Rádio LW1-9

Vysílačky, mobily, kódy a šifry...
Dan
Příspěvky: 54
Registrován: 11.03.2012 13:17

Re: Rádio LW1-9

Příspěvek od Dan »

I ten kenwood by mel jit odemknout, Jinak nam celou radu Baofeng UV-3R (i II a plus) to plusko prezije ledacos umi dvoumetr i 70cm (144 a 433MHz) pak Wouxun KG-UVD1P (vcera jsem s nim nahodil i prevadec na ISS) stanicky docela prekvapily za ty penize jsou zadarmo i kdyz sve mouchy maji, kazdopadme PMR i Sdilaky bez problemu, jinak na 27 MHz mam SS-201(AM,FM,SSB) a dalsi tri FM rucky, na 6m RF-10 a par trosek na 160 a 80m CW (telegraf) takze ni zbyva splasit neco na KV pro vysilani a jsem spokojen, pro prijem mam ATS803A s preselektorem. Nejaky PMR se mi tu vali taky koupil jsem je v Lidlu a kupodivu funguji velmi dobre. Jedine ceho se obavam je pouzite mikroprocesorove rizeni u vsech novych zarizeni.
Uživatelský avatar
Artifex
VIP
Příspěvky: 1066
Registrován: 26.03.2012 17:08
Bydliště: Brno

Re: Rádio LW1-9

Příspěvek od Artifex »

RF-10 musím také ještě pořídit, dokud jsou levné. Wouxun je klasika s pár muškami ale univerzální. ISS jsem na něm také chytil plus asi ještě jeden nebo dva družicové. Uvažuju k němu zatím jen o nějaké lepší anténě.
Ten Baofeng UV-3R nevypadá vůbec zle, už asi vím, co dostane přítelka jako dáreček, vypadá malý a konektor taky kenwoodový, takže mi na to bude sedět kabel, i handsfreečka.
Dan
Příspěvky: 54
Registrován: 11.03.2012 13:17

Re: Rádio LW1-9

Příspěvek od Dan »

Asi bych sel misto do UV3Rplus do 5R Ten UV-5R je takovej slisovanej vokoun uz jsem si ho objednal jinak anteny jsem vyzkousel ruzne a no problem, v recenzich pisou ze se zahlcuje ale nevsiml jsem si ze by se to moc lisilo od ostatnich stanic,
peteres
Příspěvky: 267
Registrován: 13.06.2011 10:06

Re: Rádio LW1-9

Příspěvek od peteres »

Kenwood TH-F7 určitě umí vysílat i na PMR frekvencích, ale je tam potřeba nějaká úprava, tuším, že odpájení nějakého smd rezistoru. Mělo by to být dohledatelné na webu.
peteres
Příspěvky: 267
Registrován: 13.06.2011 10:06

Re: Rádio LW1-9

Příspěvek od peteres »

Výhody a nevýhody zařízení typu "vše v jednom", které zmínil Josef, záleží na úhlu pohledu a na konkrétní situaci. Já se obvykle rozhoduju podle toho, jestli dané dvě věci budu potřebovat provozovat současně a nezávisle, jestli je budu tahat často sebou nebo jestli se budou půjčovat (samostatně). Jako výhodu těch Xin1 bych uvedl menší hmotnost a míň zabraného prostoru v zavazadle, míň napájecích adaptérů, míň záložních akumulátorů, obvykle nižší cena, takže si můžu dovolit kvalitnější, spolehlivější a mechanicky odolnější provedení. Jako zálohu pak volím něco laciného.

Důležitá zařízení je třeba zálohovat v každém případě, a záložní verzi pořizuju vždycky pokud možno kompatibilní pokud jde o napájení (baterie), příslušenství (konektory atd).
Uživatelský avatar
Josef
Rozpadlík
Příspěvky: 1727
Registrován: 10.03.2011 7:20

Re: Rádio LW1-9

Příspěvek od Josef »

Většina vysílaček jde takzvaně "odblokovat", aby se dostala na celý rozsah - odpájením propojky, přestřižením drátku, vytažením jamperu, odsáním cínové kapky nebo přeškrábnutím ztenšeného místa plošného spoje. Radioamatérský trh to prostě žádá a výrobci to vědí. Nejraději by vyráběly radiostanice, co by zvládly plynule proladit celý rozsah, jenže odblokovaný přístroj v určitých úsecích (na okrajích rozsahu filtrů) neodpovídá normám a tak by ho nesměli prodávat. Nicméně většinou je zařízení právě už z výroby nachystáno tak, aby si je snadno na vlastní triko mohl odblokovat sám uživatel doma. Tím se vlk se nažere a koza zůstane celá. Zařízení se houfně prodává, prootže je univerzální, kupující je spokojen a výrobce krytý. Samozřejmě počítejte s tím, že po odblokování se sice dostanete s vysíláním i "za roh", ale citlivost přijmu, selektivita, reálný výkon vysílače, SWR i čistota vyzařovaného spektra může hodně pokulhávat. Ale určité nouzové řešení to samozřejmě je.
Uživatelský avatar
Artifex
VIP
Příspěvky: 1066
Registrován: 26.03.2012 17:08
Bydliště: Brno

Re: Rádio LW1-9

Příspěvek od Artifex »

A co by fyzickými zákazy, většina, nebo minimálně spoustě stačí SW odemčení rozsahu.
Odpovědět