Trénink vězně

...aneb studijní materiály.
Odpovědět
porubak
Příspěvky: 63
Registrován: 26.12.2012 5:49
Pohlaví: muž

Trénink vězně

Příspěvek od porubak »

Ahoj,

objednal jsem si knihu pod název Trénink vězně. Jestli už ji někdo z vás má u sebe, jakou byste dali recenzi?
Rozpadlík87
Rozpadlík
Příspěvky: 107
Registrován: 26.02.2012 12:45

Re: trénink vězně

Příspěvek od Rozpadlík87 »

tady je pár informací. osobní zkušenost nemám
http://www.kb5.cz/2015/03/cviceni-s-vla ... ako-vezen/
Cep
Příspěvky: 1707
Registrován: 09.04.2015 11:22
Pohlaví: muž

Re: Trénink vězně

Příspěvek od Cep »

Díval jsem se do slovenské verze, je mi to sympatické.
Není to ale postaveno na rychlé získání velké síly, ale na postupné budování. Za mne plus.
Druhé za to, že to nevyžaduje extra vybavení (zato o to víc vůle se sebou něco udělat).
Dáda
VIP
Příspěvky: 98
Registrován: 13.04.2012 22:42

Re: Trénink vězně

Příspěvek od Dáda »

Knihu jsem nečetl, jen podle ukázek z ní soudím, že pro chlapa ve věku, kdy má smysl na sobě pracovat, by nebyla marná. Cvičení s vlastní vahou jsou typickými posilovacími cvičeními sportovních gymnastů. Posilují především svalový úpon na končetině. naproti tomu vzpírání činky (jednoručních činek) posiluje převážně úpon na trupu. Z vlastní zkušenosti uvádím, že v určité gymnastické etapě jsem potřeboval zvládnout výmyky, výšiny a toče do stoje na rukou. Mylně jsem se domníval, že mně k tomu dopomůže vzpírání velké činky. Ztratil jsem tak celé léto a nepokročil ani o píď. Musel jsem začít kliky oporem o zeď ze stoje o hlavě do stoje o rukou, potom kliky na stálkách (malá přízemní bradla) oporem o zeď ze stoje o ramenou do stoje o rukou, totéž na kruzích. Pak se kýžený výsledek dostavil. Tato gymnastická cvičení by ale pro zvýšení výkonu zase nepomohla vzpěrači. Kulturisté by pro kvalitu svalů a rozvoj síly měli používat jak cvičení s vlastní vahou tak cvičení s břemeny, aby posílili oba svalové úpony.
Stenny
VIP
Příspěvky: 728
Registrován: 12.05.2012 13:22

Re: Trénink vězně

Příspěvek od Stenny »

Tu knihu jsem četl v angličtině a popravdě jsem z ní dost rozpačitý. Všude na ní pějí chválu, jak je to super... mně nesedla. Cvičil jsem podle ní asi čtvrt roku a ve všem jsem se někde zasekl, plató nebylo jak prorazit. Říct "dej tomu čas" je sice fajn, ale když už měsíc člověk nepokročí ani o jedno opakování, tak je prostě něco špatně. Obecně, progrese cviků mi připadají dobré, ale programy naopak odfláknuté. No, snad tobě bude vyhovovat :)
Co se týká cvičení s vlastní váhou, tak jedu podle http://www.startbodyweight.com/ , dělený program (dvě verze fullbody, střídám je, celkem cvičím 3x týdně) a vidím neustálou, plynulou progresi, o které se mi s Convict conditioning mohlo akorát tak zdát.
porubak
Příspěvky: 63
Registrován: 26.12.2012 5:49
Pohlaví: muž

Re: Trénink vězně

Příspěvek od porubak »

Doplním jen pro ty, kteří by se chtěli podívat na cviky přes youtube. Stačí zadat convict conditioning od uživatele "Strong and Healthy body".
Odpovědět