Stříbrné mince

Odpovědět
joseff
Příspěvky: 63
Registrován: 08.04.2012 20:04

Stříbrné mince

Příspěvek od joseff »

V minulosti se házela čistá stříbrná mince do džbánu s mlékem.
Mléko vydrželo být čerstvé pár dní déle.

Potom se ještě čistá stříbrná mince dávala do nějakého druhu koláče nebo chleba, který se pekl v peci.
- při krájení se mince vyndala

Takže, pokud podle nějakého zvyku budete chtít ukuchtit něco, kam se dávala stříbrná mince,
tak ji nenahrazujte žádnou dnešní mincí, ale radši tam žádnou minci nedávejte (pokud nemáte stříbrnou),
protože ta mince se tam nedávala jen tak, ale z důvodu antibakteriální vlastnosti stříbra.
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Stříbrné mince

Příspěvek od dracekvo »

stejně tak se dá použít stříbrný řetízek či cokoliv jiného.
Hází se třeba i do vody co jsem zaslechl.
alibaba
Příspěvky: 2113
Registrován: 12.01.2011 21:27
Bydliště: North Carolina USA

Re: Stříbrné mince

Příspěvek od alibaba »

To bylo zde normalni a daval se stribrny dolar do mleka aby to prodlouzilo trvanlivost mleka tak o 3 dny . V dolaru bylo 90 % stribra ,ale asi mene uz by to nefungovalo nefungovalo a dnesni buliony jsou 99,99 stribra a tam by to fungovalo urcite v nejakem retizku muzete mit pouze 50% stribra a na prvni pohled to nepoznate ,pouze rozborem .....
Fjord
VIP
Příspěvky: 797
Registrován: 05.07.2011 0:50

Re: Stříbrné mince

Příspěvek od Fjord »

Koukla jsem na svoji sbírku asi 10ti mincí ze současnosti, co mi hodili do klobouku kolemjdoucí za starých časů :rofl -ale jako stříbro to nevypadá z žádné měny. Jinak ted´na aukru se vyšplhal jeden dukát na 100tisíc, tak nevyhazujte po dědovi staré sbírky :cash

No a ještě mě napadá-v rámci minerálů se za války pro získání železa dával hřebík do jablka. By mě zajímalo-na kolik je tam té čisté železné rudy v dnešních hřebících? Možná to bude podobné jako s těmi mincemi-samé slitiny.
Uživatelský avatar
Josef
Rozpadlík
Příspěvky: 1727
Registrován: 10.03.2011 7:20

Re: Stříbrné mince

Příspěvek od Josef »

Nemusíš mít obavu, že by měkký hřebík obsahoval méně železa než hřebík tvrdý. Spíš naopak, tvrdost oceli způsobuje přítomnost uhlíku a dalších prvků. Pokud chybí, je to jen měkké "šufánkové železo" (chemicky čisté železo je totiž poměrně měkký kov - víc než by člověk od "železa" očekával).
Odpovědět