2 x Youtube EDC

...aneb co mít připraveno "vždy po ruce", KPZ = krabička poslední záchrany.
Odpovědět
Uživatelský avatar
martin.falck
Příspěvky: 136
Registrován: 01.11.2012 22:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Slovensko

2 x Youtube EDC

Příspěvek od martin.falck »

pre inšpiráciu :-)

EDC v Nalgene flasi: http://www.youtube.com/watch?v=dVQdPXsDH8Y

mini EDC v Leatherman puzdre: http://www.youtube.com/watch?v=3x4J5OznQmI
Uživatelský avatar
Pepe
VIP
Příspěvky: 792
Registrován: 22.12.2010 14:14

Re: 2 x Youtube EDC

Příspěvek od Pepe »

Buď ta Nalgene není litrovka nebo máš hodně velký ruce :D
felix5
VIP
Příspěvky: 685
Registrován: 04.07.2012 17:20

Re: 2 x Youtube EDC

Příspěvek od felix5 »

ta naglena neni zrovna chytrý řešení.
Uživatelský avatar
goral
Příspěvky: 1410
Registrován: 01.07.2011 23:53
Bydliště: Morava!

Re: 2 x Youtube EDC

Příspěvek od goral »

Proc?
Nemam s tim zkusenost, ale parkrat jsem nad tim premyslel jako nad idelanim systemem odolne krabicky na KPZ.
Uživatelský avatar
Apokalyptik
Příspěvky: 286
Registrován: 03.01.2013 17:57
Pohlaví: muž

Re: 2 x Youtube EDC

Příspěvek od Apokalyptik »

To je pollitrovka, keď ju obracal, bola vidieť navrchu ryska 14 oz, na litrovke je posledná 32 oz.
felix5
VIP
Příspěvky: 685
Registrován: 04.07.2012 17:20

Re: 2 x Youtube EDC

Příspěvek od felix5 »

Re Goral :
pravěpodobně jí budeš chtít použít na vodu, kam pak dáš její obsah ? a hlavně v čem to budeš tahat, v ruce ? pokud v batohu pak to zase postrádá smysl.
Uživatelský avatar
goral
Příspěvky: 1410
Registrován: 01.07.2011 23:53
Bydliště: Morava!

Re: 2 x Youtube EDC

Příspěvek od goral »

Chapu argument s pouzitim nalgenky. Me by to nevadilo. Nalgenka ochrani obsah po celou dobu, kdy ty veci nepotrebujes a hlavne to mas kompatkni. Je to asi podle vkusu kazdeho.
Uživatelský avatar
martin.falck
Příspěvky: 136
Registrován: 01.11.2012 22:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Slovensko

Re: 2 x Youtube EDC

Příspěvek od martin.falck »

To nie som ja, to som nasiel nanete a supol sem pre rozsirenie obzorov citatelov :-)
urbanwarrior
VIP
Příspěvky: 810
Registrován: 24.08.2012 22:16

Re: 2 x Youtube EDC

Příspěvek od urbanwarrior »

Taky mi nepřijde smysluplný dát droboť do láhve a v případě potřeby na ni hledat futrál. To už to v něm může být předtím. A mám láhev buď plnou nebo pohotově k naplnění.
Uživatelský avatar
Terminated Account
Příspěvky: 3761
Registrován: 19.08.2011 9:42

Re: 2 x Youtube EDC

Příspěvek od Terminated Account »

A proč se na tu lahev díváte primárně jako na lahev na vodu? Protože je za tímto účelem prodávána?

Proč se na ni nedívat jako na vodotěsný obal, který v případě nouze lze použít na tekutinu? Naopak shledávám tuto koncepci pro určité aplikace (kde pro mně není nejdůležitější váha a objem(tvar) obalu) jako velmi praktickou. O obsahu, který je na videu nemluvím a ani nehodnotím.
urbanwarrior
VIP
Příspěvky: 810
Registrován: 24.08.2012 22:16

Re: 2 x Youtube EDC

Příspěvek od urbanwarrior »

Jediné plus je ta vodotěsnost, tu bych zvažoval pro věci co nerady vodu. Jinak představa, že potmě musím tu droboť vysypat, abych se k něčemu dostal,posouvá užitnost této aplikace kamsi za obzor.
Uživatelský avatar
Apokalyptik
Příspěvky: 286
Registrován: 03.01.2013 17:57
Pohlaví: muž

Re: 2 x Youtube EDC

Příspěvek od Apokalyptik »

MacGyver píše:A proč se na tu lahev díváte primárně jako na lahev na vodu? Protože je za tímto účelem prodávána?

Proč se na ni nedívat jako na vodotěsný obal, který v případě nouze lze použít na tekutinu? Naopak shledávám tuto koncepci pro určité aplikace (kde pro mně není nejdůležitější váha a objem(tvar) obalu) jako velmi praktickou. O obsahu, který je na videu nemluvím a ani nehodnotím.
Prečo? .... Pre toto: http://www.vybav-dum.cz/lock-lock-doza- ... x52mm.html

Praktickejšia, skladnejšia a lacnejšia alternatíva.
Kit vo fľaši na pitie je ako dojazdová rezerva. Je super, pokiaľ ju nepoužiješ na jej primárny účel a nezistíš, že nemáš kde dať pichnuté koleso, lebo máš plný kufor a do priestoru na dojazdovku sa zaboha nevojde...
Uživatelský avatar
goral
Příspěvky: 1410
Registrován: 01.07.2011 23:53
Bydliště: Morava!

Re: 2 x Youtube EDC

Příspěvek od goral »

Tohle neni stejne vododtesne jako nalgene a vydrzi to co se tyce mechanicke odolnosti zlomek.

Nalgenka je po pravde asi nejlevnejsi zcela vodotesna a extremne odolna "krabicka" na trhu
Uživatelský avatar
Terminated Account
Příspěvky: 3761
Registrován: 19.08.2011 9:42

Re: 2 x Youtube EDC

Příspěvek od Terminated Account »

Apokaliptik: Tebou odkazovaná krabička je dobrá a hodně používaná na KPZ či lékárničky. Bohužel jak píše Goral - odolnost proti tlaku je minimální. Dřív nebo později každému v batohu praskla a to bez ohledu na výrobce.

Mě přijde nepochopitelné vzdávat se bonusu v podobě dalšího využití (obal na tekutinu) v případě nutnosti ve prospěch jednoúčelového obalu argumenty typu, když do toho budu dávat vodu, tak budu muset nosit obsah po kapsách. Vtip je v tom, že je to primárně obal a voda se v něm v 99.999999% procentech nosit nebude.
Kocour
VIP
Příspěvky: 788
Registrován: 30.03.2012 22:29

Re: 2 x Youtube EDC

Příspěvek od Kocour »

Krabičku na potraviny (ne zrovna tu, co Apokalyptik, ale nějakou z akce v Penny nebo Lidlu) jsem používal dlouhá léta na foťák. Plus-mínus vodotěsná proti skapu i potu a dá se po ní i trochu válet. První praskla ve dně, tak jsem druhou zevnitř (jakože na tahové straně při namáhání tupým předmětem zvenku) vylepil stříbrnou páskou, a ta drží do teď.
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: 2 x Youtube EDC

Příspěvek od sigmark »

ta flasticka coby kontejner na veci vypada jako celkem zajimavy figl. jen bych do ni pridal pytlik, do ktereho se pripadne vejde lahev i s vlozenymi vecmi.

nebyl bych zrovna dogmaticky ohledne jejiho primarniho urceni na vodu. jako vodotesny futral se mi to libi
Robyn
Příspěvky: 77
Registrován: 02.03.2013 23:23
Pohlaví: muž

Re: 2 x Youtube EDC

Příspěvek od Robyn »

Něco podobného plánuji do batohu ve větším měřítku. Takový vodotěsný soudek na věci, přesně velký jako průměr batohu. Mám batoh Corazon creek 65 a do něho snad brzy přijde tento soudek. Díky němu budou věci v suchu a batoh bude na vodě plavat a nepotopí se. :D
Dá se koupit v několika velikostech a průměr hrdla-víka může být 14,20 a 28cm a v různých výškách.
279032.jpg
Uživatelský avatar
Terminated Account
Příspěvky: 3761
Registrován: 19.08.2011 9:42

Re: 2 x Youtube EDC

Příspěvek od Terminated Account »

Soudky jsou skvělé, ale do batohu si dokážu představit snad jen 3.6 l verzi a to ještě na speciální účely. Pokud toužíte po těchto soudcích, tak mrkněte sem: http://www.sunshop.cz/kategorie/vodactv ... ram/soudky
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: 2 x Youtube EDC

Příspěvek od sigmark »

ty lišáku :-)

do báglu by mi spíš seděl půlválec ( plochou na záda). tohle je strašně neorganický tvar
Odpovědět