Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

Technika, taktika, ale i vybavení domu a bytu.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Karlos
Rozpadlík
Příspěvky: 4681
Registrován: 21.12.2010 19:31
Bydliště: Velká Morava

Re: Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

Příspěvek od Karlos »

To to jde opravdu tak snadno (s tím dusíkem)? Kolik je ho potřeba na dostatečné podchlazení mříže řekněme 10mm kulatina? Bavíme se o možství vtěsnajíc se do většího spreje, hasičáku nebo bomby ala autogen?
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8795
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

Příspěvek od Fabulous »

Ani ho tak moc nepotřebuješ. Důležité je bodové zmrazení a dobře klepnout. Ocel zkřehne jako sklo.
Oskeruše
Příspěvky: 47
Registrován: 25.01.2014 21:35

Re: Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

Příspěvek od Oskeruše »

Fabulous píše: Na okna jako základ je dobré:
1. vrstva - okno s bezpečnostní fólií
2. vrstva - vnitřní čidlo s detektorem zvuku a tříštění skla
3. vrstva - mříž s vnitřním plovoucím kaleným jádrem
4. vrstva - vnitřní PIR čidlo
Díky. O kolik tato kombinace folie a mříže sníží propustnost denního světla?
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8795
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

Příspěvek od Fabulous »

To záleží na tom, kolik vrstev a jaké fólie tam dáš :)

Při jedné fólii to ani nepoznáš.
Oskeruše
Příspěvky: 47
Registrován: 25.01.2014 21:35

Re: Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

Příspěvek od Oskeruše »

Aha jo, díky.
Etranger
VIP
Příspěvky: 291
Registrován: 29.10.2012 1:47
Bydliště: Východ

Re: Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

Příspěvek od Etranger »

Vzhledem k stále se zvyšujícímu výskytu dvounohé škodné plánuji teď o víkendu-krom jiného-montáž reflektorů s čidly pohybu.
Potřeboval bych:
-co možná největší úhlový rozsah i délku záběru těch čidel(obvyklých 12 uváděných metrů je dost málo)
-nejlépe kdyby byly součástí světla kvůli snadnější montáži ale samostatná by taky nevadila
-možnost časování aktivace v určitý čas aby nespínala i přes den na každou kočku
-možnost nastavení doby svitu od aktivace
-krytí min.IP x4

Díky za případné tipy.
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8795
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

Příspěvek od Fabulous »

Z technických důvodů více, jak 12 m neuděláš. Reálně funguje tak 6-8 m. Kup si v OBI normální LED reflektory s čidlem. Rozumá, cenově dostupná možnost. ;)
Uživatelský avatar
Terminated Account
Příspěvky: 3761
Registrován: 19.08.2011 9:42

Re: Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

Příspěvek od Terminated Account »

Mám tyto v bílé barvě na bílé fasádě: http://www.svet-svitidel.cz/steinel-644 ... story.html

V současné chvíli jich používám 8 kolem celého baráku už asi 5 let. Nastavit lze vše. Čidla se spínají s ohledem na aktuální atmosferické podmínky. 12m dosah je standard. Není vyjímkou sepnutí i na 30 - 40m v celém rozsahu čidla (i pravý úhel vůči světlu). Hledal jsem levné kvalitní řešení. Tyto světla mi to 100% splnili. Nakupoval jsem je za velkoobchodku v Elkovu.
Etranger
VIP
Příspěvky: 291
Registrován: 29.10.2012 1:47
Bydliště: Východ

Re: Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

Příspěvek od Etranger »

Takový dosah jsem sháněl,objednány 3 ks+pár reflektorů.
Díky. :yes
PeFi
Příspěvky: 2714
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

Příspěvek od PeFi »

Fabulous píše: Na okna jako základ je dobré:
1. vrstva - okno s bezpečnostní fólií
2. vrstva - vnitřní čidlo s detektorem zvuku a tříštění skla
3. vrstva - mříž s vnitřním plovoucím kaleným jádrem
4. vrstva - vnitřní PIR čidlo
V návodech k detektorům tříštění skla jsem viděl upozornění, že v případě použití bezpečnostních fólií nebudou fungovat, protože sklo s fólií při rozbíjení nevydává správný zvuk. Takže bych to spíš viděl tak, že první vrstvu by měla dělat exteriérová optická závora jakou součást plášťové ochrany domu.
duchajs
Příspěvky: 1
Registrován: 12.09.2014 16:54

Re: Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

Příspěvek od duchajs »

Rozmýsleli jsme s přítelkyní o koupi bezpečnostních dveří. měli jsme stanoven rozpočet do kterého jsme se chtěli vejít a jediné2 firmy ho splňovali. KOnkrétně DDT dveře a BBT. DDT dveře podle toho co je psáno splňují totéž co BBT jen s rozdílem, že nejsou protipožární, ale zase o něco málo levnější.
Co se týče designu, tak DDT dveře jsou hezčí, ale poté co je namontovali a dostali jsme certifikát, tak jsme se začali obávat zda jsme udělali dobře.
Jde o to, že firma DDT dveře není výrobcem, nýbrž dodavatelem. Výrobce je PIŇĎULSKO a kvalita materiálu se mi zdá být oproti BBT taky méně bytelnější.
Tím chci říct, že kdybych věděl, že se jedná o PIŇĎULSKÝ výrobek, tak bych volil firmu BBT.
Teď již nezbývá, než doufat, že dveře vydrží a nebudou se za pár let muset měnit.

A do začátku varování! Příště BAN. Fab
Uživatelský avatar
kregan
VIP
Příspěvky: 2206
Registrován: 28.11.2013 8:43

Re: Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

Příspěvek od kregan »

Teda, takhle mávat adminům rudym hadrem před očima :lol:
dr.know
Příspěvky: 195
Registrován: 11.09.2014 23:11
Pohlaví: muž

Re: Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

Příspěvek od dr.know »

Kdyz ja shanel bezpecnostni dvere, od ruznych Nextu a jim podobnych jsem dostaval kalkulace,ze kterych na me sly mrakoty (byly to dvoukridle dvere).
Nakonec jsem koupil od ve vyse zmyneneho vyrobniho druzstva. Cena podstatne nizsi,kvalita ok asi to neni uplne top vyrobek,ale pomer cena/vykon rekl bych slusny.
Neb doma nic extra draheho nemame, 80 k za dvere do bytu jsem fakt davat nechtel.
Pokud nekdo shanite dvere zkuste je poptat.
Btw zamek mul t lock integral, co stal skoro 2500 se po necelych 3 letech nejak podelal a zacina byt problem do nej vrazit klic,nedoporucuji kupovat,vymenim ho asi za vyrobek ceske firmy T*****.Recenze na nej jsem nasel na lock pick foru.opet pomer cena / vykon.
(Konkretni firmy kdyz tak sz,ta to nevypada jako reklama)
FordPerfect
Příspěvky: 10
Registrován: 15.10.2012 15:23
Pohlaví: muž
Bydliště: Morava

Re: Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

Příspěvek od FordPerfect »

Problém se zasunováním klíče mi vyřešila kapka oleje na kola a šicí stroje do zámku. Zas šlape jako nový.
Uživatelský avatar
PIPboy
Příspěvky: 169
Registrován: 14.09.2014 17:25
Pohlaví: muž

bezpečnostní firmy lžou

Příspěvek od PIPboy »

Můj známý si nechal do paneláku namontovat bezpečnostní dveře za skoro 40 000,- a po nějaké době zuřil, když zjistil, že zkušený zámečník/zloděj je dokáže otevřít do půl hodiny. Takže je to podobné jako s protipožárními dveřmi, kde se udává doba po kterou odolají.

Bezpečnostní firmy lžou až se jim od huby práší. Nevěřte jim ani slovo. Realita je taková, že když se někdo opravdu bude chtít do domu dostat, tak se tam dostane a nic mu v tom nezabrání. Zabezpečení funguje jen proti feťákům a náhodným drobným zlodějíčkům.
Uživatelský avatar
Joezbrna
Příspěvky: 192
Registrován: 27.08.2013 14:00

Re: Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

Příspěvek od Joezbrna »

Bezpečnostní dveře v paneláku taky nejsou od toho, aby byly nepřekonatelné. Když se budu opravdu chtít dostat do bytu, slaním tam ze střechy. V kukle a šerné kombinéze s nápisem Policie, a nikdo ze sousedů ani nepípne. Nebo si počkám, až přijde domů tvé dítě či manželka, od výtahu potichu přistoupím a klepnu je za uši jak králíka. A ještě ti pro radost nechám klíč zevnitř.

Bezpečnostní dveře v paneláku jsou od toho, aby přišlo jelito, koplo do nich, zapáčilo pajcrem nebo zkusilo strčit planžetu do zámku, a pak to šlo zkusit k sousedům.
Joe Azbest
Příspěvky: 927
Registrován: 11.02.2014 10:56

Re: Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

Příspěvek od Joe Azbest »

Fabulous píše:Ani ho tak moc nepotřebuješ. Důležité je bodové zmrazení a dobře klepnout. Ocel zkřehne jako sklo.
A zkoušel jsi to, nebo jsi to viděl? V práci jsme používali tekutý dusík pro schlazení čepů lisovacího nástroje, které se měly vložit do děr s přesahem a po ohřátí na původní teplotu se napevno zafixovat. No a se zbytkem (a bylo toho dost litrů) se dělali pokusy, než nám to vyvřelo. Ocel se nám teda rozbít nepodařila, aní větvičky stromu se nerozpadly po zmražení a klepnutí. Jedinný efekt nastal po nalití vody do bublajícího dusíku, kdy to začalo vydávat neuvěřitelny chrastivy zvuky. Ale to bylo tak všechno. Buď jsme dělali někde chybu, nebo je teplota vroucího dusíku ještě moc vysoká. Nevím.
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8795
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

Příspěvek od Fabulous »

Provedl jsem na toto téma rešerši. Osobní zkušenost v tomto případě nemám.

http://youtu.be/XgXk_Yzw0nU
http://youtu.be/JC7gHeMJM3g
http://youtu.be/11OZhXaaGOA
Joe Azbest
Příspěvky: 927
Registrován: 11.02.2014 10:56

Re: Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

Příspěvek od Joe Azbest »

Abych pravdu řekl, moc přesvědčivě ty videa na mě nepůsobí. Když vidím jak musí bušit i do toho zmraženyho zámku ......
Škoda, že už v té firmě nepracuji, udělal bych víc pokusů, není nad vlastní zkušenost.
floky
Příspěvky: 263
Registrován: 17.12.2011 22:37

Re: Bezpečnostní dveře a zabezpečení domu

Příspěvek od floky »

Problémom je vrubová huževnatosť...s klesajucou teplotou samozrejme klesá tiež...
Predpokladám, že oko zámku je vyrobené z niečoho tvrdého/kaleného aby to nešlo až tak rýchlo prepíliť / strihnuť...Vo všeobecnosti platí že čím tvrdší material, tým menšia vrubový huževnatosť...

Navyše je v oku zámku vyfrézovaná drážka, ktorá vačšinou nemá zaoblenia, takže je na lom ešte náchylnejšia...

A samozrejme, najviac záleží na zložení ocele, od uplného "blata" cez ktoré preletí charpyho kladivo takmer bez "zdržania" až po huževnaté ocele ktoré aj v teplotách hlboko v minuse ostávaju "v pohode" ... navyše aby to bolo ešte zložitejšie, tá charakteristika nie je linearna, takže kludne sa može stať (a aj sa stáva) že ocel je pri -60°C huževnatejšia ako pri -10°C....a naopak pri +20°C huževnatejšia ako pri -60°C :)

Aj by niekto chcel riešit pevnosť uzamykacich čapov v bezpečnostných dverách po chladeni dusikom (neviem si osobne predstaviť, ako, kedže je vačšinou treba teleso ponoriť ... oblievanie ako na šibačku bude mať zanedbatelný vplyv, navyše su čapy skryté, a bez konštrukčných vrubov) ....

Zámok neriešim, na 99,9% sa po násilnom pokuse o rozbitie celý mechanizmus zablokuje...
Odpovědět