Bramborová kaše

Odpovědět
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Bramborová kaše

Příspěvek od dracekvo »

Zkoušel sem bramborovou kaši http://www.labeta.cz/produkty.php?idp=2 ... l%C3%A9kem

a musím říct, že chuťově nic moc. Máte někdo nějakou oblíbenou ať nemusím zkoušet každou co mají v krámě?
Uživatelský avatar
Josef
Rozpadlík
Příspěvky: 1727
Registrován: 10.03.2011 7:20

Re: Bramborová kaše

Příspěvek od Josef »

Mám v depozitu pár kaší od Knorru (http://static.akcniceny.cz/foto/vyrobky ... 619649.jpg), nejde o chuť, to že se to nikdy nebude zcela podobat čerstvým bramoborám, to bych překousl. Ale zatím jsem nenarazil na kaši, která by se vyznačovala nějakou delší dobou skladovatelnosti. Potraviny se skladovatelností od 6 mesíců do jednoho roku nepovažuji za vhodné do strategických zásob nakupovat. To je nanejvýš jen tak na přilepšení nebo na obměnu přílohy na nějaký vandr, víc bych si od toho nesliboval.
prochazka85
Příspěvky: 102
Registrován: 27.02.2012 14:07

Re: Bramborová kaše

Příspěvek od prochazka85 »

ja mam v depozitu bramborovou kasi od innova, trvanlivost 15 let, chutove prijatelna
Uživatelský avatar
Josef
Rozpadlík
Příspěvky: 1727
Registrován: 10.03.2011 7:20

Re: Bramborová kaše

Příspěvek od Josef »

Dík za tip.
Uživatelský avatar
Kapo
Příspěvky: 1298
Registrován: 10.04.2012 12:35
Bydliště: na samote u lesa

Re: Bramborová kaše

Příspěvek od Kapo »

Trvanlivosť riadna. Nie je to samá chémia?
prochazka85
Příspěvky: 102
Registrován: 27.02.2012 14:07

Re: Bramborová kaše

Příspěvek od prochazka85 »

nemyslim, ze by to bylo az tak chemicky:
Díky špičkovému technologickému postupu šokového zmrazení a následovného vakuového balení v ochranné atmosféře (dusík) do dóz chránících potraviny před vlhkostí a vzduchem, který je využívaný také v NASA, je zaručena maximální chutnost, zachování barvy, konzistence a především výživné hodnoty po mnoho let.
Uživatelský avatar
Kapo
Příspěvky: 1298
Registrován: 10.04.2012 12:35
Bydliště: na samote u lesa

Re: Bramborová kaše

Příspěvek od Kapo »

Vákuovanie je fajn. Hlavne keď sa spojí ešte z inou prirodzenou konzerváciou. /sušenie, údenie, solenie, chlad.../ ;)
Warlord
Příspěvky: 49
Registrován: 27.07.2011 20:52

Re: Bramborová kaše

Příspěvek od Warlord »

Sem to nedávno řešil, proč výrobci píší trvanlivost třeba jen 1-2 roky.
Nejde o to, že by se to zkazilo samo od sebe, zkazí se to, když to necháte ve vlhku a výrobce za to nechce nést zodpovědnost. Za kaši á36,- Kč nechce být nikdo 10 let zodpovědný, když jí uskladníte v suchu a třeba v té skleněné dóze s gumovým víčkem, vydrží.
Uživatelský avatar
Josef
Rozpadlík
Příspěvky: 1727
Registrován: 10.03.2011 7:20

Re: Bramborová kaše

Příspěvek od Josef »

Když nebudu mít co do huby, nebude mě v tu chvíli příliš zajímat, kolik je v tom konzervantů a další chemie a zbodnu i něco o čem vím, že to překračuje hygienické normy. Řešit tyhle věci samozřejmě smysl má, ale je potřeba začít především u potravin, kterých ročně spořádáme velké objemy (mouka, brambory, rýže, maso, mléčné výrobky). U pár pytlíků nějaké nouzové záložní stravy nebo u nějaké "mlsné nezdravosti", kterou si dáme jen na Silvestra to podle mého "selského rozumu" to řešit nebudu a klidně si takový úlet dovolím.
Uživatelský avatar
Kapo
Příspěvky: 1298
Registrován: 10.04.2012 12:35
Bydliště: na samote u lesa

Re: Bramborová kaše

Příspěvek od Kapo »

Hmm, to je jedna z možností. Mať špajzu na dnes, a pre prípad núdze. :roll:

Ale je lepšie mať jednu špajzku, mať zásoby napr. na mesiac dva, aby v prípade výpadku supermarketového zdroja boly zásoby.

A tieto zásoby normálne mínať a dokupovať. Vždy nové zastrčiť dozadu, a tie staršie podstrčiť dopredu. Tak ako to robia v obchodoch.

V takomto prípade, keď mienime zásoby aj baštiť a nie len škrečkovať, ma ich závadnosť dosť zaujíma. Hlavne v týchto časoch, keď je všetko samá chémia, emulgátor, umelé arómy, sladilá, farbivá.........
Proste, keď dnes mám možnosť si vybrať, tak si vyberám to lepšie, zdravšie, nebudem sa napchávať bordelom chemického priemyslu. ;)
Uživatelský avatar
Terminated Account
Příspěvky: 3761
Registrován: 19.08.2011 9:42

Re: Bramborová kaše

Příspěvek od Terminated Account »

Bramborová kaše prosím ;) Děkuji MacGyver

Na cesty kupuji bramborovou kaši v Lídlu - značku nevím, ale je to jediná, kterou mají ve všech prodejnách a má červenou krabici. Chuťově ok, nemusí se přidávat mlíko ani máslo a chutná slušně. Dříve jsem kupoval na co jsem natrefil a žádnou jsem neshledal ultrahnusnou. Je dobré každopádně kupovat ty, které nevyžadují přidávání zmíněného mléka nebo másla. Přidává se pouze sůl.

OT: Obecně k Lídlu - tomto obchodě se dají nakoupit i slušně kvalitní potraviny. Lidi - zejména ti kteří nemají hluboko do kapsy tento obchod velmi podceňují. Některé sýry, uzeniny, vína atp. stojí rozhodně za koupi a např v Tescu jsou některé i dvojnásob dražší.
Uživatelský avatar
Kapo
Příspěvky: 1298
Registrován: 10.04.2012 12:35
Bydliště: na samote u lesa

Re: Bramborová kaše

Příspěvek od Kapo »

Veď všetko sa tíka predovšetkým bramkaše, tak ako teraz tvoj lídl. Kapo ;)

Lídl, aj keď ho mnohý podcenujú, naozaj obsahuje najkvalitnejšie výrobky /kvalita-cena/ z bežných obchodných reťazcov. Aspon teda u nás. Dalej o lídli asi niekde inde.
Skočím tam pozrieť zloženie tej bramkaše. Lebo zloženie je pre mna najdôležitejšie. Keď je tam vela Éčiek, tak to radšej neberiem. Aj keď mnohé z nich sú neškodné.
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8795
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Bramborová kaše

Příspěvek od Fabulous »

Ještě jednou OT.
Lidl prodává docela kvalitní věci. Ale v Německu. Zde prodává hnůj, ale to dělají všechny "supermarkety". Prostě jsou SUPER :ne
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Bramborová kaše

Příspěvek od dracekvo »

nu já měl takovou, kam se mělo přidat máslo, ale nedal sem ho tam. Zkusím teda pohledat tu, kam se ani máslo dávat nemusí.
Odpovědět