Volby 2021

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.
Odpovědět

Koho budeš volit?

Anketa končí za 21.03.2021 15:30

Neschopné a zlodějské ANO
8
5%
ČSSD na cestě zapomnění
1
1%
ODS/koalici co peče s Piráty
18
12%
Trikolóru/koalici co skončí pod 5%
35
23%
Zloděje a vrahy KSČ
2
1%
Nové zloděje a vrahy Piráty
7
5%
SPD - Tomio O. bussiness plan
67
45%
Ostatní šmouly
11
7%
 
Celkem hlasů: 149
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Volby 2021

Příspěvek od viktor »

Proformo, Babis bude vitezem voleb. Take bude sestavovat vladu. Bud on a nebo jim povereny a vedeny clovek. Tak to proste bude. Otazka je s KYM bud sestavovat vladu protoze nebude mit na to aby tam byl sam. Takze bud tam budou strany ktere mu jdou na ruku a nebo ty co nejdou, popripade jsou neutralni. Jednuduse receno, SPD je pro nej trochu problem, KSCM ho tolerujou a zbytek vcetne piratu mu leze do zad... hlasy hozene jinym stranam v dusledku rozpocitavani dostane v podstate rovnou Babis. Volba citem je hezky nazev pro 16 letou divenku medituji nad voilbou barvy spodniho pradla. Obavam se ze tento zpusob uvazovani pro soucasne volby je fakt luxus ktery si nemuze moc dovolit.
viktor
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Volby 2021

Příspěvek od proforma »

Viktore, pokud by nebyla jistota, ze rozhodnutim MZ bude sestavovat vladu Babis, at se deje, co se deje, cast lidi by na posledni chvili mohla volit jinak a vyhrat by mohlo Spolu. Rozdil jsou jen 3 %, neni to nerealny. Jestli budou mit MZ v mrazaku do pondeli a oznami to pak, bude to nejvetsi ovlivneni voleb za poslednich 30 let.
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Volby 2021

Příspěvek od viktor »

Babis bude sestavoval vladu, :D bud verejne a nebo neverejne. Vse ostatni je jen zbozne prani mimo realitu.
viktor
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
Uživatelský avatar
CZ01
Příspěvky: 142
Registrován: 19.03.2021 0:18
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Volby 2021

Příspěvek od CZ01 »

Vždy jsem chtěl volit SPD, protože je proti EURO, bruselské nikým nevolené diktatuře, genderismu, korektnosti, islamizaci a dalším módním úchylárnám a podporuje právo na svobodu projevu a právo na držení zbraně. Ovšem vzhledem k jejich protinárodnímu přístupu k pandemii opravdu nevím, koho budu volit jako nejmenší zlo.
Žijeme v době, kdy se rozhoduje o osudu našeho národa. Zda nám zůstane náš demokratický stát či budeme provincie totalitní bruselské říše.
Uživatelský avatar
RedneckBear
Příspěvky: 324
Registrován: 06.11.2015 0:37
Pohlaví: muž

Re: Volby 2021

Příspěvek od RedneckBear »

CZ01 píše: 06.10.2021 9:07 Vždy jsem chtěl volit SPD, protože je proti EURO, bruselské nikým nevolené diktatuře, genderismu, korektnosti, islamizaci a dalším módním úchylárnám a podporuje právo na svobodu projevu a právo na držení zbraně. Ovšem vzhledem k jejich protinárodnímu přístupu k pandemii opravdu nevím, koho budu volit jako nejmenší zlo.
Mne nevadi pristup SPD k prehnanym protipandemickym opatrenim ("protinárodní přístup k pandemii", to jako vazne?). Co mi vadi, ze podle mne naskoci k Babisovi (ani se tim netaji) a ten hnus, ktery tu Babis provadi, pojede ve verzi ANO+SPD+KSC dal.

Druha moznost vlady je SPOLU v PaSTi, coz zajisti nove hnusy.

Cim dal tim vic si rikam, ze jsou tyhle dve hnusne alternativy na stejne urovni.

Asi to dam nakonec Trikolore, ac muj hlas propadne.
The Emperor protects ...
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Volby 2021

Příspěvek od Maximus »

Předvolební program plati do prvniho zasedání vlady. Pak je to o jednání. I v samotne SPD najdete i lidi, kteri podporují ockovani i a plosna opatření.
V každé straně, kromě Pirátů, najdete někoho, a kym se da rozumně mluvit, i když v některých tématech jste na opačné straně barikady.
Krouzkovani je dobrá věc, která podporuje demokracii a rozbíjí různé mezi- a vnitro- partajni pletichy.
Proto jej využívejte a preferujte politiky, kteří maji rozumné nazory a morálně si to zaslouží.

Jako naturalizovany Zlíňak budu volit MUDr. Vladislava Zlinskeho z SPD, který neni takový "okamurovaty" a je to patriot - srdcař, ktery udela maximum pro prosazení konceptu obrany, které nejen tady prezentuji. I když je první na kandidatce, tak si kroužek zaslouží :yes
"Bez zájmu [občanů] o stát republika se stává de facto státem aristokratickým, byrokratickým, státem menšiny - forma sama nerozhoduje o podstatě státu.“ T.G.M.
Uživatelský avatar
RedneckBear
Příspěvky: 324
Registrován: 06.11.2015 0:37
Pohlaví: muž

Re: Volby 2021

Příspěvek od RedneckBear »

"Pan prezident je v Lánech a národ ho uvidí v pátek"
Prezident je ok, ale hlavne, abyste nam ho neokoukali ...
Maximus píše: 06.10.2021 9:29 Krouzkovani je dobrá věc, která podporuje demokracii a rozbíjí různé mezi- a vnitro- partajni pletichy.
Proto jej využívejte a preferujte politiky, kteří maji rozumné nazory a morálně si to zaslouží.
:yes
Ja teda tady u nas nevidim v nabidce nikoho extra vyrazneho a uzitecneho (coz je bezpochyby i moje chyba). Ovsem ze celemu vyslednemu tymu SPD nebude pevnou rukou sefovat Tomio je i tak jiste.
The Emperor protects ...
Uživatelský avatar
RedneckBear
Příspěvky: 324
Registrován: 06.11.2015 0:37
Pohlaví: muž

Re: Volby 2021

Příspěvek od RedneckBear »

RedneckBear píše: 06.10.2021 9:54 "Pan prezident je v Lánech a národ ho uvidí v pátek"
Prezident je ok, ale hlavne, abyste nam ho neokoukali ...
Maximus píše: 06.10.2021 9:29 Krouzkovani je dobrá věc, která podporuje demokracii a rozbíjí různé mezi- a vnitro- partajni pletichy.
Proto jej využívejte a preferujte politiky, kteří maji rozumné nazory a morálně si to zaslouží.
:yes
Ja teda tady u nas nevidim v nabidce nikoho extra vyrazneho a uzitecneho (coz je bezpochyby i moje chyba). Ovsem ze celemu vyslednemu tymu SPD bude pevnou rukou sefovat Tomio je i tak jiste.
The Emperor protects ...
Uživatelský avatar
Quido
Příspěvky: 855
Registrován: 13.03.2020 9:34

Re: Volby 2021

Příspěvek od Quido »

Myslím, Maxime, že se bude historie opakovat a kvalitní člověk, který z nějakého (pro mě) záhadného důvodu kandiduje za SPD od tam rychle zmizí. Je to stejně jako ANO 2011 schránka, kterou řídí jeden führer. Stačí se podívat na výpovedi bývalých členů Úsvitu nebo SPD. Jak přes kopírák Berlusconiho Forza Italia (1994-2009).

A stejně tak v začátcích ANO se hodně naivních lidí spálilo, když si myslelo, že budou volit člověka xy.
Protože ho znali a byl to přece fér chlap / fér ženská. No a jaké rozčarování zažívali členové za ANO / SPD od místní úrovně až po tu ministerskou. Nutno dodat, že SPD narozdíl od Babiše (protože Babiš = ANO. Tam nikdo jinej krom Faltýnka reálně nic moc neprosadí) nemá takovou mediální moc.

I kdybych u sebe našel několik názorů, kvůli kterým mi předvolební kampaň SPD může být sympatická, tak nesmím zapomenout na to, že SPD = Tomio Okamura a zbytek je s prominutím jenom komparz. A Tomio je známý tím, že kam vítr, tam plášť. Bude chtít být u moci za každou cenu, takže se rád dá dohromady s ANO s podporou komunistů.

Což vnímám jako strategické ohrožení české integrity: roky o tom píše kontrarozvědka a že se nás snaží SPD spolu ANO a komunistama vecpat zpátky na východ, o tom není pochyb.

A v této sféře vlivu jsme už pár dekád byli - nic, co by se mělo opakovat.
drigon
VIP
Příspěvky: 3012
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Volby 2021

Příspěvek od drigon »

CZ01 píše: 06.10.2021 9:07 Vždy jsem chtěl volit SPD, protože je proti EURO, bruselské nikým nevolené diktatuře, genderismu, korektnosti, islamizaci a dalším módním úchylárnám a podporuje právo na svobodu projevu a právo na držení zbraně. Ovšem vzhledem k jejich protinárodnímu přístupu k pandemii opravdu nevím, koho budu volit jako nejmenší zlo.
Klidně to SPD hoď. Co si myslím, tak jim spíše vadily Babišovy otočky (dnes: to určitě nezakážeme, zítra- zakázáno) a plošné uzavření maloobchodu, který mohl za dodržování opatření omezeně fungovat dál.
Pokud bude SPD ve vládě si myslím, že budou fungovat jako jakýsi stabilizátor bránící náhlým probruselským otočkám.

Osobně jim to hodím. Zbytek naší větve rodiny Babišovi. O druhé větvi nevím.
Koukej tak, aby jsi viděl.
m.a.x.x.x.x
Příspěvky: 77
Registrován: 26.03.2016 9:02

Re: Volby 2021

Příspěvek od m.a.x.x.x.x »

Quido píše: 06.10.2021 10:16 Myslím, Maxime, že se bude historie opakovat a kvalitní člověk, který z nějakého (pro mě) záhadného důvodu kandiduje za SPD od tam rychle zmizí. Je to stejně jako ANO 2011 schránka, kterou řídí jeden führer.
A máš z SPD osobní zkušenost nebo jen JPP? Rozhodně to není strana jednoho muže. Mezi členy je řada výrazných a vlastenecky smýšlejících lidí, kteří jen nežvaní na fóru, ale reálně se snaží pro tuhle republiku něco dělat. Ivan David, Kobza, Koten... když si čtu nebo poslouchám jejich názory, vše bych podepsal. Tito lidé jsou ve svých názorech dlouhodobě konzistentní a pro mě důvěryhodní.

Že se Okamura snaží chránit SPD před infiltrací různých vykuků a kariéristů, je po podrazu, co na něj udělali v Úsvitu, pochopitelné. Samozřejmě pokud nějakého člena vyhodí z SPD, ten bude říkat svoji verzi příběhu, jak mu bylo ukřivděno. Pro mě je podstatné, že SPD jako celek dlouhodobě úspěšně funguje a má v programu naprosto zásadní věci, které jiné strany v programu nemají, například zákaz s demokracií neslučitelného islámu a referendum o vystoupení z dnes již zjevně totalitní EU, kterou ovládají organizovaní zločinci a je nereformovatelná!

A že nás SPD táhne na východ? Oni jen říkají, že chtějí suverénní stát a spolupráci a obchod s každým, když to bude vzájemně výhodné. A s tím také souhlasím.

Není normální doba a není čas na chyby. U SPD je jistota, že hlas nepropadne a že i po volbách bude trvat na svém programu.
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Volby 2021

Příspěvek od Maximus »

Pokud bych Vladislava neznal osobně, nepomohl mi reálně pri mém lobbingu za Teritoriální obranu a využití střelců pro obranu republiky, tak bych byl větší skeptik.
Tyto věci můžeš zmenit primárně jen jako politik. Uz když jsem mel prednasku na GŠ, tak mi bylo jasně řečeno - jako politik mate daleko větší šanci prosadit věci v obraně než general natož major, či jaké to "frčky" bych dostal, kdybych šel osobně do AČR.

Pro mne je zásadní, kdo bude podporovat dobrovolnicky system Stanovené zalohy statu cestou AČR - paralelně s aktuální cestou prosazenou MV.
Pokud navic strana bude dostatečně protisystemove anti EU, tak ma body navic.
Štvou me take proruske Okamurovy kecy a zejmena jeho snaha o referendu k NATO v situaci, kdy naše armada je ve stavu protektoratniho "Vladniho vojska" . Toto je hloupost a treba Ladislav to také neuznává.

"Západní hodnoty" nejsou v žádném případě bláboly současné progresivistické levice, ale je to především zřejmý duraz na svobodu jednotlivce v souladu se skutečnou demokracii, od které se tradiční "západní země" vzdaluji každý rok vic a vic.
Tyto "západní hodnoty" nejsou vázány na nejakou konkrétní zemi, ale na skutecny stav věci. Tyto hodnoty adorujicí ducha svobody a demokracie se budují generace a nejsou jaksi automatické, ale vyžadují systematickou péči významné části občanů o věci veřejné.

I když tu máme vladu Babiše, tak jsme de facto demokratictejsi zemí než tradiční výspy demokracie v poválečné Evropě, jako je Nemecko či Velká Británie. Bohužel to je realita a buď me pres to všechno za to rádi. Nikoliv za Babise, ale za tu svobodu, kterou tu ještě máme. Progresivisticka levice (s kterou chce tak nadšeně spolupracovat jiz jen pseudopravicova ODS) nam ji bude jedině ukrajovat.

Dříve jsem ve Zlinskem kraji uvazoval o podpore Trikolore, ale co jsem mel možnost poznat některé lidi osobně, tak to uz bych to hodil snad radeji i ANO :evil:.

Jinde to je samozřejmě treba jinak a bude to o osobnich preferencich a osobní zkusenosti. To je právě šance pro krouzkovani a moznosti preferovat osobnosti z kandidátek. Věnujte se každý z nás svým vecem veřejnym a poskladejme ten parlament trochu jinak, než si lídři politickych stran a masmedia v pozadí představují.

Zatim ještě můžeme volit - sice casto jen mezi voly, ale až za nas budou volit jiní a jinak, tak už bude pozdě.
"Bez zájmu [občanů] o stát republika se stává de facto státem aristokratickým, byrokratickým, státem menšiny - forma sama nerozhoduje o podstatě státu.“ T.G.M.
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Volby 2021

Příspěvek od Maximus »

Quido nevim jak máš praktické zkusenosti s jednanim s politiky na úrovni poslanců a hejtmanu, ale rozhodně ani Babiš či Okamura nejsou vsemocni vůdcové, kteří by donutili slusneho cloveka hlasovat proti jeho vůli a zajmum statu.

Jsme zastupitelska demokracie a prostě musime delegovat své zastupitele, kteří nejvíce budou realizovat naše predstavy. Že všichni voliči konkrétního poslance a strany nebudou mit stejný nazor je snad jasné. Je to o kompromisech, jednaních a maximech možného - prostě svet politiky a také praktické demokracie.

Poslanec Kobza mi také hodně pomahal a mam ho za velkého patriota. Bez pana Víchy bych se určitě obešel - ten mi zas háže klacky pod nohy. Proste v každé straně mate rozumné politiky, ale také gumaky a pak i kriváky. Jen ten poměr se v každé straně různě mění.
"Bez zájmu [občanů] o stát republika se stává de facto státem aristokratickým, byrokratickým, státem menšiny - forma sama nerozhoduje o podstatě státu.“ T.G.M.
Uživatelský avatar
Quido
Příspěvky: 855
Registrován: 13.03.2020 9:34

Re: Volby 2021

Příspěvek od Quido »

Upřímně nemám žádné, ale nemyslím si, že by to bylo jakkoli určující. Sebelepší zastupitelstvo nebo starosta mým pohledem nevyváží to, když se na post ministra jmenuje nějaký bílý kůň či odvolají kompentní ředitelé škol / nemocnic apod.

Toto je dle mých znalostí a zkušeností velkou hrozbou pro rozvoj ČR. Stejně tak jak mám skvělou osobní zkušenost na nejnižších patrech finanční správy, tak bych si nedovolil tvrdit, že finspr funguje na vysoké úrovni tak, jak má. A toto je strukturální problém, který pár srdcařů usilovnou prací zdola bohužel nenapraví.

Se starosty mám zkušenosti podobné: Na jedné straně kopce je to skoro polobůh co nikdy nespí a zařídí nemožné, na druhé je to diletant a tlučhuba. Ať tak či onak, je sice fajn mít v obci / městské části opravené chodníky, nové parky pro děti či optimalizované spoje mhd atd., ale přijde mi důležitější se podívat na to, jak se bude Evropa jako celek vypořádávat s migrací, se změnou klimatu, jak pořešíme dluh ČR, jak se reformuje školství a průmyslová výroba.
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Volby 2021

Příspěvek od Maximus »

Od toho jsou tu právě poslanci se svymi poradci ;).

Pokud bych tady na Zlinsku nebyli rozumní lidi v SPD jako pan Zlínský a Kobza, tak bych silně zvazoval komu necham propadnout svůj hlas.

Dostal jsem nabídku na významnou podporu pro konceptt SZS skze AČR - podpora za podporu a vzhledem k tomu, že Vladislava znam řadu let, tak vim že se nemusim upisovat ďablu. Tento koncept povazuji z dlouhodobeho hlediska za velmi důležitý pro naši republiku a politikareni není pro mne v tomto zásadní. Je to věc apoliticka a veskrze prospěšná. Dělám na tom už dlouho a rád bych to dotahl do pouzitelneho stavu. Písek v presypacich hodinach daných příležitosti pro nasi republiku se neúprosně odsypava.
Kazdy mame svuj boj a nekdo může jen reptat v hospodě, jiní se ale snaží delat věci skutečně.

Pokud máš Quido nejaky "svůj boj", tak se pusti do práce a sam uvidíš, jak to v politice funguje. Nalepkovani a tlachy o führerech jsou nedemokratickym zpusobem diskuse, ktera nicemu dobremu nepomůže.

Real politika je neco jineho, nez to co clovek vidi v TV ci na zasedání parlamentu. To je vetsinou jen divadlo pro veřejnost.
"Bez zájmu [občanů] o stát republika se stává de facto státem aristokratickým, byrokratickým, státem menšiny - forma sama nerozhoduje o podstatě státu.“ T.G.M.
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4512
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Volby 2021

Příspěvek od Serža »

+1
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8795
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Volby 2021

Příspěvek od Fabulous »

V zásadě nemám rád Tomia a jeho byznysové projekty, ale poté, co ODS deklarovala spolupráci s neokomunisty, mi vychází SPD jako jediná strana, které lze bez velké hanby tak nějak hodit hlas.

Trikolóra se do parlamentu bohužel nedostane. Stinnou stránkou volby SPD je fakt, že ve vládě bude ANO. Ale i to je lepší, než komunističtí Piráti. Můj dědeček utrápený komunisty by jistě souhlasil ;)
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Volby 2021

Příspěvek od Maximus »

https://pravyprostor.cz/jakou-informaci ... ra-papers/

https://pravyprostor.cz/zasah-do-nejroz ... ho-mista/
Docela zajímavé pohledy na Babiše a obskurní Pandora papers vytazene "ciste náhodou" par dni pred volbami v ČR.
EU a "Sorošovci" opravdu donutí Babiše stat se "narodovcem" i proti jeho vuli, po boku Orbana a udělat koalici s SPD. Na tomto je vidět, jak jsou tito melounovi obdivovatele "Čtvrté říše" hloupí nebo ideologickou nenávistí zaslepení.
"Bez zájmu [občanů] o stát republika se stává de facto státem aristokratickým, byrokratickým, státem menšiny - forma sama nerozhoduje o podstatě státu.“ T.G.M.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5391
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Volby 2021

Příspěvek od Rafael »

Fabe, tak nějak mi přišlo, že jsi zklamán z ODS. Že to není žádná pravice, ale jen další z probruselských a vlezdoprdelských stran.
Jenže oni se už tak dlouho profilují.
*
Mě velmi mrzí to velké množství pidistrániček na tom skutečně pravicovém a pronárodním spektru které se nejsou schopni spojit, domluvit, to množství kohoutů na malém politickém smetišti a tím, že si navzájem kradou voliče a velcí hráči z nich mají srandu a smějí se jim a hrajou jim tím do karet.
*
Proto, i když s velkými výhradami, taky budu muset SPD.
*
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Proba
Příspěvky: 169
Registrován: 22.01.2020 19:47

Re: Volby 2021

Příspěvek od Proba »

Zde neco od D-FENS . Jestli to tady už někde je a přehledl sem to, omlouvám se.

Serou vás děti? Volte Piráty!
https://dfens-cz.com/serou-vas-deti-volte-piraty/
Odpovědět