Šneci

Odpovědět
Nykolaj
Příspěvky: 29
Registrován: 31.10.2014 13:45
Pohlaví: muž
Bydliště: Oderské vrchy

Šneci

Příspěvek od Nykolaj »

Pohrávám si z myšlenkou maličké šnečí farmy-šnek jako takový nenáročný a výživný myslím že je to jednoduše vypěstovaná potrava z vysokou nutriční hodnotou-pěstuje je je někdo?
vrbodol
Příspěvky: 633
Registrován: 14.07.2012 21:08

Re: šnek

Příspěvek od vrbodol »

Kdysi dávno za komančů byli naši jezeďáci v Sušovicich a tam je s tim zbulikovali že si pár pitomců koupilo předražený pletivo a založili šnečí farmu a jelikož jim nedošlo že šnek nemá moc rád přímý slunce ,tak postavili ohrádky defakto uprostřed pole a pak se divili že jim to pochcípalo.Táta to pak odtahal domu a hrál si s tim na zahradě,ale myslim že žádný extra přírůstky nebyly a šneci nakonec skončili v kachnim žaludku.Pletivo bylo takový jako sítě do okna a v určitý vejšce byl našitej asi 10cm proužek toho samýho ,aby ten šnek když poleze nahoru to nemohl překonat a na tý hraně se zasek a spadnul dolu.
Nykolaj
Příspěvky: 29
Registrován: 31.10.2014 13:45
Pohlaví: muž
Bydliště: Oderské vrchy

Re: šnek

Příspěvek od Nykolaj »

Nejde mi o velkochov spíš jen pro vlastní potřebu cirka do 100 jedinců,sháněl sem informace a mám jich docela dost ale jde mi spíš o to zjistit jak rychle rostou.plánuju je chovat v plastových boxech .Otázka je spíš kdo má úspěšné zkušenosti.Chci chovat oblovku žravou.
Uživatelský avatar
sroub
Příspěvky: 264
Registrován: 05.08.2012 10:42
Bydliště: Poblíž Kladna

Re: šnek

Příspěvek od sroub »

Mám tady brožurku z roku 1991 jménem: Chov hlemýždě zahradního, autor Vlastimil Švitorka, edice Podnikáme z Brázdou, nakladatelství Brázda.
Kdyby byl zájem, a až budu mít čas, můžu to oskenovat, jako náhled a k nekomerčnímu použití, samozřejmě :angel
Uživatelský avatar
bacil
Příspěvky: 2925
Registrován: 29.10.2013 15:56

Re: šnek

Příspěvek od bacil »

něco málo je i na uložto: chov hlemyzdu
Nykolaj
Příspěvky: 29
Registrován: 31.10.2014 13:45
Pohlaví: muž
Bydliště: Oderské vrchy

Re: šnek

Příspěvek od Nykolaj »

Ono informací je všude spousty akorát problém je v tom že netuším jak jsou šneci velicí.Jde mi o to-šnek je pohlavně dospělí v 6-8 měsících ale nikdo už nedá informaci jak je zhruba velký objemově dejme tomu v jednom roce stáří ,přitom oblovka dorůstá až 25-30 cm délky.
Uživatelský avatar
Jason
Příspěvky: 662
Registrován: 19.11.2012 11:30
Pohlaví: muž

Re: šnek

Příspěvek od Jason »

Ted mam trosk ucasu tak jsem se dostal k tomuhle tematu, trosk upozde tak netusim jestli je jeste aktualni. Oblovky jsem doma choval, pred cca 6 - 7 lety jsem mel jeden z nejrozmanitejsich chovu u nas v CR (cca 21 druhu, vice nez vsechny zoo u nas - do vetsiny jsem sneky menil za jiny potvory).

Oblovky potrebuji nekolik zakladnich veci:
- teplo - idelani je +- 25 stupnu a teplotu co nejvice udrzovat v jedne hladine
- cistotu - zadne plisne a podobne svinstvo, na to jsou haklivy.. Idealni pro chov je drcene kokosove vlakno, super se v nem drzi vlhkost a hlavne neplesnivi.. Pripadne jde proprat a sterilizovat parou..
- vlhkost - to je asi nejdulezitejsi vec - nebat se vzdusny vlhkosti 80 - 100%. jakmile zacnou usychat ulity tak se zavickuji a zacnou hybernovat..
-dostatek potravy - co nejvice pestra strava, tj zelenina a ovoce plus vapnik pro tvorbu skorapek...

V nasich podminkach si myslim ze je to relativne blbnost chovat na jidlo a to hned z nekolika duvodu. Vstupni naklady jsou strasne velike (elektrika - svetlo, teplo, potrava, casova narocnost) a prirustky v nasich podminkach nejsou zadna slava.. Choval jsem je v terarkach cca 1*x0,5m vzdy skupiny podle velikosti jedincu. Nejvetsi co jsem mel achatina achatina tak po cca 2 - 3 letech velikost ulity do 20 cm... Hlavne proti snekum nic nemam, v zahranici si je rad davam ale tydle me dvakrat nelakali - kdyz si vezmu jak to bylo krmeny zeleninou z obchodu (pres zimu) kolik do sebe museli dostat skodlivin atd tka mi to jejich maso neprijde zrovna dvakrat zdravy...

Jako alternativu bych videl nejaky hmyz. Napriklad nejake druhy svabu nebo potemnika moucneho - naprosto nenarocny chov, prirustky velike a hlavne regulovatelne (podle prisunu potravy atd)
Říkali mi, že můžu být čím chci. Tak jsem se stal ostudou své rodiny.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: šnek

Příspěvek od proforma »

- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Rozpadlík87
Rozpadlík
Příspěvky: 107
Registrován: 26.02.2012 12:45

Re: šnek

Příspěvek od Rozpadlík87 »

Dneska jsem si z výletu přinesl asi dvacítku šneků. Za týden dám vědět jak to dopadlo :D
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8795
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Šneci

Příspěvek od Fabulous »

Zkoušel někdo zpracovat portugalské slimáky?
Odpovědět