Záškodník

...aneb studijní materiály.
jameson363
Příspěvky: 634
Registrován: 29.12.2012 0:02
Pohlaví: muž

Re: Záškodník

Příspěvek od jameson363 »

Co se tyce Zaskodnika - neni to nejaka ucelena "survival" ci jina prirucka, spis bych rekl vybrane kapitoly "co jsem zazil" nebo "o cem jsem slysel a neco si precetl". Kazdopadne bych to uplne nezatracoval a priklonil bych se k nazoru Gorala a napisi to, co jsem psal i na jina fora. Rozhodne neni to nic pro zacatecniky, chce to mit jiste zkusenosti se survivalem, pobytem prirode, military/bezpecnostni tematikou a pak si myslim, ze v teto knizce clovek nalezne zajimave a mene obvykle pohledy na bezne probirana temata. Kazdopadne nesmi se to brat jako celek, ani jako ucelene kapitoly/navody, ale z kazde z kapitoly si vybrat par vet/odstavecku, ktere maji nejakou zajimavou myslenku/pohled na vec. Vlkodlak je ve stejnem duchu, ale trochu horsi. Uz je to nejaky ten rok, co jsem ho cetl, ale prislo mi to vic smyslene, vic pribehu a vic odtrzene od reality. A druhak me ta kniha ve sve dobe zklamala trochu tim, ze asi pulka? kapitol jsou clanky jenz byly na jeho webu, ktery jsem v dobe, kdy to bylo aktualni, sledoval.
Reiser
Rozpadlík
Příspěvky: 422
Registrován: 03.04.2012 11:40
Pohlaví: muž
Bydliště: Brno

Re: Záškodník

Příspěvek od Reiser »

Cetl jsem obe dve a nemuzu rict ze by to byla vylozene ztrata casu. Jsou to tenoucky knizecky a par myslenek je tam zajimavych. Obe sice nakonec skoncily v antikvariatu ale neco jsem si z nich vzal.
GOD
VIP
Příspěvky: 712
Registrován: 09.05.2012 11:18

Re: Záškodník

Příspěvek od GOD »

Obe knihy boli aktuálne v mojom rannom období. Skôr ako konkretne rady a typy sa mi páčili niektoré rámcové myšlienky, ktoré ma ovplyvnili. Už si nepamätám konkrétne: použíjem a používam to čo mám k dispozícii a používam to v rámci možnosti ktoré dovoluje kvalita tohoto náradia...

Mŕtve schránky napr. kufor u známeho z dnešneho uhlu pohladu považujem za totalne mimo mysu :
1,- ktorý kámoš si to vezme na triko?
2,- čo ma význam tako detašovať ?...

odstupom času už na to nepozerám ako na numero uno, ale majú stále svoje miesto. (momentálne považujem za numero uno mýty o. v surv. od Miliho
Uživatelský avatar
Milli
Příspěvky: 344
Registrován: 28.12.2011 22:52
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha, Znojmo

Re: Záškodník

Příspěvek od Milli »

Dobrý večer Rozpadlíci,
motal jsem se dnes na Youtube, ohledně toho útoku v Paříži, asi stejně jako vy. Čirou náhodou jsem brnknul o toto video a hořce jsem zaplakal. Opravdu nic osobního proti panu Chlíbkovi nemám, jak se i zde řada lidí mylně domnívá, dokonce ho v určitém pohledu považuji za výrazného průkopníka. Nicméně touto elektronickou "mystifikací" mne opět dostal.

https://www.youtube.com/watch?v=bFwIqKh2ttA

Přeji příjemnou zábavu
Uživatelský avatar
the.marek
VIP
Příspěvky: 1702
Registrován: 07.04.2013 13:35
Pohlaví: muž

Re: Záškodník

Příspěvek od the.marek »

Chlíbek je normální podvodník, který si hraje na nějakýho ex-specnaz, který prošel jejich výcviky apod... Bohužel se to vše událo jen maximálně v jeho hlavě a hlásá jen to, co si kde přečetl... Tohohle člověka absolutně neberu a jako nějakého "odborníka" už vůbec ne... :ne :puke
Nikdy nenaser šest chlapů, když máš jen pětiranný revolver ...
Uživatelský avatar
kregan
VIP
Příspěvky: 2206
Registrován: 28.11.2013 8:43

Re: Záškodník

Příspěvek od kregan »

Znalostí z oboru má jako malo kdo. Jen sou skoro všechny teoretický.
Čím víc víš, tím míň neseš.
Wisborg
Příspěvky: 1
Registrován: 16.05.2017 2:18
Pohlaví: muž

Re: Záškodník

Příspěvek od Wisborg »

Zdravím,

jsem tu nový a jeden z hlavních důvodů, proč jsem se zde i registroval byl, abych mohl vznést dotaz do tohoto vlákna.

- Jsem porevoluční generace, neabsolvoval jsem základní vojenskou službu, nikdy jsem nesloužil v žádných ozbrojených složkách, nebyl jsem členem žádných branně-tělovýchovných spolků. Jsem vlastenec, fanoušek vojenství, zájemce o myslivost a adept na vojáka z povolání. To jen pro vyjasnění výchozích pozic.

- Pár let zpátky jsem četl obě knížky Marka Chlíbka, stejně tak spoustu "survival" klasik - počínaje Příručkou SAS, přes Příručku přežití MO, pdf Milliho atd. atd. Z každého jsem si odnesl jak pozitivní (to se může hodit), tak negativní (to fakt?) vědomosti.

- Zároveň pan Chlíbek s rozvojem platformy YT začal být velmi aktivní i co se týče videopříspěvků a jeho názory jsou svým způsobem virální. Proto jsem se snažil (ne úplně úspěšně) hledat víc informací o jeho osobě, ale ne zcela úspěšně. Narazil jsem (znovu) tak i na toto forum, které jsem znal už ze svého dřívějšího zájmu o post-apo přežívání. Trochu mě "překvapilo", jak negativně je zde pan Chlíbek přijímán.

- I jako laik si uvědomuju určité "absurdity", které propaguje/preferuje. Myslím si (i s ohledem na knihy), že spousta z nich vychází z určitého extrémního hlediska, které zastává. (Navzdory všemu si myslím, že v dohledné budoucnosti nic takového jako "velký průser" v našem prostředí prostě nehrozí.) Určitě tak nebudu sbírat Čtyřlístky (jedno z novějších videí) a stále budu nosit spíše camelback než průhlednou polní lahev (= protože v baťohu na to mám přímo kapsu, 3l jsou 3l a petek, které případně nahradí čutoru je kolem spousta a spouta), ale zároveň na jeho kanálu je spousta věcí, které jsou... když už nic jiného... inspirující a vybízející k zamyšlení.

- Tedy k jádru pudla. 1) Proč je pro Vás p. Chlíbek tak nedůvěryhodná osoba? Opravdu jsou všechny jeho zkušenosti smyšlené-teoretické? 2) Které věci, které propaguje Vám přijdou v zásadě až nebezpečné/v případě krizové situace kontraproduktivní? 3) Kdybyste měli jmenovat pět kanálů/zdrojů, odkud čerpat informace - jaké by to byly?

Omlouvám se za znovu-otevření mrtvého vlákna, předem děkuju za odpovědi.

PS: Dýl mě zajímá (i s ohledem na studovaný obor - krizové řízení), jestli někde existuje nějaká literatura/příručka/know how o tzv. situational awareness, resp. zásadách, které může člověk v běžném životě nadrillovat a řídit se jimi (od poměrně jasných věcí typu vyhýbat se temným průchodům až po věci, že při vchodu do panelového bytu se podívám jestli jsou už rozsvícená světla - chvíli naslouchám zvukům a volím cestu po schodech tak, že mám vždy zorné pole na obě patra zároveň). Takové denní rutiny, které když člověk zautomatizuje, výrazně sníží pravděpodobnost, že ho něco/někdo zaskočí.

Na zdar a díky! :)
AboDude
Příspěvky: 1
Registrován: 23.04.2016 16:26
Pohlaví: muž

Re: Záškodník

Příspěvek od AboDude »

Zdravim
Ma te nekdo ty knihy vlkodlak a zaskodnik v pdf - hodte to znovu na ulozto
nejde o kradeni,ale knihy poskozuji lesy a dnes uz si to clovek v elektronicke forme precte v telefonu
Dik

Ban - bod 5. pravidel. Fab
Nuwara
Příspěvky: 553
Registrován: 17.02.2012 11:07
Pohlaví: muž

Re: Záškodník

Příspěvek od Nuwara »

První příspěvek, nabádá k nehezkým činům jako krádež a to ještě příkazem a neřekne ani prosím. Tak nevím, co si o tom mám myslet...
„Náhoda nepomůže tomu, kdo si nepomůže sám.“
Sofoklés
Odpovědět