Výběr vhodné obuvi

...aneb vše na tělo včetně taktické výstroje
Odpovědět
Uživatelský avatar
Nicotinick
Příspěvky: 2799
Registrován: 14.03.2014 10:38

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od Nicotinick »

proforma: OK, nic ve zlém, prosím :hand :)

Od dob, kdy u jejich testu pneumatik byly rovnocennými kritérii i ekologický přínos výrobku či přiložený český návod, nebo u pákových kávovarů hodnotili senzorické vlastnosti espressa bezprostředně po zapnutí přístrojů při cca 60 C , atd. už to raději nečtu. Omlouvám se za OT.
"Konspirátoři jsou největšími optimisty. Nepřestávají věřit tomu, že ten bordel opravdu někdo řídí."
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od proforma »

Ja si taky vybiram jen meritelna kriteria, ne subjektivni typu "pohodlnost noseni" apod. Hodne dam na to, co kritizuji, na co si dat bacha. :hand
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od proforma »

Tak mi odesly moje oblibene sandaly. Kdysi jsem mela Lizard, uz nevim jaky model, vydrzely neskutecnych 10 let. Koupila jsem znovu Lizardy a rozsypaly se na prahu 3. sezony (praskle podrazky Vibram, vytrzene pasky), proste vidim, ze sly s kvalitou zpracovani rapidne dolu. Muzete pls doporucit nejakou jinou znacku, se kterou mate dobre zkusenosti? U sandalu preferuju minimalismus (i tech pasku co nejmin), trekovou podrazku a idealne do vody (gumova stelka, ne kozena nebo ruzne polstrovana, to dlouho schne). Musi mit kvalitni ortopedicky tvar. Zatim zvazuju Salomony nebo Columbia, nejaky dalsi tip? Diky.
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Luda
Příspěvky: 216
Registrován: 11.10.2012 15:55

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od Luda »

Poradi nekdo dobryho obuvnika v Brne? Potrebuju znovu prilepit podrazky, ale aby to uz drzelo nafurt :)
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od proforma »

Vykasli se na obuvniky, vezmi to Chemoprenem, zatizit 2 dlazebkama a nechat pres noc.
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
RobertK
Příspěvky: 360
Registrován: 02.06.2016 13:19
Pohlaví: muž

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od RobertK »

Několik let používám pracovní boty BATA http://pracovni-obuv.heureka.cz/bata-ja ... e/#section a jsou naprosto výborné poslední ty mám už 3 roky, kopaní betonovaní, pár vandru i lechčí podzemí prostě pohoda dokonce mám i ty první ale neměli gumou špici tak vypadají už hrozně ale jen vypadají slouží taky pořád dobře. Můžu je doporučit.
Robert
-----------------------------------------------------------
Očekávám to nejlepší ale připravuji se na nejhorší.
Kedarus
Příspěvky: 133
Registrován: 15.06.2012 20:34

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od Kedarus »

http://bushcraftportal.cz/2015/08/pfann ... ka-obuv-2/
Takove tanky.:)
Jinak je dole diskuse ze zajimavym nazorem na impregnaci.
Jakou vybrat podrazku do PA?Odolny ale klouzavy Vibram nebo neklouzavou ale neodolnou surovou gumu ala Makara?
Dik
PetrNovak72
Příspěvky: 156
Registrován: 05.04.2015 14:05

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od PetrNovak72 »

proforma: na teva ses díval?
http://www.tevastore.cz/TEVA-H-XLT-4156-MBBL

já je mám asi 9 let, zatím spokojenost... neříkam že třeba taky nešli s kvalitou dolů:-)
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od proforma »

Diky za odkaz, tu znacku vubec neznam, mela jsem ji za nejakou rychlokvasku, tak jsem ji mijela... Takze 9 let a drzi? To je dobra zprava, zaradim do vyberu, dik :-)
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
kregan
VIP
Příspěvky: 2206
Registrován: 28.11.2013 8:43

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od kregan »

Tevy nejsou špatný. Většina majitelů, co znám je s nima spokojená.

Jinak neni Vibram jako Vibram. Dělají se v různých tvrdostech.
Čím víc víš, tím míň neseš.
Uživatelský avatar
Venet
Příspěvky: 1122
Registrován: 12.01.2011 22:48

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od Venet »

ja mám source vagabond - už 11 rokov. V podstate na leto mám len tieto jedny sandále...
prikladám link - aj keď tie moje majú iný dezén na podrážke. úplne najjednoduchšie.
http://sourceoutdoor.com/en/men-outdoor ... andals-men
Cogito, ergo armatum sum.
Uživatelský avatar
Rainier Wolfcastle
Příspěvky: 1607
Registrován: 30.01.2011 14:33

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od Rainier Wolfcastle »

Triop dela uplne stejne za tretinovou cenu... Bohuzel pro me ne pro majitele vysokych nartu
Toran@ga
Příspěvky: 307
Registrován: 05.03.2015 17:02
Pohlaví: muž

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od Toran@ga »

Nemáte někdo zkušenost s armádními US "Combat Hiker" botami?
Např "Danner Cobat hiker" apod..
díky
Ramcharger
Příspěvky: 1
Registrován: 31.08.2016 16:29
Pohlaví: muž

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od Ramcharger »

Mám horské bojové boty dva roky. Od Bates, s gretexem( takové ty zelené, jako že k maskáčům). Nosím je hlavně přes zimu a to celodenně. Jsem naprosto spokojen. Přes noc do nich dám noviny aby vyschl pot. Pohybuji se denně, jak na tvrdém podkladu, tak několikrát v lese, ale ne nějaký velký terén a kameny. Chodím se psem. Botky jsou to, při zvolení správné velikosti, pohodlné a odolné. Jediné, co jsem pro ně udělal, tak jsem je ošetřil Sno-sealem.Podrážka má dobrou oporu, na hladkém a mokrém podkladu se ale smýká. Mám ještě jedny, do teplého klimatu, ale ty mě nesedly. Asi blbě zvolená šířka. A je v nich stejně dost teplo(přes léto). Před dvěma měsíci jsem pořídil R.A.T. také od Bates. Jsou tedy zatím nové, ale naprostá spokojenost. Možná jsou ještě lepší než ty Hickers. Trochu víc šněrování, ale jinak velmi pohodlné boty. Na chození potokem tedy nejsou, mám ty letní, s větracími ventilky. Ty fungují dobře. Dá se v nich přes den vydržet celkem komfortně do nějakých +25°C. Pak už je teplo. Dělají se i s gore. Ty neprovlhnou, ale to mám zase ty Hickers. Jinak, co tyhle armádní botky sleduji, tak Bates a Danner jsou asi nejkvalitnější výrobky. Dají se tady sehnat jak nové(ale ta cena), tak lehce jeté, ale musí se vybrat pečlivě velikost. Ne každý výrobce má, i když stejně značenou, botu stejně velkou. Boty jsou to ale lehké a dobře sednou a netrvá dlouho nějaké rozcházení. Nestalo se mě, že bych měl nějaké otlaky a pod. Podrážka je poddajná, ale pevná a origo vložka má docela měkký, odpružený došlap. Já jsem naprosto spokojen.
Toran@ga
Příspěvky: 307
Registrován: 05.03.2015 17:02
Pohlaví: muž

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od Toran@ga »

Ahoj, díky za zkušenost...
Já je totiž mám a po cca 2 letech ne příliš častého používání se mi vytrhly 2 očka a na obou botech začala odlepovat ta guma na špičce. Nutno dodat že jsem s nimi byl ve sněhu , bahně, plaval, brodil, lez po kamenech atd. Ale vydržet by asi měli víc, třeba mám nějaký páteční kus, proto jsem se ptal na jiné zkušenosti. Jinak bota pohodlná, až taková moc bačkurka

dodatek: výrobce wellco
Uživatelský avatar
Alstratt
Příspěvky: 1162
Registrován: 01.08.2015 16:34
Bydliště: US

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od Alstratt »

Od doby skonceni treningu a prijeti ke spec. jednotkam letely velke tezsi boty do skrine a chodim, beham, cvicim po lese, pousti ... prevazne v kotnikacich nez drive. Chodim v botech od znacky LALO ve verzi Amphibian oni jsou dve verze z taktickych a to Amphibian a Intruder jinak spokojenost tedy az na neco. Mnohe odradi ta silena cena ano je to predrazene mely by to prodavat mnohem levneji. Ted si z hlavy nevzpomenu ale myslim ze se vyroba presunula na Taiwan ale nevim jiste coz mi hlava nebere americke boty a vyroba v nejake asijske p*dely (se*e me ze se spousta vyrobku vyrabi v asii a tu zrovna nemusim). Za 350 dollaru za takove boty je vazne hodne ne ze by na to nebylo ale pri spocitani si ze za nekolik let tech bot nakoupim vic tak ta cena je hned vyssi ale co koukam mnohe ani ta cena neodrazuje a kupujou to u nas stejne jak ja takze za tu cenu by mohly ty boty dodelat poradne jako je ta spicka bot a kvalitnejsi gumova podrazka ne tak rychle osoupatelna aspon to. Prejdeme na funkce urcite se doctete jake to ma ruzne funkce ale myslim si ze takove funkce mnozi ani nevyuzijou opravdu je to jak rikaji na nekterych videich youtube dost pro navy seals a podobne takove aktivity. Odvodnovaci kanalky opravdu funguji kdyz se s nima dostanete do vody a dostane se voda dovnitr treba horejskem takze behani po plazi do more, pres nizkou reku, potok atd neni problem. Vzorek podrazky a celkove ta bota je vazne spis na behani po plazi, pousti, cestach apod. ja s tim jinak beham i po lese ... a zadny problem nebyl. Nekteri s tim chodily i kdyz napadl snih a pry bez problemu me to problem taky nedelalo ale na nejake brodeni hlubokym snehem to opravdu neni tam uz budou problemy asi jako uvsech kotnikacu. Titanove bodliny na boku kazde te boty na lezeni po tlustem provazu funguji ale necekejte od toho nejaky zazrak myslim si ze to normalne clovek nevyuzije. Zodolnena spicka boty materialem SuperFabric jako jo fajn ale zachytava se v tom hodne necistot takze se to potom hure cisti. Bota je opravdu jak pisou velmi lehka to potvrzuji a velmi pohodlna. Na jazyku boty mate malou sitkovanou kapsicku kam muzete zasunout tkanicky, kdyz behate nekde pres kroviny treba aby se vam nezachytily o neco takze je nemusite cpat do bot cili nikde neprekazi ale to je jen drobny detail. Vzadu na bote mate plastovy vystupek na pripojeni nekterych ploutvy coz asi spousta lidi taky nevyuzije ale da se to vyuzit na neco jine mnohe asi napadne na co. Docela i pekne pruzi v pate ale to celkove ty boty mi prijde a jsou docela tiche. Podrazka by mohla byt z lepsi gumy prijde mi ze po nejake dobe behani treba po ceste tak se to docela osoupe o slusny kus. Po domluve s jednim clovickem mam slibeno ze se na to koukne a botu mi mozna postavi a mozna bude jina podrazka i kdyz tahle je super na to na co je urcena. Zaroven lepe pridela podrazku na spicce atd. protoze u nekterych se ta podrazka na spicce odlepuje ale divne ze jen na nekterych a na jinych tech samych zase ne. Delaji je v bezove a cerne barve ale uz je ukazovaly i v hnede a sede ale ty se neprodavaji jak koukam. Intruder jsou jinak levnejsi hlavne z duvodu ze nemaji odvodnovaci kanalky a nevim uz co este. Ma to trojite site svy coz toho si asi hned vsimnete. Upravu proti velkemu znecisteni toho SuperFabric to bude mit taky v update verzi co mi prislibil jeden. Jinak se mi velmi libi taky botky co testoval vas Soldato Team a to Lowa Zephyr. No nebudu zdrzovat popisovat to cele by bylo dlouhe (kdo chce vedet vic od toho ma ruce a napise/zepta se) zde se muzete podivat. Po rozkliknuti bot tak napravo si mnohe o danebote muzete precist pripadne se zeptat.

https://www.lalotactical.com/index.php? ... path=10231
https://www.youtube.com/watch?v=aLtL6azcIu8
https://www.youtube.com/watch?v=2rvUXbhoQWk
https://www.youtube.com/watch?v=iZSAbu91kL8

Ponozky ktere nejvice do techto bot pouzivam Thorlo Experia (syntetika) a Patagonia (syntetika+merino)

https://www.thorlo.com/socks/xcmu/004 (syntetika)
http://www.patagonia.com/product/midwei ... -underwear (syntetika+merino)

Pak tu mam este obycejne zimni merino ponozky ale ty uz ani nevim odkud je mam a co to je za znacku vubec. Stribro v nekterem obleceni od nekterych znacek je ok ale v ponozkach mi prijde celkem k nicemu ale to uz do tohoto vlakna nepatri.
The more you sweat in training, the less you bleed in combat.
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od štaflík »

Celkem podrobné a aktuální povídání o německých kampfstiefelech.
https://translate.google.cz/translate?h ... rev=search

Mimochodem, máte někdo zkušenost s Haix x21?
https://www.armyprodej.cz/kanady/boty-h ... h-gore-tex
Vyplatí se příplatek skoro 2000,- oproti prbosáckým kampfstiefelům?
Uživatelský avatar
Rainier Wolfcastle
Příspěvky: 1607
Registrován: 30.01.2011 14:33

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od Rainier Wolfcastle »

Já si myslím že ne. Podle mých informací přímo z Prabosu jim Německá strana dodává useň a v Prabosu boty jen sešijí. To samé by mělo být i s podešví.
Ta se jim mimochodem asi osvědčila, protože ji dávají i na některé své modely (lehce změněnou) např. na Foxy.
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od štaflík »

Na FOXu uvádí podešev "Soluň" Má to být stejné jako v Kamfstiefelech? Tam uvádí jinou...
Uživatelský avatar
Rainier Wolfcastle
Příspěvky: 1607
Registrován: 30.01.2011 14:33

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od Rainier Wolfcastle »

mam oboje a jsou si velice velice podobne. materialove bych rekl temre identicke i co se tyce vlastnosti v terenu
Odpovědět