Výbava pro přežití Z.D.A.R.M.A.!

...aneb co mít připraveno "vždy po ruce", KPZ = krabička poslední záchrany.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Dan.te
VIP
Příspěvky: 155
Registrován: 21.07.2012 11:31
Bydliště: Brno

Výbava pro přežití Z.D.A.R.M.A.!

Příspěvek od Dan.te »

Jak si zdarma poskládat výbavu pro přežití

Jak si zdarma poskládat výbavu pro přežití
Rick Tscherne
24.října

UPOZORNĚNÍ PRO VŠECHNY: Budu upřímně vděčný, když tento můj článek předáte ostatním -díky! :-)


Výbava pro přežití Z.D.A.R.M.A.! Dejte tu svou do kupy ještě DNES!

Sem tam se někdo ozve a zeptá se mě .. "Hele Ricku nějaká šance, že bych mohl dostat jedenu z vašich sestav pro přežití? Otestuju to, napíšu o tom recenzi a tu dám na fóra o přežití a prepperství."

Nebo ... "Ricku, pokud budete souhlasit a pošlete mi zadara váš Survival Kit, otestuju to, natočím o tom video a to dám na Youtube. Domluvíme se?" Nebo ještě lépe ... "Vážený pane Tscherne, napadlo mě, jestli byste byl tak laskav a nevěnoval některé z vašich sestav pro přežití mé organizaci, která pomáhá chudým dětem."
Jo, slyšel jsem to už všechno!
Před léty jsem některé z mých sestav dával na otestování výměnou za recenze, a nebo za video na Youtube. Ale už nikdy víc!

Proč?

No, z asi tří desítek vzorků, které jsem v průběhu let někomu věnoval bylo asi jen šest lidí, kteří své slovo dodrželi. A zbytek? Lhali a podvedli mě. Ale nebojte se stále mám v lidi důvěru! A tak to co jsem se rozhodl udělat je, že dám dohromady speciální sadu pro ty z vás, kteří ode mě chtějí ZDARMA Survival Kit. A tady to máte ...
ZDARMA výbava.jpg
Tak co si myslíte? Docela hezký, ne? Podívejte se na všechny ty věci! Obsahuje téměř vše, co budete k přežití v divočině potřebovat. Paráda, ne?

Oh, mimochodem, název této výbavy pro přežití je - Z.D.A.R.M.A. To je zkratka pro "Z Druhotných A Recyklovaných MAteriálů" Je to tak, je to takový udělej si sám - Survival Kit.
Nebo jiný názvy, který se mi líbily: "složsisám, držgrešle, sociál, chudákova kápezetka." Což jsou myslím vhodnější názvy v závislosti na typu jednotlivců, kteří ze mě lží, nebo podvodem vytáhli moje sady na přežití. Prostě těch, kteří hledají způsoby jak snadno a zdarma přijít k věcem. Obvzlášť, když moje SOS Sady jsou kvalitnější a levnější než většina sestav pro přežití na trhu.
A téměř vše, co vidíte na této fotografii lze snadno získat buď z vaší domácnosti, z popelnic v okolí, nebo popelnic umístěných za některým nákupním centrem či obchodem. A to vše zdarma! Jak na to?

A tak, ať už jste opravdu chudí, nebo vám je jen tolik líto 20 dolarů za jeden z mých Survival Kitů a nevadí vám trávit hodiny prohledáváním bakteriemi zamořených popelnic a kontejnerů, pak je tato výbava pro přežití právě pro VÁS!

A tak tady to máte - rozepsané co jednotlivé položky jsou a na co je můžete použít ...

Improvizovaný set na vaření
pánev je vyrobena z velké konzervy od tuňáka se snadno oddělávatelnou rukojeti z drátěného ramínka. Hrnek na pití je upravená plechovka také se snadno sundávací rukojetí z ramínka. A kbelík na vodu který vidíte je také vyroben z velké plechovky a opět se snadno odnímatelným držátkem z drátěného ramínka. Všechny tyto položky jsou snadno k nalezení a jednoduché na výrobu. Jediné co potřebujete je trochu představivosti a to je vše.

Improvizovaná nádoba na vodu
Kromě toho, že jako improvizované rozkládací nádoby na vodu budete moci použít některé zip-lock sáčky a kondomy (nové - ne ty použité), můžete také znovu použít plastové láhve na vodu. Můžete k nim přivázat provázek či kus drátu tak, aby jste je mohli nosit kolem krku či uvázané kolem pasu. Oh, ještě něco co jsem našel v popelnici a co dělá skvělé improvizované nádoby. Jsou to hliníkové obaly od "Monster energy Drinks" které jsou taky se šroubovacím víčkem. Nemůžu uvěřit, že se normálně vyhazujou do popelnice a nejsou vratné. Můžete je najít v popelnicích v okolí sámošek nebo kolem fitness center.

Improvizovaná lampa, vařič a kamínka
Vše je vyrobeno z hliníkových plechovek od koly či piva spolu s kusem látky a to vše spojeno lepící páskou. Pozor! Co je nesmírně důležité a velmi nebezpečné používat je benzín jako palivo. NIKDY nepoužívejte benzín jako palivo! Použijte jen paliva u kterých nehrozí vznícení par, jako je tekutý podpalovač a lampový olej případně líh.
Jak si udělat tyto improvizované lampy a kamínka z hliníkových plechovek? Zkuste to vygooglit!
Např.: lihový vařič vyrobený z plechovky
varic z pivni plechovky video-navod
obrázky od strýčka googla

Improvizovaný základní kompas
Vše co potřebujete je velmi tenký hřebík, špendlík nebo jehla; kousek tenkého drátu (měděný pokud možno); korek, nebo malý kousek dřeva, nebo list a nějakou baterii, nebo baterku. Nebojte se nemusí být nová, ani plně nabitá - musí v ní prostě zbývat aspoň ještě trocha života. A také potřebujete nějaký typ šálku nebo nádoby ve které budete mít vodu. Chcete-li poskládat kompas z těchto věcí, nejprve naplňte šálek trochou vody. Pak omotejte drát pevně po celé délce kolem hřebíku, špendlíku nebo jehly. Dále připojte konce drátu k negativnímu a pozitivnímu pólu baterie po dobu jedné minuty, nebo dokud se baterie a nebo drát nezačne zahřívat. Pak oddělejte drát ze špendlíku, hřebíku nebo jehly a položte ji na malém kousku dřeva nebo listu na vodu v šálku. Nyní máte improvizovanou střelku ze zmagnetizované jehly pro obecné určení směru.

Improvizovaný podpalovač a troud
když se pozorně podíváte na fotku, uvidíte několik různých prostředků k rozdělání ohně., Něco z toho je obyčejný starý papír nebo dřevěné zápalky, pak tam jsou dva různé zapalovače. Jsou to ty, které lze nalézt prázdné na zemi nebo ve smetí, ale stále jsou užitečné pro rozdělání ohně. Můžeme je použít jako tzv. škrtadlo, které dnes bývá často drahé a přeceňované. Jediné, co musíte udělat, je odstranit horní kovovou krytku tak, aby kamínek a škrtací kolečko zůstali obnažené. Tak dostanete jiskry blíž k troudu a snadněji jej zapálíte. A pokud u těchto zapalovačů odříznete dno, získáte v nich prostor k uložení vaty či jiného troudu. Tip na výrobu snadněji zapálitelného papírového troudu je smotat papír do ruličky a nastrouhat ho v ořezávátku na tužky. Nebo pokud máte sušičku na prádlo, můžete v ní sebrat chuchvalce plsti co se zachytávají na filtru a použít to jako troud. Chcete-li se dozvědět více o tom, jak předělat zapalovač na křesadlo, stačí se podívat na tento odkaz: http://www.survivaloutdoorskills.com/zi ... _lites.htm

Improvizovaná sada na rybaření a chytání do ok
Může být snadno vyrobena ze zavíracích špendlíků, z otevíracích oček plechovek od piva, nylonového vlasce, zubní niti, drátu a tuctů dalších improvizovaných věcí. Zavírací špendlíky je nejlepší použít jako rybářské háčky, očka z plechovek a alobal mohou být použity jako návnady a místo rybářského vlasce nebo pro výrobu pastí a ok na malé živočichy zkuste použít zubní nit. Chcete-li se dozvědět více o tom, jak vytvořit a používat některé z těchto věcí pro rybolov a pasti, koukněte na tento odkaz: http://www.survivaloutdoorskills.com/fishing.htm

Improvizované řezné nástroje a nože
Ty, které vidíte na obrázku jsem byl schopen udělat z víčka plechovky, zlomeného plátku pilky, plátku přímočaré pilky a žiletky. Toto každé vložené do nějakého kousku dřeva nebo korku a přelepené lepicí páskou. Chcete-li se dozvědět více o tom, jak udělat improvizované pilky a další nástroje na řezání, přejděte na tento odkaz: http://www.survivaloutdoorskills.com/pu ... _water.htm

Improvizovaná pláštěnka a pončo
Mohou být snadno vyrobeny z velkých pytlů na odpadky. Jaký je rozdíl mezi výrobou pláštěnky a ponča proti dešti z velkých pytlů na odpadky? Pláštěnka z pytle na odpadky má jeden otvor pro hlavu a další dvě díry pro ruce. Pončo proti dešti má jen otvor pro hlavu(v původním dně pytle) a po stranách je pytel rozříznut. Nebo pokud se vám do toho pytle nechcete dělat díry(a zachovat jej tak pro jiné použití) můžete pytlem zakrýt a obalit vaše tělo.

Improvizovaný přístřešek
Může být také vyrobeny z velkých pevných pytlů na odpadky nebo velkých kusů plastiku(např. různé krycí plachty atp.). Nezáleží na tom, jaký druh popruhu nebo šňůry na vypnutí vaší stavby použijete pokud je to silné a pevné a podaří se vám to přichytit k pytli na odpadky nebo plastiku, který používáte. Pro toto uchycení je nejlepší malý, hladký, kulatý kamínek, který umístíte do rohů plachty - v případě potřeby je můžete umístit i dalších místech. Tyto kamínky v daném místě vložíte(zabalíte) do plachty a tu pak i s kamínkem uvnitř ovážete šňůrkou. Nepokoušejte se nikdy udělat díru přímo do plastu/plachty za kterou byste pak uvázali napínací šňůru! Ihned se to v místě otvoru rozškubne. Chcete-li se dozvědět více o tom, jak udělat improvizované přístřeší z pytlů na odpadky a pod. mrkněte na tento odkaz: http://www.survivaloutdoorskills.com/ex ... elters.htm

Improvizované signální zařízení
To, co vidíte na fotce jsou kousky jasně oranžové látky, protože jasně oranžová(a žlutá) je nejlepší barva pro signální použití(v přírodě se přirozeně nevyskytuje). Díky ní můžete být vidět na velké vzdálenosti. Pokud nemůžete najít nic oranžového můžete také použít jasně červenou. Pro signalizaci držte látku nad hlavou a mávejte s ní. Nebo ji připevněte k tyči a tou pak divoce mávejte ať získáte něčí pozornost.
Dále můžete použít improvizované lesklé signalizační zařízení jako je rozbité zrcátko, lesklé víčko od konzervy, hliníková fólie, CD, apod. Chcete-li se dozvědět více o improvizovaných signálních zařízeních stačí jít na tento odkaz: http://www.survivaloutdoorskills.com/signaling.htm

Improvizovaný filtr na vodu/úprava vody
Na fotografii jsou dva druhy vodních filtrů, jedny jsou z normální látky a druhé jsou papírové překapávací filtry na kávu.
Vodu pro bezpečnou konzumaci, musíte vařit po dobu nejméně 7 minut nebo použijte Savo Originál (bez vůně a přísad) 4 kapky na každý litr vody by mělo být dost pro bezpečnou konzumaci. Chcete-li se dozvědět více o tom, jak používat Savo pro čištění vody a jiné techniky na čištění vody, stačí jít na tento odkaz: http://www.survivaloutdoorskills.com/pu ... _water.htm
www.­savo.­eu/­produkty/­savo-­original

Improvizovaný zdroj světla (Krom použití ohně)
To, co vidíte na fotce nejsou jen nějaké narozeninové či kostelní svíčky, ale lampy vyrobené z několika malých plastových lahviček od whisky a pod. - takové jako se dávají v letadle či v hotelovém minibaru. Knoty jsou látkové a některé z nich obalené v plátku hliníku odstřiženém z pivní plechovky. Účelem odstřihávání hliníkového plátku z plechovky a zarolování knotu nebo špagátku uvnitř takto vzniklé hliníkové trubičky je ten, aby plamen lampy nerozpustil okraj plastové lahvičky. Extrémně důležité je nepoužívat benzín jako palivo, viz. bod - Improvizovaná lampa, vařič a kamínka.

Improvizované lovecké zbraně
Vše, co potřebujete, je několik silných a pevných gum, hřebíky různých velikostí, pevnou lepicí pásku, šňůru, atd. Prostě všechny věci potřebné proto, aby jste mohli snadno vytvořit luk a šípy, prak, házecí hvězdy a některé další typy loveckých zbraní. Chcete-li se dozvědět více o tom jak na tyto typy zbraní, stačí jít na tento odkaz: http://www.survivaloutdoorskills.com/weapons.htm

Pokud si nyní myslíte .. "Hej Ricku, proč jsi tam nezahrnul toto, nebo proč jsi tam nedal tohle, nebo proč nepoužít ... bla, bla, atd.". Kluci a holky, je tu neomezeně mnoho dalších věcí, které můžete najít, používat a improvizovat s nimi, a vytvořit si tak svobodně svůj vlastní Udělej si sám Z.D.A.R.M.A. Survival Kit. Tohle je jen jedna z možností kterou máte pokud chcete nebo potřebujete výbavu pro přežití.
Nejlepší je koupit jednu z těch super-hodnocených, super-předražených, super značkových, super-duper, vše co potřebujete výbav pro přežití. Ne vážení! Místo toho si kupte základní "startovací" nebo "ultra lehkou" sadu pro přežití, které dodávám s šesti základními položkami potřebnými ve všech situacích přežití. Což je nůž, pomůcky pro rozdělání ohně, baterka, signální zrcadlo, píšťalka a kompas. A pak už jen závisí na tom, jak často a jak daleko do lesa, nebo pouště obvykle cestujete a jaké teploty a počasí můžete očekávat. Podle toho můžete vždy dokoupit víc věcí a doladit tak vaši osobní výbavu.

V podstatě souhlasím s tím, co říkají všichni odborníci na přežití, autoři, knihy, webové stránky a fóra a to je ... "nejlepší výbava pro přežití je jedině ta, kterou si sestavíte a dáte dohromady sami. Jedině taková totiž nejlépe sedne vašim osobním potřebám pro přežití a pohodlí. A pokud nevíte nic moc o přežití o to více budete muset zabalit a nosit s sebou. Čím více budete mít znalostí o přežití, tím méně položek budete ve vaší sadě potřebovat.

Dává to smysl? To si pište že jo! Věřte mi - vím o čem mluvím!

Váš

"Army Ranger Rick"

US Army, ve výslužbě, 1972-1993
Autor, Ranger Digest Series
Uvedl SOS Survival sady
Majitel, http://www.SurvivalOutdoorSkills.com


Některé odkazy jsou na stránky v angličtině, nicméně obrázky tam jsou dost názorné. Nebo možná znáte nějaké české stránky s danou tématikou - tak sem s nimi!
U dávkování SAVA na dezinfekci vody si nejsem úplně jistý - možná to někdo dokáže doplnit, či upřesnit?


Převzato z http://homesteadbasics.com/index.php/2012/12/08/4124/ a z originálu volně přeložil Dan.te
Coyright překladu: Rozpad.cz a Dan.te
Uživatelský avatar
Rase
VIP
Příspěvky: 544
Registrován: 27.04.2012 0:19
Pohlaví: muž
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: Výbava pro přežití Z.D.A.R.M.A.!

Příspěvek od Rase »

Ty nádoby z plechovek opatřené jednoduchou rukojetí a všelijaké pánvičky jsou bezvadné. Jen nevím jestli se u nás dají sehnat takto velké plechovky. Podle mého je lepší mít v batohu takovouto plechovku plnou a druhotně ji využít až později (mít připravený drátek). Škoda je, že ty lahve od Monstra se u nás snad ani nevyrábějí - nebo jsem ji ještě neviděl, což je škoda.
Moc šikovný návod
felix5
VIP
Příspěvky: 685
Registrován: 04.07.2012 17:20

Re: Výbava pro přežití Z.D.A.R.M.A.!

Příspěvek od felix5 »

takhle velké konzervy se dělají. tušim mají takhle velkou konzervu s okurkama (5kg) v globusu na čerňáku
Odpovědět