Záchranářské trauma nůžky

Tipy na obchody s výhodnou nabídkou zboží (pouze ve vztahu k zaměření tohoto fóra) a společné nákupy zajímavých komodit.
Odpovědět
Uživatelský avatar
alive
Příspěvky: 819
Registrován: 09.12.2011 20:53
Bydliště: Samota u lesa

Záchranářské trauma nůžky

Příspěvek od alive »

edakemlink
Příspěvky: 135
Registrován: 04.01.2012 11:53
Bydliště: Brno

Re: zachranarske trauma nuzky

Příspěvek od edakemlink »

Kupoval jsem je od něj, cena je dobrá asi protože jsou Made in Pakistan. Jiný nemám, tak nemám možnost srovnání...
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8795
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Záchranářské trauma nůžky

Příspěvek od Fabulous »

Já tyhle věci kupuji na www.lekarna.cz
Uživatelský avatar
Evinka
VIP
Příspěvky: 285
Registrován: 06.09.2012 22:31
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Záchranářské trauma nůžky

Příspěvek od Evinka »

http://www.lekarna.cz/nuzky-prvni-pomoc ... -15cm-1ks/

hmmm..... kvalita bude zřejmě lepší než u těch pakistánkých a cena...
Reccol
VIP
Příspěvky: 551
Registrován: 19.09.2011 14:43

Re: Záchranářské trauma nůžky

Příspěvek od Reccol »

Myslím, že je důvod, proč se americký trauma shears prodávaj okolo 2-3 stovek. Neřek bych, že podobný věci jsou dobrý místo k šetření, vzhledem k jejich určení a četnosti použití.
killerx
Příspěvky: 2
Registrován: 07.03.2013 21:07

Re: Záchranářské trauma nůžky

Příspěvek od killerx »

http://reklama.ne

Ban za komerci. Fabulous
gespa
Příspěvky: 1
Registrován: 22.02.2013 14:29

Re: Záchranářské trauma nůžky

Příspěvek od gespa »

No viděl jsem teď nedávno zrovna pěkný video z Afghanu, kde byly trauma nůžky v reálné akci (borec po šlápnutí na minu) a rozdíl mezi těma normálníma a levnejma byl teda propastnej - maník s těma levnejma nestřihl ani prdl, jen to tu látku žmoulalo, pak mu někdo podal konečně normální a už to šlo jak po másle, takže v tomhle určitě nešetřit, i když podle zkušenějších jsou dobrý třeba i od značky NAR a ty se dají pořídit už okolo tří stovek...
taiwi
Příspěvky: 10
Registrován: 23.07.2014 19:31
Pohlaví: muž

Re: Záchranářské trauma nůžky

Příspěvek od taiwi »

Zdravím vespolek,

náhodou jsem se dostal k této diskuzi a nedá mi to - musím reagovat.

ano, jsem prodejce více zmíněných nůžek. Jsou vyrobeny skutečně v Pakistánu, stejně jako všechny renomované nůžky používané zejména americkou armádou (podobně jako chirurgické sety, které američtí combat life saveři fasují - to jsou ty paradoxy globálního světa. Bojujete proti muslimskému Talibanu /neboť musíte z něčeho žít/, a na ifaku Vám visí trauma nůžky vyráběné muslimem v Pakistánu, který ten Taliban možná i podporuje, ale který také za něco potřebuje nakrmit ženu a děti).

Jsem prodejce taktického a záchranářského vybavení už delší dobu. Ty nůžky jsem na začátku své existence bral právě z Ameriky (protože jaké jsou nejlepší nůžky? ty Americké samozřejmě.......vyrobené v Pakistánu :-)) a prodával právě za těch 200-300 kč. Netýká se ale jen nůžek, ale obecně i ochranných prostředků....k čemu jsem se zatím neodhodlal, to je nákup neprůstřelek v Číně, ale k tomu brzo také dojde.....tlak na cenu je neúprosný a kvalita východních výrobků za ty roky tak stoupla, že už sám mám kolikrát pocit, že ty kopie zvládnou víc jak originály....

Recool: důvod proč americké nůžky stojí více, samozřejmě je. Jednak musíš zaplatit obchodníka, který potřebuje lepší auto.....a jednak platíš dopravu nůžek (Pakistán - Amerika....a Amerika - Evropa). Jak snížit cenu těchto nůžek? Nakoupíš je přímo od výrobce...a vzhledem k tomu, že ty už jako obchodník dobré auto máš a navíc sám víš, že nůžky jsou spotřebák, tak je prostě chceš prodávat levně......Simple ;-) Nicméně každý má volbu a pokud chce někdo vyhazovat své těžce (nebo lehce :)) vydřené peníze, má samozřejmě možnost....

Evinka: nečerněné nerezové nůžky stojí cca 50kč.....u těch černěných je výroba krapet nákladnější, ale i tak jsou výrobní ceny něco pod stovkou. Nicméně 150 kč za tyto nůžky je docela fajn cena. Lepší jak moje nicméně nebudou.
Sám jsem záchranář a sám vím, jak je člověk naštvaný, když se mu rozletí v ruce nůžky z autolékárničky (mám i veselejší příhody s materiálem z autolékárniček - například skoro spolknutý naústek z ústní roušky při resuscitaci).
Tyhle nůžky (krom toho, že je používám já u výjezdů) používají na urgentních příjmech v několika českých nemocnicích (bez problémů rozstřihnou botu mokasínu či péřovou bundu), dále hasiči a bojoví medici v AČR. Za tyhle nůžky ručím vlastní hlavou a vrácením peněz....

gespa: tyto nůžky vyrábí ty samé továrny, co je vyrábí právě pro tyto značky.......Výrobní náklady jsem naznačil, prodejní cena je oněch zmíněných 300 kč......čili platíte asi 200kč za to krásné logo :-)) Dobrá cena za logo....


s pozdravem
Taiwi
RAD
Příspěvky: 214
Registrován: 27.11.2013 10:39

Re: Záchranářské trauma nůžky

Příspěvek od RAD »

Tyhle oplastované "žiletkové" plechy co jsou aby měli vůbec nějakou pevnost ještě zprofilované nějak nemusím.
Naskladnil sem normální obvazový tohoto tipu a můžu vřele doporučit http://www.polymedshop.cz/z3932-nuzky-na-obvazy-14-cm
(praktickou zkušenost však díky bohu zatím nemám)
taiwi
Příspěvky: 10
Registrován: 23.07.2014 19:31
Pohlaví: muž

Re: Záchranářské trauma nůžky

Příspěvek od taiwi »

Rad: je to stejný nerez, jako jsou ty Tebou uváděné (pokud chceš, jedny Ti zdarma pošlu ke "crashtestu"). Ty "ohnuté plechy" jsou přesně ten důvod, proč jsem to začal brát od Pakistánců.....
Jen by mne zajímalo, jak chceš ty z Tvého odkazu uchopit třeba v rukavicích (neboj, tyto mám v lékárně taky);-)
Abych to osvětlil : trauma nůžky jsou apriori na "svlečení" zraněného (tzn. rozstříhám mu oděv....ještě na to existují trhačky)...obvazové nůžky jsou obvazové nůžky a ty jsou primárně zase na něco jiného (nikoliv na stříhání například bundy či kalhot).
Teď dáváme do kupy ještě vyloženě chirurgický černěný set (cévní svorky, nerez nůžky....pinzety apod. Pokud by to pak někoho zajímalo, tak do zpráv..:-)
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8795
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Záchranářské trauma nůžky

Příspěvek od Fabulous »

Máš svolení admina na vložení komerčního odkazu.
Doc
Příspěvky: 148
Registrován: 16.07.2014 20:20
Pohlaví: muž

Re: Záchranářské trauma nůžky

Příspěvek od Doc »

Dost pochybuju, že by někdo byl schopnej těma převazovýma nůžkama v tom stresu a bordelu je vůbec chytnout - natož s něma stříhat. Jo, na ustřihnutí obvazu či tak a pěkně v klídku jsou super, ale ne na to, k čemu jsou tyhle primárně určený - k rychlýmu svlečené. Ty velký oka a "oplastování" přece jen k něčemu je. Praktickou zkušenost s něma nemáš - ano, díky bohu. Nicméně pak nevím, jak je můžeš tak vřele doporučovat. ;)
Myslím, že Taiwiho věcičky jsou kvalitní až až.. a že je nějaká nižší cena? No je, šikovně to bere přímo od výrobce, jak sám říká. :yes
RAD
Příspěvky: 214
Registrován: 27.11.2013 10:39

Re: Záchranářské trauma nůžky

Příspěvek od RAD »

Jen k tomu "stresu". Né každej ho má , ze mně se v případě takové situace stává robot-flegmatik. Pokud sem tak v hajzlu že nedokážu chytit normální nůžky je spíš otázka jestly je mám vůbec brát do rukou.
Doc
Příspěvky: 148
Registrován: 16.07.2014 20:20
Pohlaví: muž

Re: Záchranářské trauma nůžky

Příspěvek od Doc »

Jasně, to je pravda, né každej ten stres "má" ;), taky jedu jako automat - nicméně jsme jen malé, zanedbatelné a lehce smazatelné procento těchto lidí :D, většině to bude dělat problém.
taiwi
Příspěvky: 10
Registrován: 23.07.2014 19:31
Pohlaví: muž

Re: Záchranářské trauma nůžky

Příspěvek od taiwi »

Doc píše:Dost pochybuju, že by někdo byl schopnej těma převazovýma nůžkama v tom stresu a bordelu je vůbec chytnout - natož s něma stříhat. Jo, na ustřihnutí obvazu či tak a pěkně v klídku jsou super, ale ne na to, k čemu jsou tyhle primárně určený - k rychlýmu svlečené. Ty velký oka a "oplastování" přece jen k něčemu je. Praktickou zkušenost s něma nemáš - ano, díky bohu. Nicméně pak nevím, jak je můžeš tak vřele doporučovat. ;)
Myslím, že Taiwiho věcičky jsou kvalitní až až.. a že je nějaká nižší cena? No je, šikovně to bere přímo od výrobce, jak sám říká. :yes
Doc: díky za zastání. Je to tak jak říkáš....a nechtěl jsem to psát až tak na tvrdo :-)) Nehledě na to, že některé převazové nůžky se u toho stříhání například bundy vyloženě rozletí na atomy :-))). To velké oko je skutečně KU.VA důležitý, když je člověk v nějakém stresu a chir.rukavice má zalepené od lidského sekretu/krve, případně má taktické (policajti/vojáci) či hasičské rukavice......nebo je celej rozvibrovanej ze slaňování či střelby z kulometu ;-).
Říkám, sám jsem zdravoťák u hasičů.....teď už nově i dobrovolný záchranář a vzhledem k tomu, že to pro mne je jednak spotřebák (a nemám na to, abych si co rok kupoval nůžky za 300kč, když jich potřebuji do několika opasků a záchranářských ledvinek/batohů) a jednak nemám potřebu na tom vydělávat (těch pár kaček na kusu mi stačí)....a jednak vím, že to funguje (zatím mi to nikdo o hlavu neomlátil a mají to bojoví medici u vojáků, hasiči, policajti....), tak jsem to pustil i do světa a nejen pro kamarády. Určitě někde vyrábí superkvalitní trauma nůžky, které vydrží tisíc let
taiwi
Příspěvky: 10
Registrován: 23.07.2014 19:31
Pohlaví: muž

Re: Záchranářské trauma nůžky

Příspěvek od taiwi »

chlapi, takže pokud by měl někdo zájem....tak budu mít nově cévní svorky (rovné i zahnuté - nerez i černěné provedení podobně jako u těch trauma), peany, pinzety (pouze nerez) a tracheální háky (nerez i černěné).....ceny opět vypadají hodně dobře...(pro srovnání např. tracheální hák vidím tak na prodejní cenu mezi 150-200 Kč, cena v USA u NAR 40 USD). cca za měsíc bych to tu měl mít.
trauma nůžky budou nově i ve foliage green a nově i v menší velikosti do ifaku (již tam ale nebude tak velké úchopové oko). Jsou to ty náplasťové....
s pozdravem
Taiwi
taiwi
Příspěvky: 10
Registrován: 23.07.2014 19:31
Pohlaví: muž

Re: Záchranářské trauma nůžky

Příspěvek od taiwi »

zdravím vespolek....nový matroš doma. foto v příloze.

vše nej do nového roku vinšuji :-)
Přílohy
nove nuzky.jpg
Odpovědět