Peter Heller - Psí hvězdy

...aneb pro chvíle oddychu a relaxace. Pouze k tématu.
Odpovědět
Joe Azbest
Příspěvky: 927
Registrován: 11.02.2014 10:56

Peter Heller - Psí hvězdy

Příspěvek od Joe Azbest »

Tak toto vypadá hodně zajímavě a podle ukázky na http://www.kosmas.cz/knihy/198936/psi-hvezdy/ to bude moje krevní skupina. Dneska zakoupím. Nečetl někdo náhodou?
Joe Azbest
Příspěvky: 927
Registrován: 11.02.2014 10:56

Re: Peter Heller - Psí hvězdy

Příspěvek od Joe Azbest »

Tak jsem to dočetl a mohu vřele doporučit. Je to velice dobrý PA román a dlouho jsem v tomto žánru tak dobrou věc nečetl. Je to hodně o použití letadla (malé cesny) v PA době, o obraně malého letiště pod horama. Je tam dost zabíjení, zbraní i romantiky a dobře skloubeny s popisem měnícího se životního prostředí vlivem oteplování. Probírá se tam několik zajímavých situací, třeba jestli může přeživší duo deset let po vyhubení většiny lidstva agresivní chřipkou někomu věřit, nebo jestli všichni co byli schopni přežít jsou už jenom grázlové a je nutno bez vyjednávání zastřelit. Je tam na zamyšlení dost momentů a závěr zůstává otevřen, doufám, že pro pokračování.
Koupil jsem ji v papírové podobě, ale už je k dostání jako e-kniha za skoro poloviční cenu.
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Peter Heller - Psí hvězdy

Příspěvek od štaflík »

Ještě jsem to nedočetl, ale přidávám se k Joeově hodnocení. Výborná, poeticky drsná knížka. Něco z Londona, něco z Hemingwaye. Za mně po dlouhé době na amatérských knižkách první (Masomlejn, Kulhánek), druhé (Kronika konce světa, Třetí vlna) či třetí (Kaleidoskop krachu) ligy konečně profesionální knížka. Navíc věřím, že bude na víc než jedno přečtení. Heller umí psát a třeba při jeho popisu, jak mu umřel pes jsem si vzpomněl na svojí zkušenost a byl na měkko.
Knížka, která se pohybuje na kvalitativní úrovni Cesty, Vteřiny poté, Malevilu, Přechodu atd.
Dá se stáhnout za tuším 177 Kč. Dobře vynaložené peníze. :yes
Fantozzi
Příspěvky: 117
Registrován: 13.03.2016 17:27

Re: Peter Heller - Psí hvězdy

Příspěvek od Fantozzi »

Koupeno za 260 Kč vcetne postovneho na aukru, mam precteno asi 80 stranek. Zatim to jde, docela čtivé, ale vadí mi, že přímá řeč není v uvozovkách, někdy se ztrácím v tom co je rozhovor a co si hlavní postava říká sama pro sebe.
Paul
Příspěvky: 782
Registrován: 22.10.2017 0:15
Pohlaví: muž

Re: Peter Heller - Psí hvězdy

Příspěvek od Paul »

Hrozně málo děje, většina knihy je balast. Rozjímání hlavní postavy nad nesmrtelností brouka a zbytečná popisnost brzy začnou lézt krkem. Když se už něco začne dít, má to úplně jiné obrátky a autorův humor je taky plus. Za přečtení to stojí, úplná pecka to ale není.
Fantozzi
Příspěvky: 117
Registrován: 13.03.2016 17:27

Re: Peter Heller - Psí hvězdy

Příspěvek od Fantozzi »

Tak jsem se zasekl 130 strance a nejak se k tomu nemuzu dokopat abych knihu docetl. Ze zacatku to vypadalo slibne ted uz me to zas tak moc nebavi. Vterinu pote jsem cetl jednim dechem a tesil sem az budu mit chvili na cteni...
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Peter Heller - Psí hvězdy

Příspěvek od štaflík »

Je to trošku jiný styl, než Kulhánek či Kotleta. Není to pro každého.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5394
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Peter Heller - Psí hvězdy

Příspěvek od Rafael »

Já tu knížku furt nemůžu dočíst. Ale snažím se.
Ale něco mě tam přece jen zaujalo.
Screenshot_2018-02-21-16-30-05_20180221163136608.jpg
Párkrat jsem tak přemýšlel, i tady na foru o tom četl - pes v PA době.
A vždy jsem se zasekl na faktu jak v té době uživit velkého a silného psa.
(Případně jak ho uchránit před lovci, ale to patří jinde, vím).
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Fantozzi
Příspěvky: 117
Registrován: 13.03.2016 17:27

Re: Peter Heller - Psí hvězdy

Příspěvek od Fantozzi »

Taky to nejak nemuzu docist sem na cca 150 strance, ale ta kniha neni spatna.
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Peter Heller - Psí hvězdy

Příspěvek od štaflík »

Nejste-li okouzleni, vyserte se na to. Bez emocí.
Uživatelský avatar
Nihlus
Příspěvky: 4
Registrován: 16.06.2018 22:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Plzeňsko

Re: Peter Heller - Psí hvězdy

Příspěvek od Nihlus »

Joe Azbest díky, líbilo moc. Český překladatel tam zase občas vloudil "ostřelovačku", ale super. Když budeš vyjednávat, vyjednáš si leda tak smrt.
Odpovědět