Nadměrné pití není zdravé

...aneb jak účinně pomoci sobě, či bližnímu svému.
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: Nadměrné pití není zdravé

Příspěvek od sigmark »

jo, to jsem videl nazivo jako dusledek blbe sazky.
3 litry behem 10 minut, nasledne zimnice jako krava, prujem, zvraceni...no nebylo to hezky ani vonavy
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Nadměrné pití není zdravé

Příspěvek od DeadMan »

Když tu byla zmíněna sůl tak pro info v Indii se pije na zahnání žízně "drink" samo be z alkoholu kde je limetka pepř sůl a ještě něco a musím říct že to opravdu funguje!
Uživatelský avatar
cover72
VIP
Příspěvky: 751
Registrován: 04.09.2012 19:36

Re: Nadměrné pití není zdravé

Příspěvek od cover72 »

sigmark píše:jo, to jsem videl nazivo jako dusledek blbe sazky.
3 litry behem 10 minut, nasledne zimnice jako krava, prujem, zvraceni...no nebylo to hezky ani vonavy
Zajímavé. Před lety jsem potřeboval rychle dopít 1,5l flašku perlivé minerálky, takže jsem do sebe zbývající litr a něco nalil na jeden zátah během cca. minuty a nebylo mi lautr nic. Pravda, byl jsem mladý, odolný a nemoudrý, takže jsem stejně tak bez problémů chodil v triku s krátkým rukávem když už sněžilo, ale stejně.
A když skočíme do středověku, soudy tehdá měly ošklivý zvyk mučit i vodou, leč řácky vychlastaný básník to také zvládl a to do násilím něj nalili snad deset litrů - tuším pět litrů pak zvládl každý průměrný "vyslýchaný".
Ergo bych nad výše citovaným příkladem moc negeneralizoval.
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Nadměrné pití není zdravé

Příspěvek od DeadMan »

Tak my co zvládnem několik kousků :beer za večer (když se zadaří i 3 litry za tři hodiny nebo jedno na ex v horku je taky OK) tak jsme v poho :lol: samozřejmě není to každý den ani týden ale v měsíci se vždy nějaký ten den najde ;)
Nobody
Příspěvky: 589
Registrován: 18.07.2012 1:17

Re: Nadměrné pití není zdravé

Příspěvek od Nobody »

Tak 1.5l za pár minut je něco jiného, než 3l za půl hodky ;). Zdravej člověk by to ustát měl bez problémů, po větším sportovním výkonu, když nemám pití sebou, to vypiju taky do 5 minut...
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: Nadměrné pití není zdravé

Příspěvek od sigmark »

cover72 píše: A když skočíme do středověku, soudy tehdá měly ošklivý zvyk mučit i vodou
jenze to muceni vodou doplnovali tlucenim holi do bricha ( Thomas Münzer napriklad)

urcite nerikam, ze kazdy kdo do sebe hrkne 3 litry se zesere a zeblije, ale tohle jsem videl na vlastni oko.
siegfried
VIP
Příspěvky: 177
Registrován: 07.12.2011 12:35

Re: Nadměrné pití není zdravé

Příspěvek od siegfried »

DeadMan: jenze to je neco jinyho, nez voda :)
Uživatelský avatar
Terminated Account
Příspěvky: 3761
Registrován: 19.08.2011 9:42

Re: Nadměrné pití není zdravé

Příspěvek od Terminated Account »

1. Pití moči v nouzi je naprosto legitimní a spolehlivá metoda přežití. Moč zdravého člověka je naprosto sterilní tekutina. Bez přísunu další tekutiny se ale nedá pít věčně. Nejdůležitější podmínkou je, aby byla čerstvá. Určitě jste slyšeli o metodě Urinoterapi - léčba vlastní močí. V oficiálních příručkách přežití, je pytí moči, také často popsáno. UTFG

2. Vodou se lze snadno otrávit. Množství záleží na každém jedinci, jeho konstituci a metabolizmu. Jednoduché kusé informace třeba zde: http://clanky.vareni.cz/intoxikace-vodou/ Vypití 5 - 6 litrů vody v jednom zátahu, vás spolehlivě zabije.

3. Mili - souhlas, pokud se bude hrát podle tvého scénáře a budeš se pohybovat v krajině a situaci, která ti získání zdrojů k přežití umožní.
Uživatelský avatar
Hdm
Příspěvky: 1004
Registrován: 01.08.2012 15:12
Bydliště: Orlické hory

Re: Nadměrné pití není zdravé

Příspěvek od Hdm »

Mac to popsal úplně přesně, takto to vidím i já.
:yes
Uživatelský avatar
cover72
VIP
Příspěvky: 751
Registrován: 04.09.2012 19:36

Re: Nadměrné pití není zdravé

Příspěvek od cover72 »

Ano, moč sice je sterilní, ale. Sterilní je v okamžiku vypouštění, přitom ale představuje ideální živnou půdu pro bakterie všeho druhu, takže se na ní velmi rychle kultivují množství bakteriálních kolonií (jelikož nežijeme ve vakuu). Zvláště zlé jsou z tohoto pohledu kapénky, což je důvod proč si umývat ruce po záchodě: mikroskopické kapénky vytvořené dopadem na keramiku záchoda mají dosah okolo 0,5-1 metru a za pár minut už máte ze sterilní moči dost nehygienické kultury bakterií.

Co do otravy vodou - přijde mi to jako dost přemrštěné. Viz třeba http://www.osel.cz/index.php?clanek=2748
u zdravého člověka, který je v klidu, jsou jeho ledviny schopny každou hodinu vyloučit 800 mililitrů až jeden litr moče. Kupeckými počty dojdeme k tomu, že aniž bychom se ohrožovali na životě z případné intoxikace vodou, můžeme za hodinu vypít 800 mililitrů až jeden litr.
To mi přijde z empirické zkušenosti jako naprostý blábol, protože 1,5 litru během pár minut vypije kde kdo a hlava z toho nejenže nebolí, ale člověku je i lépe.
Vyvozovat pak ze schopnosti ledvin přefiltrovat 1l za hodinu rizika mi pak přijde jako dokonalý příklad vadné extrapolace se zanedbáním kritických faktorů, která by platila možná tehdy, když by se jednalo o člověka držícího již řadu dní půst. Je naprosto normální vypít během 1 hodiny daleko více, než 1l vody a nic se neděje mj. proto, že tělo má z jiných zdrojů - jídla, zvláště dnešního přesoleného, minerálních příměsí pití... dost soli na to, aby udrželo dostatek sodného iontu a žádný problém se nekonal.

Protože ono to není o množství vypité vody, ale o nedostatku Na+.
miki
Příspěvky: 234
Registrován: 02.01.2012 14:37
Bydliště: Pardubice

Re: Nadměrné pití není zdravé

Příspěvek od miki »

Zdravím.
Nejenom Na se podílí na iontové rovnováze v těle, co takhle draslík (K) většina je ho sice v mezibuněčné tekutině ale je velmi důležitý. I když jeho poměr k sodíku (Na) je zhruba 1 : 10 ( K : Na)
Miki
Odpovědět