Opasky, pásky, řemeny

...aneb vše na tělo včetně taktické výstroje
Odpovědět
Uživatelský avatar
hrd
Příspěvky: 1391
Registrován: 14.04.2014 11:05

Re: Opasky, pásky, řemeny

Příspěvek od hrd »

urcite se mi lepsi beha s vestou nez s opaskem, ale zase na stani, chozeni, lehani apod. mi vyhovuje vice opasek (hlavne me z nej neboli zada jako u vesty, kdyz do ni nacpu plne zasobniky a nemam na zadech treba batoh, abych to nejak vyrovnal)
poridil jsem si opasek od Tactical Tailor a kdyz pripocitam sumky atd., tak to je nakonec dost draha zalezitost, treba by byla i nejaka low-cost varianta, dival jsem se, ze za male penize je napr. opasek s ksandami od Bundeswehru, ale nejsem si jisty, jestli by tam sly pridelat jine sumky nez zase original Biundeswehr, hlavne moderni Molle (odhazovak, lekarnicka...)
cipis
Příspěvky: 4848
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Opasky, pásky, řemeny

Příspěvek od cipis »

Na ten BW to jde v pohodě, stačí sehnat ošoupané sumky, sundat z nich tu destičku, přinýtovat do sumky a je to.
Je na to dokonce i redukční adaptér, ale ten je dražší než nějaká origoš BW sumka.
Odhazovák má většinou dlouhá poutka, tak přímo na ten opasek, případně provléknout těmi oky, tak to mám já.
jameson363
Příspěvky: 634
Registrován: 29.12.2012 0:02
Pohlaví: muž

Re: Opasky, pásky, řemeny

Příspěvek od jameson363 »

hharo píše:Dělá mi problém při taktickém(bojovém) opasku běžet. Jsem docela hubeňour a při běhu mi opasek vyjíždí nahoru až do úrovně pasu a tam mi začne poskakovat, různě se otáčet atp. Když k tomu přidám vestu, tak mám problém i vytáhnout pistoli. Molle opasek od Templar Assault Systems.

Ocka nebo velcro na kalhotovej opasek.


Posledni dobou me prijde, ze jsou bojovy opasky hrozne precenovana vec. Vsichni videj, jak to nosi Chris Costa a musej to mit take :lol:


Osobne bych nosil bud

1) pevnej kalhotak se strikackou a nahradnim magem do ni (veci jako decentni Med/EE kapsa, nahradni mag do hlavni zbrane a odhazovak jsou diskutabilni ) - napriklad proc odhazovak nemit na veste, kdyz bez vesty u sebe nemam vic nez jeden-dva magy.


nebo:

2) neco ala ISAK/LBT-1195/EI H-Harness/ALP-SPM remeni, kde mam full load.


Kdyz ma clovek na pasku mene veci, da se nosit decentnejsi pasek, co nepotrebuje polstr, nema molle a je ve stylu IPSC, kde to ma clovek pomoci suchace pridelane na kalhotovej opasek.

Prehnany deleni vybaveni mezi nosic platu a bojovej opasek je podle me debilni moda.

Je to muj subjektivni nazor, ale jak jsem proste chest rigovej/vestovej :D
Uživatelský avatar
goral
Příspěvky: 1410
Registrován: 01.07.2011 23:53
Bydliště: Morava!

Re: Opasky, pásky, řemeny

Příspěvek od goral »

Hlavne Chris Costa a jeho obdivovaci nebudou mit nikdy na zadech batoh, nebudou se plazit, strilet s batohem a dalsi drobnosti.
Pak clovek zahazuje vsechny otevreny bungee-cord sumky, molle a kydex vyhytavky a prechazi na stary dobry vesty/chestrigy/remeni(pokud je vhodny batoh).

System warbeltu je zajimavy ve chvili, kdy mam kolem sebe porad nejake auto, nebo jdu ven maximalne na 24 hodin
Reccol
VIP
Příspěvky: 551
Registrován: 19.09.2011 14:43

Re: Opasky, pásky, řemeny

Příspěvek od Reccol »

Jde čistě o způsob využití, když je člověk civil/mechna/whatever, tak tyhle high speed věci smysl dávaj a můžou bejt dost praktický.
Jasně, že to nejsou věci primárně pro hloubkáč.
Uživatelský avatar
goral
Příspěvky: 1410
Registrován: 01.07.2011 23:53
Bydliště: Morava!

Re: Opasky, pásky, řemeny

Příspěvek od goral »

To je jasny, spis jsem chtel napsat male osvetleni, nebo spis zamysleni pro nektere... ;)
Uživatelský avatar
hrd
Příspěvky: 1391
Registrován: 14.04.2014 11:05

Re: Opasky, pásky, řemeny

Příspěvek od hrd »

kolegu Costu neznám, ale, jak jsem psal, opasek je mi ve většině případů příjemnější než vesta, takže k záměně za vestu se zatím nechystám, v každém případě ocením případné tipy na změny nebo vylepšení, alternativy apod.
IMGP1900.jpg
Uživatelský avatar
goral
Příspěvky: 1410
Registrován: 01.07.2011 23:53
Bydliště: Morava!

Re: Opasky, pásky, řemeny

Příspěvek od goral »

tezko radit, kdyz nepises, na co to pouzivas av jake kombinaci...
Ale urcite bych koupil k ty SPM lekarne jejich tear off panel. Stoji snad 150 a s lekarnou se pak mnohem ale mnohem lip manipuluje. Sam to tak mam.
Uživatelský avatar
hrd
Příspěvky: 1391
Registrován: 14.04.2014 11:05

Re: Opasky, pásky, řemeny

Příspěvek od hrd »

myslíš tohle? http://www.spm-liberec.com/cs/army/zdra ... 41u30.html
používám to na hlavně na zásobníky k pušce, případně na vodu - sumky jsou H2O carrier doplněné o stahování, vejde se do nich 3x 30 do AKM/AK-74, případně i 40/45 do RPK, Nalgene, hliníková ruská čutora, 2 plastové láhve 0.3 nebo jedna + zásobník - taková univerzální sumka
ty krajní malé mám na multitool a malou baterku nebo jde do nich dát i zásobník do pistole
do kapsy či odhazováku to ostatní, co nechci mít v batohu, ale nadosah
Uživatelský avatar
goral
Příspěvky: 1410
Registrován: 01.07.2011 23:53
Bydliště: Morava!

Re: Opasky, pásky, řemeny

Příspěvek od goral »

Jo to je ono...
koukam je to drazssi nez si pamatuju, ale to je jedno. Muzu jedine doporucit, protoze pro tebe na samoosetreni i pro pripadneho osetrujiciho je v tu chvili cela lekarnicka tisickrat prijemnejsi na manipulaci. Proste ji odtrhnes z pasku a rozlozis si ji jak potrebujes.
Uživatelský avatar
hrd
Příspěvky: 1391
Registrován: 14.04.2014 11:05

Re: Opasky, pásky, řemeny

Příspěvek od hrd »

jj, tomu věřím, stačilo když na kurzu 1. pomoci zaveleli zaškrťte si pravou ruku, která je nefunkční, a najednou to vůbec nebyla sranda
Reccol
VIP
Příspěvky: 551
Registrován: 19.09.2011 14:43

Re: Opasky, pásky, řemeny

Příspěvek od Reccol »

Přesně proto máš mít turniket i jinde než v ifaku.
Reiser
Rozpadlík
Příspěvky: 422
Registrován: 03.04.2012 11:40
Pohlaví: muž
Bydliště: Brno

Re: Opasky, pásky, řemeny

Příspěvek od Reiser »

jameson363 píše:Pokud neni na par produktu vyjimka, coz nevim, tak Blackhawk neni Made in USA. Je to prvni (jedna z prvnich) vystrojni firma, co zacla vyrabet v Asii. Standard Blackhawk je made in Vietnam, proto je tak levnej a tolik rozsirenej v Evrope.
Měl jsem za to, že jsem to napsal poměrně jasně.. Jejich low-end produkty se vyrábí ve Vietnamu apod. To co za něco stojí v USA.
20140812_214809.jpg
20140812_214846.jpg
jameson363
Příspěvky: 634
Registrován: 29.12.2012 0:02
Pohlaví: muž

Re: Opasky, pásky, řemeny

Příspěvek od jameson363 »

Reiser píše: Měl jsem za to, že jsem to napsal poměrně jasně.. Jejich low-end produkty se vyrábí ve Vietnamu apod. To co za něco stojí v USA.
Tak to za neco stoji asi jen riggers belt :)))
Uživatelský avatar
Terminated Account
Příspěvky: 3761
Registrován: 19.08.2011 9:42

Re: Opasky, pásky, řemeny

Příspěvek od Terminated Account »

Na opasku mám USA a štítek s příslušnou normo (samozřejmě není problém udělat fake). Přezka má svoje výrobní číslo vyražené, což fake téměř vylučuje. Má Vietnamská verze jistící bod (kovové oko)? Přezka na fotce na Vietnamské verzi ve mě nebudí důvěru.

Vzhledem k tomu, že opasek má bez problému zvládnout osobní zajištění a je na to certifikovaný, tak bych, za žádných okolností, do nějaké low end verze nešel. A to i v případě, že bych nepočítal s využitím jistícího bodu. Jednak by tento opasek postrádal velkou část svého smyslu. Za druhé člověk nikdy neví kdy jistící bod může potřebovat. Za třetí se může dostat do rukou někomu, kdo netuší, že je to fake, může špatně skončit.
Uživatelský avatar
Karlos
Rozpadlík
Příspěvky: 4681
Registrován: 21.12.2010 19:31
Bydliště: Velká Morava

Re: Opasky, pásky, řemeny

Příspěvek od Karlos »

MacGyver píše:Přezka má svoje výrobní číslo vyražené, což téměř fake vylučuje.
Jak víš že jiné přesky mají jiné číslo resp. že na všechny nerazí jedno a to samo číslo (takový fake vyšší kategorie)? :mrgreen:
Uživatelský avatar
Terminated Account
Příspěvky: 3761
Registrován: 19.08.2011 9:42

Re: Opasky, pásky, řemeny

Příspěvek od Terminated Account »

Proto je tam to téměř. Zatím v této kategorii (certifikované vybavení) nebyl odhalen žádný dokonalý fake. Ale...
Reiser
Rozpadlík
Příspěvky: 422
Registrován: 03.04.2012 11:40
Pohlaví: muž
Bydliště: Brno

Re: Opasky, pásky, řemeny

Příspěvek od Reiser »

Riggers belt je myslim jen ten typ co ma uchyt na jisteni, nouzove slaneni apod. Jak psal MacGyver preska ma vyrazene vyrobni cislo. Ten model co se vyrabi ve Vietnamu muze byt standard pro neco co bych nazval modni pasek. Samozrejme nema zadny uchyt na jisteni je to obycejny pasek jen se nekrci a neprevraci ale urcite to neni na noseni pistole nebo neceho tezsiho. Na to nema dostatecnou tuhost. Spona se behem noseni trochu povoluje a je potreba ji dotahovat. Ja tyhle pasky pouzivam na stavbe do pracovnich kalhot. Za tech 300 CZK udelaji vetsi sluzbu nez beznej ausus co koupite v obchode s hadrama. Riggers belt je uplne jina liga, pasek dotahnete a ani se nehne. Ma dostatecnou tuhost nic se nikde nekrci, neodira..fakt to stoji za ty penize.
Uživatelský avatar
hrd
Příspěvky: 1391
Registrován: 14.04.2014 11:05

Re: Opasky, pásky, řemeny

Příspěvek od hrd »

opasek od Alpu - oproti doposud používanému opasku od Tactical Tailor si slibuji menší pohyb kolem boku díky protiskluzové vnitřní straně (ale zase má dost těsnou vazbu a je kratší a asi není zamýšlen pro vyšší uživatele, na výšku mi to nevyšlo ani v krajní poloze popruhů; také přezka otevíraná tlakem zpředu nebudí moc mou důvěru, nicméně uvidíme)
Uživatelský avatar
B89
Rozpadlík
Příspěvky: 217
Registrován: 16.01.2011 13:24
Bydliště: UH

Re: Opasky, pásky, řemeny

Příspěvek od B89 »

Máte někdo zkušenosti s opasky od K.M.Saddlery na "nošení" ?
jestli se tento v odkazu třeba časem nebude kroutit a ohýbat apod...
http://www.kmsaddlery.eu/_c36_l3_p13948 ... black.aspx
Odpovědět