Zákaz vstupu se zbraní

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
JOBU
Příspěvky: 1829
Registrován: 14.07.2016 16:38

Re: Zákaz vstupu se zbraní

Příspěvek od JOBU »

floky píše:Na slovensku pri cestnej kontrole a následnej lustrácii automaticky dostáva policajt info, či je osoba držitelom zbrojáku a či môže nosiť zbraň....

myslím, že túto info berú len na vedomie...nikdy sa na zbraň nepýtali...ale vedomosť o nej majú....
Ale prdlajs,automaticky ani náhodou,to že si číslo tvojho vodičského a občianky nahodí do systému,ešte neznamená,že mu tam vyhodí o tebe všetko.A info o zbrani už vôbec.To je už lustrovanie,a k nemu sa bežný policajt pri cestnej kontrole nedostane vôbec,najskôr tak iba kriminálka.Z občianky a vodičského sa dozvie iba: či niesi v pátraní,či nemáš zadržaný vodičský preukaz,a tvoje pokuty plus priestupky za určitú dobu.Ak mu o zbrani a zbrojáku nepovieš,nemá to ako zistiť.Ak mu zbroják ukažeš,tak si ho dokáže iba overiť a spojiť s tvojou osobou a občianskym,opačne ale nie.
Skús sa na to niekedy pri cestnej kontrole opýtať,ak natrafíš na rozumného a schopného,tak ti to normálne vysvetlí.
PaF
Příspěvky: 1536
Registrován: 05.03.2011 21:33

Re: Zákaz vstupu se zbraní

Příspěvek od PaF »

viktor píše:kamaráda jednou pozde v noci ale fakt hodne pozde ldyz se vracel z lovu nenapadlo nic chytřejšího nez ze si zajede kousek do nemecka k bankomatu... zastavila ho policejni hlidka.. byl v zelenem, vzadu pod bundou lezela kulovnice s termovizi a v kufru prazdna lodna od krve.. proste supr kombinace. on byl taky zelenej protože vedel ze je fakt pruser.. policajtum to bylo taky jasny .... tak jen zkoukli obcanku... nic nechteli vedet a jen se zeptali co tam jako chce delat.. když řekl ze si chce jen vybrat peníze z bankomatu tak mu navrhli jestli nebude nic namitat když ho doprovodi k bankomatu a pak zas na statni hranici... na hranici se rozloucili vsem spadnul obrovsky kamen ze srdce a byl klid...
viktor
No, tak to bylo v režimu "Pomáhat a chránit", tak by to mělo být. Bohužel u nás nevídané.
To mi připomíná, abych před přejezdem hranic do Rakous dobře prolustroval kufr auta, aby tam zase nebylo nějaké krmení. Na výše uvedený postup bych nechtěl spoléhat ;)
Uživatelský avatar
mercedes777
Příspěvky: 73
Registrován: 01.01.2014 22:32
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Zákaz vstupu se zbraní

Příspěvek od mercedes777 »

bivoj píše:
Din píše:...kteří nemusí mít ani jasno v tom, jak v podobných případech postupovat...
Mno, to leckdy platí i pro řadové policisty, kteří na informaci, že mám u sebe legálně drženou zbraň (většinou u silniční kontroly) občas reagují jen vyvalenýma očima a následně bouřlivou diskusí s kolegou, co mají přesně dělat.

Je tristní, že ani policie/justiční stráž/atp. neví přesně co dělat v takovýchto případech - na hodně místech se to naštěstí už zlepšilo, ale ještě nás čeká dlouhá cesta.



Tuto hruzu vzdy mivam, kdyz vezu zbrane do Nemecka, ze mne ti dementi celnici zastavi a rovnou, pro jistotu, zavrou na 24hodin. Pozdeji budou zjistovat co a jak, zda mam vse v "cajku" a zda mne mohou pustit bez zabaveni zbrane. Mam vse potrebne a pro jistotu cislo nemeckeho advokata v mobilu. :rock Celnici proto, protoze ani nacounsky fizl nema opravneni bezduvodne kontroly kufru, ani nemce, ani cizince. Pouze celnik v okruhu do 30km od hranice. Ti zmrdi si ale duvod vzdy najdou...... verdächtigt - podezrely.........
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Zákaz vstupu se zbraní

Příspěvek od Bill Masen »

Tak jsem si myslel, že zde vznikne seznam konkrétních míst, kam se se zbraní nesmí. Zatím to ale vypadá, že u nás žádná taková místa nejsou. To je rozhodně dobrá zpráva. :clap Soudy, věznice a místa popsaná v zákoně jsou jasná.
Ještě bych poprosil nějaký informovaný pražáky jak je to na tom hradě. Kde jsou rámy, kam se ještě může, kde se dá odložit a podobně.
Uživatelský avatar
kregan
VIP
Příspěvky: 2206
Registrován: 28.11.2013 8:43

Re: Zákaz vstupu se zbraní

Příspěvek od kregan »

Kam se nesmí ze zákona je jasně definovaný.
Plus místa, kde mají rámy. Když se na takový místo dostaneš, zákon neporušíš, ale spíš tě tam nepustěj.
Hrad je typický příklad - neprojdeš a odložit není kde (jednou sem tam šel na výstavu přímo z vodáckýho závodu s pádlem a stálo mě to ostřejší výměnu názorů s příslušníky, než mě pustili).
Pak ministerstva, poslanecká sněmovna, senát, věznice, některé budovy ozbrojených složek (tam je obvykle možnost odložit -někde na to mají speciální schránky a někde si ji nechá člověk na vrátnici).
Budova nejmenované dopravní policie bez rámů ale s přeškrtlou zbraní na dveřích:
já: Dobrý den, mám u sebe zbraň. Co s ní?
policista na vrátnici: Tak ji nevytahujte a nikomu o ní neřikejte.
Čím víc víš, tím míň neseš.
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Zákaz vstupu se zbraní

Příspěvek od Bill Masen »

kregan píše:...místa, kde mají rámy...
A ty nějaký takový místo mimo hrad znáš? Zatím se tu žádný neobjevilo.
Uživatelský avatar
kregan
VIP
Příspěvky: 2206
Registrován: 28.11.2013 8:43

Re: Zákaz vstupu se zbraní

Příspěvek od kregan »

kregan píše: Pak ministerstva, poslanecká sněmovna, senát, věznice, některé budovy ozbrojených složek
Čím víc víš, tím míň neseš.
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Zákaz vstupu se zbraní

Příspěvek od Bill Masen »

Tak jasně, to bylo spíš myšleno místa, kam by se chtěl člověk podívat při návštěvě nějakého města. Třeba jak je na tom Národní muzeum? Technický muzeum? atd.
Uživatelský avatar
kregan
VIP
Příspěvky: 2206
Registrován: 28.11.2013 8:43

Re: Zákaz vstupu se zbraní

Příspěvek od kregan »

Ještě jsem v Praze naštěstí na muzeum s rámem nenarazil. Z turistickejch cílů snad jen Hrad (včetně všech nádvoří) a na Silvestra daj občas rámy na horní část Václaváku. Do větších pražskejch tanečních klubů (což mě zas tak netrápí), na sportovní akce a větší koncerty (O2 arena, Tipsport arena, Eden, Sparta tě důkladně šacujou sekuriťáci).
Čím víc víš, tím míň neseš.
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3473
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: Zákaz vstupu se zbraní

Příspěvek od Hohepa »

O2 aréna na ten seznam také patří . Na Vstupu rámy i kontrola ručním skenerem.
( koncert Divokýho Billa )

Pet s vodou prodávali jen bez víčka lahve :head
Uživatelský avatar
Walt
Příspěvky: 131
Registrován: 27.07.2015 4:54

Re: Zákaz vstupu se zbraní

Příspěvek od Walt »

V budove PCR na Kongresove nezapnuty ram
Nahlasil jsem zbran, je mozno ulozit do trezoru
Vzdy v pohode, jednou kecy, ze mam u sebe dve pistole
Bak-ly
Příspěvky: 160
Registrován: 05.12.2015 0:27
Pohlaví: muž

Re: Zákaz vstupu se zbraní

Příspěvek od Bak-ly »

Mne rámy před lety v O2 celkem překvapily. Ale pepřák mi prošel bez problémů. Celkově mi přijdou ty kontroly v halách docela laxní. Nedovedu si třeba představit, že by odhalili Kevina zastrčeného za opaskem v oblasti spony. A to mluvím o těch s rámem. Ty bez rámu, které člověku jen přejedou rukama po bocích, ty jsou vyloženě jen hledači lahví.
Odpovědět