodinách - a to počítám nejlevnější Limity, jelikož (zatím) nepřebíjím. Pokud bych měl kupovat třeba nějaký timer (nebo si pronajmout), tak už jsem zase někde jinde. Pokud by chtěl člověk ušetřit, tak stačí v podstatě jenom ten náboj (+ tyčka dle délky hlavně a ta červená matice - ta sada, co mám je ale jen o pár stovek dražší), ten terčík už je trochu luxus. Pokud vezmu v úvahu trénink s ostatními zmíněnými rážemi, tak to vychází ještě výhodněji.

Na rovnání mířidel, zapichování, přenášení, míření oběma očima, atd. je to pro mě fajn. Zalezu na půl hodinky do sklepa a můžu si zatrénovat - za tu dobu ani nedojedu na střelnici, nehledě na otevírací dobu, která není kompatibilní s mojí pracovní dobou:) Myslím si, že po dobrém zvládnutí "první rány" se mi lépe budou trénovat následné na střelnici. Je nutné si dávat stále pozor na správné držení. Navíc se s tím dají trénovat velmi bezpečně různé "kovbojské" metody tasení a střelby z otoček a netradičních pozic - to bych si teď na střelnici určitě netroufl.

Jo a vážně je to tak dobrý:)
krvfx
VIP
Příspěvky: 1617
Registrován: 15.08.2013 9:25
Pohlaví: muž

Re: Laser Ammo Surestrike

Příspěvek od krvfx »

O víkendu jsem vyzkoušel HomeLESS Hit Analyzer. Vyhrabal jsem ze šuplíku nepoužívanou web kameru s rozlišením 640 x 480, vytisknul si redukovaný terč (pistolák 25 m proporcionálně zmenšený na vzdálenost 5 metrů) a sestavil to provizorně na stole.

Funguje to naprosto skvěle a po chvilce "tréninku" se mi začlo lépe dařít. Výhoda je, že na tuhle vzdálenost je zásah hned vidět a člověk si zkoriguje to, co dělal špatně. Steyr M9 má netradiční mířidla, tak jsem se je konečně naučil pořádně používat. Klasické tři tečky jsou intuitivnější, ale jakmile se člověk naučí posadit cíl na špičku trojúhelníku a dorovná to hledím, tak mi to přijde ještě o něco lepší. Začíná si to konečně "sedat". Opravdu užitečná je možnost si okamžitě uvědomit úlety. Na střelnici jsem je tušil, ale doma je to jasné. Na střelnici by to řešila kamera u terče, u nás ale není.

Jediná nevýhoda je, že při umístění pod osou terče je obraz mírně zkreslený - takže bodové hodnocení ke kraji terče nemusí úplně souhlasit - to řeší umístění kamery za terč. Na to ale musím nejdřív vymyslet nějaký držák.

Co se týče samotného programu Hit Analyzer, tak je to trošku boj ho spustit a některé parametry jsem místo v menu musel měnit ručně v INI souboru - ale za ty prachy:)

Až mě omrzí trénovat do statického terče, tak bych si zkusil pořídit malý kapesní projektor (z číny za 25 USD) a otestoval bych bublinky: http://homeless-eng.webnode.com/softwar ... ubbles-td/

Adaptéry na jiné ráže mi objednal kolega v USA, takže v březnu dodám zase nějaké další info.
krvfx
VIP
Příspěvky: 1617
Registrován: 15.08.2013 9:25
Pohlaví: muž

Re: Laser Ammo Surestrike

Příspěvek od krvfx »

Pokud by to někoho zajímalo, tak jsem zkusil laser ve Špaginu 9 mm. Funguje výborně:) Na plastové "zápalce" laseru je vidět stopa po úderníku. Jsem zvědavý, jestli opravdu vydrží těch 3000 ran (zatím mám okolo 200).

Výhoda softwaru oproti HW terči je ta, že si mohu posunout libovolně detekovaný bod zásahu tak, aby odpovídal konkrétnímu nastřelení zbraně na konkrétní vzdálenost. U pistole to není úplně potřeba, výška mířidel Špagina se už na tuhle malou vzdálenost projeví celkem dost.
Uživatelský avatar
Nicotinick
Příspěvky: 2799
Registrován: 14.03.2014 10:38

Re: Laser Ammo Surestrike

Příspěvek od Nicotinick »

Asi to bude věcí osobního vkusu a možností,ale zlepšit se ve vytažení zbraně, zapíchnutí a srovnání miřidel, dát "první dobrou", stojí, pokud člověk není vyložené kopyto, asi tak třetinu uvedené částky. A jak ti to pomohlo při zvládání double shotu, jak se ti zkrátil "split" mezi jednotlivými výstřely při reálné ostré ráně atd. ?
Sorry, ale moje doporučení váhajícím by znělo, než to vrazit do elektronických udělátek, spíš půlku ze zmíněných peněz investovat třeba do kurzu Aegisu a zbytek tréninkově prostřílet ostrýma. Při střelbě z "neobvyklých" poloh není nad to, si sakra dávat pozor neprostřelit si koleno a reálně vyhodnotit co je ještě bezpečné, koukat kam třeba padají horké hilzny apod.

Přičemž nevylučuji, že nemusím mít pravdu a každý to může mít nastaveno jinak. :)
krvfx
VIP
Příspěvky: 1617
Registrován: 15.08.2013 9:25
Pohlaví: muž

Re: Laser Ammo Surestrike

Příspěvek od krvfx »

Asi máš svým způsobem pravdu - ale u mě je problém se vůbec někam na střelnici dostat a to nemluvím o nějakých kurzech. Je to prostě taková hi-tech varianta sušení. Určitě jsem se zatím zlepšil minimálně ve spouštění a úchopu. Taky s mířidly je to rychlejší díky okamžité zpětné vazbě. Pro člověka, co už střílí dlouho a pravidelně to asi moc význam nemá. Pro začátečníky a méně často střílející je to jinak. Navíc, tyhle laserové pomůcky používají při výcviku i profíci.

Tasení a ostatní věci nechávám, až zvládu dobře základy. Takový nácvik tasení v leže a střelba mezi koleny se musí tak jako tak nasušit.

Každopádně nejlepší je si to zkusit. Taky jsem dlouho váhal, ale výsledek překonal moje očekávání. Pokud by si to chtěl někdo otestovat (zatím pouze Luger + Laser PET, v březnu bude i 223Rem, 38Sp a 12Ga), klidně mi napište SZ. V úvahu přichází Praha (dělám na Barrandově) a podél D5 v okrese Beroun. Akorát to chce vhodný uzavřený prostor, abychom neporušovali ZoZ.
Odpovědět