Jsme na prahu III.WW ?

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Jsme na prahu III.WW ?

Příspěvek od Ulfhednar »

Zatím se zdá, že Západ se do toho vojensky míchat nebude a proto jsou řeči o Třetí světové předčasné.
Ten náš člověk, co tvrdí, že jsme na jadernou válku připraveni a že je třeba Rusko připravit o jaderné zbraně je evidentní blázen.
Snad to na UA proběhne rychle, aby to normální civilisté odnesli co nejméně.
Óðinn á yðr alla
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Jsme na prahu III.WW ?

Příspěvek od Germanik1 »

Máme na Hradě a ve Strakově akademii, co jsme si tam zvolili. Možná čas začít brát volby vážně
Udělám co musím
Andy Glock
Příspěvky: 533
Registrován: 18.06.2021 9:34
Pohlaví: žena

Re: Jsme na prahu III.WW ?

Příspěvek od Andy Glock »

Ulfhednar píše: 24.02.2022 16:24 Zatím se zdá, že Západ se do toho vojensky míchat nebude a proto jsou řeči o Třetí světové předčasné.
Ten náš člověk, co tvrdí, že jsme na jadernou válku připraveni a že je třeba Rusko připravit o jaderné zbraně je evidentní blázen.
Snad to na UA proběhne rychle, aby to normální civilisté odnesli co nejméně.
Západ se do toho míchat určitě nebude. To ví i Putin, jinak by na Ukrajinu nenapochodoval.
Třetí světová, ani jaderný konflikt nehrozí, ale je to k posr... Těch lidí tam je mi tak líto, že jsem vzteky bez sebe. Chce se mi brečet.
Uživatelský avatar
Nicotinick
Příspěvky: 2799
Registrován: 14.03.2014 10:38

Re: Jsme na prahu III.WW ?

Příspěvek od Nicotinick »

Neber to tak vážně. Výrazné části Ukrajinců se s Ruskem vůbec bojovat nechce. Jak moc je ta část velká se za pár dní, týdnu uvidí.
"Konspirátoři jsou největšími optimisty. Nepřestávají věřit tomu, že ten bordel opravdu někdo řídí."
Uživatelský avatar
Haluziak
Příspěvky: 1138
Registrován: 18.09.2018 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Kdesi u Český Kanady

Re: Jsme na prahu III.WW ?

Příspěvek od Haluziak »

Ulfhednar píše: 24.02.2022 16:24Snad to na UA proběhne rychle, aby to normální civilisté odnesli co nejméně.
A to já tvrdím, že by se Ukrajinci měli bránit seč to jde a pak vést pořádně hnusnou guerillovou válku pokud jim teda nikdo nepomůže. Rusovi se nesmí ustupovat.
Beware of old men in profession where men die young.
Z východu, natož z Ruska ještě nikdy nic dobrého nepřišlo!
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Jsme na prahu III.WW ?

Příspěvek od Ulfhednar »

Haluziak: taková tvrzení jsou jen řeči. Buďto tam jeď bojovat, nebo místním neraď, jak se mají chovat. Foukání do plamenů válku z bezpečného gauče je nehezká disciplína.
Óðinn á yðr alla
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Jsme na prahu III.WW ?

Příspěvek od DeadMan »

Přesně, další internetový hrdina. Prioritou by měly být co nejmenší ztráty na životech a tomu přizpůsobit strategii.
You cannot kill me as I am already dead!
Andy Glock
Příspěvky: 533
Registrován: 18.06.2021 9:34
Pohlaví: žena

Re: Jsme na prahu III.WW ?

Příspěvek od Andy Glock »

Já Haluziaka chápu. Mám takový vztek (a to jsem doma v bezpečí) že bych ty Rusy trhala holýma rukama,...
Ale proti výrazně silnějšímu nepříteli je účinná opravdu jen zákeřná partyzánská válka ze zálohy.
Udeř-uteč.
Jen si tak pro sebe říkám, to se nenajde nějaký dost dobrý a odhodlaný střelec s puškou (nejlépe .50BMG) a neusekne jednou ranou té Hydře hlavu?
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4246
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Jsme na prahu III.WW ?

Příspěvek od Lyster »

Já se od rána snažím pochopit co se to děje. Vůbec nechápu co z toho Rusko bude mít. Celou dobu se snaží držet si NATO od těla a najednou udělá tohle? A odstřelovat nějaké civilní obytné budovy, to je přeci jak rudý hadr na býka pro NATO, to je přeci hnus největšího kalibru.

Biti na tom budou jak Evropa tak RF. Na Rusko padnou sankce, mluví se i o vyřazení z OSN a mezinárodního platebního systému SWIFT. To přeci pro ně musí být velká rána. Němci nedostavý Nord Stream 2, na čemž opět bude tratit i RF.

Evropa na opak bude mít několikrát dražší plyn, jestli tedy vůbec z Ruska něco přiteče, plno dodavatelů nebude moc prodat do Ruska své výrobky.

Opět jediný kdo na tom vydělá jsou USA, budou do Evropy dodávat zkapalněný břidlicový plyn za 3x tolik a do konfliktu budou dodávat zbraně...

Prostě ať nad tím přemýšlím jak chci, jednání Putina mi nedává smysl... Snad za pár dní budu chytřejší ale teď si na to názor udělat neumím.

PS: Už jsem to tu měl podobně rozepsané, ale asi se to nějak neuložilo, tak jsem to zkusil napsat znovu +- stejně... Jestli to tu bude někde 2x tak se omlouvám.
JOBU
Příspěvky: 1828
Registrován: 14.07.2016 16:38

Re: Jsme na prahu III.WW ?

Příspěvek od JOBU »

Ono to nejaký skrytý význam bude mať, ten sa ukáže ale až časom. Možno za pár dní/mesiacov/rokov.
mart0
Příspěvky: 984
Registrován: 09.08.2020 21:39

Re: Jsme na prahu III.WW ?

Příspěvek od mart0 »

Nechci vyvolat hádku, jen by mne zajímalo jestli jsi takový vztek měla i když bylo námi napadeno Srbsko, Irák a další. Nebo jej máš jen teď.

Rusové z toho budou mít právě to, že Ukrajina nevstoupí do NATO a že na jejím území nebudou jednotky NATO. Možná tomu Ukrajina mohla zabránit kdyby jim tohle slíbila.
Pokud by Rusko bylo vyřazeno z OSN, tak co se stane? NATO stejně pro své operace souhlas OSN nepotřebuje, jen je to politicky lepší když jej mají. Takže možná by si pak NATO a západ snadněji prohlasovalo nějaké rezoluce. Ve finále ale stejně záleží na schopnosti prosazovat silou, na ničem jiném. Vyřazení ze SWIFTu by znamenalo stop i dodávkách surovin a to by Evropu bolelo také dost, proto se k tomu (zatím) nemá.
Já putinovi do hlavy nevidím, ale podle mne si už řekl, že okopávání kotníků, zahánění do kouta a rozpíná NATO k hranicím Ruska bylo dost.
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Jsme na prahu III.WW ?

Příspěvek od Ulfhednar »

Lyster: ostřelování civilních budov nechá NATO ledově klidné (stejně tak Rusko, Čínu...), pokud jsou v nich ti správní zlí civilisté. Zatím se zdá, že se Rusům celkem daří vyhýbat zásahům civilních cílů (zatim), jinak by to UA logicky rozmázla.
NS2 je hotový (nestavěli ho Němci), ale Německo už stejně řeklo, že bude fungovat bez ruského plynu a uhlí (takže si všichni připravte peněženky).
Ze SWIFTu (si tipnu) Rusko nevyřadí. Je to rána do vlastní nohy, ale zase mediálně by to vypadalo dobře.
Možná bude Evropa kupovat ruský plyn přes někoho jiného (jako Poláci kupují "německý " plyn), což nám dodá o 358,4% větší pocit, jak jsme to Rusku natřeli, a o 100% vyšší cenu pro nás.
Ano, USA hodně vydělají, něco vydělá i Čína. Ta teď možná smutně kouká na neochotu NATO zapojit se do bitky o UA, protože by chtěla vletět na Taiwan a ukázat světu, zač je toho čip.
Naposledy upravil(a) Ulfhednar dne 24.02.2022 18:15, celkem upraveno 2 x.
Óðinn á yðr alla
JOBU
Příspěvky: 1828
Registrován: 14.07.2016 16:38

Re: Jsme na prahu III.WW ?

Příspěvek od JOBU »

Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4246
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Jsme na prahu III.WW ?

Příspěvek od Lyster »

Nevíte o tom něco? Jestli to letadlo fakt sundali nebo zničili, tak mě to pěkně nasralo a je jedno kdo ho sundal... Takový skvost. :cry:
Ruský útok na Ukrajinu: obětí je možná i unikátní obří letoun Antonov An-225 Mrija
https://www.securitymagazin.cz/defence/ ... Avjwy-9TTk
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Jsme na prahu III.WW ?

Příspěvek od Ulfhednar »

To letiště aktuálně drží ruští paragáni a před chvílí na ně začala drsná UA dělostřelba s cílem VDV vytlačit. An-225 je obrovský a křehký cíl. Obavy jsou na místě. Nádherný stroj.
Naposledy upravil(a) Ulfhednar dne 24.02.2022 18:32, celkem upraveno 1 x.
Óðinn á yðr alla
Uživatelský avatar
malajizva
Příspěvky: 855
Registrován: 14.10.2014 20:46

Re: Jsme na prahu III.WW ?

Příspěvek od malajizva »

ahoj,
pro nováčky dávám odkaz k UK:
https://vlkovobloguje.wordpress.com/202 ... -situacni/
Foedum inceptu, foedum exitu.
Quis autem custodiat ipsos custodes?
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Jsme na prahu III.WW ?

Příspěvek od Ulfhednar »

Ještě mě napadá: pokud během konfliktu dojde k jakékoliv nebezpečné události kolem jaderných elektráren, bude to voda na mlýn ekofašistům a ohrožení budoucnosti jaderné energetiky v EU. Spolu s možnou ztrátou ruského plynu a ropy dosti nevešel perspektiva.
Óðinn á yðr alla
Uživatelský avatar
asterix
Příspěvky: 39
Registrován: 27.02.2020 18:08

Re: Jsme na prahu III.WW ?

Příspěvek od asterix »

Lyster: Antonov An-225 Mrija je zatiaľ v bezpečí https://twitter.com/uzbekspotter/status ... 1848146951
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4246
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Jsme na prahu III.WW ?

Příspěvek od Lyster »

Twitter nemám, ale díky za info. Snad bude v pořádku.

PS: Můžeš mi poslat nějaký komentář z toho twitteru, mám taky kamaráda který je blázen do letadel a není to s ním po téhle zprávě že byl zničen k vydržení. :)
Nejlépe nějaký screen z twitteru, ať mu to můžu poslat.
Uživatelský avatar
Nicotinick
Příspěvky: 2799
Registrován: 14.03.2014 10:38

Re: Jsme na prahu III.WW ?

Příspěvek od Nicotinick »

Píše tam nějaký chlapík rusky a ukrajinsky přímo z letiště v Gostomelu, že letiště je obsazeno a připravují ho na přistání velkých letadel. Ale Mrija je v pořádku. Je to screen z telefonu vložený do twiteru jako obrázek.
"Konspirátoři jsou největšími optimisty. Nepřestávají věřit tomu, že ten bordel opravdu někdo řídí."
Odpovědět