Jaké maskáče

...aneb vše na tělo včetně taktické výstroje
Odpovědět
Uživatelský avatar
MRAK
VIP
Příspěvky: 3020
Registrován: 13.01.2011 11:02
Bydliště: Sever

Re: Jaké maskáče

Příspěvek od MRAK »

THX ;)
Uživatelský avatar
goral
Příspěvky: 1410
Registrován: 01.07.2011 23:53
Bydliště: Morava!

Re: Jaké maskáče

Příspěvek od goral »

oprava asi nejlepsi volba u svedskyho maskace je Arktis, ale mam obavu ze ten bys nezaplatil...
jinak neni zac, klidne se pytaj, mel sem to kdysi na sobe (ze zajmu pujceny - resili sme pred delsi dobou s tacgearem moznost vyroby ve vz95)
Uživatelský avatar
uaz469
Příspěvky: 482
Registrován: 13.11.2011 11:08

A-TACS FG (Foliage/Green) Camo

Příspěvek od uaz469 »

...tak se nám narodil nový vzor..
http://www.a-tacs.com/2011/11/introduci ... s-fg-camo/
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Jaké maskáče

Příspěvek od Maximus »

To uaz469:
Vypadá opravdu zajímavě, jen jsem zvědavý na ty ceny.
Uživatelský avatar
Rainier Wolfcastle
Příspěvky: 1607
Registrován: 30.01.2011 14:33

Re: Jaké maskáče

Příspěvek od Rainier Wolfcastle »

asi radeji zvolim dansky "flectan"
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Jaké maskáče

Příspěvek od Maximus »

Tak jsem objevil stránku, kde se dá dříve zmiňovaný PenCott sehnat:
např.: http://www.sodgear.com/product-detail/i ... -greenzone

Vypadá to víc než zajímavě, ale ta cena a obecně dostupnost vybavení toto maskování dost sráží :ne.
Uživatelský avatar
Pepe
VIP
Příspěvky: 792
Registrován: 22.12.2010 14:14

Re: Jaké maskáče

Příspěvek od Pepe »

Vypadá to hodně podobně jako italské vegetato
Obrázek
Uživatelský avatar
Rainier Wolfcastle
Příspěvky: 1607
Registrován: 30.01.2011 14:33

Re: Jaké maskáče

Příspěvek od Rainier Wolfcastle »

kde se dá sehnat nový ruský flcetan náhodou nevíte?
Uživatelský avatar
Max
Příspěvky: 295
Registrován: 25.01.2011 16:31
Bydliště: Severní Čechy

Re: Jaké maskáče

Příspěvek od Max »

pirat
Příspěvky: 16
Registrován: 11.12.2011 15:58

Re: Jaké maskáče

Příspěvek od pirat »

zdravim vsechny paranoiky...

nejakou dobu ctu a koukam, ale neda mi to a neco k maskacum sem prihodim...

1) Svedske maskace: musim se priznat, ze ten vzor se mi libil od prvniho momentu, kdy jsem ho pred mnoha lety videl. Po dlouhem obdivovani jsem se nakonec rozhoupal a koupil jedny gate. Je pravda, ze jsou drazsi, nez bezne maskace v nasich koncinach, ale prirovnal bych to asi jako ke koupi BMW. Sice priplatite, ale jiz v zakladni vybave je to o tri urovne vys, nez Kia v plne vybave (nic pro nebo proti zminenym znackam, jen primer...) :) Rozhodne je "projektoval" nekdo, kdo premyslel hlavou a asi se nad tim predem skutecne zamyslel a snad vzal v potaz i nejake postrehy uzivatelu... na prvni pohled me nadchly. Latka je vyrazne tezsi a robustnejsi nez standart. Poklopec na zip, pas na dva knofliky horizontalne za sebou. Na koncich nohavic (krom rozepinani na dlouhy zip a dole druk) je "manzeta" z cordury. Co je vsak opravdova libustka, na kterou jsem prisel az po blizsim ohledani, je ocko na druk, ktere slouzi k pripnuti do tkanicek, takze kalhoty nahrazuji do znacne miry navleky. Postrani kapsy doslova ohromne, coz je super, pokud chcete nalozit cely nakup pouze do kalhot, ale obcas je to neprakticke, pokud lovite nejakou malickost pod koleny. Od prvniho dne noseni se zdalo, ze tmavsi odstiny se odrbavaji, ale od te doby jiz drzi stale stejne i po mnohonasobnem prani. Latka je PES/CO 50/50. Rozhodne ale doporucuji priplatit si a koupit original, nez ty "lehke" kopie.
Pokud by nekoho zajimalo, muzu zkusit nafotit....
+: pusobi velmi robustne a odolne, pohodlne a vyladene do detailu, naprosto neskutecne mnozstvi materialu, ktere poberou...
-: na leto mozna prilis tezka latka (ale zadna hruza), dostupnost a cena

2) vzhledem k tomu, ze vyse zminene kalhoty jsou PES/CO, tak jsem vyzkousel potvrdit/vyvratit zminovanou viditelnost PES v pristroji nocniho videni. Vecer nahraju fota, zkousel jsme to s srmadni Gen III masinou a musim rict, ze nejaky rozdil mezi PES/CO a americkym NY/CO neni ani trosku videt. Hodil jsem na postel zminene svedske gate (hodnekrat prane na to, aby urzely pripadnou chemickou upravu vlakna) a US woodland a rozdil 0. Navic kdo nekdy chodil s NVG dele nez hodinku dve, tak vi, ze omezeny zorny uhel i fyzikalni princpip (i pri velmi slusnem osvetleni - uplnek,..) umoznujou videt cloveka vetsinou kdyz se hybe, kdyz ma vylozene "reflexni" hadry (bila sustakovka...) nebo odrazky. Idealne pak pri posviceni prisvitem do oci, ktere zazari... ale pokud nekde nekdo ciha skrceny za stromem a my jdem kolem, pochybuji, ze jen a pouze hadry z PES by ho prozradily...

Obrázek

tot me postrehy...
Uživatelský avatar
MRAK
VIP
Příspěvky: 3020
Registrován: 13.01.2011 11:02
Bydliště: Sever

Re: Jaké maskáče

Příspěvek od MRAK »

Pirát:
Dal bys sem pls odkaz, kde jsi je koupil?
Mě se ten švédský maskáč taky líbí ......
pirat
Příspěvky: 16
Registrován: 11.12.2011 15:58

Re: Jaké maskáče

Příspěvek od pirat »

velmi snadny: eBay :lol:
je to vetsinou dilem nahody a stesti najit tam kus v prijatelne cene a velikosti (cislovani maji srandovni, ale docela pouzitelne presny - je udano rozpeti vysky postavy a rozpeti kilogramu hmotnosti... takze 180/75 jsou pro cloveka 175-185cm vysokeho a 70-80kg tezkeho...)
a nebo se nekdo zkusenejsi v severskych jazycich muze zkouset proklikat nejakyma svedskyma armyshopama, coz jsem sice zkousel, ale nakonec jsem skoncil u eBaye co se pomeru cena/znalost obch.podminek jevilo jako nejschudnejsi...
Uživatelský avatar
Terminated Account
Příspěvky: 3761
Registrován: 19.08.2011 9:42

Re: Jaké maskáče

Příspěvek od Terminated Account »

To Pirat: A byl by odkaz na originálního výrobce? Nebo jiný odkaz, kde jsou zmíněné kalhoty popsané? Hledám, ale asi špatně.
pirat
Příspěvky: 16
Registrován: 11.12.2011 15:58

Re: Jaké maskáče

Příspěvek od pirat »

tak to bohuzel netusim. u US veci je vzdy vyrobce i kontrakt, ale na tehle gatich je pouze nejaky dlouhy kod (asi ekvivalent NSN), velikost, datum vyroby, material a instrukce k prani. Navic svedsky.. :-D
Abych pravdu rekl, kdyz jsem je shanel, vyrobce jsem nenasel a hlavne myslim, ze je pripadne ani na svych strankach nebude mit detailne rozebrane (spis max. zminka, ze siji pro ozbr. slozky...)
Kazdopadne pokud je o to zajem, hned jak budu mit chvilku, tak je nafotim (google images umi kazdej, tak bych vzal hlavne ty detaily, ktere si myslim, ze by vetsina ocenila...).
Protoze zejmena lidi, kteri nekdy neco vyrvareli na sicim stroji, myslim oceni "dilenske zpracovani" i samotny strih...
Uživatelský avatar
Karlos
Rozpadlík
Příspěvky: 4681
Registrován: 21.12.2010 19:31
Bydliště: Velká Morava

Re: Jaké maskáče

Příspěvek od Karlos »

Pirat: nemohl by jsi nekdy provest INFRA porovnani i s ceskymi vz. 95 (o tech se take pise ze primo zářej tak by me zajimalo zda je to skutecne tak spatne nebo je to jako v tomto pripade) ?
GloryToSunTsu
Příspěvky: 839
Registrován: 05.03.2011 18:28

Re: Jaké maskáče

Příspěvek od GloryToSunTsu »

Sorry za OT, ale někdo, kdo tomu rozumí, by mohl rozebrat i třeba výrobu hejkala.
Pár pokusů na seriózních fórech jsem viděl, ale to spíš výrobník hejkalů, nemaskovalo to, ale hejkal každý, kdo v tom navlečenou osobu viděl.
pirat
Příspěvky: 16
Registrován: 11.12.2011 15:58

Re: Jaké maskáče

Příspěvek od pirat »

Bohuzel nemam doma jediny kus 95 :( mam akorat 92 a to asi neni to, co by vas zajimalo co?
Pokud by mi nejaky skocily do cesty a budu mit fotak, zkusim to...a pokud fotak nebude, zkusim to aspon popsat :-D

Jinak hejkala jsem onehda stavel, bohuzel jsem ho tak dlouho pujcoval kamaradum a rikal si, ze si nemusim pamatovat komu, protoze jsou to preci kamaradi, az se jednoho dne ztratil docista....
Byl rucne delanej z kombinezy, sitoviny, barvene juty a caru platen pouzivanych na "hadrove" maskovaci site...byl zamyslen do nasich zemepisnych sirek...byl tezkej jak blazen, dalo se v nem spat misto spacaku, ale na cokoliv jinyho, nez vikend straveny lezenim pripadne obcasnym presunem, bych si ho urcite nebral...mnohem lepe poslouzi okolni vegetace a jina improvizovana maskovani...samozrejme zalezi na velikosti a "mohutnosti" ochlupeni, ale kazdy kompromis v tomhle pripade je spatny...bud chci skutecne hejkala a musi byl "celotelovy", nebo chci nejake ucinejsi maskovani nez maskace a klobouk a poridim si nejakou strapatou sit, kterou si pres klobouk a ramena prehodim...ale udelat "lehkeho hejkala"...to je dle meho to horsi od obojiho...
Uživatelský avatar
Max
Příspěvky: 295
Registrován: 25.01.2011 16:31
Bydliště: Severní Čechy

Re: Jaké maskáče

Příspěvek od Max »

Glory: Něo by mělo být v tomhle seriálu. Jestli si to dobře pamatuju tak v některé části je i použití okolní vegetace. Ale je to dlouho co jsem to viděl.
http://www.youtube.com/watch?v=fchxuYczK_o
Uživatelský avatar
freerider
Příspěvky: 20
Registrován: 29.11.2011 12:39

Re: Jaké maskáče

Příspěvek od freerider »

zdar,

Chlapi co myslíte o oblečení značky KITANICA jsou to teda rakety ale kvalita a životnost tam bude mrkněte ;)

uvažuju o kalhotech PNT X.R a bundě MARK 1 kalhoty bych bral v barvě coyote a bundu černou ;)

jinak se dají pořídit na defenceshop.cz ale ta cena :| ...


http://www.youtube.com/watch?v=bAl8YeTtCnI
Uživatelský avatar
freerider
Příspěvky: 20
Registrován: 29.11.2011 12:39

Re: Jaké maskáče

Příspěvek od freerider »

a hlavně to v PA nebude tak nápadné jako maskáče, kdo bude mít v PA maskáče bude nápadnej a možná i cíl. I když sám mám maskáče i v mrtvé schránce a v batohu.. :twisted:
Odpovědět