In-line předovky

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Odpovědět
krvfx
VIP
Příspěvky: 1617
Registrován: 15.08.2013 9:25
Pohlaví: muž

Re: In-line předovky

Příspěvek od krvfx »

Brýle v každém případě, ale u Trackera bych silně pochyboval, že by to mohlo létat do obličeje - když jsem ho míval, tak jsem ale střílel jen s 209.
Arcicorsa
Příspěvky: 9
Registrován: 23.10.2017 16:22

Re: In-line předovky

Příspěvek od Arcicorsa »

Jjjj, brýle jsou samozřejmost. Tracker to má dobře udělané protože úderník v podstatě zápalku při odpalu úplně schová, ale náhoda je blbec. Jak to testnu tak napíšu jak to chodí.
supret
Příspěvky: 51
Registrován: 24.11.2015 15:04
Pohlaví: muž

Re: In-line předovky

Příspěvek od supret »

Nevím jestli to patří sem ale mám dotaz. Teď jsem si do své předovky kupoval kilo černého prachu a prodejce po me chtěl jméno, datum narození (to ještě pořád chápu) ale i přesné bydliště a kam chodím střelnici. Je to normální? Když jsem kupoval náboje 7.62 tak po me chtěl jen zbroják. Díky za objasnění.
Uživatelský avatar
Baca
VIP
Příspěvky: 1499
Registrován: 19.03.2014 19:42
Pohlaví: muž

Re: In-line předovky

Příspěvek od Baca »

Myslim, ze je. U nas si tiez zapisuje kto som co som a kde byvam :-) Ved kupujes potencialne nebezpecnu vecicku :-) Ale s tou strelnicou, mno, do toho ho asi nic :-)
Prežiť !!!
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: In-line předovky

Příspěvek od viktor »

no i když si pujdes koupit předovku vc streliva tak to samozrejme podleha zakonu a o zbraních a je na tebe napsana i když nemusíš mit zbrojak, OK ? když mas zbrojak je to pro prodejce jednodussi protože uz mas zaznam a jen se doplni :-)
jinak jen lehce na okraj strela minie raze .50 ma při navazce 50 gr vesuvitu ma ustovych cca 1000J
viktor
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
Uživatelský avatar
gravedigger
Příspěvky: 449
Registrován: 22.01.2011 20:40

Re: In-line předovky

Příspěvek od gravedigger »

s ničím takovým, co píšete výše, naše zákazníky neobtěžujeme

pouze kontrola, že jim je 18, když vypadají mladě
Arcicorsa
Příspěvky: 9
Registrován: 23.10.2017 16:22

Re: In-line předovky

Příspěvek od Arcicorsa »

Naposled když jsem si byl pro zápalky a BP tak chtěl jen jméno a rodné číslo, nic víc ho nezajímalo (nemám ZP)..
Arcicorsa
Příspěvky: 9
Registrován: 23.10.2017 16:22

Re: In-line předovky

Příspěvek od Arcicorsa »

Tak jsem byl dnes Trackera vyzkoušet s upraveným dnovým šroubem pro piston na perkusní 4mm zápalku a šlape to naprosto parádně :D . Zapluje to naprosto bez problémů, stará zápalka zůstává roztržená na pistonu a nikde nic neodlétává.
Maikky
Příspěvky: 7
Registrován: 09.10.2016 19:47
Pohlaví: muž

Re: In-line předovky

Příspěvek od Maikky »

Po hodně dlouhém přemýšlení jsem se přeci jen rozhodl pro koupi. Je doma Vortek Strikerfire... poslední kus za "akční" cenu... 11.800,-
Přílohy
20171202_135543.jpg
Uživatelský avatar
Baca
VIP
Příspěvky: 1499
Registrován: 19.03.2014 19:42
Pohlaví: muž

Re: In-line předovky

Příspěvek od Baca »

Precital si si vlakno o Ardese EVOLUTION ze ?? Aj zdovodnenie preco ju preregistrovali z D na B ?? :-)

Inak gratulujem k novej flinte :-)
Prežiť !!!
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: In-line předovky

Příspěvek od viktor »

gratuluju, mam stejnou :-)
viktor
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
Maikky
Příspěvky: 7
Registrován: 09.10.2016 19:47
Pohlaví: muž

Re: In-line předovky

Příspěvek od Maikky »

Jo, četl jsem o Evolution. Jenže Striker není na 209 ale na mušketové. Takže stále "D"...

Viktor; jak jsi s ní spokojený ? Mě s ní čeká teprve premiéra...
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: In-line předovky

Příspěvek od viktor »

jo supr, když mam cas tak ji vezmu a jdesi zastřílet :-) ale moc casu není a tak i beru svatecne :-)
ale asi takle zaverovej sroub poradne namaz třeba grafitovou vazelinou jinak bude honicka ho vyndat po strelbe ven
i kfdyz je to s nejakym antikoro povrchem tak cistit co nejdříve po strelbe a to jak u předovek obyvkle horou vodou.
Udelaj si nabijak, to co je k tomu pouzivam jen jako cisteni,
ma to twist na valcove strely a ne na koule, nejvic striluím tohle https://cs.strobl.cz/lee-mold-minie-500 ... le-cavity/ a když to prézens kalibrem .501 tak je to ještě lepsi ale není to uplne nutny, mazu vceli vosk plus ricinovy olej
vesuvit 40 - 50 grs
viktor
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
Maikky
Příspěvky: 7
Registrován: 09.10.2016 19:47
Pohlaví: muž

Re: In-line předovky

Příspěvek od Maikky »

Viktor; na tuhle Minie sem taky koukal. Ale neni na její váhu 50 grs málo ??? Na jakou vzdálenost střílíš - a kde ???
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: In-line předovky

Příspěvek od viktor »

no nejčastěji na 5Om protože mame 50m kde jsem správcem a kde to vynecham :-)
50 grs je tak akorát ale musíš mit alespoň bundu, ci vestu, prijemejsich je tak 40 grs coz na tercovou strelbu bohate staci. u DAVE maj hrubozrnejsi prach, muzes amozrejme nabijet i vice ale nemá to moc smysl. A take to to dost zasere hlaven a hure se to pak nabiji. Proste bych nedaval vic nez 40 - 50 grs
viktor
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
Gater
Příspěvky: 31
Registrován: 05.09.2017 20:04

Re: In-line předovky

Příspěvek od Gater »

Tak perkusní in-line předovka, pistole Ardesa Vortek se zápalkou W209 (a to jsou původně všechny), je aktuálně skupina "B". Tímto rozhodnutím Český úřad pro zkoušení zbraní a střeliva vyrobil určitě dalších pár stovek "kriminálníků", kteří o tom jenom ještě neví. Proč je to "B", když např. klasické perkusní revolvery jsou "C", moc nechápu.
Aktuálně je to třetí položka tabulky:
https://www.cuzzs.cz/cs/rejstrik-rozhod ... egorizace/
Přílohy
vortek.png
Uživatelský avatar
Haluziak
Příspěvky: 1140
Registrován: 18.09.2018 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Kdesi u Český Kanady

Re: In-line předovky

Příspěvek od Haluziak »

Jdeš s křížkem po funuse :)

PS: řešilo se to všude možně a je to jen pro brokovnicovou zápalku :)
Beware of old men in profession where men die young.
Z východu, natož z Ruska ještě nikdy nic dobrého nepřišlo!
Gater
Příspěvky: 31
Registrován: 05.09.2017 20:04

Re: In-line předovky

Příspěvek od Gater »

Že je puška Ardesa Evolution na W209 zařazená do "C" už od roku 2012 samozřejmě vím, ale nechápu, jak může být perkusní pistole Vortek s W209 najednou "B", když se ještě nedávno vesele prodávala jako "D"
Uživatelský avatar
Haluziak
Příspěvky: 1140
Registrován: 18.09.2018 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Kdesi u Český Kanady

Re: In-line předovky

Příspěvek od Haluziak »

Z toho sameho duvodu proc je puska C, protoze je tam W209 a navic je to kratka zbran :)
Beware of old men in profession where men die young.
Z východu, natož z Ruska ještě nikdy nic dobrého nepřišlo!
Gater
Příspěvky: 31
Registrován: 05.09.2017 20:04

Re: In-line předovky

Příspěvek od Gater »

Perkusní revolvery jsou také krátké zbraně a pokud vím, tak patří do skupiny "C".
Odpovědět