Hodinky pro Rozpadlíky

...aneb co se jinam nevešlo.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Lachtan
Příspěvky: 264
Registrován: 29.04.2013 23:15

Re: Hodinky pro Rozpadlíky

Příspěvek od Lachtan »

Tak to raději přidej 500 a kup si nějaké Casio G-shock ;)

Nebo pohledej na Aukru
Uživatelský avatar
Rainier Wolfcastle
Příspěvky: 1607
Registrován: 30.01.2011 14:33

Re: Hodinky pro Rozpadlíky

Příspěvek od Rainier Wolfcastle »

marten: mam uplne stejne jenom na kozenem remeni. ze zacatku delali kolem 25 sekund, dal jsem je na serizeni a ted delaji mezi 1-2s za den
Henten

Re: Hodinky pro Rozpadlíky

Příspěvek od Henten »

To je bomba :yes Tohle jsou me prvni automaty. Kolik Te stalo serizeni? Mne to po tydnu dela 5 sekund do plusu.
Uživatelský avatar
goral
Příspěvky: 1410
Registrován: 01.07.2011 23:53
Bydliště: Morava!

Re: Hodinky pro Rozpadlíky

Příspěvek od goral »

Pet sekund je uplna pohodicka a lepsi jen tezko bude
Uživatelský avatar
marish
VIP
Příspěvky: 654
Registrován: 12.01.2011 21:29
Bydliště: Liberec

Re: Hodinky pro Rozpadlíky

Příspěvek od marish »

Něco přes rok timex expedition. Prakticky je sundávám jen při mytí nebo extrémě špinavé práci.
Když jsem se rozhodl zase začít nosit hodinky, úmyslně sem sáhnul po tomhle typu, pod tisícovku, s plastovým "sklem". Šrámy na nich časem přibývají, mě to nevadí, stále jsou dobře čitelné, podsvícením není problém si ve tmě přisvítit na cestu či na detail.
Pokud chce někdo hodinky, u kterých nevadí když o ně přijde, můžu doporučit.
bluesting
Příspěvky: 18
Registrován: 26.10.2012 19:40
Pohlaví: muž
Bydliště: Hlupákovo

Re: Hodinky pro Rozpadlíky

Příspěvek od bluesting »

Caute, co sa tyka hodiniek, asi by som pre situaciu PA doby riesil hodinky s automatickym natahom, myslim si ze maju urcite väcsiu zivotnost ako klasicke bateriove hodiny, ci uz maju pohon zabezpeceny energiou iba z baterie alebo baterii dopomaha solarny clanok na ciferniku, u automatov odpada nutnost otvarania puzdra hodiniek za ucelom vymeny baterie kde sa moze poskodit tesnenie tym znizit vodotesnost alebo ju stratit uplne. osobne by som doporucoval hodinky firmy vostok modelova rada Amphibian classic alebo amphibian SE, osobne mam hodinky vostok amphibian SE 110, je tam automaticky natah, ukazovatel datumu, vodotesnost 200 metrov osobne som ju neskusal ale kedze som v sucasnosti v zahranici, kolega sa rad potapa dal som mu ich na skusku, bol s nimi v hlbke 42 metrov a hodinky funguju bez problemov, myslim si ze vodotesnost do takej hlbky je az prilisna, lebo v PA dobe nemyslim ze niekto sa bude nejak standardne potapat do takych hlbok a ked by aj bolo treba rad ich poziciam, nepreferujem sporty tohoto typu, skantrit sa viem aj inym sposobom :twisted: svoje hodinky som objednaval priamo z ruska a myslim ze ceny su viac ako prijatelne, prisli mi priamo z ruska cakal som necely mesiac.
obejdnaval som tu http://www.meranom.com/amphibian-se/110 ... 333kn.html
a konkretne tento model
morepower
Příspěvky: 13
Registrován: 28.10.2013 10:05

Re: Hodinky pro Rozpadlíky

Příspěvek od morepower »

Hmm, vidím, že vždy všechny diskuze o hodinkách pro PA, survival, těžkou práci atd sklouznou trochu do posuzování podle designu. Pak se řeší, který automat, atd... Ale co, jsme lidi.
Sám sem si vybral pracovní hodinky - tedy hodinky zároveň vhodný pro velkou zátěž podle několika podle mě zásadních kriterií:
digitální - upřímně, co se hýbe, může se poškodit a je náchylnější na nárazy atd - takže odpadly veškerý mechaniky

co největší výdrž - to znamená žádné natahování, žádné výměny baterek - tedy zároveň nízká spotřeba energie (a to skutečně digi mají) - chce to tedy hodinky se solárním dobíjením (protože i ty vydrží více než rok bez slunce...), akumulátor cca 20 let

co nejvíce funkcí - abych se nemusel soustředit na počítání a odečty z hlavy, alarmy, ...

vysoká vodotěsnost - ne snad, že bych se chtěl potápět, ale vodotěsnost souvisí i s odolností a čím více, tím lépe. Nechci se zabývat, tím jestli sem zmoknul i s hodinkama...

cena - samozřejmě, že hodinky budou dostávat dost na pr*el, tak musej stát tolik, abych je při destrukci mohl nahradit v krátkém čase novými a nemusel na ně půl roku šetřit. A taky, aby mi jich nebylo líto, protože to bych je pak stejně nepoužíval

no a z toho mi vyšly G-Shocky - je asi jedno jakej konkrétní typ, základní f-ce mají všechny stejné (stopky, budíky, odpočítávaní, datu,lumi,..), pouze se u některých objevuje něco navíc, to je dle vkusu každého soudruha

výhodou je variabilita barev a tvarů a to je taky dle názorů každého jedince, malý x velký, oranžový x šedý (najdu, nenajdu na zemi), atd...

Jedinou nevýhodu spatřuji v pásku, plastík prdne a čau. Vzhledem k netypickému uchycený-komplikovaná náhrada
Takže tak za mě:-)

jo, málem bych zapomněl, jedny mám a makaj se mnou denně v kovárně už víc jak rok. Nesundavám je nikdy, a když sou zadělaný vezmu je kartáčem a mejdlem v teplý vodě. :yes
Uživatelský avatar
MRAK
VIP
Příspěvky: 3020
Registrován: 13.01.2011 11:02
Bydliště: Sever

Re: Hodinky pro Rozpadlíky

Příspěvek od MRAK »

existujou i G-Shocky s ocelovým tahem

dokonce i se solárním napájením

Jako rozpadlické hodinky oukej ....


nicméně Rolex je Rolex :mrgreen:
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8794
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Hodinky pro Rozpadlíky

Příspěvek od Fabulous »

Rolex je šidítko pro chudinu! Tuzexový rozpadlík preferuje onačejší šmuky!
Uživatelský avatar
MRAK
VIP
Příspěvky: 3020
Registrován: 13.01.2011 11:02
Bydliště: Sever

Re: Hodinky pro Rozpadlíky

Příspěvek od MRAK »

jojo, třeba tyhle ball engineer hydrocarbon chrono

Obrázek

automaty
z části titan z části nerez
tritium
se stopkama
antimagnetický
vodotěsný hooodně hluboko
prostě parádní sexy hoďky
jo, a na dýnku maj krásnej batyskaf

(možná už jsem je tu někde postnul ...)
morepower
Příspěvky: 13
Registrován: 28.10.2013 10:05

Re: Hodinky pro Rozpadlíky

Příspěvek od morepower »

MRAK píše:existujou i G-Shocky s ocelovým tahem...
tak určitě, cenově trošku ale vejš, no ni?
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8794
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Hodinky pro Rozpadlíky

Příspěvek od Fabulous »

Mno, kdo si myslí, že digitálky vydrží víc, než-li dobré mechaniky, tak je celkem naivní fantasta ;)
Uživatelský avatar
Hdm
Příspěvky: 1004
Registrován: 01.08.2012 15:12
Bydliště: Orlické hory

Re: Hodinky pro Rozpadlíky

Příspěvek od Hdm »

Koukám, že se vlákno strhává (jako předešlé o hodinkách) do pozice kdo sem dá dražší a "lepší" hodinky... :roll:
Uživatelský avatar
MRAK
VIP
Příspěvky: 3020
Registrován: 13.01.2011 11:02
Bydliště: Sever

Re: Hodinky pro Rozpadlíky

Příspěvek od MRAK »

ale houbeles .....

jen jsem prostě magor do hodinek, no ....

a třeba tyhle ball jsou tady v čechách poměrně netradiční kousek ;)

tak jsem to chtěl trošku obohatit


.......................

protože jinak se tu objeví jenom G-Shocky na x variant, nějaký timexy, luminoxy, a trasery .....

takže soráč, že se to snažím maličko zjinačit ....

a navíc si myslím, stejně jako Fabik, že kvalitní automaty, jsou mnohem, mnohem trvanlivější, nežli digitálky

je to jako se vším .... levný hadry taky vydží míň, než ty kvalitnější (a logicky) dražší ..... auta, zbraně, krosny, nože, kompasy, stany, vařiče, ...... cokoliv

A kdybych sem chtěl dávat drahý hoďky, plesknu sem trochu jinou značku ... ;)
morepower
Příspěvky: 13
Registrován: 28.10.2013 10:05

Re: Hodinky pro Rozpadlíky

Příspěvek od morepower »

Fabulous píše:Mno, kdo si myslí, že digitálky vydrží víc, než-li dobré mechaniky, tak je celkem naivní fantasta ;)
tak sem asi naivní fantasta :lol:

Digitálky zcela jistě vydrží víc, vem si jenom údržbu, co je na mechanikách potřeba provádět a s jakou frekvencí, ...no a srovnej to s údržbou digitálek...
Uživatelský avatar
MRAK
VIP
Příspěvky: 3020
Registrován: 13.01.2011 11:02
Bydliště: Sever

Re: Hodinky pro Rozpadlíky

Příspěvek od MRAK »

tak mi pověz jak asi tak dlouho ty digitálky vydrží?

znáš nějaký, co jedou 50 let?
biskup
Příspěvky: 176
Registrován: 22.01.2013 19:20

Re: Hodinky pro Rozpadlíky

Příspěvek od biskup »

Jelikož první digitální hodinky začala vyrábět a prodávat Seiko v roce 1969, tj. -44 let, tak nezná.
Uživatelský avatar
MRAK
VIP
Příspěvky: 3020
Registrován: 13.01.2011 11:02
Bydliště: Sever

Re: Hodinky pro Rozpadlíky

Příspěvek od MRAK »

hehe 8-)

no však , ne?

:lol:


ale dost hádek ....

já nezavrhuju digitálky , a ani levnější hodinky

A chápu, že pro někoho jsou hodinky spotřebák ,a že když hoďky dostávaj fakt zabrat, (např:velké rázy), je praktičtější mít nějakou ekonomickou variantu, hodinky po nějaký době domrvit a koupit si nový ....

o tom samozřejmě žádná ....


však to tu neberte až tak smrtelně vážně, lidi ;)
achopsalista
Příspěvky: 300
Registrován: 10.05.2013 14:19
Pohlaví: muž

Re: Hodinky pro Rozpadlíky

Příspěvek od achopsalista »

práve som od fotra vytiahol samonaťahovacie primky /ja viem, ničmoc/ ktoré nosil keď som bol chlapec, pre mňa taká nostalgia, ale vraj ležali v šupli posledných asi 20 rokov a predtým nejak pokulhávali. vraj treba vyčistiť. čistenie však zasavraj stojí okolo 20 euro, čo tak nejak niesom ochotný vynaložiť /ak nieje potreba/. máte radu pre vyučeného strojára? zvládnem to rozobrať a zložiť? a ak tak na čo sa zamerať a čo rozobrať a čo vlastne namazať?
morepower
Příspěvky: 13
Registrován: 28.10.2013 10:05

Re: Hodinky pro Rozpadlíky

Příspěvek od morepower »

2MRAK: No jasně, že to berem v poho. Jsem taky chronomagor 8-) Mám několikery na ruční nátah (takže seika nee:-)) a digi bych nikdy nevzal na ruku... no a pak zafungovalo ono známé "never say never" ...
No a svoje kriteria sem psal výše - šlo o hodinky podle mě vhodný pro survival, PA a podobný události..nemluvil jsem o spotřebce ani o vkusu, čistě a jen o funkčnosti

2MRAK ad 2: Tak z jasných důvodů nemůžu znát padesátiletý digitálky, ale je nutno si říct, že digitálky automaticky neznamená nekvalitní. Znám digi cca 20letý, co běžej a běžej a běžej...(dokonce na jednu baterku daly 7 let)
Co se týče mechanik, tak ty zkrátka pro dobrý chod a funkčnost/přesnost prostě potřebujou seřídit, promazat, vyčistit, sem tam něco vyměnit.. a ne, neznám mechaniky, co fungují 50 let přesně bez servisu, ale já toho znám málo.. 8-)
Odpovědět