Balistická ochrana těla

...aneb vše na tělo včetně taktické výstroje
Odpovědět
malejkarel
Příspěvky: 21
Registrován: 18.03.2019 13:30
Pohlaví: muž

Re: Balistická ochrana těla

Příspěvek od malejkarel »

Nevím, jestli by pro mě tričko mělo v něčem výhodu oproti vestě. Vesta mi přijde taková operativnější, lépe se bude oblékat a svlékat, bude variabilnější vzhledem k tomu, aby si dobře sedla na tělo (díky suchým zipům si to utáhnu přesně na tělo). Tričko se bude hůře oblékat, velikost nejde moc upravit a navíc ten povlak nemá takovou trvanlivost jako u vesty (tričko se rychleji prodře nebo natrhne ve švu apod.), to je dané podstatou konstrukce trička versus vesty. To tričko bych řešil v případě jak píšeš ty, že by to člověk nosil často a dlouho na sobě, třeba každý den, ale já to budu mít na sobě občas a jen pár hodin. Myslím si, že by vesta neměla být méně pohodlná než vesta, ale samozřejmě je potřeba to vyzkoušet.
steve_michalik
Příspěvky: 219
Registrován: 25.02.2020 15:27

Re: Balistická ochrana těla

Příspěvek od steve_michalik »

Hele a nechtěl bys si se o svůj zážitek v anonymizované podobě podělit? Myslím, že by to bylo pro ostatní přínosné.
malejkarel
Příspěvky: 21
Registrován: 18.03.2019 13:30
Pohlaví: muž

Re: Balistická ochrana těla

Příspěvek od malejkarel »

Vzhledem k tomu, že to bylo medializované, tak se omlouvám, ale mluvit se mi o tom nechce. Navíc je to už docela dlouho, co se to stalo. Myslím, že nic zásadně zajímavého by to pro nás tady stejně nebylo.
malejkarel
Příspěvky: 21
Registrován: 18.03.2019 13:30
Pohlaví: muž

Re: Balistická ochrana těla

Příspěvek od malejkarel »

Kromě jednoho člověka mi nikdo neporadí? Je škoda, že tenhle web celkově umírá...
Aspoň Faba bych poprosil o názor, pohybuješ se v mnou položených otázkách nejen teoreticky, ale i prakticky, tak bych byl rád za názor...
Uživatelský avatar
Kapo
Příspěvky: 1298
Registrován: 10.04.2012 12:35
Bydliště: na samote u lesa

Re: Balistická ochrana těla

Příspěvek od Kapo »

Tvoja otázka je v podstate nefunkčná. Na rozdiel od toho sú vśetky vesty v predaji funkčné.

Skúšali sme aj kevlarové vesty 20 rokov po expirácii, a v pohode zvládli to, čo nové.

V mojom odkaze na tričká sú aj vesty za fajn cenu. https://www.svetzbrani.sk/kategoria-pro ... lne-vesty/

A tu je test tej vesty. https://www.youtube.com/watch?v=IxSzcFZQ_ks
Kto nepozná prístav, do ktorého pláva, tomu žiaden vietor nie je dosť dobrý.
malejkarel
Příspěvky: 21
Registrován: 18.03.2019 13:30
Pohlaví: muž

Re: Balistická ochrana těla

Příspěvek od malejkarel »

To, že jsou vesty funkční, to také očekávám, na nějaké testy jsem se také koukal, takže je mi jasné, že i starší vesta dobře poslouží, na tyto věci jsem se neptal.
Ptal jsem se konkrétně na Argus CONDÉ, protože to byla jedna z mála, kterou jsem našel na netu, že se prodává v ČR a byla mi docela sympatická. Ptal jsem se, zda by jste mi ji doporučili, nebo zda jsou lepší a levnější výrobci...
Očekával jsem tedy radu něco jako že jsem vybral dobře, že s tou značkou má někdo dobré zkušenosti, nebo že ji nemám kupovat, že je to předražený a že za méně peněz koupím jinou a lepší a že ta značka je nic moc, atd. atd.
Vážím si toho, že aspoň Kapo mi k tomu něco řekl a dal do placu i jiné alternativy...
Pokud je moje otázka nefunkční, tak mám samozřejmě smůlu, ale lépe to formulovat nedovedu, holt už jsem starší ročník a na těchto fórech nestíhám trendy dnešní doby.
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8791
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Balistická ochrana těla

Příspěvek od Fabulous »

malejkarel píše: 28.03.2024 5:58 Kromě jednoho člověka mi nikdo neporadí? Je škoda, že tenhle web celkově umírá...
Aspoň Faba bych poprosil o názor, pohybuješ se v mnou položených otázkách nejen teoreticky, ale i prakticky, tak bych byl rád za názor...
Nevím přesně, na co se ptáš? Ale jestli nosit bal. tričko? To nevím, nikdy jsem ho v ruce neměl, ale z logiky věci bude tenčí a neochrání dobře před kinetickým traumatem. Osobně preferuji kvalitní IIIA vesty, které jsou celkem pohodlné a mají vnitřní větrání (mesh látku).
malejkarel
Příspěvky: 21
Registrován: 18.03.2019 13:30
Pohlaví: muž

Re: Balistická ochrana těla

Příspěvek od malejkarel »

Díky Fabe za reakci, to tričko jsem právěže nechtěl. Hlavně jsem se ptal na Argus CONDÉ, která mi přišla sympatická. Pokud se to může, je zde odkaz, klidně na ni koukni:
https://argunshop.cz/vesty-pro-skryte-n ... conde.html
Obecně ty vesty pro skryté nošení myslíš, že taky budou mít problém s kinetickým traumatem? Sem si myslel, že vesta bude silnější než to tričko, že by to snad problém nebyl. Pokud by to byl také problém, tak bych byl v začarovaném kruhu, protože viditelnou vrchní vestu použít dost dobře v civilním prostředí nejde.
Jak jsi psal, že preferuješ kvalitní IIIA vesty... tak myslíš pro skryté nošení, nebo vrchní?
malejkarel
Příspěvky: 21
Registrován: 18.03.2019 13:30
Pohlaví: muž

Re: Balistická ochrana těla

Příspěvek od malejkarel »

Fabulous píše: 28.03.2024 11:44 Osobně preferuji kvalitní IIIA vesty, které jsou celkem pohodlné a mají vnitřní větrání (mesh látku).
Mohl by jsi dát pro inspiraci třeba nějaký odkaz? Nebo název výrobce?
Tím, že je vesta pro skryté nošení přímo na těle, tak každá taková vesta bude mít problém s balistickým traumatem?
Uživatelský avatar
Rase
VIP
Příspěvky: 541
Registrován: 27.04.2012 0:19
Pohlaví: muž
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: Balistická ochrana těla

Příspěvek od Rase »

Kdesi psal český dobrovolník na Ukrajině, že na začátku války si dávali do vesty dva kovové balistické bláty. Nyní používají jeden klasický (což je velká váhová úspora). To jen tak, kdyby si někdo myslel, že jeden ocelák je dostatečný.
JOBU
Příspěvky: 1822
Registrován: 14.07.2016 16:38

Re: Balistická ochrana těla

Příspěvek od JOBU »

Dostatočný voči čomu?
Hagen
Příspěvky: 1364
Registrován: 19.05.2022 15:36

Re: Balistická ochrana těla

Příspěvek od Hagen »

Voči Kinžálu ;)
JOBU
Příspěvky: 1822
Registrován: 14.07.2016 16:38

Re: Balistická ochrana těla

Příspěvek od JOBU »

:D
Ono pokiaľ brali plechy rezané kdekoľvek z čohokoľvek niekde v garážach po celej európe, bez nejakého atestu a mäkkej balistiky na tom, predávaných hrdo po všetkých možných portáloch ako ťažkú balistiku, tak sa im ani nečudujem...
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4507
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Balistická ochrana těla

Příspěvek od Serža »

:!:
Přílohy
img.png
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Benedict
Příspěvky: 69
Registrován: 20.10.2023 19:20
Pohlaví: muž

Re: Balistická ochrana těla

Příspěvek od Benedict »

Od kdy to tam je?
Radek07
Příspěvky: 1186
Registrován: 30.07.2011 11:30

Re: Balistická ochrana těla

Příspěvek od Radek07 »

už dlouho, ale nedávno mi dělali balistiku na gared.cz a úplně v pohodě
Odpovědět