Vše o pistolích Glock

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Odpovědět
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Vše o pistolích Glock + řešení problémů Gen4

Příspěvek od štaflík »

Já o Izralecích v nejmenším nepochybuji, naopak. Nicméně já prostě jen pravačkou spolehlivě a rychle pistoli ze skrytého nošení nevydoluju. Snažím se jet podle nich (tj. hlavně pistoli u těla dokud není nadrclá a už připravená k zapíchnutí), naučil jsem jít dost dolů v kolenou, byť trochu pravou nohou ustupuji, ale myslím si, že nejlepší je v těchto detailech poslouchat svoje tělo. Nicméně asi jde o OT, takže když moderátorský zákrok....
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Vše o pistolích Glock + řešení problémů Gen4

Příspěvek od štaflík »

bivoj píše:Ke glocku jde pořídit i silnější pružina úderníku, pro bezpečné odpalování i tvrdých zápalek ap. Vhodné pro PA dobu pro střelivo z barteru. ;)
Máš nějakou konkrétní vyzkoušenou? Nedělá pak problémy se slabší laborací? No, asi ne, zas tak silná asi nebude, že? Díky za tip.
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4366
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Vše o pistolích Glock + řešení problémů Gen4

Příspěvek od bivoj »

Osobní zkušenost nemám. Ale dají se sehnat třeba u Wolfa (http://www.gunsprings.com/index.cfm?pag ... &mID=5#131) někde jsem viděl snad i silnější jak těch 6lb, ale nemohu to teď rychle najít.
(Edit - tak už jsem to našel, je to na tom glockparts zmíněném níže, konkrétně zde: http://glockparts.com/Products.aspx?CAT=741 a je to ta červená a modrá pružina)

Jinak se slabou laborací by to problém dělat mohlo s jinou vratnou pružinou - přímo u toho Wolfa nedoporučují tuto pružinu v kombinaci se slabší vratnou pružinou (pro čajíčky): Warning: Do not use extra power striker spring with reduced power recoil springs.
Naposledy upravil(a) bivoj dne 05.11.2012 16:50, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
miculas
Rozpadlík
Příspěvky: 271
Registrován: 22.07.2012 19:15
Bydliště: Hanácké Athény

Re: Vše o pistolích Glock + řešení problémů Gen4

Příspěvek od miculas »

Pružiny, záchyt závěru, mířidla, Fobusy atd. jsem na Glocka nakupoval vždy na Glockparts.com. Dobré ceny, levné poštovné.
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8794
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Vše o pistolích Glock + řešení problémů Gen4

Příspěvek od Fabulous »

Já obecně se snažím do pistolí zasahovat co nejméně a u Glocka to platí dvojnásobně. Zatím mi vyhovovalo vždy tovární nastavení (s výjimkou problému Gen4).
Uživatelský avatar
miculas
Rozpadlík
Příspěvky: 271
Registrován: 22.07.2012 19:15
Bydliště: Hanácké Athény

Re: Vše o pistolích Glock + řešení problémů Gen4

Příspěvek od miculas »

Snižoval jsem si odpor spouště výměnou stojiny, spoušťové a úderníkové pružiny (využití zejména na střelnici). U Glocka je výhoda, že návrat do původního stavu je v tomto případě otázkou 5 minut.
marav
Příspěvky: 188
Registrován: 28.02.2013 12:11

Re: Vše o pistolích Glock + řešení problémů Gen4

Příspěvek od marav »

zdar, nemáte někdo tip na hlaveň 17L za rozumnou cenu ? Díky
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Vše o pistolích Glock + řešení problémů Gen4

Příspěvek od štaflík »

Chlapi neměnili jste někdo mířidla na Glockovi? Uvažuji o náhradě továrních za tritiová a bohužel puškař u nás už končí a nebere zakázky...
Martin11
Příspěvky: 84
Registrován: 02.04.2012 13:29

Re: Vše o pistolích Glock + řešení problémů Gen4

Příspěvek od Martin11 »

@štaflík

Ja som ich vymieňal za originálne Glock tríciové. Zatiaľ úplná spokojnosť. Svietia tak akurát a hlavne sú z ocele, takže sa nezničia keď občas pištolou v púzdre zavadím o stenu alebo zárubňu dverí. Ich najväčšou výhodou bola cena.
cipis
Příspěvky: 4848
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Vše o pistolích Glock + řešení problémů Gen4

Příspěvek od cipis »

Ony jsou v základu plastové? Aha, tak už vím, proč se na mě koukal kámoš škaredě, když jsem mu s jeho pistolí ukazoval natažení závěru o oblečení :D
Martin11
Příspěvky: 84
Registrován: 02.04.2012 13:29

Re: Vše o pistolích Glock + řešení problémů Gen4

Příspěvek od Martin11 »

Áno. pôvodné su z plastu a majú ostré hrany, ktoré sa veľmi ľahko otlčú a obúchajú :)
Uživatelský avatar
des
Příspěvky: 767
Registrován: 14.11.2012 20:29
Pohlaví: muž

Re: Vše o pistolích Glock + řešení problémů Gen4

Příspěvek od des »

menil som origo plastové za glock tritium a potom za zeleno-žlté truglo tfo. na druhom locku som dal rovno tfo. proti g trt je tfo o hodne lepšie, vo dne aj v noci. imho
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Vše o pistolích Glock + řešení problémů Gen4

Příspěvek od štaflík »

Jsou ty TFO odolné? Myslím, zda je uložení a pevnost světlovodného vlákna taková, aby nedocházelo k poškození při natahování o oděv a při běžném nošení...
Reno
Příspěvky: 398
Registrován: 04.12.2012 18:12
Pohlaví: muž

Re: Vše o pistolích Glock + řešení problémů Gen4

Příspěvek od Reno »

Žena měla kdysi na Glocku také nějaká mířidla Truglo, přesný typ už nevím. Obraz měly sice lepší, než ta "glokácká" tritia, ale byly o něco vyšší, takže ve standardním Glock plastovém pouzdře při ukládání a tasení trochu dřely muškou. :? Tak pozor na to.
Naposledy upravil(a) Reno dne 16.10.2013 21:09, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
des
Příspěvky: 767
Registrován: 14.11.2012 20:29
Pohlaví: muž

Re: Vše o pistolích Glock + řešení problémů Gen4

Příspěvek od des »

odolnost bez problémov, vlákno neni pri natahování o oděv a při běžném nošení nijak namáhané.
ked je natahování o oděv tvoja priorita, tak sa asi najdu aj vhodnejšie mieridla. hledí tfo je smerom dopredu skosené a zagulatené.
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Vše o pistolích Glock + řešení problémů Gen4

Příspěvek od štaflík »

Není to priorita, ale obecná odolnost zcela jistě ano. Vlákno je tedy chráněno a lze ho vyměnit?
Uživatelský avatar
des
Příspěvky: 767
Registrován: 14.11.2012 20:29
Pohlaví: muž

Re: Vše o pistolích Glock + řešení problémů Gen4

Příspěvek od des »

chránené je, mrkni na nejaké gugl obrázka. vymenit lze asi len u výrobcu, nevim presne.

Reno : mucha je ochlp vyššia, a má ostrejšiu hranu jak g trt. v glock sport/combat, fobus ani custom kydex neni problem. stará handrová iwb dasta je ale nepoužitelná. kožu nemám.
floky
Příspěvky: 263
Registrován: 17.12.2011 22:37

Re: Vše o pistolích Glock + řešení problémů Gen4

Příspěvek od floky »

Tak sa neoficialne narodil další glock, konkrétne glock 42....Maličká .380...Aj ked je zatial zjavné sklamanie z toho, že to nie je v 9luger, myslím si, že v ráži 9 luger bude rovnaká zbraň...
Zopár info
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Chorche
VIP
Příspěvky: 3275
Registrován: 28.02.2013 13:11

Re: Vše o pistolích Glock + řešení problémů Gen4

Příspěvek od Chorche »

jedno video pro pobavení: pakliže máte .40kovýho gloka, neptřebujete AR15 :lol:
http://www.youtube.com/watch?v=lkJuu7rwNEc
Odpovědět