Lee Loader

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4375
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Lee Loader

Příspěvek od bivoj »

Zarozak píše:...Ja to uz teda nejakou dobu sleduju, naposledy pred cca 3 dny,ale rozhodne jsem na lis za par supu z druhe ruky nikde na bazaru teda nenarazil...
Tady byl třeba k mání jednooperák Lee s O rámem za slušnou cenu: http://bazar.hunting-shop.cz/inzerat/29 ... hallenger/. Chce to prostě hlídat si bazary a neváhat, tyhle lisy jsou hned pryč. Navíc za tuto cenu už mají nulovou ztrátovost, páč pokud bys přebíjet přestal nebo naopak chtěl přejít výše, na víceoperák, tak ten o-čkovej lis prodáš za stejnou cenu, za jakou jsi jej koupil...

A o trochu dříve tam byl také podobný: http://bazar.hunting-shop.cz/inzerat/28 ... hallenger/...
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Uživatelský avatar
Zarozak
Příspěvky: 758
Registrován: 07.05.2017 12:29
Bydliště: Za Rohem

Re: Lee Loader

Příspěvek od Zarozak »

Wdog:Ležet ani ne,vychází to celkem obstojně,mám vyšší ponk.Ale nevychází to pěkně před xicht,jako u u lisu shora,člověk by se musel trošku ohnout

Ale narazil jsem na zásadní problém a to,že...ty matrice,když se šroubujou shora,tak to nepůjde udělat otočně jako u turreta,otočná deska by se musela vždy sejmout,pootočit a namontovat znova( a do těla lisu nadělat potřebné otvory pro přečnívající matrice) nebo fungovat vždy jen přes jednu matrici,která by se musela vždy seřizovat nebo upravit otvor tak,aby šla lehce vytáhnout pomocí bushingu.To nejzásadnější ale je,že to nepůjde udělat doma bez pomocí "těžkých" mašin a nechat to udělat v nástrojárně by bylo nerentabilní,protože tam bohužel nepracuju.Takže tudy cesta nepovede.Nicméně pro použití lisování pomocí reloaderu je to přímo ideální,špatně je to,že na ráži 7,65brk,kterou bych potřeboval se leoader nevyrábí :-x
Takže přes veškerou snahu s tím "vydupat" a dvě stránky neustálého odrazování od toho s tím lehce vydupat nepůjde.Kdybych makal na nástrojárně nebo měl potřebné těžké mašiny,tak neváhám a jdu do toho,potenciál to má větší než to vymýšlet od píky celé :)
Uživatelský avatar
mischanek
Příspěvky: 128
Registrován: 22.01.2013 17:08
Bydliště: Beskydy

Re: Lee Loader

Příspěvek od mischanek »

ja bych se poohlizel na nemeckem aukcnim serveru egun.de - nabidka je tam nesrovnatelna - a pokud clovek nespecha, tak se da postupem casu narazit na opravdu zajimave kousky, prip. vydrazit za zajimave ceny - kuprikladu dneska skoncila aukce na masivni jednooperak RCBS Partner za nakych 50 Ecek (http://www.egun.de/market/item.php?id=6860780) - s postovnym v nemecku za 5 Eur (pocitam s virtualni nemeckou postovni schrankou) - preposlani do CR pak nejakych 150-200 Kc
Temp
Příspěvky: 17
Registrován: 02.06.2019 20:51
Pohlaví: muž

Re: Lee Loader

Příspěvek od Temp »

Pořídil jsem Lee Clasic loader pro .308 a vcelku bych doporučil všem kritikům, ať si to aspoň zkusí.
Nejsem nijak zkušený přebíječ, ale na lisu už něco nacvákáno mám.
Ale CLasic Loader mě oslovil tou jednoduchostí, skladností a i tou cenou.
Celé přebíjení s komponentama, paličkou, váhou a nutnýma drobnostma se vejde do krabice od bot. To je prostě k nezaplacení.
Na práci stačí prostor 0,5x1m a to nejvíc zabírá židle, na které sedím. Můžu to dělat v dílně, na dvorku, na chatě, na střelnici kde si můžu podle potřeby zkoušek udělat na místě co potřebuji. To je prostě paráda.
Můj postup u 308 win:
1. vytlouct zápalky (v sadě)
2. zakrátit nábojnice (stačí zlehka přejet po jemném smirku na rovné podložce)
3. vyprat ve vibračce
4. nazápalkovat (v sadě)
5. naprachovat (v sadě, ale je fajn si to předtím odvážit na váze a mít přehled kolik toho dávám)
6. usadit (v sadě)
7. zaškrtit (v sadě)
Pokud nebudu počítat čas ve vibračce, tak za dvě hodiny včetně rozložení a poklizení jsem uvolněným tempem průměrného bělocha schopný udělat asi 100 nábojů. Not great, not terrible.
Náboj jeden jak druhý, zatím žádný selhač, nebo problém.
Chci zkusit usadit i nějaké Lapua Scenar a potrápit to na 300m. Tam se až uvidí jak moc dobrý/špatný náboj z toho leze. Ale na 30-100m zatím vše OK.
Krom toho mám "jen" samonabíječku a je jasné, že s tím nebudu honit 0,5 MOA.
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Lee Loader

Příspěvek od viktor »

:D vcelku se da s tebou souhlasit jen bych to trosku doplnil
a ) na nejakej smirgl na zkracovani nabojnic se proboha vyprdni :-) kup si tohle https://cs.strobl.cz/lee-case-conditioning-kit/ a tohle https://cs.strobl.cz/case-length-gauge- ... inchester/ a budes mit perfektne serizlou nabojnici a to hlavne KOLMO a VZDY STEJNE. je to male a není to drahe
b ) odměřovat prach odmerkou není spatna metoda a k loaderu proste patri, nicmene odmerky co k tomu davaj ne vždy sedej jsem si vybrat tu opravou na prach co pouzivam https://cs.strobl.cz/lee-powder-measure-dipper-kit/
je ale dulezite nabrat odmerkou poradnou "cepici " a prebytek seriznout jak penu u piva třeba vizitkou nebo necim podobnym
jinak mas pravdu ze to funguje perfektne, nabijet s tim 223 na zavody IPSC bych asi nechtel ale prebit si 20 ks 308 win je za chvilku a litaj při trochu peclivosti perfektne
viktor
ps : hodil jsem tam odkazy rovnou na prodejce, asi to jde koupit ruzne ale tohle bylo pro me nejjednodussi. Zbrousit nabojnici na smirglu urcite jde, ale ruzne nepresnosti co vzniknou a ty urcite vzniknou pujdu na vrub presnosti a to uplne zbytecne
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4512
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Lee Loader

Příspěvek od Serža »

Temp píše:Pořídil jsem Lee Clasic loader pro .308 a vcelku bych doporučil všem kritikům, ať si to aspoň zkusí.
Nejsem nijak zkušený přebíječ, ale na lisu už něco nacvákáno mám.
Ale CLasic Loader mě oslovil tou jednoduchostí, skladností a i tou cenou.
Celé přebíjení s komponentama, paličkou, váhou a nutnýma drobnostma se vejde do krabice od bot. To je prostě k nezaplacení.
Na práci stačí prostor 0,5x1m a to nejvíc zabírá židle, na které sedím. Můžu to dělat v dílně, na dvorku, na chatě, na střelnici kde si můžu podle potřeby zkoušek udělat na místě co potřebuji. To je prostě paráda.
Můj postup u 308 win:
1. vytlouct zápalky (v sadě)
2. zakrátit nábojnice (stačí zlehka přejet po jemném smirku na rovné podložce)
3. vyprat ve vibračce
4. nazápalkovat (v sadě)
5. naprachovat (v sadě, ale je fajn si to předtím odvážit na váze a mít přehled kolik toho dávám)
6. usadit (v sadě)
7. zaškrtit (v sadě)
Pokud nebudu počítat čas ve vibračce, tak za dvě hodiny včetně rozložení a poklizení jsem uvolněným tempem průměrného bělocha schopný udělat asi 100 nábojů. Not great, not terrible.
Náboj jeden jak druhý, zatím žádný selhač, nebo problém.
Chci zkusit usadit i nějaké Lapua Scenar a potrápit to na 300m. Tam se až uvidí jak moc dobrý/špatný náboj z toho leze. Ale na 30-100m zatím vše OK.
Krom toho mám "jen" samonabíječku a je jasné, že s tím nebudu honit 0,5 MOA.
díky...ale jako obvykle trochu neúplná informace
pračka zabere kolik místa? praní asi za mokra? průběh, kolik tekutiny, jaké, kam se pak leje...jak dlouho schnou nábojnice....
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Temp
Příspěvky: 17
Registrován: 02.06.2019 20:51
Pohlaví: muž

Re: Lee Loader

Příspěvek od Temp »

Viktorie, díky za tip s odměrkou ;-)
Ohledně zakracovani mi fakt stačí ten smirek. U berety se jim asi povedla komora, protože mi to nábojnicí vytáhne cca o 0,05mm a to jen lehce pohladil dvěma krátkými brány každý jiným směrem. Víc už bych řešil poctivě :-D

Seržo

Mám vibrační pračku. Peru v tom i 9 a 223. Ty se ale dělají pod lisem. Lee loader je pokus, který se mi fakt docela líbí.
Ale občas peru i za a mokra.
To pak do desetilitroveho kanystru dám deci octa a půl deci saponátu na podlahu a střechám.
Nedávat ten kanystr plný, jinak se blbě stercha.
Kamarád má i látkový pytlík a háže to s modrakama do pračky, když se manželka nedívá ;)
Temp
Příspěvky: 17
Registrován: 02.06.2019 20:51
Pohlaví: muž

Re: Lee Loader

Příspěvek od Temp »

Viktorie - Viktore. Autokorekce zlobí, pardon :-D
Wdog
Příspěvky: 515
Registrován: 15.05.2013 15:43

Re: Lee Loader

Příspěvek od Wdog »

Temp píše:Pořídil jsem Lee Clasic loader pro .308 a vcelku bych doporučil všem kritikům, ať si to aspoň zkusí.

.... Můžu to dělat v dílně, na dvorku, na chatě, na střelnici kde si můžu podle potřeby zkoušek udělat na místě co potřebuji. ...

Můj postup u 308 win:
1. vytlouct zápalky (v sadě)
2. zakrátit nábojnice (stačí zlehka přejet po jemném smirku na rovné podložce)
3. vyprat ve vibračce
4. nazápalkovat (v sadě)
...
.
Tu citaci jsem trochu zkrátil. Myslím, že právě na to byl LEE Loader vymyšlen, tzn. pro přebíjení ... na dvorku, na chatě, na střelnici ...

Ale pro tyto účely v tvém postupu zásadně vadí to praní, na sucho nebo na mokro, pračku s sebou všude brát nebudeš, navíc čas na sušení apod.

A co to zkusit bez drátů, milý Marconi? ... ehm, chci říct: co tu zkusit bez praní?

.... nábojnici otřeš hadrem, a zápalkové lůžko vyčistíš nástrojem a nebo šroubovákem příslušné velikosti. Jediné, co ti zbude špinavé, tak jsou zbytky spalin uvnitř, ale ty ničemu nevadí. Pokud tedy nestřílíš benchrest a nevážíš na desetitisíciny. Jasně, nábojnice se pak zvenku neleskne jako nová, ale na to si kvér stěžovat nebude.
Temp
Příspěvky: 17
Registrován: 02.06.2019 20:51
Pohlaví: muž

Re: Lee Loader

Příspěvek od Temp »

Jo, jde to i tak. Ale když mám čas a mám to doma, tak si to připravím. Nic mě to nestojí a čas nebere.
Odpovědět