Po Mnichově nastal čas nosit zbraň

Události vztahující se k zaměření tohoto fóra.
Uživatelský avatar
plenty wolfs
Příspěvky: 337
Registrován: 31.01.2012 12:58
Pohlaví: muž
Bydliště: Carpathian mountains

Po Mnichově nastal čas nosit zbraň

Příspěvek od plenty wolfs »

Nosit zbraň začíná být zcela rozumnou, dospělou a opodstatněnou záležitostí i pro civilisty. Pravděpodobnost, že se setkáte s někým, kdo vás bude chtít ve jménu rasy či víry zavraždit, prostě zásadně narostla. Už to není paranoidní vize, ale snadno představitelná možnost.

zdroj: http://www.reflex.cz/clanek/komentare/7 ... zbran.html
DONT TREAD ON ME
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3473
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: Po Mnichově nastal čas nosit zbraň

Příspěvek od Hohepa »

vypíchnu to nej
Takže by lidé měli začít reagovat tak, jak je potřeba a jak to činí i civilisté v Izraeli. Ozbrojit se a nosit u sebe zbraň. A být připraven ji použít v případě teroristického k ochraně života vlastního i životů lidí okolo něj. Řečnická otázka: Opravdu si myslíte, že by vraždící řidič kamionu jako v Nice ujel při svém běsnění dva kilometry? Já bych řekl, že by ho spíš někdo po dvou stech metrech zastřelil. Podobně jako zastřelili policisté pákistánsko - afgánského teroristu, co zaútočil sekerou ve vlaku.
Uživatelský avatar
K4cer
VIP
Příspěvky: 1686
Registrován: 30.03.2014 20:37
Pohlaví: muž

Re: Po Mnichově nastal čas nosit zbraň

Příspěvek od K4cer »

Mno, to někteří z nás ví už tak dva roky :mrgreen:

Ale je fajn, že se vo tom konečně píše i veřejně.
Můžeš bejt osel, ale musíš si umět poradit :>
Radek07
Příspěvky: 1192
Registrován: 30.07.2011 11:30

Re: Po Mnichově nastal čas nosit zbraň

Příspěvek od Radek07 »

Na zbraň v Mnichově zapomeňte. Pokud už je člověk Němec, spolehlivý atd.. tak max. doma rozebranou a v trezoru. Střelba na střelnici pod dohledem.
Do Němec občas jezdím autem a troufnu si tam dovézt max. nožík a obuch.
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Po Mnichově nastal čas nosit zbraň

Příspěvek od viktor »

jj bejvaly vyhuleny politruk z CSLA něco objevil :D :D :D
viktor
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
Uživatelský avatar
Obrněný žebřiňák
Příspěvky: 154
Registrován: 27.06.2014 12:41
Pohlaví: i černoch by záviděl
Bydliště: Hornomoravský úval

Re: Po Mnichově nastal čas nosit zbraň

Příspěvek od Obrněný žebřiňák »

Po Mnichově 1938...
Co nepotřebuješ, nemáš. Co nemáš, nepotřebuješ.
zedik
Příspěvky: 987
Registrován: 29.03.2016 20:41
Pohlaví: muž

Re: Po Mnichově nastal čas nosit zbraň

Příspěvek od zedik »

ten izraelský model - řekl bych,že tím myslí spíše než samotný princip držení a nošení legislativu - tedy ,že když tam někdo sundá palestince útočícího nožem tak se nemusí bát toho,že z něj bude odstrašující případ na nově za řevu sluníčkářů,neziskovek a jiných dobroserů

jinak ohledně izraelského modelu je asi více info zde http://gunlex.cz/48-zbrane-a-legislativ ... -kontrolou
tam se dočteš ,že nárok na držení mají i osadníci v ohrožených oblastech a např. i řidiči mhd a spousta dalších.je to docela zajímavé čtení ale každopádně o dost přísnější systém než u nás
Uživatelský avatar
the.marek
VIP
Příspěvky: 1702
Registrován: 07.04.2013 13:35
Pohlaví: muž

Re: Po Mnichově nastal čas nosit zbraň

Příspěvek od the.marek »

Přesně tak, všichni pořád sdílejí obrázky Izraelských učitelek s M16kami a různé prohlášení alá "zbraň každému občanovi" apod. a přitom si vůbec neuvědomují, že v Izraeli mají dost striktní zákon o držení a nošení zbraně... Musí se žádat o povolení, můžeš mít jen jednu zbraň s pár nafasovanými náboji a tím to hasne...
Nikdy nenaser šest chlapů, když máš jen pětiranný revolver ...
krvfx
VIP
Příspěvky: 1617
Registrován: 15.08.2013 9:25
Pohlaví: muž

Re: Po Mnichově nastal čas nosit zbraň

Příspěvek od krvfx »

No, určitě by šly oba systémy zkombinovat tak, že by výsledek obsahoval pouze to nejlepší.
Uživatelský avatar
K4cer
VIP
Příspěvky: 1686
Registrován: 30.03.2014 20:37
Pohlaví: muž

Re: Po Mnichově nastal čas nosit zbraň

Příspěvek od K4cer »

Výzva na prísnejšie zákony o zbraniach
Podpredseda nemeckej vlády Sigmar Gabriel vyzval na sprísnenie kontroly predaja strelných zbraní v Nemecku. „Musíme naďalej robiť všetko, čo môžeme, aby sme obmedzili a prísne kontrolovali prístup ku smrtiacim zbraniam,“ povedal vicekancelár a šéf sociálnych demokratov Gabriel novinárom z mediálnej skupiny Funke. Tej patrí niekoľko nemeckých novín.

Minister vnútra Thomas de Maiziére, ktorý patrí ku kresťanským demokratom kancelárky Angely Merkelovej, v inom rozhovore s novinami Bild am Sonntag povedal, že po útoku chce prehodnotiť zákony o držaní zbraní, ktoré už aj tak sú dosť prísne, čo považuje za správne. Za kľúčové považuje zistiť, ako sa strelec dostal k pištoli. „Následne veľmi starostlivo vyhodnotíme, či a kde je nutné podniknúť potrebné zmeny,“ povedal.
http://spravy.pravda.sk/svet/clanok/399 ... ni-zakona/

UPdate:
Každopádně Němci vnímají vobohacení pozitivně, nálada vobyvatelstva 1á :mrgreen:
https://www.youtube.com/watch?v=ss6jiP61Sqw
Můžeš bejt osel, ale musíš si umět poradit :>
majsner
Příspěvky: 246
Registrován: 14.01.2011 18:17
Bydliště: Sudetenland

Re: Po Mnichově nastal čas nosit zbraň

Příspěvek od majsner »

Tak Mnichov je naprosto učebnicový příklad kapitálního úlovku pro politický marketing. To je ta lepší varianta, tu horší si nechám pro sebe, protože by mi někdo mohl říct, že jsem paranoidní (ve zkratce: řídím se pravidlem analyzování mediálních kauz podle příjemce zisku, tj. hledej viníka mezi těmi, kdo na tom nejvíce vydělají).

Z hlediska politického marketingu průměrné bolševické s*ině, jejíž základní potřebou je hledat nepřítele, kterého je třeba "řešit":
  • pachatel byl íránec, tj. cizinec z blízkého východu a pravděpodobně muslim - tato písnička je v poslední době trochu ohraná, ale stále se z toho dá něco vytřískat
  • pachatel měl palnou zbraň, není podstatné, že jí držel nelegálně a nelegálně si ji též opatřil, i tak můžeme zatočit s legálními držiteli, protože kdo má zbraň, je divný a má prachy = nepřítel lidu
  • pachatel se léčil s psychickými problémy, tj. byl to tedlecten blázen a tydlecty blázni by měli bejt zavřený v blázinci, protože na svobodě akorát vražděj a dělaj bordel
  • pachatel byl "vášnivým hráčem" násilných videoher: násilné videohry už "zabíjely" tolikrát, že by se s nimi mělo konečně zatočit, protože to přeci není možné, aby z naší omladiny dělaly vraždící maniaky
A zkušený politický marketér z toho určitě vytříská ještě více.
RobertK
Příspěvky: 360
Registrován: 02.06.2016 13:19
Pohlaví: muž

Re: Po Mnichově nastal čas nosit zbraň

Příspěvek od RobertK »

Včera proběhla, v nějakých TV novinách proběhla zpráva že útočníka co střílel v německu v NC zahnal jiný občan svojí zbraní. Nevíte jestli je to pravda zatím sem nikde nečetl proč přestal střílet když měl tolik munice a jak utekl - ale je to neověřená zpráva.
Robert
-----------------------------------------------------------
Očekávám to nejlepší ale připravuji se na nejhorší.
Cep
Příspěvky: 1707
Registrován: 09.04.2015 11:22
Pohlaví: muž

Re: Po Mnichově nastal čas nosit zbraň

Příspěvek od Cep »

Tak to by mne zajímalo...
V Nice přiznali policisté, že se dostal nějaký občan do kabiny a přetahoval se s útočníkem o revolver (tak je z videa vidět, že střílejí na už stojící kamion).
Pokud v Mnichově zahnal útočníka na střechu taky občan a ne policie...
Zkrátka - policie nemá šanci být na místě dřív než občané. Otázka je, jestli se bude automaticky předpokládat že občané = oběti.
Uživatelský avatar
K4cer
VIP
Příspěvky: 1686
Registrován: 30.03.2014 20:37
Pohlaví: muž

Re: Po Mnichově nastal čas nosit zbraň

Příspěvek od K4cer »

Jen malé zamyšlení

Napadlo mě to při čtení příspěvku J-e-n-n-y, "vůbec bych se nedivila, kdyby se brzy stalo něco většího"

Ono se ani nic moc většího stát nemusí. V Mnichově zasahovalo 2300 (!!!) policistů, plus nezjištěný počet dalších složek, hasičů záchranářů. Kdyby se v tom momentě stalo něco dalšího, tak tam prostě nemá kdo vyjet.
Navíc, takovéhle masivní nasazení sil nejde dlouhodoběji udržet, nejsou na to lidi, a stojí to šílený peníze. Berouce v potaz že takovýdle kravál způsobil jeden necvičenej civilista s blbou pistolí, tak je poměr náročnost operace (ze strany teroristů) vs. způsobené škody v ůžasným nepoměru. V souladu s rčením "tisíckrát nic zabilo vola" není potřeba vysoce koordinovaných útoků, partyzánská válka na cizím území přináší velmi efektivní výsledky. Není tak dávno, co se politici bušili do prsou, jak se nenecháme omezit v dosavadním způsobu života, here we gou stará mama. V DE FR BG si nikdo nemůže bejt jistej že další útok nebude právě tam, bezpečnost naprosto v hajzlu, jen všudypřítomný strach. Ve zbytku západní Evropy to není vo nic lepší, akorát se tam ještě nic nestalo, takže to značný části lidí nedochází.
V Německu je velká část lidí nasraná tak jak dávno ne (navzdory hlášení mainstreamu jak je nálada vobyvatelstva 1á) a jen 70+ letá indoktrinace národní vinou zatím drží část lidí na uzdě. Francie má ekonomický problémy i bez tohodle, dlouhotrvající protesty na hraně násilí na ulicích, tam taky netřeba mnoho.
Tohle skončí (a že to nebude ani dlouho trvat) buď vopčanskou válkou, kdy evropané prostě řeknou dost a některý části vobyvatelstva částečně zabijou a částečně vyženou, nebo šílenou totalitou s čekpointy a rentgeny, nožíky jen do 10cm a doma na řetízku a sirky na vopčanku. Rád bych se mejlil, ale napadá někoho jinej vývoj?
Můžeš bejt osel, ale musíš si umět poradit :>
Uživatelský avatar
lagardere
Příspěvky: 402
Registrován: 28.02.2015 17:40
Pohlaví: muž
Bydliště: Pardubice

Re: Po Mnichově nastal čas nosit zbraň

Příspěvek od lagardere »

Nevím, zda je to vtip, nebo mám brečet. Tohle přece němůže myslet vážně:

Bavorský ministr vnitra též uvedl, že není jasné, zda muž chtěl spáchat jen sebevraždu, nebo zabít ostatní lidi.

Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/explozi-v-bavors ... nicni_rych

Má v baťohu výbušnice, odpálí se na konzertu, kde je hodně lidí. Fakt, sebevražda.

Není den, aby ty svině něco neprovedli :(.
Vae victis. Molón labe!
Uživatelský avatar
J-e-n-n-y
VIP
Příspěvky: 872
Registrován: 26.03.2015 8:56
Pohlaví: žena
Bydliště: Novojičínsko

Re: Po Mnichově nastal čas nosit zbraň

Příspěvek od J-e-n-n-y »

K4cer: Do jisté míry s tebou souhlasím, stačí jeden/dva/tři magoři a je celá policie zaměstnaná a nemusí se stát nic vetšího. Přesto si netroufám odhadovat, co se těm šílencům odehrává v hlavách, co plánují dále atd. Zatím to byly v podstatě jen relativně amatérské útoky jedinců, ale co když je to jen začátek? Co když brzy přijde na řadu špinavá bomba, otrava pitné vody nebo blackout?

Navíc vloni vlna terorismu zasáhla Francii, letos je to Německo... co když jsme příště na řadě my? Sice si myslím, že ne, protože tady nemají to správné zázemí a počet podporovatelů, ale hranice jsou dnes bohužel jen čáry na mapě a takové Bavorsko je co by kamenem dohodil.

To, že to skončí občanskou válkou nebo naprostou totalitou je už teď jasné. Je jen na nás, kterou cestu si zvolíme. Já jen doufám, že k dalším volbám už lidi půjdou a budou volit změnu. My jako ČR tomu ještě můžeme zabránit, otázka do jaké míry, když na západě od nás budeme mít stát plný islamistů.

A abych nebyla naprosto OT, tak co týká nošení... teď v létě je to takové nepraktické schovat zbraň pod tílko a kraťasy, pro chlapy je to teda asi jednodušší, ale já si připadám, že se ta zbraň pod oblečením vyloženě rýsuje a byla bych za magora nebo teroristu se takto procházet po městě :-( Ale jsem přesvědčena, že brzy přijde doba, kdy si radši přes tílo přehodím svetřík nebo mikinu nebo si koupím volné triko a budu z obavy o bezpečnost rodiny nosit pořád (pokud nám to do té doby nezakážou) :?
Kdo je připraven, není překvapen.
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Po Mnichově nastal čas nosit zbraň

Příspěvek od viktor »

podle info co mam od kolegy dlouhodobe zijiciho v nemecku tak je to tam ted dost zle.
Panuje dost vseobecna obava z dalších utoku a tak se omezuje pritomnost lidi všude tam kde je moznost většího potencialu. Napr na nakupy chodi jeden a to mimo spicku, konzerty, kina, vse omezeno na minimum a nebo uplny stop. Kultrni život, festivaly, verecni posezeni na zahrádce restaurace, vecerni prochazky to vse je na minimu. Ne ze by zavladla uplne dramaticka atmosféra strachu ale lide jsou hodne vsimavi, daleko citlivejsi k barve pleti kolemjdoucích atd..POdezrivavost se zacina vztahovat na zatím celkem bezproblémovou tureckou menšinu v nemecku která je diky barve pleti prakticky neroznatelna. Vecer mi volal kamarad, nemá zrovna v lasce zbrane a mam z nich hodne moc velky respekt, tak se ptal co obnasi si udelat zbrojak..
viktor
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Po Mnichově nastal čas nosit zbraň

Příspěvek od devlop »

když se vrátím k tomu nošení - mám takový pocit, že by to chtělo i osvětu u střelecké veřejnosti a to jak v nošení, tak v rámci tréningu. Já mám bohužel ze střelnic takové zkušenosti, že tak 80% co tam příjde jsou mířenkáři, které baví se dvě hodiny v poklidu pokoušet trefovat desítky na 25m svými hogofogo terčovými speciály, které po střelbě vyčistí, uloží do krabičky a honem domů do trezůrku. Ten, co tam přijde, postaví si policejní parkur na 10m a snaží se o tréning rychlých doublů do vitálních zón tak je rušivým elementem a už jsem na svoji stranu zaslechl i kecy typu "tady se někdo chystá asi někoho zavraždit" apod. :D
Jinak nosím pořád, v podstatě od okamžiku kdy jsem dostal na PČR do ruky průkaz zbraně, tak mám zbraň u sebe (kromě pobytu doma, ve sprše a v posteli, tehdy je skutečně v trezoru kvůli dětem). Zvykl jsem si na rutinu, že jakmile skočím do kalhot kde mám pouzdro, tak automaticky beru pistoli. Občas tak ale vznikají prekérní situace, třeba když jdu na prohlídku k lékaři a dojde mi, že mám ve předu ve vnitřím pouzdru pistoli až tehdy, když mi sestra řekne ať si odložím :D
Uživatelský avatar
the.marek
VIP
Příspěvky: 1702
Registrován: 07.04.2013 13:35
Pohlaví: muž

Re: Po Mnichově nastal čas nosit zbraň

Příspěvek od the.marek »

Ono je to bohužel hodně i o přístupu střelnice... Možná mám v okolí jen samé špatné, ale o policejním parkuru si mohu nechat jen zdát a když udělám pár dvojvýstřelů, nedej bože rychlejší střelbu s kosou, tak už se na mě všichni za stavů koukají a hlavně běží správce, že nejsem na divokým západě a jestli mu líznu před 14ti dnima nově natřený střeliště, tak mě vynese v zubech, takže asi tak... A to nemluvím jen o jedné určité, ale stalo se mi to skoro všude.
Nikdy nenaser šest chlapů, když máš jen pětiranný revolver ...
Uživatelský avatar
K4cer
VIP
Příspěvky: 1686
Registrován: 30.03.2014 20:37
Pohlaví: muž

Re: Po Mnichově nastal čas nosit zbraň

Příspěvek od K4cer »

Nějak nevidím v čem je vlastně problém..? Já s pistolí chodím naprosto běžně, nemyslím že je něco proti něčemu když ji uvidí třeba zmíněnej doktor. To že je z obrysu na košili jasný že nemám za pasem medvídka snad nevadí, skrytý nošení to je, a za magora nebo teroristu jsem průběžně (a nejen kvůli pistoli), takže sem si zvyk a blbý kecy ignoruju, já nemám čas ani chuť řešit p.čoviny : ), mě to nezajímá

Na místní střelnici mám asi štěstí, ale chodí tam pár militaristů, takže výšepopsaný námitky jsem nezaregistroval. Taky to může bejt tím, že majitel je záchranář/domobránce, tak na to možná kouká jinak než třeba sběratel.
Můžeš bejt osel, ale musíš si umět poradit :>
Odpovědět