Krátká malorážka - pistole

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Odpovědět
felix5
VIP
Příspěvky: 685
Registrován: 04.07.2012 17:20

Re: Krátká malorážka - pistole

Příspěvek od felix5 »

teda ta by stála za hřích. akorát hádám že za ní budou asi chtít i nějaký peníze.
muzzleloader
VIP
Příspěvky: 766
Registrován: 04.04.2012 14:26

Re: Krátká malorážka - pistole

Příspěvek od muzzleloader »

U nas cca 12 :-(
Ale strasne se mi libi.Je to parada.Nejvic me bere to 1911 drzeni.Devatenacetjedenactka se mi drzi nejlip.
nemo
Příspěvky: 24
Registrován: 08.01.2013 9:47
Pohlaví: muž

Re: Krátká malorážka - pistole

Příspěvek od nemo »

MZ: ten Ruger 22/45 Lite vyzera uzasne ...puzdro zaveru je asi nejakeho duralu neutrpi tym zivotnost?
mam uz 8 rokov 22/45 ale celooceloveho ma najazdene xx tisic ran (odhadujem 50.000) a stale mu nic nie myslite ze to vydri aj verzia Lite? popripade ma s nim niekto skusenost?
muzzleloader
VIP
Příspěvky: 766
Registrován: 04.04.2012 14:26

Re: Krátká malorážka - pistole

Příspěvek od muzzleloader »

Prave ze zkusenosti asi moc nebude.Ta trubka je z nejakeho leteckeho hliniku a velkeho opotrebeni bych se nebal.Co tam bude namahano?Hlaven=ocel,zaver=ocel,soucastky spoustaku=ocel.Jen ted nevim z ceho je ten lower.Ale myslim,ze taky ocel.

Edit: jak je na tom tva verze s presnosti?
nemo
Příspěvky: 24
Registrován: 08.01.2013 9:47
Pohlaví: muž

Re: Krátká malorážka - pistole

Příspěvek od nemo »

namahane by moho byt puzdro zaveru v zadnel casti v tych dierach cez ktore prechadza spojovaci čap..sluzi aj ako doraz zaveru. presnost cez kolimator a opretovu rukou, strelivo CCI MINIMAG na 25 metrov lepim 10ran jednou 18mm lepkou vysledok mnohokrat zopakovany aj inymi strelcami...
uz nejaky cas mam ktomu aj ramenu opierku len taku samo-doma" ale ucel splni... 8-) taka prava univerzalna PA zbran :D
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4374
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Krátká malorážka - pistole

Příspěvek od bivoj »

muzzleloader píše:...Jen ted nevim z ceho je ten lower.Ale myslim,ze taky ocel...
NN, je to jakýsi "Zytel® Polymer".
muzzleloader
VIP
Příspěvky: 766
Registrován: 04.04.2012 14:26

Re: Krátká malorážka - pistole

Příspěvek od muzzleloader »

Aha tak diky :-)
Kazdopadne presnosti ma ta pistolka na rozdavani a to se mi libi.
nemo
Příspěvky: 24
Registrován: 08.01.2013 9:47
Pohlaví: muž

Re: Krátká malorážka - pistole

Příspěvek od nemo »

venet posielal som SS len neviem ci prisla....
peter ustinov
Příspěvky: 27
Registrován: 06.05.2014 17:26
Pohlaví: muž

Re: Krátká malorážka - pistole

Příspěvek od peter ustinov »

dovolim si prijit se svoji hrsti do mlyna:
mam doma jak Berettku 71 tak Colta 1911 .22LR Railgun od Walthera
bereta je takova humpolacka, ale i moje draha ma soustrel 3 ran na 25m v krabicce od cigaret (po prvni stovce ran)
zere vsechno, je mala skladna, proste idealni "do kapsy" na denni noseni
Colt je velky, lip mi sedne do ruky, ma "horsi" miridla, a nechutnaji mu HVcka
pripadnemu zajemci jsme ochotny na strelnici pujcit
Uživatelský avatar
Nightmare
Příspěvky: 495
Registrován: 23.08.2013 20:12
Pohlaví: muž

Re: Krátká malorážka - pistole

Příspěvek od Nightmare »

Měl jsem Browning Buckmark. Fajn pistole, ovládání jako velká, ale natahování bylo hrozný. Pokud bylo vycvaknutý, tak to byla dřina a ženský ani náhodou. Na novějších udělali nějaký zarážky na prsty, aby se to líp drželo, ale stejně tomu nevěřím. Vybíravá na střelivo děsně, holt syndrom silně sypaných nábojů soudruhů z Emeriky. Na druhou stranu veeelmi přesná. Pak Walter (Manurhin PP), ta byla celkem v pohodě, ale nešla do ruky moc ani mně, ani synovi. Teď Mosquito, i slabá pružina (dávají k ní dvě) chce HV, nebo aspoň nasypaný. Ale sedí velmi dobře a střílení fajn. Jen jsem byl upozorněn, že je třeba občas zkontrolovat šroubky, který kotví lauf do rámu.
Matt007
Příspěvky: 6
Registrován: 07.05.2014 18:06
Pohlaví: muž

Re: Krátká malorážka - pistole

Příspěvek od Matt007 »

Zdravím pánové,

Zdejší fórum, se zájmem sleduji už delší dobu, ale až teď jsem se zaregistroval a rád se budu účastnit zdejších diskuzí.
Co se týče krátké malorážky, tak jsem se dlouho rozhodoval co koupit. Úplně první malorážková pistole, která se mi zalíbila byl Walther P22, ale po přečtení spousty recenzí na tuhle né přiliš dobře udělanou zbraň jsem jí z hledáčku vypustil. Dále se mi celkem líbili malorážkové Walthery jak PP tak PPK. Bohužel jsem je po několika diskuzích s pár obchodníky zavrhl z důvodu vybíravosti na krmení. Nakonec jsem se po dlouhém vybírání dopracoval k malé a krásné Berettě 71. Ta pistole má charisma, svoji historii a je naprosto všežravá! s drobnou úprvavou vsazením gumového O-kroužku na vodící tyčku možno střílet i HV střelivo bez známek opotřebení. Prostě malá, naprosto spolehlivá, a hlavně levná pistolka, která má svoje kouzlo.Byla to moje první zbraň, bohužel mě ale přestalo střílení z krátké malorážky bavit a potřeboval jsem peníze na další hračku. Tak jsem ji se slzou v oku prodal kamarádovi. Když si s ní budu chtít někdy zastřílet tak mi jí samozřejmně pujčí :)
Určitě nezavrhuju, že si jí v budoucnu třeba pořídím znovu až se vyblbnu na jiných hračkách. ;)
peter ustinov
Příspěvky: 27
Registrován: 06.05.2014 17:26
Pohlaví: muž

Re: Krátká malorážka - pistole

Příspěvek od peter ustinov »

Plne s Vami, drahy kolego, souhlasim!
Zacinal jsem taky s Berettkou 71, mam ji dodnes
spolehliva, ma charisma, sezere vsechno...
pak jsem chtel 1911, ale ve fullsize se ukazala nedostupnou, ale nasel jsem clovicka, co prodaval Colt 1911 Railgun .22 (ano, zase malorazka)
Berettka byla puvodne pro manzelku, ale jak uvidela Colta, uz byl jeji (tritiova miridla, anatomicke pazbicky atd)
takze beretku prodavam, snad to casem neobrecim
Colta dostala manzelka, a ja pasu po Star B
je to prakticky to stejne, jenom lip sundava popry
ale na beretku dopustit nedam, pokud bych chtel malorazku, tak nic noveho, ale zasadne lety provereneho a maximalne jednoducheho
Přílohy
10170804_10203182957767912_4805269063576192_n.jpg
10305071_10203182957887915_3540146495663246396_n.jpg
Pavel Rak
Příspěvky: 92
Registrován: 03.05.2013 18:05
Pohlaví: muž

Re: Krátká malorážka - pistole

Příspěvek od Pavel Rak »

003.jpg
001.jpg
zdravím a omlouvám se jestli to sem nepatří-co takhle flobertka
peter ustinov
Příspěvky: 27
Registrován: 06.05.2014 17:26
Pohlaví: muž

Re: Krátká malorážka - pistole

Příspěvek od peter ustinov »

nejsem vsevedouci, ale rekl bych ze ne
jedna rana je na zalohu sakra malo
a flobertka, no nevim, oko se s ni vystrelit da, ale ze bych to povazoval za zbran...ne
prof. Orfanik
Příspěvky: 369
Registrován: 16.05.2013 7:51

Re: Krátká malorážka - pistole

Příspěvek od prof. Orfanik »

Móóc pěkný kousek, jenom nevím, jestli se Pavel nespletl. Někde v rychlosti
na burze se dvaadvacítka může jevit jako Flobert, ale podobné pistole se ob-
jevují na západních aukcích především v ráži .22 Short. Třeba namátkou:

http://www.derringer.de/old867.htm
http://www.derringer.de/old309.htm
http://www.derringer.de/new708.htm
http://www.derringer.de/new745.htm
http://www.derringer.de/old963.htm

Víc nechci zahlcovat, protože prakticky se jedná všechno o variace na

http://www.youtube.com/watch?v=l5yYM0gqJzo

Původně ovšem v cal .41 RF
Argonaut
Příspěvky: 916
Registrován: 16.05.2014 15:25
Pohlaví: muž

Re: Krátká malorážka - pistole

Příspěvek od Argonaut »

Také pro sebe něco vhodného hledám. Moc se mi líbí cz 83 Jane, ale je problém ji sehnat a navíc v dobrém stavu. Nemá někdo zkušenost s Kadet adaptérem na CZ75? Kdysi jsem z toho střílel a nebylo to tak zlé, ale to kdysi je aspoň 10 let.
peter ustinov
Příspěvky: 27
Registrován: 06.05.2014 17:26
Pohlaví: muž

Re: Krátká malorážka - pistole

Příspěvek od peter ustinov »

proc chces tak velkou malorazku?
malorazku chci bud na trening, protze je "stejna" jako hlavni, nebo prave proto, ze je mala
na hunting-shopu.cz se sem tam objevi
obe varianty
Strelec45
VIP
Příspěvky: 1187
Registrován: 17.02.2013 9:59
Pohlaví: muž

Re: Krátká malorážka - pistole

Příspěvek od Strelec45 »

Páč má závit? 8-)
peter ustinov
Příspěvky: 27
Registrován: 06.05.2014 17:26
Pohlaví: muž

Re: Krátká malorážka - pistole

Příspěvek od peter ustinov »

Argonaut píše:Také pro sebe něco vhodného hledám. Moc se mi líbí cz 83 Jane, ale je problém ji sehnat a navíc v dobrém stavu. Nemá někdo zkušenost s Kadet adaptérem na CZ75? Kdysi jsem z toho střílel a nebylo to tak zlé, ale to kdysi je aspoň 10 let.
dneska jsem objevil tohle: http://bazar.hunting-shop.cz/inzerat/89 ... aze-22-lr/
Wolf
VIP
Příspěvky: 146
Registrován: 06.11.2013 12:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Brno

Re: Krátká malorážka - pistole

Příspěvek od Wolf »

Zakoupil jsem sobě na blbnutí na střelnici Ruger SR22.
Obrázek

Jsem jím doslova okouzlen, ale na nějakou recenzi je ještě příliš brzo, takže ji podám až později. Do té doby mohu odpovědět na případné dotazy ;)
Každopádně... ergonomicky je to něco jako nechvalně známý Walther P22, ale o třídu výše s kvalitou. Fantasticky padne do ruky. Vybaven hromadou zlepšovátek a příjemných maličkostí.
Odpovědět