Spravedlnost

Technika, taktika, ale i vybavení domu a bytu.
hipik86
VIP
Příspěvky: 143
Registrován: 30.08.2013 11:39
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha + Střední Čechy (vysloveně trvalé bydliště nemám)

Re: Spravedlnost

Příspěvek od hipik86 »

the.marek: Přesně tak. Já když se dostanu do nové skupiny lidí, tak se snažím chovat solventně, galantně a všeobecně slušně. A současně dávat najevo, že semnou vytírat nebudou.
K ostatním pak přistupuji tak, že "předpokládám". Vidím červený nos, malátnou chůzi, tak neprovokuji. Sice červený nos může mít protože venku je kosa a malátnou chůzi protože má od dětství poškozené střední ucho. Ale v 90% je příčinnou těchto příznaků prostě chlast a ožrali neprovokovat. Snažím se neškatulkovat, ale prostě předpokládám že určité skupiny lidí se chovají určitým způsobem.V bližším kontaktu každý dostává šanci ukázat jaký je a pak je to o jednotlivcích.

Pán na videu určitě nekradl poprvé. Nevím, jestli diskutovat nad tím, že mu umírá dítě, je na místě. Pokud by kradl poprvé, protože mu umírá dítě, tak by mu asi neodlehčovali ruku, ale nějak by se to snažili vyřešit. Stále ještě doufám, že v každém z nás je spíš "já", které se snaží spíše pomáhat, nežli ubližovat.
RAD
Příspěvky: 214
Registrován: 27.11.2013 10:39

Re: Spravedlnost

Příspěvek od RAD »

Spravedlnost neexistuje a nikdy neexistovala. Vždy to je jen o právu silnějšího \ vychcanějšího rozpad nevyjímaje.
drigon
VIP
Příspěvky: 3005
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Spravedlnost

Příspěvek od drigon »

Na video jsem se podíval. Fuj, to je hnus, velebnosti...
Představa, že se tak stane nevinnému je děsivá...
Ale pokud tam kradl vícekrát, tak se ani nedivím, že mu vystavili "žlutou kartu"...
Kolega v práci prohlásil, že při amputaci mohli být humánnější a uspat ho (pantokem do kotrby - pak by si nic nepamatoval, jen by ho po probuzení brněla hlava a nečórovala by mu ruka).
No, a dít se něco takového u nás, tak to tady bude běhat pěkná řádka opálených jednoprsťáků...
S pozdravem M.
Michal S.
Příspěvky: 144
Registrován: 12.02.2013 16:28
Bydliště: Zapadákov

Re: Spravedlnost

Příspěvek od Michal S. »

To je šaría ve své krystalické podobě. Tohle ne, i když nám tihle zlodějíčci fakt pijou krev. Radši spravedlivý soud podle pravidel se závěrem nucené práce za stravu (sbírání kamení na poli, úklid pasek po těžbě atd.) po x let, než pouliční samosoudce.
:shock:
achopsalista
Příspěvky: 300
Registrován: 10.05.2013 14:19
Pohlaví: muž

Re: Spravedlnost

Příspěvek od achopsalista »

ale tu sa predsa nejedná iba o trest.
za Márie Terézie sa usvedčení zločinci trhali volmi na 4ks samozrejme za živa /bez klepnutia po hlave/. účinok takejto verejnej popravy bol dokonalý. /asi by som sa posral keby som to videl/.
dnes platíme daň za demokraciu. zrušil sa trest smrti ktorý /nielen podla mňa/ je jediná poriadna výstraha pre potencionálneho páchatela trestného činu a motivácia /u niekoho síce bohužial možno ako jediná/,prečo žiť čestne.
v minulosti aj viaceré kultivované národy, rôzny takýto spôsob výstrahy poznaly a používali ho. samozrejme musí odsúdeniu predchádzať spravodlivý súd a usvedčenie z viny.
ono je lepšie napríklad aj takto "motivovať" ľudí aby radšej ako kradnúť, za plácu / napr. v naturáliach/ pracovali na poli, ako "ich" nechať neskôr za trest zbierať na poli X rokov kamene, a ešte musieť na nich dohliadať čo zas vyšpekulujú, čo ich charakter a ľudomilstvo určite neutuží.
ja som za motiváciu. ;)
rozsudok však musí byť spravodlivý...
Naposledy upravil(a) achopsalista dne 11.12.2013 14:37, celkem upraveno 1 x.
cipis
Příspěvky: 4848
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Spravedlnost

Příspěvek od cipis »

Jo a s tím rozsudkem máš problém. Vidíš to na základě testů DNA, kolik "zločinců" museli propustit ... Nikdy nevyloučíš omyl.
Trest smrti je k ničemu, stejně jako ono trhaní na 4 kousky. Jak vidno, tak ani přísné tresty nezabrání špatnému chování.
Ty práce jsou nejlepší, bohužel ekonomicky to asi moc dobře nevychází. Krom toho, že jim to stejně musíš zaplatit, tak se přidávají náklady na ostrahu, dopravu atd.
achopsalista
Příspěvky: 300
Registrován: 10.05.2013 14:19
Pohlaví: muž

Re: Spravedlnost

Příspěvek od achopsalista »

Ty cipis ja ti neviem...
keď syn sa podá na otca a vo svojich -nástich povýši svoj dedičný status zlodeja na status ubíjača starých babičiek pri vykrádačke-sekerou, tak sa nejak neviem rozhodnúť či som za, aby sa takýto genón ďalej množil...
niekde som čítal že naše povahové črty sú z 80% zdedené, keď ku tomu pridáme že po výjdení z basy je takýto človek v ideálnom veku na množenie, idú mi po tele zimomriavky.
a to verím že ku tým percentám pridá do vienka ešte čoto "správnou" výchovou...
možno trest smrti nič nerieši a možno rieši aspoň to aby kamarát dotyčného na ďalšiu vykrádačku so sebou neťahal sekeru. ;)
Naposledy upravil(a) achopsalista dne 11.12.2013 14:40, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Terminated Account
Příspěvky: 3761
Registrován: 19.08.2011 9:42

Re: Spravedlnost

Příspěvek od Terminated Account »

Problém přece není v samotném trestu. Zásadní problém je v zamezení zneužitelnosti a maximálnímu omezení omylů. Pokud bude existovat systém, který toto maximálně vyloučí, můžou být i velmi přísné tresty. Samozřejmě se nikdy nezamezí určitým statistickým omylů. S tím se musí počítat.

S pouliční davovou spravedlností mám ale zásadní problém. Hodně lidí si to maluje. Kdo si myslí, že se nikdy nemůže octnou v roli maníka z videa je na hlubokém omylu. Tuto roli si můžete totiž snadno zahrát i jako úplně nevinný člověk. Stačí být na špatném místě ve špatnou dobu, nebo někomu šlápnout na kuří oko. Tato pouliční spravedlnost plodí jen další násilí a krevní mstu. Osobně bych se třeba nesmířil, kdyby mi někdo na základě křivého či pravdivého obvinění z triviálního prohřešku zmrzačil třeba dceru. Nastartovalo by to "tóčo" na které by se ještě dlouho vzpomínalo...
Uživatelský avatar
MRAK
VIP
Příspěvky: 3020
Registrován: 13.01.2011 11:02
Bydliště: Sever

Re: Spravedlnost

Příspěvek od MRAK »

+1 za mě

naprosto souhlasím s MacGyverem .... v obou ohledech
achopsalista
Příspěvky: 300
Registrován: 10.05.2013 14:19
Pohlaví: muž

Re: Spravedlnost

Příspěvek od achopsalista »

to hej, davová spravodlivosť je tak trochu anarchia...
drigon
VIP
Příspěvky: 3005
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Spravedlnost

Příspěvek od drigon »

MacGyver píše:Problém přece není v samotném trestu. Zásadní problém je v zamezení zneužitelnosti a maximálnímu omezení omylů. Pokud bude existovat systém, který toto maximálně vyloučí, můžou být i velmi přísné tresty. Samozřejmě se nikdy nezamezí určitým statistickým omylů. S tím se musí počítat.

S pouliční davovou spravedlností mám ale zásadní problém. Hodně lidí si to maluje. Kdo si myslí, že se nikdy nemůže octnou v roli maníka z videa je na hlubokém omylu. Tuto roli si můžete totiž snadno zahrát i jako úplně nevinný člověk. Stačí být na špatném místě ve špatnou dobu, nebo někomu šlápnout na kuří oko. Tato pouliční spravedlnost plodí jen další násilí a krevní mstu. Osobně bych se třeba nesmířil, kdyby mi někdo na základě křivého či pravdivého obvinění z triviálního prohřešku zmrzačil třeba dceru. Nastartovalo by to "tóčo" na které by se ještě dlouho vzpomínalo...
To je úplná pravda a lze s tím jen souhlasit. S pozdravem M.
biskup
Příspěvky: 176
Registrován: 22.01.2013 19:20

Re: Spravedlnost

Příspěvek od biskup »

osobně si nemyslím, že spravedlnost v ČR je problém výše trestů apod.(až na výjimky, ale ty dou napravit), ale vymahatelnost práva.

Viz Janoušek, přejel někoho autem, tak minimálně už měl sedět(či podmínka) neumyslné ublížení na těle. Dále dle kamerových systémů=natočeno, žádný omyl útěk před policií, což zákon také nějak trestá=dva trestné činy= vyšší sazba u toho, který je výše ceněn v trestu. V reálu se směje.

Dám příklad v New Yorku se začalo přednostně "tvrdě trestat=žádné výjimky jako domluva apod." drobné zločiny a jak začal mizet i horší zločin (+ že bylo více času na ty horší zločinyú). Když se připočte zásada policista se v USA poslouchá a debatuje se až po zatčení...

Tedy u nás není problém výše trestu, ale problém je státní zastupitelstvo a soudy. Tam by se měla udělat "čistka" aby se to zbavilo mafie a šmejdů. Policajt když bude nad sebou mít slušného a práci vyžadujícího statního zástupce, začne makat. Problém je v ČR tedy u státních zástupců a posléze soudů(které se baví o formálních krávovinách ).

P.S. což neznamená že v USA to nezáčíná také degenerovat.
Uživatelský avatar
Spitfire
Příspěvky: 9
Registrován: 22.05.2013 12:06
Pohlaví: muž

Re: Spravedlnost

Příspěvek od Spitfire »

To, že se poserete, pochčijete, poblijete, poslintáte a vůbec vypustíte veškeré tělní tekutiny proto, aby z vás dav nevypustil krev vás ovšem nemusí zachránit.
V literatuře jsem narazil na případy, kdy právě tohle bylo davem nebo jeho členy vnímáno jako způsob jakéhosi zoufalého odporu zmateného šílence, ne jako projev slabosti a ponížení. V davu (nebo prostě v protivníkovi) to vyvolalo ještě větší vztek.
Nevím co bych dělal v takové situaci, ale čím víc nad tím přemýšlím, je asi lepší vytasit devět milimetrů důrazných argumentů a svoloč rozprášit palbou či se sám odrovnat, než se nechat vláčet ulicemi a lynčovat (pokud takové argumenty nemáte je blbost pouštět se do čehokoli, co by v PA nebo prostě v průseru mohlo někoho proti vám poštvat).

Nikdy jsem nechápal například jednání židů popravovaných veřejně v ulicích ghetta. Jen tak klečí a nechají se zastřelit. Proč nepodrazí SSsákovi nohy, neflusnou do ksichtu, proč něco - cokoli - neudělají? Umřou tak i tak a aspoň by Náckům překazili divadlo, na které se tak třesou - i to je forma odporu.

Osobní zkušenosti nemám a netroufám si tvrdit jak bych se sám v takové situaci zachoval, ale toto mě opravdu zaujalo. Mohl by mi někdo uvést vlastní názor? Třeba někdo kdo se trochu vyzná v psychologii.
hipik86
VIP
Příspěvky: 143
Registrován: 30.08.2013 11:39
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha + Střední Čechy (vysloveně trvalé bydliště nemám)

Re: Spravedlnost

Příspěvek od hipik86 »

To co popisuješ Spitfire, je chování, které v nás zanechal lidský vývoj. Prostě, když má člověk kvér u hlavy, tak se přestává prát a přejde do poníženého módu a doufá, že přežije.
Nevěřím tomu, že bych dopadl lépe, kdyby mi někdo namířil pistoli na hlavu.

V poslední době se médii prohnala zpráva že povstalci omylem ufikli hlavu kolegovi z vedlejšího povstaleckého klubu. Pak se omlouvali a prosili o odpuštění. Mám zato, že to byli muslimové a tudíž se měli řídit právem šaría. Tedy ten co ukňafnul hlavu kolegovi by měl být sťat. Jestli to nenastalo, tak je to pokrytectví je jejich idealistický boj je holá hovadina.
Bohužel ten dekapitovaný byl, z jeho pohledu, ve špatný okamžik na špatném místě a i přesto, že to byl kolega, tak ho zkrátili. Ikdyž asi měl spoustu důkazů, argumentů a svědectví. To je pěkný příklad PA spravedlnosti.

Takže můj názor, prostě se takovým situacím vyvarovat a pokud k nim dojde, být ten nejtvrdší široko daleko (když třeba v nitru budu totálně podělaný). Pokud to dojde do stádia, kdy mám hlavu na špalku, pak je to v háji...
achopsalista
Příspěvky: 300
Registrován: 10.05.2013 14:19
Pohlaví: muž

Re: Spravedlnost

Příspěvek od achopsalista »

cit.: "Nikdy jsem nechápal například jednání židů popravovaných veřejně v ulicích ghetta. Jen tak klečí a nechají se zastřelit. Proč nepodrazí SSsákovi nohy, neflusnou do ksichtu, proč něco - cokoli - neudělají? Umřou tak i tak a aspoň by Náckům překazili divadlo, na které se tak třesou - i to je forma odporu."
tak niesom psycholog ale tu je môj pohlad na vec:
je jasne že keď je hlava na klate tak je to už v prdeli.
závisí však od situácie. ak by som sa neposral a nezdrevenel a bola aspoň šanca na pokus, tak by som sa pokúsil ich pár zobrať zo sebou /vytrhnuť zbraň atď./ v situácii kde klačíš s pištolou u hlavy už však zostáva dúfať že kat bude "humánny". rozhodne by som nenasieral plutím do ksichtu a inými siláckymi prejavmi.
to vieš skapíňať pomaly na rozkopávané ladviny alebo rozbíjanú čelusť pažbou nieje moja méta. je veľa spôsobov ako "spríjemniť" posledné chvíle a boli už od stredoveku o tom spísané celé litánie...
človek dokáže v takej chvíli ľutovať že sa narodil... toť tolko k "jahniatku na porážku".
odporúčam s poslednej fáze nedráždiť.
Uživatelský avatar
Spitfire
Příspěvky: 9
Registrován: 22.05.2013 12:06
Pohlaví: muž

Re: Spravedlnost

Příspěvek od Spitfire »

To je další věc, která odlišuje člověka od zvířat, kromě schopnosti uvažování, tvorby umění a jiných. Zvíře - i pitomá myš nebo domácí pejsek - zahnané do rohu bez možnosti úniku se pokusí na útočníka alespoň symbolicky zaútočit, protože to mu dá pořád o trošku větší šanci přežití než jen tak nečinně stát a čekat na smrt.
Oproti tomu člověk zahnaný do rohu začne brečet a škemrat o slitování.
Na druhou stranu se dá ale pochopit, že člověk je taky jediný tvor, který uvažuje a proto je slitování schopný.
brezvi
Příspěvky: 49
Registrován: 14.01.2012 11:15

Re: Spravedlnost

Příspěvek od brezvi »

biskup píše:Nikdy jsem nechápal například jednání židů popravovaných veřejně v ulicích ghetta. Jen tak klečí a nechají se zastřelit. Proč nepodrazí SSsákovi nohy, neflusnou do ksichtu, proč něco - cokoli - neudělají? Umřou tak i tak a aspoň by Náckům překazili divadlo, na které se tak třesou - i to je forma odporu.
Můj pohled na věc: Než jsem začal dělat formy sebeobrany, přišli mě siutace s pistolí u hlavy (výhružka nožem, tyčí....) neřešitelné a to nejsem žádná troska. Když ale máte natrénováno a psychycky jste připraveni na to, že tato situace může nastat, nestrčíte dobrovolně hlavu do oprátky....A když ti židi žili v míru a vůbec si nepřipouštěli, že je jendou někdo zařízne, tak si pokojně klekli, pomodlili se a bylo!
Heike
VIP
Příspěvky: 527
Registrován: 25.06.2013 11:07
Pohlaví: muž

Re: Spravedlnost

Příspěvek od Heike »

Osobně bych se na jejich místě nechal pokojně zastřelit, při představě že bych s sebou vzal jednoho, dva...a pak se oni zahojili na mé rodině...nebo mi ukázali kouzla sklepa. Spíš bych se zaměřil jak se do té řady koukající na matrace u zdi nedostat. OT-Dokonce i lidé s frontovou zkušeností se nechávali popravit, zajímavé...
big bang
Příspěvky: 856
Registrován: 12.10.2012 10:45

Re: Spravedlnost

Příspěvek od big bang »

Ono to celkom tak nebolo, v koncentrákoch im od rána do večera vtĺkali do hláv že to väčšina z nich prežije a do koncentráku išli s vedomím že idú na práce a potom po vojne budú presťahovaní buď na východ(Sibír) alebo na Madagaskar, aj vo vyhladzovacích táboroch sa SS(správa tábora) snažila aby väzeň do poslednej chvíle nemal pocit že už prišiel koniec(tie povestne sprchy) a napríklad ak im to dokvaplo že už je to konečná a nemali hlavu na špalku tak to sa potom diali veci ako vo Varšavskom gete a v krematóriách v likvidačných táboroch(väzni obsluhujúci krematórium)!!!
Uživatelský avatar
Terminated Account
Příspěvky: 3761
Registrován: 19.08.2011 9:42

Re: Spravedlnost

Příspěvek od Terminated Account »

je to tady: http://praha.idnes.cz/lide-na-burze-svl ... zpravy_bur

Pokud jsou všechny informace pravda, tak v tomto případě nezbývá než zatleskat.
Odpovědět