Polní lopatka

...aneb pily, lopaty, lezecké vybavení apod.
Odpovědět
Uživatelský avatar
goral
Příspěvky: 1410
Registrován: 01.07.2011 23:53
Bydliště: Morava!

Re: Polní lopatka

Příspěvek od goral »

Uz sem se s polnima lopatkama neco nakopal a jeste neco nakopu. Zkusenosti?

CSLA vysadkarska - ohnul jsem rycek, zlomil kloub
CSLA bigo - zlomil jsem, ohnul jsem (na obranu toho dreva - bylo uz jetejsi)
US fasovana - zlomenej kloub
BW fasovana (= kopie US) - zlomenej kloub
Sovietska bigo - vydrzela hodne, ale taky se ohla
Fiskars - hodne slusny. Mel jsem pujceny, nepovedlo se mi ji rozbit
Glock - zatim vydrzel hodne, uvidime jestli ho zlomim nebo rozbiju :))
Uživatelský avatar
Venet
Příspěvky: 1122
Registrován: 12.01.2011 22:48

Re: Polní lopatka

Příspěvek od Venet »

:shock: goral Ty si profesionálny bigoš???
Ja keď kopem jamy (teda vo svojej profesii.... teda niesom hrobar, sadim velke stromy.... okrem ineho), tak používam Fiskars rylolopatu tu spicatu. Celoocelovy neznicitelny ;)
Ale to lesa, predsa len trosku nepohodlna a tazka
Přílohy
ryl.jpg
ryl.jpg (10.19 KiB) Zobrazeno 11902 x
Uživatelský avatar
goral
Příspěvky: 1410
Registrován: 01.07.2011 23:53
Bydliště: Morava!

Re: Polní lopatka

Příspěvek od goral »

Bigos polni opravdu ne :)

Jsem priznivcem jednoduchych funkcnich veci, tak jsem premyslel nad nejakou funckni PA lopatkou. Zatim mi z toho vychazi snad jen nejaka homemade vyroba. Vojensky lopatky jsou z nejakyho pochybnyho plechu kterej se da ohnout jen zlym pohledem. Fiska i glock jsou fajn, ale jsou neopravitelny. Sice Glock me nikdy zadnym svym vyrobkem nenechal ve stychu a jejich plastum verim vic nez svy stary, ale nahoda je blbec (o fiskars sekere mi taky tvrdili ze nejde zlomit :lol: )

Nemate nekdo zkusenosi /tipy na vyrobu? V zasade asi nejaky ocelovy plech, naohybat a dat na dubovou rukojet?
Uživatelský avatar
Venet
Příspěvky: 1122
Registrován: 12.01.2011 22:48

Re: Polní lopatka

Příspěvek od Venet »

A co chces na fiskars ryle opravovat??? :shock: sak to je celoocelovy.... (Ok rucka je plastova, ale vedel by som tam improvizovat a dorobit aj drevenu abo ocelovu) zvar je skutocne pevny, co vydrzal ten moj, tak inaksi ryl by nevydrzal. Material je huzevnaty dostatocne, nerylujem s nim zahradku, ked kopeme jamy pre stromy na 95% su tam vzdy kamene a na 90% so sebou nemam krompac takze zastava aj funkciu krompaca, a ostrie nieje nejak vystrbene alebo povykryvovane.
Ked nezabudnem hodim sem fotku ako vyzera ten moj.
Uživatelský avatar
goral
Příspěvky: 1410
Registrován: 01.07.2011 23:53
Bydliště: Morava!

Re: Polní lopatka

Příspěvek od goral »

No co si pamatuju tak polni lopatka od fiskarsu ma kloub stejny jako ta US. A ten Jsem zlomil. Takze jakkoliv verim tomu, ze fiskars to udelal kvalitne, je to slaby misto...
Uživatelský avatar
Venet
Příspěvky: 1122
Registrován: 12.01.2011 22:48

Re: Polní lopatka

Příspěvek od Venet »

ee, ja myslim ten velky ryl od fiskarsu - co som dal fotku... ta drobotina je o ničom. Ale ten velky ryl sa da zakratit - plastovu T rucku odsrobujes, ocelovu ruru zrezes na potrebnu dlzku a T rucku tam nasrobujes naspat. A mas zakrateny pevny ryl. Samozrejme ked to chces primarne ako ryl (lopatu) lebo tento je ergonomicky a ako eventualna zbran by bola trosku neohrabana. Ale myslim ze do PA doby je fiskars ryl najlepsia volba.
Uživatelský avatar
Ježura
VIP
Příspěvky: 1154
Registrován: 19.04.2011 22:19
Bydliště: Štatl

Re: Polní lopatka

Příspěvek od Ježura »

Jsem našel svoji první polní lopatku ještě ze SSSR. Kloubí do sebe nejen lopatku ale i dláto,pilku, a sekerku. Sem tam se dá možná ještě někde sehnat. Říkalo se tomu pyrýsek
Sovětský pracovní nástroj
Sovětský pracovní nástroj
Přílohy
A rozložený
A rozložený
Uživatelský avatar
Venet
Příspěvky: 1122
Registrován: 12.01.2011 22:48

Re: Polní lopatka

Příspěvek od Venet »

a jeje, kus nostalgie. Aj ked trosku usmevny... Tebe to este funguje? alebo to nepouzivas, a mas to len ako zbierkovy predmet. Celkovo materialovo je tento vyrobok dost odflaknuty. (aspon tie ktore sa mne dostali do ruk) Ohliadnuc od toho ze pri sekani ten poistny kolik dostal vzdy na prdel a prvy odchadzal. Zvycajne ostala len lopatka, ktoru si majitelia navarili na rucku a bolo to pevne.
Uživatelský avatar
Ježura
VIP
Příspěvky: 1154
Registrován: 19.04.2011 22:19
Bydliště: Štatl

Re: Polní lopatka

Příspěvek od Ježura »

Funguje na 100%... je teda fakt že ho moc nepoužívám. Až něco odejde tak tam nechám navařit na pevno tu lopatku... ta bude potom naprosto nezničitelná. :D

Ale na druhou stranu výmysl od soudruhů to nebyl až tak špatnej... :lol:
Uživatelský avatar
Venet
Příspěvky: 1122
Registrován: 12.01.2011 22:48

Re: Polní lopatka

Příspěvek od Venet »

To si pis ze nebol.... jeden z najlepsich, len skoda toho materialu, mohli dat lepsi, a trosku vyvoja na tej poistke by tiez nezaskodilo - ta je najslabsi clanok vyrobku. Svojho casu som rozmyslal nad homemade tohto typu...
Uživatelský avatar
Rainier Wolfcastle
Příspěvky: 1607
Registrován: 30.01.2011 14:33

Re: Polní lopatka

Příspěvek od Rainier Wolfcastle »

poradte mi dobrou skladaci lopatku
Uživatelský avatar
Carlito
Příspěvky: 46
Registrován: 25.03.2011 19:09

Re: Polní lopatka

Příspěvek od Carlito »

Glock, nebo za pár korun skopčácká s tím krompáčovým hrotem. Všechny ostatní stály za h... včetně té od Gerbera.
Uživatelský avatar
Ježura
VIP
Příspěvky: 1154
Registrován: 19.04.2011 22:19
Bydliště: Štatl

Re: Polní lopatka

Příspěvek od Ježura »

Pokud mě paměť neklame tak polní lopatky byly od Glocka známější dokonce dřív než pistole..sice trochu OT ale nedalo mi to.. :D
Uživatelský avatar
goral
Příspěvky: 1410
Registrován: 01.07.2011 23:53
Bydliště: Morava!

Re: Polní lopatka

Příspěvek od goral »

jak jsem psal vyse, jestli skladaci, tak glock...
Uživatelský avatar
revas
Rozpadlík
Příspěvky: 76
Registrován: 07.08.2011 9:11
Bydliště: Kousek od Blanska

Re: Polní lopatka

Příspěvek od revas »

... nemáte někdo zkušenost se značkou Junglee
http://www.mujnuz.cz/sport-a-outdoor/po ... ngle-tool/
Uživatelský avatar
Karlos
Rozpadlík
Příspěvky: 4681
Registrován: 21.12.2010 19:31
Bydliště: Velká Morava

Re: Polní lopatka

Příspěvek od Karlos »

firma Junglee dodává tyto lopatky i firmě Walther, ktera ji prodává pod svým logem. To svědčí o její vysoké kvalitě.
Jsem si vzpomel na par vyrobku fy Walther ktere jsem mel moznost videt (kolimator, puskohled, nuz) a jednalo se o levne cinske zbozi pouze potistene jejich logem... byl bych opatrny bo 1400 je dost penez. Nicmene pokud by to bylo z kvalitniho materialu tak to vypada dobre, zvlaste ta moznost preskladat lopatku na bodec je zajimava (vyuzitelna uz asi mene, i kdyz :) ) Skoda ze prodejce se ani nenamahal uvest nejake rozmery (krome delky cepele coz je v tomto pripade nejmene podstatny udaj), v tomhle nektere prodejce nechapu... :roll:
Uživatelský avatar
Rainier Wolfcastle
Příspěvky: 1607
Registrován: 30.01.2011 14:33

Re: Polní lopatka

Příspěvek od Rainier Wolfcastle »

kurna skoda, ze ten glock je tak drahej...kdesi jsem videl origos US za 495
Uživatelský avatar
Terminated Account
Příspěvky: 3761
Registrován: 19.08.2011 9:42

Re: Polní lopatka

Příspěvek od Terminated Account »

Máte někdo zkušenosti jak řeže pilka u toho GLOCKa? Tahle kombinace mě docela nadchla.
jaromir
Rozpadlík
Příspěvky: 224
Registrován: 20.01.2012 14:12
Bydliště: podkrkonoší

Re: Polní lopatka

Příspěvek od jaromir »

každou zimu sem sní vyhrabával auto.
a spokojenost..

edit:
do auta dobrý ale na zádech bych ji tahat nechtěl.
a taky nechápu jak někdo muže dát za lopatku 1000,- a víc.. :roll:
Přílohy
polni-lopatka-ceska.jpg
polni-lopatka-ceska.jpg (8.43 KiB) Zobrazeno 11477 x
PaF
Příspěvky: 1535
Registrován: 05.03.2011 21:33

Re: Polní lopatka

Příspěvek od PaF »

Venet píše:To si pis ze nebol.... jeden z najlepsich, len skoda toho materialu, mohli dat lepsi, a trosku vyvoja na tej poistke by tiez nezaskodilo - ta je najslabsi clanok vyrobku. Svojho casu som rozmyslal nad homemade tohto typu...
Tak nevim... delal jsem s tim 2x, nejlip mi to slo s pilkou - jedina mi neservala kuzi z dlani. Sekera i lopatka se pri praci vrklaly a ty nepravidelne zaskuby fungovaly na dlane jako pinik. To ginglani znesnadnovalo praci, byl to pekny opruz :roll:
Odpovědět