Pitbul

Zajímavé informace a odkazy odjinud...
Odpovědět
alibaba
Příspěvky: 2113
Registrován: 12.01.2011 21:27
Bydliště: North Carolina USA

Pitbul

Příspěvek od alibaba »

http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa ... -zeny.html

Tady vidite mizernou vychovu psa......toto plemeno neni horsi, nez ostatni plemena .V Mass. jsme tohoto psa meli a tezko je videt lepsiho psa ,jedna se pouze o stredne velkeho psa a je pravda ,ze ma kratke celisti a tak ma vetsi stisk vzdy se prozvejkal plotem a na kratkou dobu utekl ,ale jak ci hral s kockama to se jen tak nevidi.....Psi zapasy jsou tady prisne zakazany a majitel co se jich ucasni kdyz jej chytnou ceka jej obycejne 3 roky kriminalu ....jinak tato rasa je zde oblibena u cernochu ti je chovaji ......
Uživatelský avatar
EBE
Příspěvky: 639
Registrován: 08.08.2012 16:14
Bydliště: Slovensko východ

Re: Pitbul

Příspěvek od EBE »

nj, svedok v správach uviedol, že obeť mala doslova oskalpovanú hlavu a bol na ňu hrôzostrašný pohľad, tiež sa prihováram za minimálne skúšky a kontorlu takýchto psov, často sa stávajú prípady, že si to odnesú aj poštový doručovatelia, o deťoch nevraviac.. tu už by platilo, ak by som takého psa stretol bez pána na ulici a hrozil by jeho útok, neváham ho dobiť hocičím, čo bude po ruke, na majiteľa kašlať.. dotyčný čo choval tie psy dokonca nemá ohradený pozemok a psy sú uviazané len o stromi, bez kotercov a ohrady..niečo šialené..20 psov!
alibaba
Příspěvky: 2113
Registrován: 12.01.2011 21:27
Bydliště: North Carolina USA

Re: Pitbul

Příspěvek od alibaba »

Nikdy by mne nenapadlo bezet za nejakym byrokratem , ze ten a ten a ten pes potrebuje bumazku .....Pouze jednou za 22let se mi stalo ,ze mne otezoval toulajici pes a byl to Cau-Cau a pobihal tady s mensim psem vesnicke smesi a konec jsem mu musel zapiskat do ucha na prsty, aby odbehl a tak mne tento zmetek nastval ze jsem uz myslel ,ze budu muset naladovat kolt na cerny strelny prach a dat tam nejaky filc zmacknout mu to peklo do ksichtu ,ale pak jsem si to rozmyslel ....
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Pitbul

Příspěvek od štaflík »

EBE, nic ve zlým, ale myslím, že meleš pí*oviny, vhodné tak do Blesku, nebo Novy. Zkus si nejdříve zjistit ze serioznícvh zdrojů (veterinární statistiky jsou běžně dostupné), kolik a jakých incidentů je s různými plemeny psů a pak zkus nějak byrokraticky ošetřovat chov pitbulů. Ti byli třeba v období kolem první světové války v USA něco, jako jsou dnes labradoři. Nejpopulárnější psi do rodiny. Choval je T. Roosewelt, Chaplin, B.Hallyday, Fred Astair... První dětská série komedií byla o partě dětí s jejich psím kámošem - samozřejmě pitbulem a jestlipak víš, jaký pes je na legendárním logu His Master Voice...? Prostě kdybys v té době těm lidem, co pitbuly chovali řadu let začal mektat o tm, jak jsou nebezpeční, koukali by na tebe jak na magora. Časem se toho ale zmocnili novináři, v Evropě k tomu přispěla obrovská averze Němců vůči pitům (Pity měly často na čumáku namalovaná letadla, jež srazila Třetí říši do bláta) a začala serie průserů. Zvláštní, že německé ovčáky, kteří si prošli "úspěšnou" kariérou trhacích psů v koncentrácích, na železné oponě... nikdo banovat nechce, ačkoliv zabijí, zmrzačí a těžce zraní bezkonkurenčně nejvíce lidí. Ale nejsou "bojový". Sám jsem měl amstaffa 12 let, v době, dky byl dost a bolestivě nemocný a měl důvod byl nevrlý, se nám narodili děti, ale byl naprosto splachovací. Je to pes jako každý jiný. Zapomeň na hovadiny o šlechtění k agresivitě (nedávalo by to smysl), či sníženém prahu bolestivosti (mám pár semestrů biologie, zoologie i etologie a věř tomu, že je to blbost.
Uživatelský avatar
EBE
Příspěvky: 639
Registrován: 08.08.2012 16:14
Bydliště: Slovensko východ

Re: Pitbul

Příspěvek od EBE »

Pracoval som v zoo ako ošetrovateľ, o chove niečo viem, mali sme tam iné šelmi nie nejakých psov... aj medveďa občas trebalo uspať a vliezť do klietky.. ;)
ide tu o chov samotný..bez ohrady bez kotercov bez kontroly?..ak by sa utrhla celá svorka a chová sa inak ako jedinec, myslíš, že by nenapáchala škody? občas sa stáva že práve psy behajú po lesoch a poľovníci ako vieme strieľajú..
Je to komplexnejší problém, je mi jedno či bude niekto chovať opicu alebo veľrybu..ide o podmienky chovu.
Ak raz nato nemám možnosti priestor a psa uvezujem o strom o chove sa hovoriť nedá..neexistuje. Rovnako ak niekto pustí po sídlisku psa bez dozoru, hrajú sa okolo malé deti ktoré často psa dráždia, provokujú..no robia mu zle, može a nemusí sa stať nehoda, pes nemá svoj deň, ale mne nestačí, že chovateľ povie..ale veď nehrizie, nič neurobí, je krotký..je fajn a má rád deti, videl som už dieťa pichať do psa vidličkou, našťastie to dobre dopadlo..pes odbehol.
Ak si dieťa neuvedomí čo robí, má jeho rodič a chovateľ psa. Nespoliehať sa, že sa nič nestane, mnohý sa spoliehali a ako dopadli.. a nejde len o nejaké zbieranie výkalov po sídlisku, ktoré 50% chovateľov nerobí alebo len vtedy ak sniekto pozerá, ide okolo.
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Pitbul

Příspěvek od štaflík »

Co píšeš je pravda, až na to, že to platí na jakéhokoliv psa. A popravdě nakrknout pita, nemá-li pokřivený charakter, je dost těžké. Jsou dost splachovací. Nadto nejsou smečkoví. Samec pita se dá vychovat maximálně k tomu, že bude jiné psí samce tolerovat, budou-li se chovat slušně. Pokud na něj jiný pes vystartuje, submisivní nebude. Na druhou stranu ti psi byli šlechtěni k tomu, aby vyhráli, ne aby se trhali navzájem. Takže gestu podřízenosti rozumí a v útoku nepokračují. Můj amstaff jednou pod sebou koulel malého knírače (začal si) asi 300m. S mého psa (z břicha) hrčela krev, i když jen povrchově, knírač byl jen poslintaný. Pravda, strašně moc :D
Odpovědět