ICS - střelecký výcvik

...aneb "practice make perfect".
Uživatelský avatar
Pepe
VIP
Příspěvky: 792
Registrován: 22.12.2010 14:14

Re: střelecký výcvik

Příspěvek od Pepe »

Zatím jen Slovensko, to byl seminář před Bíteší.
http://youtu.be/Ki9kCqGLpDI
BOGOVIK
Příspěvky: 507
Registrován: 12.11.2011 15:09
Bydliště: JMK

Re: střelecký výcvik

Příspěvek od BOGOVIK »

Já bych mel spise praktickou otázku, praktickým nácvikem, myslím to tak, že stačí jeden dva víkendy? Jelikož když sem dělal zbroják v Brně tak jsem to měl i cca půl ročním výcvikem a než nám dali zbraň z náboji pro výstřel, tak se muselo cvičit ramena, tricepsy prsní. Sušení, nácvik pohybů a toto se dělo třeba 4 týdny aby to zašlo pod kůži. A to pod dohledem instruktora. A proto neveřím (až na výjimky co to mají od boha), o víkendu i když celém mi ukážou co nacvočovat, pak to budu dělat měsíc doma a zase se na víkend pod dohledem instruktora. Prakticky to skončí navyknutím hned od začátku špatným pohybům a zde i malá odchylka znamená špatné pohyb jako celek.

Takže přesnější dotaz, je někde v okolí Brna nácvik této střelby nejenom jako tento ukázkový víkend na seznámení, ale opravdový výcvik pro začátečníka tj. třeba 1x týdně po 4-5 měsíců na drill nácviků?
Uživatelský avatar
Karlos
Rozpadlík
Příspěvky: 4681
Registrován: 21.12.2010 19:31
Bydliště: Velká Morava

Re: střelecký výcvik

Příspěvek od Karlos »

BOGOVIK píše:...než nám dali zbraň z náboji pro výstřel, tak se muselo cvičit ramena, tricepsy prsní.
Nezlob se ale to jste strileli z rucniho kanonu nebo co? Nechapu proc by pro strelbu z obycejne pistole mel clovek napred cvicit ramena, tricepy a dalsi svaly :roll: Ano vsiml jsem si ze nektere drobnejsi slecny maji problem natahnout u pistole s dynamickym zaverem ale to je tak vse...
JimmyJazz
Příspěvky: 819
Registrován: 31.01.2011 12:41

Re: střelecký výcvik

Příspěvek od JimmyJazz »

2 Bogovik: to posilovani mi nejak nejde do hlavy. Pred tydnem jsem delal 'instruktora' jedne velmi subtilni divcine a ac mela s Glockem 21 ze zacatku problem, tak po nekolika zakladnich tipech byla schopna 1 z peti ran trefit cerny stred standardniho pistoloveho terce a zbyle 4 poslat do hodnocene oblasti. Takovemu cloveku staci dvakrat rocne projit kurzem u pana libovickeho ci u aegisu (nebo podobne organizace), zucastnit se par LOSich zavodu a bude ovladat psitoli lepe, ze drtiva vetsina policejniho sboru.
Uživatelský avatar
Terminated Account
Příspěvky: 3761
Registrován: 19.08.2011 9:42

Re: střelecký výcvik

Příspěvek od Terminated Account »

Seminář je o tom, kam může člověk dojít, když bude makat. Instruktoři navedou každého na správné návyky. Nic víc nic míň - dále je to na každém.

Intenzivní výcvik pod dohledem kvalitního profesionálního instruktora je vždy nejlepší řešení o tom žádná. Když někdo s něčím začne jako samouk za cenu, že se naučí špatné návyky považuji za rozumnější přístup, než přemýšlet o tom, že než se to naučit "špatně", tak raději nezačínat vůbec.

Ti nejlepší (sportovci, řemeslníci, učitelé...)mají všichni svůj styl, díky kterému vlastně k těm nejlepším patří. Kvalitní a rozumný instruktor/trenér vždy podporuje individualitu.
PaF
Příspěvky: 1536
Registrován: 05.03.2011 21:33

Re: střelecký výcvik

Příspěvek od PaF »

2Bogovig - Bylo to v KrPoli? Mozna i v ramci telocviku na VUT, ne? Mel jsem v praci jednoho manika, co to absolvoval. Mel pocit, ze ma za sebou kvalitni vycvik jako pripravu na ZP. Je fakt, ze to byl osobnostne docela slusny mimon, ale ty kousky co predvadel v ramci bezpecnosti, to fakt neslo :roll: Mel jsem strach byt s nim na strelisti. Jak nestal ve stavu a nemel za sebou instruktora, jako by nemel hlavu! V plose byl schopen se otacet dozadu s nabitou zbrani a prstem na spousti, opakovane pri vybijeni predbihal povely a dal ostrou ranu jistoty!

Pri nejlepsi vuli, priprava na ZP neda nikomu ani zaklady pouzivani zbrane v realne situaci. Chce to svoji vlastni zkusenost, zazite postupy kontroly zbrane, bezpecne uhly mit v hlave jako neprekrocitelne mantinely! Ucast na kurzu je dobry druhy krok. Pro cerstveho novacka, ktery zapasi se svymi vlastnimi navyky, je to dle meho predcasne.

Individualni vyuka je jiste nejlepsi, ale pokud te bude ucit profik, asi se nedoplatis.
BOGOVIK
Příspěvky: 507
Registrován: 12.11.2011 15:09
Bydliště: JMK

Re: střelecký výcvik

Příspěvek od BOGOVIK »

JJ, ale na rozdíl od maníka co si myslí, že má kvalitní vycvik. Si já myslím, že mám kvalitní základní vycvik aby mi mohla být svěřena zbraň a trefil alespoň něco na 25 metrů tj. aby se někdo nebál, že mám zbraň a já měl představu co vlastně mám doma. Abych upřesnil co tam bylo, před střelbou posilování ramen, trickáků, prsní svaly. Sušení ve stylu, připačit a namířit, cílem bylo aby si člověk zadřel do automatu, že při vytažení rukou už musím začít mířit + prst když byla zbraň u těla na boku, při namíření už na spoušti a nemyslet na to. A je fakt, že před tímto "kurzem" měl člověk problém střílet do černého a pokud to neflákal, tak po kurzu se díval, že nestřílí víc jak 3 kruh od středu.

Můj názor je takovýto kurz mít zároveň s pořízením zbrojáku. A teď hledám nějaké kurz kde bych se naučil používat zbraň "v reálné situaci" a co mě naučil kurz je, že za jeden víkend se naučí člověk prd, chce to delší dobu nadrilovat pod dohledem základní pohyby dobře a teprve pak si to doma cvičit k dokonalosti.


P.S. pokud to ten maník podával, že teď se nemusí vyjít do ulice, je magor. Pokud to vydával, teď může na střelnici a cvičit si "amatersky" zlepšovat "mířenou" střelbu pro zábavu, pak ano, lepší základ těžko někde mohl získat.
Uživatelský avatar
Karlos
Rozpadlík
Příspěvky: 4681
Registrován: 21.12.2010 19:31
Bydliště: Velká Morava

Re: střelecký výcvik

Příspěvek od Karlos »

BOGOVIK píše:P.S. pokud to ten maník podával, že teď se nemusí vyjít do ulice, je magor. Pokud to vydával, teď může na střelnici a cvičit si "amatersky" zlepšovat "mířenou" střelbu pro zábavu, pak ano, lepší základ těžko někde mohl získat.
Clovece ja nejak nerozumim tve vetne skladbe, nedava mi to smysl... podaval, vydaval, vychazeni do ulice :roll: Mozna by stalo si po sobe prispevek i precist...

Jinak stale nechapu proc je tam to posilovani svalu? Pistole ma do 1kg a nema s ni problem ani 50kg slecna... Vzdyt to popira zakladni vyrok:
"Bůh stvořil muže silné a muže slabé, teprve Samuel Colt ten rozdíl vyrovnal."
BOGOVIK
Příspěvky: 507
Registrován: 12.11.2011 15:09
Bydliště: JMK

Re: střelecký výcvik

Příspěvek od BOGOVIK »

omluva asi sem mel po čárce dát do uvozovek co mělo být myšleno jako výrok vkládaný do úst. Ale zase sem nečekal někoho citlivého na čistý pravopis na tomto webu, budu se příště víc snažit.

A k tomu udržet zbraň, taky sem si myslel, "každý udrží zbraň nic neváží". Ale musel sem přiznat chybu, pokud fakt nemáš sílu udržet zbraň bez pohybu tak skutečně dobře nenamíříš, jenom si to myslíš. Zkus sám si namířit malorážkou bez optiky a mířit déle jak 3-6 sekund, mířidlo ti začne lítat. Ale když posílíš svaly co při tomto používáš, tak to hledí udržíš slušně 15-20sekund a pak teprve půjde do kopru. Je jasné, že můžeš zbraň sklopit a odpočinout si a zase na mířit. Ale podle mě stojí za to posílit si ramena, triceps a prsa.Člověka to stojí týdně 3-4 hodiny času. A když nic jiného, můžeš se vsadit v hospodě o to kdo udrží déle půllitr v natažené ruce :D. Sám mám na sobě vyzkoušeno, dělal sem nějaké čas u lesáků a na firemní akci se chodí na kolečko(střelba na holuby), předtím "posilováním" sem nastřílel prd, ale potom sem dosáhl lepších výsledků jak většina co chodí 5-6 do roka na střelnicu, a přitom sem střelbu s brokovnice nechodil na rozdíl od nich cvičit. Rozdíl byl jenom o tom, že já měl sílu udržet tu zbraň na místě kam střílím. To je můj osobní názor.
Uživatelský avatar
Terminated Account
Příspěvky: 3761
Registrován: 19.08.2011 9:42

Re: ICS - střelecký výcvik

Příspěvek od Terminated Account »

Psal jsem minulý týden a myslím, že to můžu zveřejnit:

Ahoj XY,

Pár lidí má zájem o seminář obrané/bojové/taktické střelby se samonabíječkou. Jsi ochotný a schopný pro nás něco takového zorganizovat. Určitě máme zájem i o navazující ICS.

Díky za případné informace. Měj se XY

PS:Jak to vypadá s videm z Bíteše?

Odpověď ze dnes:

Ahoj,

řeším pracovní problémy. Proto se video celé zpozdilo.... Ale myslím na něj a pomalu dělám :-D
No a máš naprostý recht. Přesně nad tímhle jsme od začátku roka uvažovali a říkali si, že bychom to mohli udělat.
Dostaly se mi teď do ruky nové vychytávky na SA58, takže jsem si říkal, že bychom mohli udělat něco takového kde náplň by byla:

- představení doplňků na SA58
- seřízení mušek
- pointing se zbraní

a pak klasicky taktická část jako děláme pro vojáky

Čili jestli chcete, tak dáme něco společně dohromady a vymyslíme rozumný termín. Co ty na to?
Reccol
VIP
Příspěvky: 551
Registrován: 19.09.2011 14:43

Re: ICS - střelecký výcvik

Příspěvek od Reccol »

Může někdo zhodnotit a porovnat kurzy od Aegisu, Radka Libovického a Bojových simulací? Co se týká pojetí výcviku, přístupu instruktorů atd.
john.hawk
Příspěvky: 22
Registrován: 06.06.2012 9:34

Re: ICS - střelecký výcvik

Příspěvek od john.hawk »

určitě může, studentů od Aegisu jsem pár měl, od Libovického mám zase nakurzovaného kolegu, tak se stačí vedět kde se zeptat.. taky mám pár studentů od RDA ze slovenska..
můj čistě osobní názor je že v obyčejných základech moc rozdílu není..více info asi zde
http://www.combatsim.eu/k-zamysleni/
Odpovědět