Alive - auto BOBek

...aneb co mít připraveno "vždy po ruce", KPZ = krabička poslední záchrany.
Odpovědět
Uživatelský avatar
alive
Příspěvky: 819
Registrován: 09.12.2011 20:53
Bydliště: Samota u lesa

Alive - auto BOBek

Příspěvek od alive »

BOBek používaný v přibližovadlech (běžné cestování - zimní verze.)
Ešus, vařič,voda, něco k jídlu (MRE,nějáké sladkosti, čaj, cukr, kafe)
Deka, svetr, fusekle, rukavice, čepice, větrovka, žďárák.
Baterka, chemické světlo, svíčky, zapalovač, sirky, cigára.
Tužka, papír, kopie dokladů, nějaký love.
Kompas, sluneční brejle, hajzpapír, padáková šňůra, trauma nůžky, šití.
Lékárnička
Kudlišmik. (stoletá Muella), nářaďové kleště, stříbrná lepicí páska.

V autě kde se vozí děti je totéž vybavení pro soudružku manželku, plus nějake dalsí pro děti (hlavně oblečení)

bobek1.jpg
bobek2.jpg
felix5
VIP
Příspěvky: 685
Registrován: 04.07.2012 17:20

Re: Alive - auto BOBek

Příspěvek od felix5 »

sice nejsem zastánce chemickejch světel dablovanejch s baterkou ale vypadá to dobře rozhodně bych přidal náhradní baterie a popruh aby sis z baterky mohl udělat čelovku. já to vyráběl ale nechá se to koupit asi za 130kč .
jinak- hádám správně že výbava jako kanystr s benzínem ,pracovní rukavice, pořádná lopata a pokud nemáš auto s navijákem tak "hupcuk" + motorovka nebo aspoň pila někde v kufru bude ? ;-)

jo a k těm autům bych měl bokem ještě jeden poznatek z minulého výkendového vyhrabávání . pokud máte v autě ten debilní jedoramenej hever tak ho vemte zajděte s nim k tomu co vám ho dal do auta a rozbijte mu s nim hlavu . pak zajděte na první vrakoviště a ze starý škodovky vezměte klasickej nůžkovej . ty jednoramený maj na zmrzlim křivim povrchu tendenci ujíždět .

bejt to na mě , přidal bych respirátor pro každého člena rodiny .
Uživatelský avatar
Tommy
Příspěvky: 161
Registrován: 16.11.2012 19:10
Pohlaví: muž
Bydliště: Krkonoše

Re: Alive - auto BOBek

Příspěvek od Tommy »

Nevím jestli se znáte a ty vis co ma Alive za auto. Ale přijde mi jako velka rozmazlenost a zbytečnost vozit (pokud nejezdí terénem nebo na expedice) aby v aute vozil hupcuk a motorovou pilu.

V dnešní době je to zbytečnost, nedokážu si představit, ze bych v Oktávce vozil v kufru hupcuk a motorovku jen pro sychr :) lopata je jasná, já mám v aute českou polní lopatku neskladaci.


Jinak souhlasím s rouskami :)
Uživatelský avatar
alive
Příspěvky: 819
Registrován: 09.12.2011 20:53
Bydliště: Samota u lesa

Re: Alive - auto BOBek

Příspěvek od alive »

Neboj, v autě mám vše potřebné ;)
br.jpg
bro.jpg
Uživatelský avatar
Tommy
Příspěvky: 161
Registrován: 16.11.2012 19:10
Pohlaví: muž
Bydliště: Krkonoše

Re: Alive - auto BOBek

Příspěvek od Tommy »

Tak beru zpět :-D

U tebe se motorovka hodi ;)
Uživatelský avatar
alive
Příspěvky: 819
Registrován: 09.12.2011 20:53
Bydliště: Samota u lesa

Re: Alive - auto BOBek

Příspěvek od alive »

:lol: tohle je spis na blbnuti a expedicky... civilni "Cudla" je sice taky 4x4, ale s tim bych se nikam nepoustel...tam vozim jen toho BOBka...nic jineho se tam uz nevejde:-) (subaru vivio)
felix5
VIP
Příspěvky: 685
Registrován: 04.07.2012 17:20

Re: Alive - auto BOBek

Příspěvek od felix5 »

tykrávo... nejsi troškař. :yes

re : tommy
hupcuk s dostatčně dlouhym lanem bych naopak dal jako povinnost do základní výbavy každýmu . auto s nim vytáhneš i z příkopu . motorovku nebo aspoň pila ti přijde vhod hned při první vychřici pokud se nevyskytuješ jen ve městech. já když ještě míval auto tak sem oboje vozil a nevidim důvod to nevozit když to auto uveze. tim spíš pak v autě který plánuju použít v případě evakuace . tedy nevim co je větší rozmazlenost. bejt připravenej na případnej problém nebo doufat že to za mě vyřeší asistenční služba a hasiči ?
Uživatelský avatar
alive
Příspěvky: 819
Registrován: 09.12.2011 20:53
Bydliště: Samota u lesa

Re: Alive - auto BOBek

Příspěvek od alive »

praalien: jj. souhlasim. Pri jezdeni po praglu to samozrejme potreba nejni...ale na vidieku se to hodi.
Etranger
VIP
Příspěvky: 291
Registrován: 29.10.2012 1:47
Bydliště: Východ

Re: Alive - auto BOBek

Příspěvek od Etranger »

Hupcuk dávám vždy před zimou do výbavy,sice jsem ho zatím nepotřeboval ale pro jistotu.Mám k němu udělané prodloužení,původní lano je krátké.
Odpovědět