Jaké maskáče

...aneb vše na tělo včetně taktické výstroje
Odpovědět
Uživatelský avatar
Pepe
VIP
Příspěvky: 792
Registrován: 22.12.2010 14:14

Re: Jaké maskáče

Příspěvek od Pepe »

Realtree?


Obrázek
alibaba
Příspěvky: 2113
Registrován: 12.01.2011 21:27
Bydliště: North Carolina USA

Re: Jaké maskáče

Příspěvek od alibaba »

Ano urcite ,pouze mi pouzivame obleceni tohoto typu kde na nem jsou nasity kousky latky predstavujici listy a tak dostaneme skutecne 3 rozmerne obleceni a je tak dobre ,ze ani divoka zvireta nic nepoznaji, pokud se nehybame a nejak zrusime siluetu cloveka ,pouze co to ma za nevyhody ze nase opleceni se vsude chyta na trny v okoli......
Uživatelský avatar
goral
Příspěvky: 1410
Registrován: 01.07.2011 23:53
Bydliště: Morava!

Re: Jaké maskáče

Příspěvek od goral »

realtree sme zkouseli (mel "origo" stitek, ale byla to goracovka, tak nevim) a v noktaku to sviti na sto honu.
Navic jak sem rikal. K cemu super maskace, kdyz na sobe clovek ma stejne tunu nylonu kterej se neschova. Nejlepis maskovani je gumicky a pravidelne vymenovani porostu za gumickama... just my 0.02 USD
Uživatelský avatar
Max
Příspěvky: 295
Registrován: 25.01.2011 16:31
Bydliště: Severní Čechy

Re: Jaké maskáče

Příspěvek od Max »

Maximus píše:Tak jsem se konečně rozhodl doplnit svůj šatník o pořádné maskáče.

Do užšího kola postoupil:
Camogrom od Helikonu (asi nejlepší poměr cena/kvalita zpracování, běžně dostupné)
Multicam (materiál originál Crye Precision)
Nový ruský "flecktran" (dá se sehnat, ale mám problém s tím, že za tuto stranu nerad kopu)
PenCott Multi-Environment Camouflage

Uvitám rady a praktické zkušenosti (oficiální vzory ČR nechci, abych v případě nějakého "průšvihu" nevypadal jako zběh ;) )
Můžu se ze zvědavosti zeptat, jestli si už něco vybral? nějaké zkušenosti?
Uživatelský avatar
revas
Rozpadlík
Příspěvky: 76
Registrován: 07.08.2011 9:11
Bydliště: Kousek od Blanska

Re: Jaké maskáče

Příspěvek od revas »

goral píše:Muj subjektivni nazor je ten, ze nejlepsi maskace v porovnani cena/funkcnost/kvalita jsou britsky DPM. Novy komplet se da bez problemu sehnat do 1000 korun. Strihove jsou opravdu dobry, dela se velke mnozstvi variant, ktere uspokoji kazdeho. (a maskuji obstojne...)
Mám dotaz : dá se někde sehnat u nás na netu originál DPM? kde jsem se díval po armyshopech tak se mě zdá že jsou to všechno kopie s kterýma mám špatný zkušenosti.

Maximus: také mě zajíma co jsi vybral? ;-)
Uživatelský avatar
Max
Příspěvky: 295
Registrován: 25.01.2011 16:31
Bydliště: Severní Čechy

Re: Jaké maskáče

Příspěvek od Max »

Myslím, že zrovna u DPM není problém originál sehnat, navíc za pakatel. Nevím odkud jsi, ale na anglický věci je hodně dobrej armyshop v Třeboni. Spoustu věcí tam maj opravdu za hubičku. Kupoval jsem tam třeba fungl novej UBACS za 250 Kč, nový termo trika za 120 - 180 Kč apod.
Pak mně ještě napadá toto:
http://ddarmy.cz/KALHOTY.html
http://aukro.cz/listing.php/user?us_id=11763070

a možná tady:
http://www.militaryrange.com/scripts/hl ... 1&whatVO=V

Bude toho víc, chce to jenom hledat.
Naposledy upravil(a) Max dne 19.09.2011 10:22, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
goral
Příspěvky: 1410
Registrován: 01.07.2011 23:53
Bydliště: Morava!

Re: Jaké maskáče

Příspěvek od goral »

souhlas s maxem... britskejch kramu je tolik, ze abys narazil na kopii musis mit fakt velkou smulu. navic to stoji min nez kopie.
DD army je pomerne idelani prodejce ktery ma velke skaldy a pres aukro prodava novy veci (ktery v armyshopech stoji kotel). Primo DD army ale je velkoobchod (minimalni odber 8k).
Staci sledovat jeho stranky a do par tydnu se zvladnes vybavit uplne vsim.
Uživatelský avatar
Rainier Wolfcastle
Příspěvky: 1607
Registrován: 30.01.2011 14:33

Re: Jaké maskáče

Příspěvek od Rainier Wolfcastle »

Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8795
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké maskáče

Příspěvek od Fabulous »

Už to tu někdo nakousl. Jestli chceš oblečení do neklidné doby, tak zásadně civilní. Je jedno, jestli "značkový" Bushman nebo montérky. V maskovaném budeš extrémně nápadný :-(
Lamprecht
Příspěvky: 186
Registrován: 15.01.2011 9:15

Re: Jaké maskáče

Příspěvek od Lamprecht »

Tak tak, v maskáčích jsi adept na mexickou kravatu... :lol: :lol: :lol: :lol:
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8795
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké maskáče

Příspěvek od Fabulous »

Já používám civilní Bushman nebo civilně vypadající 5.11 z tlustší látky a spoustou dlouhých kapes. Ale třeba v Bauhausu nebo Makru mají montérky, které bych se nebál použít. Asi nejdůležitější je materiál - bavlna. Cokoliv umělého rychle hoří a rádo se lepí na kůži. Au...
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Jaké maskáče

Příspěvek od Maximus »

Osobně jsem se rozhodl pro Camogrom od Helikonu. Co do poměru kvalita maskování/kvalita zpracování/dostupnost/cena mi CG vyšel nejlíp. Klobouk se mi ale víc líbí originál Multicam ;). V našich lesích se mi zdá, že je tam málo zelené, ale vzhledem k tomu, že mám "zelené" doplňky - IDF Assault Pack, sumky na zásobníky,.... a navíc není problém vylepšit maskování o přírodní materiál z okolí. Při výběru jsem ale bral v potaz i prostředí, kde se budu nejvíc pohybovat. Do převážně smrkových lesů bych ale pravděpodobně volil něco jiného.

Využití maskáčů v PA době má svá specifika - je nesmysl zbytečně pobíhat v maskáčích kolem farmy či "okopávat brambory" na poli. V případě nějaké vaší bojové činnosti (jako např. členové vesnické domobrany), kdy máte v ruce např. vytuněnou kosu, u pasu pouzdro s pistolí, sumky nadité plnými zásobníky a z malé polní "čouhají" molotovy, tak jste pro nepřítele jasný cíl, ať máte na sobě maskáče nebo ne - pak jsou výhody maskování při boji jasné.

Pro situace někde "mezi" mám zelené kalhoty a bundokošili se spoustou kapes, se kterými jsem cestoval po Rusku a které používám běžně jako myslivecký oděv (vypadám v nich podstatně civilněji, než spousta tzv. myslivců vz. 95 :?). Jen bych myslivecký klobouk zaměnil za MC klobouk (sem tam je přece jenom potřeba vystrčit hlavu z krytu a voj. klobouk je pro rozbití kontur hlavy velmi dobrý - zvlášť vylepšený okolním materiálem). Vzhledem k současné penetraci maskáčů mezi lidmi, by případné jedna až dvě "součástky" oděvu v maskovacím provedení nebyly nějak výrazně podezřelé.

Praktické je koncipovat i běžné denní či trekové vybavení méně nápadně (samozřejmě pro "pravou" VH turistiku a jiné extrémní sporty je praktické mít část oblečení kontrastní).

Jsem velmi například velmi spokojený s touto bundou: http://www.scoutdoor.cz/preview.php?id= ... w-3317.jpg (parametry patří k tomu nejlepšímu a i barevným provedením není vůbec špatná).
Uživatelský avatar
Rainier Wolfcastle
Příspěvky: 1607
Registrován: 30.01.2011 14:33

Re: Jaké maskáče

Příspěvek od Rainier Wolfcastle »

tak mě maskáče nevaděj a uvažuju o těch z "wehrmachtáckejch" docela se me libej;) a vubec nevypadaj spatne ani ty realtree...maji to u nas v army-shopu a vim, ze to aj hodne pouziva doc-fishing
Uživatelský avatar
MRAK
VIP
Příspěvky: 3020
Registrován: 13.01.2011 11:02
Bydliště: Sever

Re: Jaké maskáče

Příspěvek od MRAK »

Znáte někdo značku TACGEAR ?

http://www.army-styl.cz/tg-obleceni/

docela se mi líbí ten švédký vzor ...
http://www.army-styl.cz/foto/zbozi/870.jpg
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Jaké maskáče

Příspěvek od Maximus »

O tom švédském vzoru jsem také dost uvažoval, protože na první pohled ani jako "klasický" maskáč hned nevypadá, přičemž funkční to určitě je.
Uživatelský avatar
MRAK
VIP
Příspěvky: 3020
Registrován: 13.01.2011 11:02
Bydliště: Sever

Re: Jaké maskáče

Příspěvek od MRAK »

PŘESNĚ :!:
Uživatelský avatar
Rainier Wolfcastle
Příspěvky: 1607
Registrován: 30.01.2011 14:33

Re: Jaké maskáče

Příspěvek od Rainier Wolfcastle »

me prijde ten svedsky takovy jak z trznice...ale samozrejme nekomu se libyt muze;) a co takhle dansky? vim, ze ho maj v bull-armyshopu a vypad zajimave
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Jaké maskáče

Příspěvek od Maximus »

V survivalu platí - "Co je praktické je také krásné". :D
Uživatelský avatar
Rainier Wolfcastle
Příspěvky: 1607
Registrován: 30.01.2011 14:33

Re: Jaké maskáče

Příspěvek od Rainier Wolfcastle »

pekny uhel pohledu;) tak neni nadto dojit do skrine a hodinu vybirat, kterepak maskace si dneska vezmu:D
Uživatelský avatar
goral
Příspěvky: 1410
Registrován: 01.07.2011 23:53
Bydliště: Morava!

Re: Jaké maskáče

Příspěvek od goral »

Tacgear je takovy hodne slusny airsoftovy vyrobce. Na realny pouziti to neni zadny zazrak (nizssi stredni trida - ale urcite kvalitou nad helikonem), ale jejich vyrobky maji tu vyhodu, ze se delaji v milionu maskacu a kopirujou kvalitni veci. Takze uplna prohra to neni. A konkretne u toho svedskho maskace je to asi nejlepsi volba... (vyjma originalu, ktery by se shanel dost blbe)
Odpovědět