Vzduchovky a větrovky

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Odpovědět
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3473
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: Vzduchovky a větrovky

Příspěvek od Hohepa »

.... účinnost pri obrannej strelbe ? :chuckle
o sto procent nasranější útočník !
Ty si fakt myslíš, že tyto hračky se daj použít na obranu ? :rofl
karlosko
Příspěvky: 8
Registrován: 07.01.2016 13:12

Re: Vzduchovky a větrovky

Příspěvek od karlosko »

ako prvotnú myslím určite, ide mi skor o odvrátenie útoku ako o zranenie. avšak myslím si že v rámci základov strelby napr. pre začiatočníka - čku je to snad vyhovujúce, okrem toho mačky mi s...ú na zahrade takže tento smer.
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3473
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: Vzduchovky a větrovky

Příspěvek od Hohepa »

sis spletl fórum, toto není airsoftforum....
ti si s tím hrajou programově a určitě mají víc zkušeností :D
Na základní výuku snad , sám jsem se dost před lety vyblbl s airsoft od Tokyo Marui.
Korkové špunty od šáňa na patnáct metrů... byla na dílně vždy sranda 8-)

ale tasit špuntovku na útočníka, v noci, na ulici to je na Darwina
http://www.darwinovacena.estranky.cz/cl ... y-iii.html
trochu lepší , i když pořád špatná, volba je plynovka .
Když jsem si v devadesátých pořídil fenu jezevčíka , tak kvůli psím sexuálním dotěrům jsem pořídil
lj.PNG
lj.PNG (99.25 KiB) Zobrazeno 14119 x
lj2.PNG
lj2.PNG (552.68 KiB) Zobrazeno 14117 x
ale to jsem měl jistotu , že na mě vlčák nebude tasit vostrou....
(vono stačí první poplašná , většinou)


ty kočky nekomentuji to je zase na BANán
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3473
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: Vzduchovky a větrovky

Příspěvek od Hohepa »

P.S.: to že Pepča není v ruce vidět , jen se ozve rána, beru jako hodně HODNĚ velké PLUS
http://www.branse.cz/plynovy-revolver-r ... ny-cal-6mm
dá se eště sehnat
karlosko
Příspěvky: 8
Registrován: 07.01.2016 13:12

Re: Vzduchovky a větrovky

Příspěvek od karlosko »

Dakujem za usmernenie a radu.
Uživatelský avatar
ofin06
Příspěvky: 88
Registrován: 27.02.2013 16:52
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha

Re: Vzduchovky a větrovky

Příspěvek od ofin06 »

Zdar chlapi, mate doma nekdo Umarex MP5? Jako hracka se mi to libi, ale kdyz to zadam do kalkulatoru, tak mi vychazi energie ani ne 3J, to je strasny :( Nejaky osobni zkusenosti?
Jinak jsem nedavno videl peknou vzduchovku co mela 60J (samozrejme zbran kategorie C :D) tak bych rad hodil rec s nekym kdo ma s podobnymi vzduchovkami take praxi, diky.
Vladimir
štek
Příspěvky: 150
Registrován: 03.01.2016 1:04
Pohlaví: muž

Re: Vzduchovky a větrovky

Příspěvek od štek »

Když vzduchovku tak bych volil GAMO whispered nebo elite premium. Obě přes 25J. S whisperem jsem střílel a na vzduchovku dobrý. Rozebíralo se tu že nejpravděpodobnější masitá strava by stejně byli ptáci a drobní hlodavci a na ty to naprosto stačí.
Slávie mi přijdou hrozně těžký a nejsou zrovna nejsilnější. Aspoň ty co jsem je dostal pod ruku já.
Uživatelský avatar
bacil
Příspěvky: 2925
Registrován: 29.10.2013 15:56

Re: Vzduchovky a větrovky

Příspěvek od bacil »

Těch 25J to má jenom pokud si ji koupíš ve Španělsku. Tady bude mít pod 16J, ale nespecifikovatelně - co kus to originál.

Slávie 634 na tom není špatně, ale musí se vybírat z více kusů na prodejně.

Zkus Xisico - turci to dělají podle německých plánů.

Tady vzduchovku nad 16J nekoupíš, ať si výrobce píše co chce, to je stejně určené pro americký trh.

Něco jiného jsou větrovky, ale vyžaduje to hodinářskou péči.

Ftáci stejně brzo dojdou, navíc na nich je tak lžička (čaojová) masa. Leda vrány na polífku, ale není sranda trefit dvoukačku na 50m (blíž tě vrána nepustí).
Levná dezinfekce: viewtopic.php?p=217870#p217870
Ozon 2,5ppm/30min: https://rozpad.cz/viewtopic.php?p=216273#p216273
UVC 60J/m2, peroxid 1 minuta 0,5-6% roušky, 0,5% na všechno
Surdikat II
Příspěvky: 19
Registrován: 26.08.2015 23:40

Re: Vzduchovky a větrovky

Příspěvek od Surdikat II »

Zdravím, já mám starší vzduchovku z Polska typ B3, ale nevím o ní nic víc až na to že střílí výborně. Surdikat II
Uživatelský avatar
Count
VIP
Příspěvky: 875
Registrován: 20.05.2015 19:11
Pohlaví: muž

Re: Vzduchovky a větrovky

Příspěvek od Count »

Zrovna na B3 bych si dal velkého majzla.

Zde vlákno o problémech v češtině.
http://forum.gunshop.cz/zkusenosti-s-ge ... l?hilit=B3

A zde originál v polštině. Odseknutý prst není nic moc ani teď, ani v PA.
http://www.airguns.pl/porady-sprzet-obcinaczka-palcow
Lepší hrůzný konec, než hrůza bez konce.
Strelec45
VIP
Příspěvky: 1187
Registrován: 17.02.2013 9:59
Pohlaví: muž

Re: Vzduchovky a větrovky

Příspěvek od Strelec45 »

Koukám po antirozpadlické vzduchovce. Prostě něco pro radost, spíš než pro účel. Moc se mi líbí Diana v celopažbě, no jo, ale 17 litrů za ni fakt nechci dát. I když to tak možná dopadne :head
Tak mě napadlo...
a) něco s boční (asi bude vhodnější) nebo spodní nátahovou pákou a celopažbu si (nechat) udělat. Ale co?
b) flobertka a totéž, pažbu dodělat. Tady bych věděl - Špilberk nebo ZOM Brno (Holice), nebo kdyby byl Mosin kadet, ale ty už asi vymizeli. Ale ta je moc dlouhá. Což je tady OT a můžeme přenést diskusi tam.
c) vybodnout se na celopažbu a pokouknout po jiné věci a to plynovém, místo pružinovém systému. A pěkně provedené DŘEVĚNÉ pažbě, případně zas nechat třeba jen upravit k obrazu svému.

Ten si myslím, tady bude mít zastoupení. Prý je to jiné střílení a přesnější. Takže bych vás chtěl požádat o zkušenosti s plynovým pístem a případně má tady někdo zmíněnou Dianu? Má to cenu něco takového koupit?
Ještě jedna poznámka, vím že větrovka je větrovka, ale tu nechci. K tomu je potřeba nádoba, hadice, kompresor nebo někde jezdit. A sifonu zrovna taky neholduju.
Díky.
Všeliké to kvaltování, toliko pro hovado vhodné jest.
DanM
Příspěvky: 197
Registrován: 24.09.2014 19:59

Re: Vzduchovky a větrovky

Příspěvek od DanM »

To Strelec 45
Pokud mohu doporučit ze své zkušenosti, pořídil bych starší německou závodní pístovou vzduchovku s kompenzací zpětného rázu. Diana 75 nebo 100, Feinwerkbau 150, 300 a 300S, Anschütz 250 a 380,...
Nechají se na německých aukcích pořídit pod 10 000,- Kč (pro nejnovější typy z nich a v perfektním stavu).
Nátah boční pákou, různé systémy kompenzace zpětného rázu (podle výrobce), ergonomická pažba se stavitelnou lícnicí i botkou, závaží, opláštění hlavně, laditelná spoušť,...
Jde o špičkově zpracované zbraně, z kvalitních materiálů (dobová cena tomu také odpovídala) a s přesností a konzistencí, o které si může 99% dnešní bežné produkce nechat jen zdát. Ty zbraně vyhrávaly ještě v první polovině osmdesátých let mistrovské soutěže a držely evropský rekord v nástřelech i mezi větrovkami (proto budou dost přesné i pro cokoliv jiného). Pokles rychlosti střely po 10 000 výstřelech je zhruba 0,5 m/s (většina vzduchovek se takového nástřelu ani nedožije :D ). Rychlost stále stejná bez ohledu na tlak v láhvi nebo na okolní teplotu.
Ještě dnes se objevují na nižších soutěžích nebo osazené optikami a tuningovými pružinami (12 - 16 J -Macarri, JM...) při střelbách HFT. Někde je používali i k lovu drobné zvěře. Přehlédnout nelze ani to, že budeš mít stylovou zbraň, která poroste na ceně.
FWB300Sx31.jpg
fwbrtwithbnickel033.jpg
6839429_orig.jpg
5-6.jpg
4-10.jpg
FWBad.jpg
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Vzduchovky a větrovky

Příspěvek od DeadMan »

Pokud chceš něco lepšího, tak bych zvážil toto, než kupovat staré sportovní kousky.

http://www.zbrane-vzduchovky.cz/vzducho ... w-97-k-45/

http://www.zbrane-vzduchovky.cz/vzducho ... 00-mk3-45/
You cannot kill me as I am already dead!
Strelec45
VIP
Příspěvky: 1187
Registrován: 17.02.2013 9:59
Pohlaví: muž

Re: Vzduchovky a větrovky

Příspěvek od Strelec45 »

Sportovní není potřeba, na to nemám ambice :D A bude to velký a těžký. Ale na ten W 97 a Air Arms jsem koukal. Není to úplně "ono". Přeci jen ten štuc od Diany je jiné kafe. Teda designem... kvalitativně snad taky.
Nemáte zkušenosti s tím plynovým pístem?
Všeliké to kvaltování, toliko pro hovado vhodné jest.
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Vzduchovky a větrovky

Příspěvek od DeadMan »

Asi jediná česká stránka s jakž takž recenzema na vzduchovky (pro udělení si základní představy stačí).

http://www.alexxxus.cz
You cannot kill me as I am already dead!
prof. Orfanik
Příspěvky: 369
Registrován: 16.05.2013 7:51

Re: Vzduchovky a větrovky

Příspěvek od prof. Orfanik »

U vzduchovek s pevnou hlavní ( boční či spodní natahovací pákou ) nemajících speciální pojistku proti nechtěnému
spuštění válce či samostatný segment pro vkládání diabolek, platí totéž co u oné tolik omílané kauze s "ustřeleným"
palcem. Bez ohledu na značku a cenu vzduchovky to hrozí vždycky. Zvláště pak, pokud při vkládání diabolky zmáčknete
spoušť. Ostatně, neudělal to ten postižený Polák taky?
Uživatelský avatar
kregan
VIP
Příspěvky: 2206
Registrován: 28.11.2013 8:43

Re: Vzduchovky a větrovky

Příspěvek od kregan »

Nemáte někdo zkušenost s KANDAR WF-600. Zajímavý parametry za velice slušný peníze.
http://allegro.pl/mocna-wiatrowka-kanda ... 39197.html
Čím víc víš, tím míň neseš.
Strelec45
VIP
Příspěvky: 1187
Registrován: 17.02.2013 9:59
Pohlaví: muž

Re: Vzduchovky a větrovky

Příspěvek od Strelec45 »

Teď procházím hunting bazar a vida, tady je taky jedna. Nevím o tom nic. Ale za těch pár šušňů, pokud to střílí ... Nebo mu zavolej, třeba ví, kde to vyrobili.
http://bazar.hunting-shop.cz/inzerat/16 ... 600-5-5mm/
Všeliké to kvaltování, toliko pro hovado vhodné jest.
Strelec45
VIP
Příspěvky: 1187
Registrován: 17.02.2013 9:59
Pohlaví: muž

Re: Vzduchovky a větrovky

Příspěvek od Strelec45 »

Je to čína jako Tytan. Tak nevím... asi bych to nekoupil. Radši.
Všeliké to kvaltování, toliko pro hovado vhodné jest.
Mr.Freeman
Příspěvky: 2
Registrován: 20.02.2016 16:13

Re: Vzduchovky a větrovky

Příspěvek od Mr.Freeman »

Zdravím ,
Mám doma Magtech AR 750 g2
Chtěl bych se zeptat jestli by šlo trošičku výkon popostrčit někde alespoň k 20-25 J :)
A jak na to ? sháněl jsem pružiny a nikde nemohu žádné schrastit, máte nějaké oblíbené obchody, kde ty "upgrady" kupujete?
Díky.
Odpovědět