Konfigurace vysílačky BAOFENG UV-5R

Vysílačky, mobily, kódy a šifry...
Odpovědět
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Výběr vysílačky

Příspěvek od DeadMan »

Tak mi dneska dorazil kabel ale nedaří se mi to rozchodit :(

Podle návodu jsem nainstaloval driver pro XP pak zasunul kabel a tváří se to že je to OK ale když spustím test co je na CD tak fail a když kontroluju porty tak je mám nastavené (sedí to co je ve správci a to co je v programu) a ani v softu pro UV-5R se nic nenačte.

Co dělám blbě (nejede ani jedno CB)?
escibe
Příspěvky: 380
Registrován: 04.09.2012 17:29
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha

Re: Výběr vysílačky

Příspěvek od escibe »

To já měl také. Nastavit správný port, nainstalovat správný ovladač a restart programu. Pokud nemáš ten problém co já, jednu vysílačku mě to vezme a ostatní tři ne. Ten kabel jako by ty vysílačky neviděl.
Uživatelský avatar
Artifex
VIP
Příspěvky: 1066
Registrován: 26.03.2012 17:08
Bydliště: Brno

Re: Výběr vysílačky

Příspěvek od Artifex »

No, kucí, vidím to tak, že máte blbě zasunuté konektory (a ano, u Wokouna jsem řešil podobný problém, naštěstí bez potřeby řezání), někde jsem četl, že tomu programovacímu kabelu je trošku potřeba oříznout plasty aby tam padl dobře a měli jste plný kontakt na obou jackách a i potom tam konektor zarvat co to jde.
Takže před úpravou:Obrázek

a po úpravě:Obrázek

Jinak je také vhodné mít verzi programovacího SW příslušnou k firmwaru. Verzi FW jde zjistit tak, že se zmáčkne číslo 3, drží se a stanička se zapne. Ukáže se BFB - - - a to je číslo FW.
Pro verzi BFB290 se používá SW:
1) Baofeng VIP v120304 http://kc9hi.dyndns.org/uv5r/programmin ... 4(VB6).zip
2) Baofeng VIP v120706 http://kc9hi.dyndns.org/uv5r/programmin ... 6(VB6).zip

Pro verzi BFB291 a novější
3) Baofeng VIP v120725 BFB291 http://kc9hi.dyndns.org/uv5r/programmin ... G(VB6).zip
4) Baofeng VIP v120725 BFB291 http://kc9hi.dyndns.org/uv5r/programmin ... I(VB6).zip
5) Rebranded VIP v120815 BFB291 http://kc9hi.dyndns.org/uv5r/programmin ... I(VB6).zip

A pro všechny verze společná: 6) Baofeng CPS v121025 BFBALL http://kc9hi.dyndns.org/uv5r/programmin ... I(VB6).zip

Kdo chce komplet schéma UV5R?
http://www.uv3r.com/images/Schematic-Baofeng-UV5R.pdf

A nejlepší zpráva na konec, doma je druhý Wokoun KG UVD1P pro drahou k vánocům takže pššššt ;)

Pro Josefa: Mike už je doma + 1/2 vlnná teleskopická anténa na 70cm = 1/6 vlnná anténa na 2m, ale mike je jen takový maličký, na fotkách vypadal trošku jinak... no, prozatím bude stačit, zní docela dobře.
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Výběr vysílačky

Příspěvek od DeadMan »

Tak konektor jsem ořezal ikdyž si myslím že nebylo třeba a rvu ho tam co to jde a nic :?

Jak jsi to myslel s tou 3? mě to nějak nefunguje :(

Kurňa 500 v pytli a stejně to nakonec budu bušit ručně :evil:
Uživatelský avatar
Artifex
VIP
Příspěvky: 1066
Registrován: 26.03.2012 17:08
Bydliště: Brno

Re: Výběr vysílačky

Příspěvek od Artifex »

S tou trojkou by to mělo fungovat tak, že máš vypnutou vysílačku před sebou. Zmáčkneš číslo 3 , držíš ho a zapneš vysílačku. Mělo by se na displeji objevit číslo firmwaru.
Nepřeložená verze téhož:

Q: How can I determine which firmware my UV5R has?
A: Power the radio OFF. Press and Hold the 3 key. Power the radio ON.
The display will show BFB - - - This is the Firmware release.

Každopádně s CHIRPem by to mělo fungovat, někde je tam i výběr COM portu tak zkus ještě toto ošéfovat, platí to i pro virtuální COM při USB připojení. Když zapojíš do konektoru sluchátka, fungují?
U toho kabelu je více verzí, třeba máš tu, kterou nebylo opravdu třeba upravovat, četl jsem ale, že to bývá problém tak jsem to sem hodil jako návrh.
Tu je případně schéma zapojení do COM portu:
Přílohy
comport.jpg
comport.jpg (49.79 KiB) Zobrazeno 26135 x
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Výběr vysílačky

Příspěvek od DeadMan »

OK už to chápu

BFB291 a BFB293

porty mám všude nastavené na COM3 a sluchátka jsou 100% funkční

takže ještě změním soft a uvidíme pak už nevím
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Výběr vysílačky

Příspěvek od DeadMan »

JOOOOOOO KUÁÁÁÁÁ JE TO TAM :lol:

dle mého to bylo tim firmware takže to je důležitá věc kterou by si měl každý zkontrolovat jinak to prostě nejede ;)

díky moc Artifex :yes
Uživatelský avatar
Artifex
VIP
Příspěvky: 1066
Registrován: 26.03.2012 17:08
Bydliště: Brno

Re: Výběr vysílačky

Příspěvek od Artifex »

Pohoda, co bych pro spolurozpadlíky neudělal... Hlavně, že to funguje, pro ostatní bacha i na to zasunutí drátu do dvojjacku, ve Wokouňáckých začátcích jsem nad tím strávil TÝDEN řešení, než mne napadlo použít hrubou sílu a narvat to tam stylem "zaječí prdy", pokud víš jak to myslím.
Házej to tam prostě přes CHIRP, ten zvládá všechno, jen neumí změnit startscreen= oželitelná zbytečnost.
escibe
Příspěvky: 380
Registrován: 04.09.2012 17:29
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha

Re: Výběr vysílačky

Příspěvek od escibe »

Myslel jsem to tak že mám 4 ks vysílaček a na kabel mě funguje jen jedna (první co jsem objednal) další vysílačky které jsem objednal tak na nich kabel nefunguje. Myslím si že ořezat nepomůže, porovnával jsem vysílačka a na všech je všechno stejné. Myslím si jestli to nemá něco společného s firmware
Uživatelský avatar
Artifex
VIP
Příspěvky: 1066
Registrován: 26.03.2012 17:08
Bydliště: Brno

Re: Výběr vysílačky

Příspěvek od Artifex »

Však už jsme to tady dořešili, nahoře máš návod jak poznat jakou máš ve vysíračce FW, někde pod tím máš návod, který SW do PC patří ke kterému FW nebo použít CHIRP, který by měl zvládat všechno, DeadMan má z DeadWalkieTalkie už fungující vysíračku snad takže to zkus také. :head
escibe
Příspěvky: 380
Registrován: 04.09.2012 17:29
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha

Re: Výběr vysílačky

Příspěvek od escibe »

Jo já ten to ostatní četl až po napsání příspěvku :head . Já mám u fungující firmware 251 a ostatní 291. Musím to taky nějak poštelovat
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Výběr vysílačky

Příspěvek od DeadMan »

Jj obě dvě naprogramované během vteřiny ;)

Ručně je to fakt jen pro masochisty ale vím že kdyby bylo třeba tak bych si to naladil.

Každopádně zas něco nového co se rozhodně hodí :twisted:
escibe
Příspěvky: 380
Registrován: 04.09.2012 17:29
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha

Re: Výběr vysílačky

Příspěvek od escibe »

CHIRP se mě zdá ale lepší, možná jak na co
Uživatelský avatar
Artifex
VIP
Příspěvky: 1066
Registrován: 26.03.2012 17:08
Bydliště: Brno

Re: Konfigurace vysílačky BAOFENG UV-5R

Příspěvek od Artifex »

Tak co, podařilo se, taky to bylo softwarem, ne?
Dan
Příspěvky: 54
Registrován: 11.03.2012 13:17

Re: Konfigurace vysílačky BAOFENG UV-5R

Příspěvek od Dan »

Stanice UV5R je mene odolna, jinak pokud chces konfigurak, mam tam vsechny PMR a sdilaky plus radioamarerske prevadece, pokud nemas koncesi tak ti z toho muzu vyzobnout jen free, nicmene prevadece v pripade krajni nouze lze pouzit, jinak z Cinanu je dobrej PUXING 888 dualbendovej ma celkem pet druhuhu selektivni volby a scrambler. Obecne je lepsi pro tyto stanice spachat pasmove filtry pro pouzivana pasma, pri navrzene sirce je stanice mirne tupa a zahlcuje se rusenim, v pustem lese a prirode je vsak OK
Dan
Příspěvky: 54
Registrován: 11.03.2012 13:17

Re: Konfigurace vysílačky BAOFENG UV-5R

Příspěvek od Dan »

Chirp ma problem v kombinaci verze a kabel, origos kabel mi nechodi a samodomo robo jo
escibe
Příspěvky: 380
Registrován: 04.09.2012 17:29
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha

Re: Konfigurace vysílačky BAOFENG UV-5R

Příspěvek od escibe »

Artifex píše:Tak co, podařilo se, taky to bylo softwarem, ne?
Fungují mě jen v programu Chirp a to jen nastavení frekvencí atd. ale nastavení vysílačky nejde a nezobrazuje se vůbec možnost nastavení. Ta první funguje bez problémů. Myslím si že je to tím že mají jiné firmware, Takže jsem tam dostal jen ty frekvence

v programu BF5R nefungují krom te jedné vůbec
escibe
Příspěvky: 380
Registrován: 04.09.2012 17:29
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha

Re: Konfigurace vysílačky BAOFENG UV-5R

Příspěvek od escibe »

V v programu BF5R jde nastavit větší rozsah MHZ např. od 108Mhz. Když to nastavím je to vůbec použitelné, budou tyto frekvence fungovat? Např. letecké pásmo
Uživatelský avatar
Artifex
VIP
Příspěvky: 1066
Registrován: 26.03.2012 17:08
Bydliště: Brno

Re: Konfigurace vysílačky BAOFENG UV-5R

Příspěvek od Artifex »

Nevím jak je to u UV5R, u Wokouna, který měl zezadu nálepku do 140MHz jsem si ho SWově unlocknul a poslouchám ATIS, který jede na 128 cca takže to funguje.
escibe
Příspěvky: 380
Registrován: 04.09.2012 17:29
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha

Re: Konfigurace vysílačky BAOFENG UV-5R

Příspěvek od escibe »

No já to kdysi zkoušel protože mám 2km letiště ale nezdálo se mě že by to chtělo něco chytat. Atis musím zkusit.
Asi je problém že to to nemá letecké kroky
Odpovědět