Je to tu. Zbraně nám prostě (NE)zabaví...

Události vztahující se k zaměření tohoto fóra.
Odpovědět
jack-3d
Příspěvky: 117
Registrován: 15.01.2012 23:58
Bydliště: Brno / Frýdlant v Č.

Re: Je to tu. Zbraně nám prostě zabaví...

Příspěvek od jack-3d »

"Myslíme si, že je spíše potřeba bojovat s tím nelegálním typem zbraní, než postihovat ty, kteří si plní zákonné povinnosti," uvedl před bruselskou schůzkou, která před čtvrt hodinou začala český ministr vnitra Milan Chovanec.
Uživatelský avatar
Jihlavak
Příspěvky: 99
Registrován: 29.11.2012 13:17
Pohlaví: muž

Re: Je to tu. Zbraně nám prostě zabaví...

Příspěvek od Jihlavak »

mischanek píše:
the.marek píše:... Pro mě je prostě LEX asi jako místní sdružení zahrádkářů. Rozhodně si nemyslím, že něco s něčím zmůže...
IMHO ono je právě rozdíl, jestli má daná organizace např. 150 tis. členů nebo jen tisíc - vyjednávací možnosti budou jistě jiné u té první zmiňované. A proto si myslím, že s takovýmto přístupem ji sám degraduješ.. Takže na čí straně vlastně jseš..? :-) Čistě teoreticky když si vezmeme počet držitelů ZP a k tomu třeba i jejich rodinné příslušníky, bylo by to hodně mocné sdružení. (uznávám, hodně naivní a nereálné :-( bohužel..)
Nečtu to tady všechno, ale k tomu co píšeš o 150-ti tisících členů, rodinných příslušnících atp. bych si dovolil napsat něco z pohledu běžného "uživatele" zbraní. Tedy člověka neonanujícího nad novým přírůstkem do trezoru, člověku který zjišťuje název té či oné součástky zbraně až tehdy, kdy se "to" rozbije
O nějkým LEXu jsem se dozvěděl až na přípravných kurzech na ZP a měl jsem z toho pocit, že majitelé zbraní mají v ČR opravdu velké zastání. Na jejich web jsem se podíval až když jsem měl ZP v kapse, ale jako běžnému člověku mi to vůbec, ale fakt vůbec nic neřeklo. Podíval jsem se na něco o jejich historii, pročetl něco na fórech a došel k závěru, že vlastně pořádně nechápu k čemu by zrovna tady bylo moje členství dobrý, zvlášť když to na mě dělalo dojem, že hrajou roli "užitečnýho idiota". To byla situace na konci roku 2014.
Od té doby čas od času zaregistruju vyjádření nějakého pana Miloše a na jejich stránky jsem se podíval za ten rok asi pětkrát. Výsledek je ale pořád stejnej, spoustu jejich příspěvků, na FB i jinde, jsem vůbec nepochopil a dodnes pořádně nevím jak konkrétně za ten rok LEX pomohl držitelům zbraní. Určitě si teď říkáte, že Jihlavák je prostě jen blbec co tomu nerozumí, nic nepochopil a ještě blbě pindá. Možná máte pravdu, ale jestli chce LEX mít tolik členů, aby měl dostatek zdrojů na to co dělá, pak se obávám, že by bylo vhodné smířit se s tím že tolik nadšenců do zbraní se zájmem a přehledem o dění okolo zákonů ČR prostě není. Pak nezbyde, než přizpůsobit svoje výstupy i těm ostatním tak, aby pochopili, že ty tři stovky, nebo kolik chtějí, budou mít smysl i pro ně.
Štěstí přeje připraveným ...
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Je to tu. Zbraně nám prostě zabaví...

Příspěvek od štaflík »

Jihlaváku a co by sis jako představoval? Slevy do Kauflandu a večeři s Ornellou Štikovou? Jak má někdo vědět, co je přínosné zrovna pro tebe? Pokud ti nedochází, čím je (i potenciálně) přínosný LEX, tak proč sis vůbec dělal zbroják?
donovanstangiano
Příspěvky: 293
Registrován: 11.11.2013 9:47
Pohlaví: muž

Re: Je to tu. Zbraně nám prostě zabaví...

Příspěvek od donovanstangiano »

jack-3d píše:"Myslíme si, že je spíše potřeba bojovat s tím nelegálním typem zbraní, než postihovat ty, kteří si plní zákonné povinnosti," uvedl před bruselskou schůzkou, která před čtvrt hodinou začala český ministr vnitra Milan Chovanec.
Takhle Chovanec otáčí proč? Cítí volby? Není to tak dávno (přesně po událostech v Uh.Brodě), kdy hlásal potřebu větší regulace.
"Vždycky se najde někdo, kdo vám zkazí aspoň den, když ne celý život." Ch. Bukowski
TomSmith
Příspěvky: 1274
Registrován: 17.02.2015 14:33
Pohlaví: muž

Re: Je to tu. Zbraně nám prostě zabaví...

Příspěvek od TomSmith »

Možná mu to trochu docvaklo.
V demokratickém zřízení legálně koupené zboží nemůže stát bez odpovídající náhrady konfiskovat!
Viz listina zakladnich prav a svobod, clanek 11, bod 4: Vyvlastnění nebo nucené omezení vlastnického práva je možné ve veřejném zájmu, a to na základě zákona a za náhradu.
Stát by ty zbraně musel zaplatit, už nemáme totalitu byť by ji soudruzi z EU asi rádi zavedli.

Jen pozor to není důvod k radosti, až to docvakne i bolševíkům z Brusele, vymyslí jinou levnější salámovou metodu jak lidi odzbrojit. Např. zákazem mít železo doma, sice budem vlastnit, ale uloženo bude muset být jinde :puke
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8794
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Je to tu. Zbraně nám prostě zabaví...

Příspěvek od Fabulous »

Oni přece nic nezabaví. Jen přesunou z kategorie B do A. No a majitel nedisponující výjimkou následně zcela neprodejné kvéry sám prodá za zlomek původí ceny. Ha! Vyjebávka :)

Jsem vnitřně přesvědčen, že (pokud něco tak nesmyslného protlačí) to skončí jako s perkusy. Znechuceným lidem se většina zbraní ztratí nebo bude ukradena. :(
Uživatelský avatar
Dagobert
Příspěvky: 581
Registrován: 28.05.2014 12:21
Pohlaví: muž

Re: Je to tu. Zbraně nám prostě zabaví...

Příspěvek od Dagobert »

Jihlavak píše:...
O nějkým LEXu jsem se dozvěděl až na přípravných kurzech na ZP a měl jsem z toho pocit, že majitelé zbraní mají v ČR opravdu velké zastání. Na jejich web jsem se podíval až když jsem měl ZP v kapse, ale jako běžnému člověku mi to vůbec, ale fakt vůbec nic neřeklo....
Máš lepší možnosti, než jen říct "to je k ničemu, protože tomu nerozumím". Třeba tyto:
Když něčemu nerozumíš, zeptej se.
Když nerozumíš odpovědi, řekni to. Jsem přesvědčený, že ti to zkusí vysvětlit i jinak.
Když chceš něco změnit, třeba srozumitelnost odpovědí LEXu pro "obyčejné lidi", zkus s tím něco udělat. Každá pomoc je vítaná.
SkritekP
Příspěvky: 191
Registrován: 14.07.2015 15:45
Pohlaví: muž

Re: Je to tu. Zbraně nám prostě zabaví...

Příspěvek od SkritekP »

Já bych to zjednodušil úplně na dřeň.Máš lidi kteří jsou v pohodě protože se nic nemůže stát vše je pod kontrolou a ostatní se za mě postarají.Tito lidé nemají potřebu něco pro danou věc dělat(i zde je fůra takových "pohodářů" ).
Druhá skupina(početnější)uvažuje dopředu a dokáže vytušit kdy je třeba zvednout zadek a něco udělat.
Pokud patříš do první skupiny můžeš se rozvalit u televize popřípadě zde na fóru kritizovat ty co něco dělají.Prostě být free a cool a na zbytek koukat z patra(to je ta jednoduší varianta)
Pokud patříš do skupiny č.2 a nemáš v hlavě zcela nakakáno zjistíš že jako jednotlivec nemůžeš pro dobrou věc udělat prakticky nic.Jediná cesta jak opravdu pomoci je v počtu(proto existují odbory,proto existují petice).Prostě dostatečný počet lidí dokáže vrchnost přesvědčit o tom že se něco děje.Jenže držitelé ZP nemají odbory jediné co je trochu podobné je právě LEX.Zbytek už asi jasný.....
donovanstangiano
Příspěvky: 293
Registrován: 11.11.2013 9:47
Pohlaví: muž

Re: Je to tu. Zbraně nám prostě zabaví...

Příspěvek od donovanstangiano »

Mimo LEX bych ještě dodal nutnost kontaktování "svého" europoslance. Když už tam jsou, tak ať alespoň ví, co si lidé myslí.
Mnou volený zástupce už svůj názor veřejně přednesl (o tom co to bude mít za efekt se zatím nemá cenu bavit).
Zkuste to, s těmi lidmi moc voličů nekomunikuje, třeba ještě přesvědčíme nějakého.
"Vždycky se najde někdo, kdo vám zkazí aspoň den, když ne celý život." Ch. Bukowski
Chorche
VIP
Příspěvky: 3275
Registrován: 28.02.2013 13:11

Re: Je to tu. Zbraně nám prostě zabaví...

Příspěvek od Chorche »

Fabulous píše: Jsem vnitřně přesvědčen, že (pokud něco tak nesmyslného protlačí) to skončí jako s perkusy. Znechuceným lidem se většina zbraní ztratí nebo bude ukradena. :(
Já sem zase přesvěčen, že pakliže to nastane, tak dotyčnej "ztráceč" to neodbyde jen prostým ohlášením krádeže... Myslim si, že pomahači a chrániči maj svý metody jak jednoduše takovýho ztráceče rozpovídat aby si vzpoměl kde přesně to ztratil... Ono v podstatě bude stačit, když nelegální vlastnictví bude trestáno nějakým drakonickým trestem (smrtí). To si to spousta potencionálních dneska hrdinejch ztrácečů rozmyslí a ještě s radostí poběží svý železa odevzdat...
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8794
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Je to tu. Zbraně nám prostě zabaví...

Příspěvek od Fabulous »

Mám takový divný pocit, že perkusníky nikdo nerozpovídal. Ženeš to zase do extrému...
Uživatelský avatar
the.marek
VIP
Příspěvky: 1702
Registrován: 07.04.2013 13:35
Pohlaví: muž

Re: Je to tu. Zbraně nám prostě zabaví...

Příspěvek od the.marek »

No podle mě. co se ztrácečů týče, tak kdy už, tak ztrácet s předstihem... Ale ztratit týden/den předtím, než má přijít na návštěvu PČR/AČR nebo jiná ČR, tak nikoho žádný ztrácení opravdu zajímat nebude a bude se to podle mě řešit opravdu vysokými finančními sankcemi, tresty, "černými puntíky" atd... Navíc bych to tipoval tak, že když někdo příjde domů pro Vaši kosu, AK apod. a vy řeknete, že jste ji ztratili, tak odevzdáte úplně všechno, včetně loveckých opakovaček, přes perkusáky, až po švýcarák v kapse. Když někam pojedete, tak budete muset 3krát objet město, po použití mobilu zahodit SIMkartu atd. Protože jestli tak neučiníte, tak X domovních prohlídek u Vás a vašich blízkých ty ztracený zbraně určitě najde a možná i tak... Je sice strašně krásný, jak si všichni jednoduše představují ono "ztrácení", ale realita bude podle mě trochu jiná. Ono když Vám dají pokutu v řádech, desítek, stovek tisíc za 1 ztracenou zbraň, tak ještě všichni rádi ty zbraně "najdou" :chuckle . Takže po pár takových prvních ztrácečích si to ti další velmi rozmyslí. Zrovna nějaké perkusáky bych se samonabíjecími zbraněmi moc nesrovnával.

V neposlední řadě mi nepřijde moc košér veřejně se tu bavit o "ztrácení" zbraní...
Nikdy nenaser šest chlapů, když máš jen pětiranný revolver ...
Uživatelský avatar
Desouza
Příspěvky: 813
Registrován: 02.08.2012 19:07
Pohlaví: muž
Bydliště: Za koncem světa

Re: Je to tu. Zbraně nám prostě zabaví...

Příspěvek od Desouza »

Policajti z nás vymlátěj i jméno toho kdo stavěl Karlův most . :) ( scela neběžně se to dělá přes tlak na blízké )

Ale já bych to neviděl tak černě , je naprostý nesmysl zabavovat legálně držené zbraně . Logický je naprostý opak tedy rozumně dozbrojit veřejnost . Toho si někdo všimnout musí . :)
Vincit omnia veritas .
Chorche
VIP
Příspěvky: 3275
Registrován: 28.02.2013 13:11

Re: Je to tu. Zbraně nám prostě zabaví...

Příspěvek od Chorche »

Fabulous píše:Mám takový divný pocit, že perkusníky nikdo nerozpovídal. Ženeš to zase do extrému...
máš fabíku pocit, že situace v roce 1996 je stejná jako ta dneska ? :roll:
Uživatelský avatar
mischanek
Příspěvky: 128
Registrován: 22.01.2013 17:08
Bydliště: Beskydy

Re: Je to tu. Zbraně nám prostě zabaví...

Příspěvek od mischanek »

vystoupit z EU
Pepasnek
Příspěvky: 54
Registrován: 03.10.2014 22:19
Pohlaví: muž
Bydliště: Bílý Újezd

Re: Je to tu. Zbraně nám prostě zabaví...

Příspěvek od Pepasnek »

Petice podepsána, minimum uděláno :angel snad to k něčemu bude
Raději litovat toho co jsem udělal než toho co jsem neudělal
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Je to tu. Zbraně nám prostě zabaví...

Příspěvek od štaflík »

Praděda ustál 14 výslechů u gestapáka Fleischera v Pečkárně a pak ještě za komunistů Domeček na Hradčanech. No, uvidíme, jak si povede eustapo.
Naposledy upravil(a) štaflík dne 22.11.2015 18:29, celkem upraveno 1 x.
Chorche
VIP
Příspěvky: 3275
Registrován: 28.02.2013 13:11

Re: Je to tu. Zbraně nám prostě zabaví...

Příspěvek od Chorche »

myslim že dneska maj trochu vyspělejší prostředky neš gestapo...
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3473
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: Je to tu. Zbraně nám prostě zabaví...

Příspěvek od Hohepa »

..no už pár let frčí waterboarding, ale to je taky comeback.
Používal se již během španělské inkvizice ve 14. století.
z5 k tématu.
Ona bude stačit průmyslová kamera na střelnicích , tak jak to je na STK.
Buď to si už nepráskneš a nebo se při prásknutí rovnou napráskáš orgánům.
(Bůh ví estli tam už nejsou 8-) )
Uživatelský avatar
K4cer
VIP
Příspěvky: 1686
Registrován: 30.03.2014 20:37
Pohlaví: muž

Re: Je to tu. Zbraně nám prostě zabaví...

Příspěvek od K4cer »

Já bych teda nerad někoho něco nebo tak, ale (čistě pro vzdělávací ůčely samozřejmě) čemu bude čelit nešťastný občan, kterýmu zlomyslník zcizí legálně drženou a řádně (dle zákona teda, zas není nutno přetrhnout dílo) zabezpečenou zbraň, z auta třeba?
Rozbijou mi hubu, že sem si cestou ze střelnice odskočil koupit tresku?
Můžeš bejt osel, ale musíš si umět poradit :>
Odpovědět