Trvanlivé konzervy

Odpovědět
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4246
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Trvanlivé konzervy

Příspěvek od Lyster »

golem píše:Mas mají dost, ale guláše a hrnce v Lounech v jedenáct dopoledne vyžraný jak kdyby se tam potkal autobus důchodců s kolonou dodávek Vietnamců... :-D
To samé Litoměřický Lídl. Byl jsem tam asi v 10h a vyžraný to bylo skoro všechno tak do 3/4. Asi tu máme víc rozpadlíků, než jsem si myslel. :D
Uživatelský avatar
Desouza
Příspěvky: 813
Registrován: 02.08.2012 19:07
Pohlaví: muž
Bydliště: Za koncem světa

Re: Trvanlivé konzervy

Příspěvek od Desouza »

jj země vé tři es :)
Vincit omnia veritas .
JirkaK
Příspěvky: 411
Registrován: 23.12.2013 20:14
Pohlaví: muž
Bydliště: Jihomoravský kraj

Re: Trvanlivé konzervy

Příspěvek od JirkaK »

Tak jsem také navštívil prodejnu a vzal si 12 ks vepřové šunky a 12 ks krůtí šunky do zásoby + pár kousků různých druhů na konzumaci, když se o prázdninách vyrazí na toulky krajinou.

Jinak bylo konzerv v prodejně dost a to jsem tam byl 28. 6. kolem 17 hodiny
Cep
Příspěvky: 1707
Registrován: 09.04.2015 11:22
Pohlaví: muž

Re: Trvanlivé konzervy

Příspěvek od Cep »

Jo, jen jen jsem tam nemohl nikde najít Vepřové maso jemně kořeněné :-(
Uživatelský avatar
Tina
VIP
Příspěvky: 593
Registrován: 21.08.2012 10:06
Bydliště: Severní Čechy

Re: Trvanlivé konzervy

Příspěvek od Tina »

Ode dneška v Lídlu v akci Chalupářské / Sedlácké maso, obojí ve skle, za 29,90 Kč.
Asi že mají teď ten Bio týden ;-)


Jinak já dnes otevřela kočkám prémiové krmivo od Falconu, řešilo se to tu někdy v březnu. Byla to obří konzerva, 1200g, v něm nacpané celé kuře na kousky + 3 fláky hovězího masa. Vonělo to, vypadalo to jak domácí zavařené kuřecí nebo vepřové a kočky se mohly zbláznit, jen jim to zavonělo pod čumáky. Ve Zverimexu jsem to koupila za 108,- peněz a v časech nouze bych se rozhodně nebála z toho udělat rizoto, nebo cokoliv jiného a vydávat to za lidskou stravu. Na můj vkus tam bylo hodně zesulcovatělé šťávy, co se vyvařila z masa, ale kočkám to chutnalo, tak to neřeším. Vybrala jsem kostičky, přendala do plastové krabice, mají na pár dní co baštit.
Nevím, jestli už se u Falconu po tom březnovém náporu dá běžně nakupovat, nebo je to stále jen pro větší odběratele, na tolik jsem to nezkoumala, ale i v tom Zverimexu se to dá sehnat za celkem slušnou cenu.
Originál obrázek jsem nenašla, ale pro ilustraci přikládám totožný, jen s menším množstvím kuřete, v mojí konzervě bylo fakt jedno celé.

[Obrázek
dolmar
Příspěvky: 305
Registrován: 09.03.2014 8:46
Bydliště: Střední Čechy

Re: Trvanlivé konzervy

Příspěvek od dolmar »

Včera jsem při úklidu objevil v komoře pár zapomenutých konzerv. Resp. věděl jsem, že tam jsou, ale nevěděl jsem že už mají po expiraci ( ten čas tak letí, rychleji než si člověk hodlá připustit... ). Tak mi to nedalo a jednu jsem vyzkoušel. Datum expirace - 23.7.2009 :D Foto přikládám. Nebylo jí vůbec, ale vůbec nic. Je fakt, že byla celou dobu uložena ve tmě panelákové komory, kde je stálá teplota. Moc jsem tomu nevěřil, když jsem tady četl, že se konzervám nemůže nic stát a že i pár let po expiraci jsou v pořádku. Už tomu věřím :D

Obrázek
supret
Příspěvky: 51
Registrován: 24.11.2015 15:04
Pohlaví: muž

Re: Trvanlivé konzervy

Příspěvek od supret »

Kdysi jsme na tábor nakoupili trochu víc konzerv než bylo potřeba (asi o 300kusů) :D a jedli jsme je na každém táboře po dalších 10 let. Doba expirace byla těsně po tom prvním táboru takže ty poslední kusy měli těch 10 let jistejch a nebyl nikdy žádnej problém. Celou dobu byly uloženy v suchém a tmavém sklepu. Sice bylo pár konzerv trochu orezlejch ale nevyhodili jsme ani jednu a troufám si říct že chuťově se ani moc nezměnili. ;)
Uživatelský avatar
scavenger
Příspěvky: 52
Registrován: 08.03.2016 14:43
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Trvanlivé konzervy

Příspěvek od scavenger »

Pokud je obsah správně zpracován a neporušen obal, tak taková konzerva ve vhodných podmínkách člověka i přežije.
Když jsem po strýci vyklízel barák, měl ve sklepě staré konzervy ještě i z druhé světové války a na svůj 70 letý stav nebyly špatný.
Neprohnalo nás to, žijeme doteď, takže úspěch :)
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4246
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Trvanlivé konzervy

Příspěvek od Lyster »

Dneska jsem zakoupil jen tak ze zvědavosti tu 900g konzervu tuňáka z Lídlu. Je to docela macek.
Jen nevím, při jaké příležitosti jej otevřu. Nezkoušel jí už někdo z vás?
Uživatelský avatar
Count
VIP
Příspěvky: 875
Registrován: 20.05.2015 19:11
Pohlaví: muž

Re: Trvanlivé konzervy

Příspěvek od Count »

Otevřeš ji při přiležitosti testu pro nás. :lol: Do kdy to má spotřebu?
Lepší hrůzný konec, než hrůza bez konce.
zedik
Příspěvky: 987
Registrován: 29.03.2016 20:41
Pohlaví: muž

Re: Trvanlivé konzervy

Příspěvek od zedik »

Lyster píše:Dneska jsem zakoupil jen tak ze zvědavosti tu 900g konzervu tuňáka z Lídlu. Je to docela macek.
Jen nevím, při jaké příležitosti jej otevřu. Nezkoušel jí už někdo z vás?
mám jich doma několik již z minula,už jsem 2-3 i snědl-většinou třeba na horách kde jsme z toho udělali salát pro víc lidí.chutově nemám co vytknout.
jedinou připomínku mám k tomu,že je tam na 900g pouze 650g obsahu :-/
takže s tou cenou mě líp vychází malý konzervy kupovaný v německu 165g/140g obsah v ceně 90centíků
krvfx
VIP
Příspěvky: 1617
Registrován: 15.08.2013 9:25
Pohlaví: muž

Re: Trvanlivé konzervy

Příspěvek od krvfx »

Já už jednu taky zpracoval. Jednou jsme to měli s chlebem celá rodina k večeři a ze zbytku (pořád toho zbylo kvantum:) jsme udělali tuňákovou pomazánku. Nemám k té plechovce žádné výhrady kromě toho, že je toho moc v jednom balení.
Sushi
Příspěvky: 19
Registrován: 24.09.2016 23:19
Pohlaví: muž

Re: Trvanlivé konzervy

Příspěvek od Sushi »

Co se týká konzerv Hamé, byla zde zmíněna kdysi poznámka, zda jsou pro KDP něčím specifické, lepší (obalem, obsahem). Standardní konzervy mají 3 vrstvy speciálního povrchového laku a garantována je trvanlivost obalu (koroze) 3 roky. Samozřejmě není-li tento mechanicky nebo jinak poškozen. Vzorky jsou testovány v urychlovací komoře. Zcela shodné konzervy, i obsahem, jsou pro KDP s rozdílem těch s AL vaničkou, ale i ta má shodnou úpravu, není nijak speciální.
Uživatelský avatar
K4cer
VIP
Příspěvky: 1686
Registrován: 30.03.2014 20:37
Pohlaví: muž

Re: Trvanlivé konzervy

Příspěvek od K4cer »

Poradí některej kolega ňáký chutný párky f konzervě?

Frankfurcký vot Kosteleckejch nejsou žádná hitparáda (rozhodně si ty párky pamatuju jinak), a stojej tolik jako by byli z jednorožců.
Já teda párky kupuju čerstvý, ale právě při poslední debatě mě napadlo, že bych nima moch rozšířit sortiment konzerv, aniž bych byl nucenej jíst konzervovej guláš a podobný věci.
Můžeš bejt osel, ale musíš si umět poradit :>
Uživatelský avatar
the.marek
VIP
Příspěvky: 1702
Registrován: 07.04.2013 13:35
Pohlaví: muž

Re: Trvanlivé konzervy

Příspěvek od the.marek »

Já kupuju párky Rockwurst v Kauflandu. Nejsou ovšem v konzervě, ale ve skle, což je drobnější nevýhoda.
Výhodou je, že uvádějí 75% masa.
Chuťově mě chutnají. Ve sklenici je 8 párků, cena 49,- nebo 39,- v akci.
Nikdy nenaser šest chlapů, když máš jen pětiranný revolver ...
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4246
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Trvanlivé konzervy

Příspěvek od Lyster »

Já kupuji párky Dulano ve slke, které nahradily párky Oldenhauser, aspoň v Litoměříckém Lídlu. Nejdříve jsem litoval, ale myslím že jsou dokonce o trochu lepší než Oldenhauser. Chutnají mí více vepřové než kuřecí. Ale poživatelné jsou myslím oboje. Záleží na preferencích strávníka. :)
Uživatelský avatar
Count
VIP
Příspěvky: 875
Registrován: 20.05.2015 19:11
Pohlaví: muž

Re: Trvanlivé konzervy

Příspěvek od Count »

Dnes v Lidlu 20% sleva na krůtí a vepřovou šunku v konzervě. Datum spotřeby 2019.
Lepší hrůzný konec, než hrůza bez konce.
Uživatelský avatar
Ibex
VIP
Příspěvky: 784
Registrován: 20.11.2015 8:48
Pohlaví: muž
Bydliště: Jihočech

Re: Trvanlivé konzervy

Příspěvek od Ibex »

už je zaparkováno ve spíži :-)
Jeste se nestalo, aby to nejak nedopadlo..
kocour-odvedle
Příspěvky: 36
Registrován: 26.03.2015 16:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Kroměříž

Re: Trvanlivé konzervy

Příspěvek od kocour-odvedle »

Tak se mi otevřela ve sklepě konzerva guláše z Dovastu. Dva roky pře koncem minimální záruky. Ovšem reklamace promptně vyřešena a pan majitel po telefonu přidal radu, nebrat trhací víčka ale klasické konzervy, ta prý vydrží minimálně deset let.
Přílohy
15300702_1886741601554293_1207236565_n.jpg
venca_h
Příspěvky: 122
Registrován: 17.01.2014 13:02
Pohlaví: muž
Bydliště: Plzeň - sever

Re: Trvanlivé konzervy

Příspěvek od venca_h »

A oni dělají klasické konzervy ? Neřešilo se to tu, že jen při velké objednávce jednoho druhu ? Nebo se něco změnilo ?
Odpovědět