Jozef Karika: Trhlina

...aneb pro chvíle oddychu a relaxace. Pouze k tématu.
Odpovědět
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Jozef Karika: Trhlina

Příspěvek od štaflík »

Docela příjemná oddychová knížka, důvtipně postavená na staré internetové urban legendě o záhadných zmizeních v pohoříčku Tríbeč u Nitry.

Celou (asi) mystifikaci svého času spáchal slovutný Howadoor. Později celou věc dementoval, že si to vymyslel, či přibarvil. Nicméně Tríbeč je fakt zajímavá min. pro svojí neobyčejnou koncetraci pravěkých hradišť i opuštěných samot a domů a spontánních náboženských "zákoutí".
Co mě zaujalo, tak ještě po vydání knížky v pohoříčku došlo k dočasnému ztracení mladíka, který byl po dni nalezen v tak zuboženém stavu, že zemřel v nemocnici. Těžko říct, nakolik jsou ostatní popisovaná zmizení reálná či komplet vymyšlená.

Knížka je oddychovka, žádné velké literární dílo, ale není to špatné ani nudné. Je celkem pozoruhodné, jaký megahit (na Slovensku to je trhák) se autorovi podařilo vytřískat z jedné webové stránky. Dobrá jednohubka.
čimango
Příspěvky: 395
Registrován: 04.11.2012 15:05
Pohlaví: muž

Re: Jozef Karika: Trhlina

Příspěvek od čimango »

Nemám tě rád Štaflíku :) . Nedalo se utrhnout, dokud jsem to nedočetl. Teď jsem malátný a mám slepené oči z nevyspání. :D Dnes mám v plánu procházku s přespání venku v Lužičkach. Jestli v noci uvidím "bludičku", pereš mi spodní prádlo :)
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Jozef Karika: Trhlina

Příspěvek od štaflík »

Lužičky jako Lužické hory? Kdyby ses moc mám, seběhni směrem k severu. Zrovna v chalupě rozdělávám v krbovkách a mám tu dvě flašky Tullamorky. Jinak Lužické hory jsou hodné. Letos jsme tam spal asi 4x. Kromě uřvaných srnců a hlučného jezevce na Milštejně klid. I vlci jsou tu líní...
Stenny
VIP
Příspěvky: 728
Registrován: 12.05.2012 13:22

Re: Jozef Karika: Trhlina

Příspěvek od Stenny »

Tak díky. Dočetl jsem to ve světle čelovky pod plachtou v Brdech a atmosféra byla náramná :D . Z nějakého důvodu mi to připomínalo Řbitov zvířátek. Určitě se podívám i na další Karikova díla.
__sXe__
Příspěvky: 57
Registrován: 01.08.2016 11:15
Pohlaví: muž

Re: Jozef Karika: Trhlina

Příspěvek od __sXe__ »

Karika nemá zlé knihy, čítal som zatiaľ Tmu ( ktorá ma neoslnila ) a Strach ( ktorá bola úžasná ). Na jednu stranu tieto knihy sú odlišné, avšak začiatky, miesto a atmosféru majú takmer rovnakú. V každej knihe od neho je snáď na začiatku - hlavná postava - ktorá má problémy vo vzťahu a potrebuje niekde vypadnúť :D odohráva sa to v zime a vždy je to mysteriózne - čo mi síce nevadí, avšak jeho zvláštne konce ma dokážu nasrať.
Odpovědět