Nouzové zásoby pitné vody

Odpovědět
Uživatelský avatar
Max
Příspěvky: 295
Registrován: 25.01.2011 16:31
Bydliště: Severní Čechy

Re: Nouzové zásoby pitné vody

Příspěvek od Max »

Třeba se to někomu bude hodit - v Globusu mají 15l kanystry na vodu za 179 Kaček.
Mají i 5 a 10 l.
Uživatelský avatar
Karlos
Rozpadlík
Příspěvky: 4681
Registrován: 21.12.2010 19:31
Bydliště: Velká Morava

Re: Nouzové zásoby pitné vody

Příspěvek od Karlos »

Nejlepe clovek udela kdyz si zmapuje prameny a studanky ve svem okoli, jsou i takove o kterych nikdo moc nevi a u kterych tedy nebude dlouhatanska fronta ziznivcu pokud by se neco hodne pokazilo...
Uživatelský avatar
Carlito
Příspěvky: 46
Registrován: 25.03.2011 19:09

Re: Nouzové zásoby pitné vody

Příspěvek od Carlito »

To není na škodu, ale většina lidí bydlí od použitelných studánek daleko, takže jak dostat vodu v dostatečném množství a nenápadně do svého brlohu a pak co v případě, že po nějakou dobu nebude možné vystrčit nos ven.

Nejlíp se mi jeví kombinace plastových beček na kvas (jsou různé velikosti) ve sklepě a pro případ, že by voda už byla „cítit“ chem. tablety a nějaký ruční filtr. Až na filtr to je vše za pár korun a hlavně to není „mrtvá zásoba“ a může to sloužit i ve fungující civilizaci. Akorát ty mé bečky po tom kvasu už asi nikdy nevyčichnou :lol: .
alibaba
Příspěvky: 2113
Registrován: 12.01.2011 21:27
Bydliště: North Carolina USA

Re: Nouzové zásoby pitné vody

Příspěvek od alibaba »

V pripade nejake apokalypci se stejne budete pohybovat pesky v okruhu asi 20 km anebo na koni v okruhu asi 50 km a v Cesku neustale prsi a je tam neuveritelne mnoho spodni vody a tak prameny jsou tam vzdaleny od sebe tak 5-10 km a vzpominam si ze voda nikdy nebyla problem ....pozor nezamichavat do problemu nejakou Afriku ,ale Cesko je OK .....
JimmyJazz
Příspěvky: 819
Registrován: 31.01.2011 12:41

Re: Nouzové zásoby pitné vody

Příspěvek od JimmyJazz »

2 alibaba: bejvavalo...kvuli nezodpovednemu krajinne politice se uz i v CR zaciname potykat se suchem. Konkretne kralovehradecky kraj je na pokraji krize. To je tak, kdyz se vysusuji mokrady a louky a luzni lesy se premenuji na pole.
alibaba
Příspěvky: 2113
Registrován: 12.01.2011 21:27
Bydliště: North Carolina USA

Re: Nouzové zásoby pitné vody

Příspěvek od alibaba »

Tohle jsem si myslel pred 30 lety take a sakra jak jsem se zmylil ,vubec jsem nebral v uvahu more ,dnes je voda satelitne zmerena a je vypocitano ,ze je 78 % vody a dobrych 10 % je zem nikoho jako hory ,pouste atd a na jeste mensim zbytku ziji lide a more ma velky vliv i cesko a to si malokdo uvedomuje a tak tam bude prset pravidelne a nikdy tam sucho nebude ,mozna tak 2-3 roky sucha leta ,ale potom dest bude padat .....
alibaba
Příspěvky: 2113
Registrován: 12.01.2011 21:27
Bydliště: North Carolina USA

Re: Nouzové zásoby pitné vody

Příspěvek od alibaba »

JimmyJazz
Příspěvky: 819
Registrován: 31.01.2011 12:41

Re: Nouzové zásoby pitné vody

Příspěvek od JimmyJazz »

2 alibaba: problem neni se zdrojem vody (dest ci snih), ale s tim, jak tu vodu udrzet na uzemi CR a naplnit podzemni zdroje. Jak jsem jiz psal, nezodpovednou politikou se nici prirozena zachytna mista, kde se voda drzi a muze se vsakovat do podzemi. To je problem. Misto, aby tu srazkova voda zustala a vsakla se, tak ji vetsina proste a jednoduse odtece do pryc bez uzitku.
Fjord
VIP
Příspěvky: 797
Registrován: 05.07.2011 0:50

Re: Nouzové zásoby pitné vody

Příspěvek od Fjord »

Máte někdo zkušenosti, jak je vhodné či ne používat dešťovou vodu? V nouzi samozřejmě ano, ale jak je to u dlouhodobějšího použití? Na kolik je voda z mraků asi kontaminovaná, bo ne. Možná největší kontaminace bude přes chytač, kterým vodu shromažduji (střecha, plachta, okapy :-)
JimmyJazz
Příspěvky: 819
Registrován: 31.01.2011 12:41

Re: Nouzové zásoby pitné vody

Příspěvek od JimmyJazz »

Destovku bez jakekoliv dalsi filtrace lze pouzivat na zavlahu rostlin, nebal bych se v ni vyprat pradlo ci se v tom osprchovat. Nicmene k piti bych to pouzil az po prefiltrovani pres nejaky filtr s aktivnim uhlim za ucelem odstraneni pripadnych skodlivych chemickych sloucenin.
Uživatelský avatar
Venet
Příspěvky: 1122
Registrován: 12.01.2011 22:48

Re: Nouzové zásoby pitné vody

Příspěvek od Venet »

Dažďová voda je veľmi vhodná na pranie - je mäkká a špina ľahko púšťa. Ale aj tak by som ju prefiltroval cez nejaký pieskový filter. Počas padania atmosférou zachytáva nečistoty, prachové častice a peľové zrnká... (apropó samotná kvapka vzniká kondenzáciou pary na prachovej čiastočke) preto aby sme prádlo mali čistejšie a nie špinavšie je lepšie ju prefiltrovať - stačí obyč. pieskový filter ( sud s pieskom- hore priteká dole nejakú dierku odkiaľ bude vytekať) a takto prefiltrovanú vodu ak by som chcel piť, asi by som ešte prefiltroval cez uhlíkový filter (v núdzi postačí drevené uhlie z ohniska - také tie nevyhorené čierne kúsky) a uschovával v uzavretých nádobách bez prístupu svetla, s nejakými šutrami - napr. dolomit... - aby sa voda slabučko mineralizovala. Demineralizovaná voda odbúrava minerály z tela. A zároveň minerálka (kedy je minerálov veľa) telo zanáša minerálmi.
Fjord
VIP
Příspěvky: 797
Registrován: 05.07.2011 0:50

Re: Nouzové zásoby pitné vody

Příspěvek od Fjord »

Jj tak to je dobrá zpráva, že by stačil i "lehčí" filtr, třebas v podobě dřevěného uhlí. Takže začnu shromaždovat uhlíky :lol:

Napadl mě ještě jeden kámen, který by šel použít i na mineralizaci, eventuelně na čištění, ale musel by se nadrtit.
Je to šungit z Karelie v Rusku. Je to velice zajímavá uhlíková hornina, který není snad nikde jinde, než jen v jedné oblasti. Je černý a mluví se i mimozemském původu - možná někdy sem spadl kus meteroritu.
Obsahuje myslím fulereny, bo tak nějak, které mají léčivé účinky. Mám tu jednu pyramidu z něj a trvalo mi přes týden, než jsem si na něj zvykla, je hodně silný. Používala jsem to i na právě doharmonizování vody - drt´se nechala na nějakou dobu v té vodě, pak se použila. Mělo to kvalitativně lepší chut´.
Uživatelský avatar
hanpari
Příspěvky: 776
Registrován: 15.01.2011 21:10
Pohlaví: muž
Bydliště: Velká Morava

Re: Nouzové zásoby pitné vody

Příspěvek od hanpari »

Fjord píše: Obsahuje myslím fulereny, bo tak nějak, které mají léčivé účinky. Mám tu jednu pyramidu z něj a trvalo mi přes týden, než jsem si na něj zvykla, je hodně silný. Používala jsem to i na právě doharmonizování vody - drt´se nechala na nějakou dobu v té vodě, pak se použila. Mělo to kvalitativně lepší chut´.


Fulereny jsou obrovský hit, to máš pravdu. Ale v podstatě jde jen o označení typu sférických molekul. To, že jsou léčivé, bych bral s rezervou, i když se o jejich využití ve zdravotnictví asi uvažuje.

Obrázek
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/c ... e_c540.png
Uživatelský avatar
Venet
Příspěvky: 1122
Registrován: 12.01.2011 22:48

Re: Nouzové zásoby pitné vody

Příspěvek od Venet »

šungit by mal byť tvrdý minerál lesklo čirnej až lesklo sivej farby, tvrdý tak že by nemal písať na papier. Ja čo som si objednal cez internet drť, tak je bez lesku, a píše na papier. Hmm a teraz čo? je aj toto šungit? nejakej slabšej kvality? je ten sivý kvalitnejší?
Fjord
VIP
Příspěvky: 797
Registrován: 05.07.2011 0:50

Re: Nouzové zásoby pitné vody

Příspěvek od Fjord »

to Hanpari:
myslím že v té Karelii mají i nějaké lázně, a nestěžují si :mrgreen: Kdyby to léčivé nebylo, tak by nejspiš tu vodu, bo v jaké formě to mají, používali jen na prádlo a ráchání si špinavých nohou :mrgreen:
Pro mě je to docela silný kámen, ale samo at si každý udělá sám názor.

To Venet:
pokud je to vyleštěné, tak ten kámen nic "nepouští", nedělá šmouhy. Je to dost tvrdý, ale nevím, kde by se pohyboval v tabulce dle Vickerse nebo Brinella. :mrgreen: Ta drt´malinko šmouhy dělá-nejspíš zbytky z té těžby po rozbití - zrnka prachu bych řekla. Lesklé je to po vyleštění, nebo asi když se to "ulomí" někde v lomu, kde je rovná plocha, nejsem šutrolog :mrgreen:
Pokud je ale šedivý, tak to nevím tedy, má být černý. Běž mrknout do nějaké prodejny, kde je prodávají, aby sis udělal obrázek. Nehtem do šungitu nic nevyryju, do uhlí asi ano. Pokud tě napálili, tak jim to vrať.
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8794
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Nouzové zásoby pitné vody

Příspěvek od Fabulous »

Našel jsem v Makru balenou vodu se zárukou dna roky. Normální voda má záruku max na rok. Takže v roce 2013 budu shánět zase novou :-) Tedy pokud mi někdo neporadí cool trik, jak jí udržet "živou".
Uživatelský avatar
MRAK
VIP
Příspěvky: 3020
Registrován: 13.01.2011 11:02
Bydliště: Sever

Re: Nouzové zásoby pitné vody

Příspěvek od MRAK »

Fabulous píše:Našel jsem v Makru balenou vodu se zárukou dna roky. Normální voda má záruku max na rok. Takže v roce 2013 budu shánět zase novou :-) Tedy pokud mi někdo neporadí cool trik, jak jí udržet "živou".
někde to tu proběhlo :mrgreen:
:lol:
:cash http://www.signum74.cz/shop/voda-a-pris ... water.html :cash
:lol:

tady máš živou vodu s nekonečnou trvanlivostí .... jen trošku drahou ;)
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8794
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Nouzové zásoby pitné vody

Příspěvek od Fabulous »

Tuhle stránku znám, ale radši pokorně každé dva roky vodu vyměním. To je příliš drahé.
Uživatelský avatar
Karlos
Rozpadlík
Příspěvky: 4681
Registrován: 21.12.2010 19:31
Bydliště: Velká Morava

Re: Nouzové zásoby pitné vody

Příspěvek od Karlos »

Kolik té vody držíš v zásobě? Kolik počítáš na osobu a den? To se může docela prodražit...
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8794
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Nouzové zásoby pitné vody

Příspěvek od Fabulous »

Počítám cca 1,5 l na den, pro dva dospělé a dvě děti. Zásoby balené vody mám na měsíc. Jídlo na nejméně tři měsíce. Ale mám ještě filtry vody a hromadu skvělých čističů vody Sanosil.
Odpovědět