Kde a jak ušetřit

Technika, taktika, ale i vybavení domu a bytu.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Hdm
Příspěvky: 1005
Registrován: 01.08.2012 15:12
Bydliště: Orlické hory

Re: Kde a jak ušetřit

Příspěvek od Hdm »

Přesně a začal bych třeba tady a tímto:
http://www.fichema.cz/kyselina-askorbov ... 14033.html

To by mohlo chvilku vydržet :mrgreen:
paja
Příspěvky: 191
Registrován: 30.03.2014 19:27
Pohlaví: muž

Re: Kde a jak ušetřit

Příspěvek od paja »

Zajímavý obchod a dobé ceny, něco jsem na zkoušku objednal, mimojiné kofejn a ženšenový extrakt.
Ukoušel někdo na sobě ten čistý kofejn?
Uživatelský avatar
Baca
VIP
Příspěvky: 1499
Registrován: 19.03.2014 19:42
Pohlaví: muž

Re: Kde a jak ušetřit

Příspěvek od Baca »

NEXPERIMENTUJ s cistym kofeinom. V nevhodne velkej davke je to na 100% smrtelnu jed !!! Najprv si nastuduj ako ho pouzivat a v akych davkach. Navyse nie je jedno v com je rozpusteny. Ci vo vode, alkohole, alebo oleji !!
Prežiť !!!
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Kde a jak ušetřit

Příspěvek od proforma »

Baco, Paja chce dostat Darwinovu cenu, tak ho nech... :head
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
Baca
VIP
Příspěvky: 1499
Registrován: 19.03.2014 19:42
Pohlaví: muž

Re: Kde a jak ušetřit

Příspěvek od Baca »

AHaaaaaaa. No, pokroku sa vraj nema branit :-D
Prežiť !!!
majsner
Příspěvky: 246
Registrován: 14.01.2011 18:17
Bydliště: Sudetenland

Re: Kde a jak ušetřit

Příspěvek od majsner »

Na experimentování s čistým kofeinem doporučuji tablety z www.cisty-kofein.cz/. Je to jen čistý kofein (a pojivo), žádný cukr apod. Ale na rozdíl od prášku to má jasně dané blbuvzdorné dávkování a vím, že se tím nezabiju, protože jsem to blbě navážil.
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Kde a jak ušetřit

Příspěvek od dracekvo »

Před časem sem potřeboval narychlo koupit auto. Nějakej keš sem měl, ale nechtělo se mi zase kupovat nějakej střep. Jelikož sem vědel, že tento rok zarobím na služebkách dost peněz, sáhl jsem v té době po půjčce abych si mohl koupit lepší auto, než byla moje aktuální možnost. Vím, zadlužovat se není moc rozpadlické, ale věděl sem, že jí v dohledné době rychle umořím.
Jak už to tak bejvá sem člověk zvýdavej a když můžu někde vyplňovat kolonky, tak tam vyplňuju všechno možné.
Jak si tak hrál v internetovém bankovnictví s kalkulátorem půjčky, zjistil sem zajímavou věc (konkrétně u airbank). Pokud si půjčím málo, dostanu velký úrok, pokud víc, dostanu lepší úrok a pokud si půjčím nad 300 tisíc, tak dostanu ten nejlepší možný.
Takže sem si půjčil 300 tis za 6,9% ročně. Peníze došli během 5 minut na účet a jelikož airbank má bezplatný splacení jakékoliv částky, tak sem nepotřebnou hotovost rovnou splatil a dostal tak úvěr za daleko lepší úrok, než kdybych si pučoval tu konkrétní nižší částku, co sem potřeboval.
U mě ten rozdíl udělal pár stokorun co sem ušetřil, ale u někoho kdo by to splácel dýl by to mohlo udělat klidně pár tisícovek.
dr78
Příspěvky: 294
Registrován: 13.01.2016 19:14
Pohlaví: muž
Bydliště: Středočeský kraj

Re: Kde a jak ušetřit

Příspěvek od dr78 »

Cha cha, za mne palec nahoru. :yes Banky jsou nenažraný, s astronomickým ziskem i po tom, co většinu odvedou do meteřských bank v cizině. Tohle je jen další důkaz stupidity z jejich strany. Díky za tip, možná to v dohledné době taktéž využiji.

OT: K té stupiditě bankovního managementu mám ještě bonus. Management nejmenované banky má k dispozici podzemní parkování, takové ty "šéfičkovská" místa. Potíž je v tom, že šéfíčci musí do centra Prahy jedině s SUV autem (aby byli IN), ale SUV se jim nevejdou do vyhrazených míst v podzemní garáži. Takže se bijou o nadzemní místa a dole garáž je prázná, protože plebs přece nesmí parkovat na šéfičkovské pozici. ;-) Tak tohle je příklad toho jak NEušetřit.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Kde a jak ušetřit

Příspěvek od proforma »

Dracku, mam podobnou zkusenost. Pujcovala jsem si jen 120 tis., protoze jsem nechtela sahat na penize, ktery mam na obchodovani. Jednala jsem s bankou a nabidli mi urok 5,9 %. Rikam, ze v reklame maji "od 3,9 %" a jestli mi tedy nemuzou dat lepsi, kdyz jsem uz dlouho jejich klient a mam u nich ulozeno buhvi kolik. Ze pry ne, ze to maji pro klienty, kteri refinancuji prechodem od jine banky k nim. Chapu. Tak jsem se zeptala:
- Takze kdyz ted pujdu naproti a pujcim si to u Air, budu mesic splacet a pak prejdu k vam, tak mi date ten lepsi urok?
- Ano, to bych mohl.
- No a nemuzeme si usetrit cas a tu byrokracii a nemuzete mi to dat rovnou? :-)
Nakonec jsme se domluvili na 4,3 %, coz povazuju uz za slusny kompromis :-)

Holt lina huba... :-)
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
Václaf
VIP
Příspěvky: 1315
Registrován: 24.01.2013 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Dolní Přím 82

Re: Kde a jak ušetřit

Příspěvek od Václaf »

Před měsícem jsem kupoval novější dodáfku v bazaru,samo na splátky. Cena vozu při splátkách 130.000,- plus nějáká vomáčka. Koncová cena po splacení 250.000,- Takže jme to podepsali,auto jsem odvezl a hned vypověděl ve 14-ti denní lhůtě úvěrovce smlouvu s okamžitým doplacením. Žádali po mne částku 130.000,- plus nějaká vomáčka,celkem bratru auto za 145.000,- takže jsem spokojený,protože 145 není 250 :beer :rofl
Čechy čechům !!!!!
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8795
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Kde a jak ušetřit

Příspěvek od Fabulous »

Nějak nechápu, proč si to hned nekoupil za hotové?
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Kde a jak ušetřit

Příspěvek od dracekvo »

Třeba takové AAA za hotové prodají, ale ta cena je úplně jinde, než na úvěr. Věřím, že to tak maj i jiný bazary.
Mě by toto třeba nenapadlo. Nějak bych očekával, že když odstoupím od smlouvy, tak budu muset vrátit i auto. :) Taky fajn fígl dobrej si zapamatovat.
Uživatelský avatar
Václaf
VIP
Příspěvky: 1315
Registrován: 24.01.2013 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Dolní Přím 82

Re: Kde a jak ušetřit

Příspěvek od Václaf »

Přesně,byli to AAA a za hotové by to bylo ve slevě za 180.000,-
Čechy čechům !!!!!
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Kde a jak ušetřit

Příspěvek od proforma »

:yes
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Kde a jak ušetřit

Příspěvek od Bill Masen »

Asi před deseti lety jsem prodal byt, protože jsme stavěli dům a potřebovali hotovost. Vypočítali mi, že bych měl z prodeje bytu platit daň 130.000,-. To se mi samozřejmě nechtělo, tak jsem začal pátrat. Zjistil jsem, že když peníze z prodeje nemovitosti použiju zase na bydlení, tak daň platit nemusím. Nikdo mě na to neupozornil a kdybych si to nezjistil sám, tak o ty prachy přijdu.
krvfx
VIP
Příspěvky: 1617
Registrován: 15.08.2013 9:25
Pohlaví: muž

Re: Kde a jak ušetřit

Příspěvek od krvfx »

Co platilo před 10 lety bohužel neplatí dnes...
Uživatelský avatar
Hdm
Příspěvky: 1005
Registrován: 01.08.2012 15:12
Bydliště: Orlické hory

Re: Kde a jak ušetřit

Příspěvek od Hdm »

Dneska jsem podával na poště balík k odeslání po ČR, kde jsem uvedl jako odesílatele adresu v zahraničí. Žádný problém s tím nebyl prý je jedno co tam uvedu. Platil jsem podle hmotnosti za klasický balík po ČR.

Jak jsem nad tím přemýšlel, dalo by se toho využít (pokud vám svědomí dovolí spát ;-) ). Odeslat po ČR balík s odesílatelem v zahraničí, balík nevyzvednout nebo udat neexistující ČR adresu a balík by se měl vrátit odesílateli. Celkově se, ale zaplatí pouze doprava po ČR. Nebo jsem něco opomenul? Nikoho tím nenabádám, já jen tak akademicky.
Uživatelský avatar
Patrol
Příspěvky: 1175
Registrován: 24.08.2015 14:38

Re: Kde a jak ušetřit

Příspěvek od Patrol »

Myslím, že pošta by s tím neměla žádnej problém. Prostě by balík uložili k nedoručeným a na adresu odesílatele(zahraniční)by poslali výzvu k vyzvednutí nedoručené zásilky v ČR. Pokud by si pro to nikdo nepřijel, skončil by balík, tak jako mnohé jiné, nedoručen.
Jen mrtvé ryby plavou s proudem.
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3473
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: Kde a jak ušetřit

Příspěvek od Hohepa »

No ono poštovní zásilka je i v základu pojištěna třeba pro případ ztráty myslím na 500,- .
Ale reklamovat nedoručení může pouze odesílatel ! Osobně jsem si už posílal věci sám sobě, neb jsem se s nimi nechtěl tahat vlakem. Tedy adresa odesílatele a adresáta byly shodné a nebyl s tím žádný problém.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Kde a jak ušetřit

Příspěvek od proforma »

U Hudyho ted maji do 31. rijna 14% slevy na vsechno. U takoveho Steripenu, hodinek apod. uz je to zajimave :-)
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Odpovědět