Tommyho BoB

...aneb co mít připraveno "vždy po ruce", KPZ = krabička poslední záchrany.
Uživatelský avatar
Tommy
Příspěvky: 161
Registrován: 16.11.2012 19:10
Pohlaví: muž
Bydliště: Krkonoše

Re: Tommyho BoB

Příspěvek od Tommy »

Přístup ze spodu bych nedoporučoval. Odejde zip a budeš z toho mít bezednej bágl. Jedině že by spodní otevíráni bylo na suchej zip, přezky nebo řemínky.
Tak snad to ten přístup vydrží pár dní, když ten batoh bude nepoužívanej do nutnosti ho použít.
Jasně, ale teď ho budeš vozit, a při průseru z něj vyhážeš co netřeba a půjdeš, ne? Takže tě neštve duplicita vybavení a jeho hmotnost.
Mě ten seznam připoměl moje seznamy tvořené u stránek army a outdooršopů. Člověk do něj dá všechno co vidí a mohlo by se hodit.
No primárně bude "čekat" v bytě. V autě ho budu vozit jen když pojedu někam dál, na školení, služebku atd.
Uživatelský avatar
Venet
Příspěvky: 1122
Registrován: 12.01.2011 22:48

Re: Tommyho BoB

Příspěvek od Venet »

Na fiskars pilu kasli, kup si bahco laplander. Najlepsie z hobby/poloprofi piliek. Ak chces nieco lepsie ( a drahsie) tak Silky.
Pristup zo spodu, hmm fakt nie. Az tak velmi to nevyuzijes, a to riziko... Radsej jednoduchy pevny batoh z vojenskych veci z armyshopu. Ta lopatka je moc dobra zalezitost. Ale ked primarne riesis zrychleny presun, tak skor by som sa zamyslel na Blackovou pracovnou macetou kukni sem:
http://www.black-knives.com/noze-na-prodej
A vidno ze si sa zamyslel ked si tvoril ten zoznam.
Jo rucnik vyhod. Ak nie satku(satek) tak si kup shemag. Pouzijes na viac veci. Ten Hitech rucnik z ultra hyper nanovlaken je fakt super. Velmi skladny, paradne saje (nemam, ale uz som ho pouzil-pozicany), ale drahy jak prasa...
A chyba horka cokolada!
Uživatelský avatar
Centurion
VIP
Příspěvky: 671
Registrován: 01.04.2012 15:16

Re: Tommyho BoB

Příspěvek od Centurion »

Na přemístění z bodu A do bodu B bude nejlepší klasická 55 Litrová Alice
Přílohy
alice.png
alice.png (97.09 KiB) Zobrazeno 10427 x
Uživatelský avatar
Tommy
Příspěvky: 161
Registrován: 16.11.2012 19:10
Pohlaví: muž
Bydliště: Krkonoše

Re: Tommyho BoB

Příspěvek od Tommy »

Na fiskars pilu kasli, kup si bahco laplander. Najlepsie z hobby/poloprofi piliek. Ak chces nieco lepsie ( a drahsie) tak Silky.
Pristup zo spodu, hmm fakt nie. Az tak velmi to nevyuzijes, a to riziko... Radsej jednoduchy pevny batoh z vojenskych veci z armyshopu. Ta lopatka je moc dobra zalezitost. Ale ked primarne riesis zrychleny presun, tak skor by som sa zamyslel na Blackovou pracovnou macetou kukni sem:
http://www.black-knives.com/noze-na-prodej
A vidno ze si sa zamyslel ked si tvoril ten zoznam.
Jo rucnik vyhod. Ak nie satku(satek) tak si kup shemag. Pouzijes na viac veci. Ten Hitech rucnik z ultra hyper nanovlaken je fakt super. Velmi skladny, paradne saje (nemam, ale uz som ho pouzil-pozicany), ale drahy jak prasa...
A chyba horka cokolada!
Ok, pilku jsem jeste nakoupil tak mrknu na ty bahco. Lopatka je podle mého na 3 dny cesty nadbytečná. Mačetu určitě poridim, ale nějakou levnější než co jsi mi postoval. Přece jen nedám 4k za macetu co zabalim do batohu a třeba (snad) nikdy nepouziji :) shemag je dobrej nápad díky ;-)
Na přemístění z bodu A do bodu B bude nejlepší klasická 55 Litrová Alice
Taky jsem nad ni uvažoval. Ale stejny problém jako s macetou, 1200,- za batoh na jedno použití, kdyz turisticky muzu koupit klidne za méně než polovinu.

Ikdyz samozřejmě radši si priplatim než bych pak na batoh nakonec doplatil.
Uživatelský avatar
Terminated Account
Příspěvky: 3761
Registrován: 19.08.2011 9:42

Re: Tommyho BoB

Příspěvek od Terminated Account »

Batoh musí být kvalitní právě proto, že se jedná o BOB - spoléháte na něj jako na poslední instanci. Pokud se vám v první chvíli porouchá - například utrhnete ramenní popruh, dost vám to znepříjemní situaci. I nekvalitní batohy jdou nějak zflikovat, ale nestojí to a to.

Nejlepší bob je batoh, který běžně používáte. Když leží ve skříni, tak je zabalený jako BOB, když jdete na vandr, tak jej přebalíte. Má to výhodu i vtom, že obsah udržíte "čerstvý" a nepotřebujete další batoh.

Nesouhlasím s názorem, že je dobré mít batoh zbalený celoročně a nesahat na něj. Naopak, čím víc jej přebalujete a kontrolujete, tím máte větší šanci, že bude celé zavazadlo v případě použití funkční.

Zkuste si to například na lékárničce. Odložte ji někde na rok a nepoužívejte ji. Za rok se v ni jednak nevyznáte a zároveň budete kroutit hlavou co to tam vlastně máte a k čemu to je. Zažil jsem mnohokrát situaci, kdy v případě průseru někdo vytáhl lékárničku, která byla absolutně nepoužitelná, tedy pokud pominu tréninkové zatížení batohu ;)

...ubung mach dem meister.
Uživatelský avatar
Tommy
Příspěvky: 161
Registrován: 16.11.2012 19:10
Pohlaví: muž
Bydliště: Krkonoše

Re: Tommyho BoB

Příspěvek od Tommy »

S kvalitním batohem souhlasím.

Škoda ze teď aktuálne nepouzivam zádný batoh, ani asi v nejbližší době nebudu. Neni na to čas. V lese jsem naposledy byl přes víkend naposled snad před 3 lety. Ale to je OT

Je sice fakt ze je lepší mít v batohu veci co mám poradne "osahane", ale teď na to hold neni čas. Chci mít ale aspoň nějakou přípravu, radši mít ty veci připravené bez treningu, než je nemít vůbec :)
Uživatelský avatar
Venet
Příspěvky: 1122
Registrován: 12.01.2011 22:48

Re: Tommyho BoB

Příspěvek od Venet »

Tommy, mal som na mysli pracovnu macetu za 1200kc
kukni
http://lovime.eu/download/file.php?id=172&mode=view
a ked nie od neho, tak si zober aspon tvar a daj si to niekomu ukut alebo vyrezat z plochaca (listove pero z avie/trabanta je ten najlepsi lowend material na macetu)
mozes to pouzit aj ako macetu aj ako lopatku...
Za ALICE sa priklanam aj ja. Pokial ju nemas tak si ju kup :rock a tak ako povedal McG, mat to zbalene v skrini, a ked ides na vander tak to vyhadzes a zabalis si konkretne veci na vander....
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: Tommyho BoB

Příspěvek od sigmark »

Venete, to jsou Blackovy goloky. a ten je nedela pod 3000...Me ho nacenil na 3500 bez pouzdra. 1200 za vyrobu nozirem je nepravdepodobne.

do BOBa staci i kratka tramontina za 200, sluzbu udela skoro stejnou.
(cokoli delsiho a ostryho (pro inspiraci http://www.army-shop.cz/produkty/noze-- ... /2214.html) ja osobne mam na dne batohu brousek na kosu, tim to nabrousis vzdycky - macety se kali na nizsi HRC kvuli odolnosti). treba martindale golok, co fasuje britska armada ma ve futralu ne brousek, ale pilnik. protoze je kalena kolem 40 HRC. nad cca 40 uz pilnik nebere, takze tohle bych uzpusobil typu nastroje. brousek je vsestrannejsi
Uživatelský avatar
Venet
Příspěvky: 1122
Registrován: 12.01.2011 22:48

Re: Tommyho BoB

Příspěvek od Venet »

Sigmark pozri o odkaz vyššie a pohľadaj tam pracovní mačety..... ;)
Uživatelský avatar
Tommy
Příspěvky: 161
Registrován: 16.11.2012 19:10
Pohlaví: muž
Bydliště: Krkonoše

Re: Tommyho BoB

Příspěvek od Tommy »

Diky Venete, vypadají moc hezky, možna si do budoucna jednu poridim. Ale ne do BoBu, tak bude stačit ta co postoval sigmark, protoze doufám ze nebude nikdy potreba ji použit a v důchodu ten batoh jen s vnukem vybalíme :-D :D

Jinak seznam jsem si podle vašich rad upravil. Pokud mate jeste někdo nějakou kritiku tak sem s ni ;-)
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: Tommyho BoB

Příspěvek od sigmark »

Venet: tvuj odkaz me hazi primo na fotku blackovych goloku, lovime eu je podle vseho blackem i spravovano, a cca 3000 je zhruba minimalni cena u nej. Kvalita podle referenci super. z vlastni zkusenosti s vic nez desitkou ruznych typu a velikosti macet - i ta nejzakladnejsi udela sluzbu v nouzi, i macetou za 200 jsem presekal strom ( protoze jsem byl jediny, kdo si nezapomnel sekaci nastroj ( jako obvykle) )
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4366
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Tommyho BoB

Příspěvek od bivoj »

2 sig. já ti nevím, ale dle mě má Venet pravdu a jde o ty mačety za 1200,- (trojka plech). Viz:
macety.jpg
macety.jpg (20.51 KiB) Zobrazeno 10241 x
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: Tommyho BoB

Příspěvek od sigmark »

netvrdim že ne, bivoji. mě to otvírá rovnou obrázek bez fóra, popisky jsem k tomu neviděl, a kdyz jsem otevrel cely forum, tak jesm videl zase vsechno :-/...1200 za mačetu je nicméně 1200, který se můžou využít líp, podle mýho názoru
Uživatelský avatar
marish
VIP
Příspěvky: 654
Registrován: 12.01.2011 21:29
Bydliště: Liberec

Re: Tommyho BoB

Příspěvek od marish »

Je to na zvážení, jestli to má být BoB kterého se nikdo roky nedotkne, třtinovka za dvěstě vede.
Jestliže přijmu fakt, že věci použité na BoB mají být mnou důkladně ozkoušeny, prověřeny jejich možnosti a nejlépe pravidelně používány, pak se vyplatí i investice do něčeho kvalitnějšího. (vycházím ze zkušenosti, kdy pořídíme-li levnější věc, a začneme ji používat pravidelně, netrvá dlouho a sáhneme po dražším a kvalitnějším kusu)
Uživatelský avatar
Tommy
Příspěvky: 161
Registrován: 16.11.2012 19:10
Pohlaví: muž
Bydliště: Krkonoše

Re: Tommyho BoB

Příspěvek od Tommy »

Plně s tebou souhlasím. Kdybych ten BoB nechtěl jen zabalit a nechat ho zabaleny, tak nepotrebuji macetu za 3000 ani za 1200. Podle toho jsem volil vic veci, kdybych chtěl obsah měnit, tak si tam nedam ani hnusné MRE.

Kdybych věděl, ze bych ty veci využil i mimo apokalypsu a normálně je využíval, tak si poridim kvalitnější výbavu. Možna do budoucna, teď chci jen nutný zaklad :)
Uživatelský avatar
Hdm
Příspěvky: 1004
Registrován: 01.08.2012 15:12
Bydliště: Orlické hory

Re: Tommyho BoB

Příspěvek od Hdm »

Já kupuji do BOBu "střední třídu" vybavení a vždy ten nový kus testuji 14 dní až měsíc natvrdo. Posledně malá sekyrka asi 30cm dlouhá. Dávám ji zabrat a když vydrží půjde do BOBu, když ne reklamuju a koupím lepší :-D
Na aktuální potřebu to mám přesně jak píše marish, začíná se s levnějším, že to stačí, a končí se u top produktů 8-)
JimmyJazz
Příspěvky: 819
Registrován: 31.01.2011 12:41

Re: Tommyho BoB

Příspěvek od JimmyJazz »

rozhodne doporucuji zabalit vlhcene detske ubrousky. Clovek tim muze provest celotelni nozouvou hygienu bez toho, aniz by se musel namocit ve vode.
Uživatelský avatar
Tommy
Příspěvky: 161
Registrován: 16.11.2012 19:10
Pohlaví: muž
Bydliště: Krkonoše

Re: Tommyho BoB

Příspěvek od Tommy »

No měli by to byt max tři dny cesty, takže bych celotelovou hygienu moc nehrotil. Spis se bojím aby po dvou letech nezacali v batohu plesnivet, nebo aby nebyly vyschle...
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8794
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Tommyho BoB

Příspěvek od Fabulous »

Až si utřeš zadek a potom půjdeš k jídlu, tak se ti ubrousky rozhodně budou hodit. Vždy je lepší jíst s čistými rukami. :) Existují malá balení, vzduchotěsně zabalená, která nevysychají.
Uživatelský avatar
Venet
Příspěvky: 1122
Registrován: 12.01.2011 22:48

Re: Tommyho BoB

Příspěvek od Venet »

Nebol by lepší ten dezinfekčný gel na ruky od dettolu abo niečo podobné?
Odpovědět